Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с външен HDD

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес на един лаптоп си включвам външния диск и копирам около 50GB. Всичко хубаво копира се! След това нещо започна бавно да работи хард диска поради неясни и нелогични за мен причини, но аз цъкнах safe remove обаче нищо. Компютъра започна да работи бавно, отварям my computer зарежда бавно и нищо не може да отовори лентата отгоре става зелена и си се пълни си зарежда нещо си там и това е . Чаках около 30мин и няма развитие това с години като го гледам можеше да си стои така и цъкам да се гаси компа понеже вече друго решение освен директно да дръпна кабела от USB не виждам. Тръгва да се гаси лаптопа ама и това безкраен процес. Гася компа задържайки копчето че вече почна да ме нерви. Пускам диска после на личния лаптоп и край диска умрял на 100% седи натоварен не може да се отвори и това е. Диска има няма 6 месеца откакто съм го купил. Да поясня с windows 10 съм.

Та това е втори диск който по този начин малоумно без причина се прецаква. Първия по същия начин се прецака само че на личния компютър се случи това. Поне него успях да го отворя и със седмици  да си копирам информацията понеже МЕГА бавно се копираше и си купих въпросния 2ри диск на който си я записах тази информация и той днес почина. Аз вече не знам какво се случва нямам никакво обяснение какви тъпотии стават. На работа служебните дискове изобщо не цъкаме safe remove директно дърпаме кабела и няма проблеми тия дискове са на няколко години и работят без проблем, у нас 2 лични диска ми се прецакват. Първия ми хард диск е този https://www.emag.bg/vynshen-hard-disk-wd-my-passport-ultra-1tb-2-5-usb-3-0-sin-wdbgpu0010bbl-eesn/pd/D37GRMBBM/   а  втория е този https://www.emag.bg/vynshen-hard-disk-wd-my-passport-1tb-2-5-usb-3-0-oranzhev-wdbynn0010bor-wesn/pd/DCH4R2BBM/?X-Search-Id=db6f2596ade421cee36d&X-Product-Id=47333044&X-Search-Page=1&X-Search-Position=23&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view  3 TB.

Нямам никакво логично обяснение какво е станало и защо е станало, моля ако някой има идея да сподели и дали евентуално това може да се оправи или да го удрям в земята и да приключва! 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, darkito написа:

От компютъра на диска копирам. Сега като се опитвам да го отворя ми изписва The parameter is incorrect.

Затова има гаранция и се възползваш от нея. Сменяш и марката. Може да си попаднал на дефектна партида.

преди 4 минути, JKirilov написа:

Върни се на 7.

Не си казал от кое на кое копираш? Голяма информация е добре да се копира на части.

Верно??? Ясно Windows 10 e виновен, че се е прецакал външния хард диск!! Ако искаш копирай информацията цяла или файл по файл все тая. Просто скапан външен хард диск. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, darkito написа:

safe remove

пази записа на новото устройство, на старото няма какво да му стане.

В такава ситуация аз зареждам от флашка с Убунту.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Затова има гаранция и се възползваш от нея. Сменяш и марката. Може да си попаднал на дефектна партида.

Добре на този ще се възползвам от гаранцията но не мога да си обясна защо се получава това. На първия хард диск който е на 3 години наскоро се случи това и днес на новия ми същото. Стигам до извода че уиндоуса ги прецаква и 3ти да си купя ще стане същото нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

пази записа на новото устройство, на старото няма какво да му стане.

В такава ситуация аз зареждам от флашка с Убунту.

И като зареди Убунту от флашка какво ще стане с повредния външен хард диск??? Вероятно ще се забърза или ще се чуват шумове между 1 и 50 мегахерца???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има гаранция ще му го сменят, ама ако има ценни данни на диска да понякога излиза по-скъпо да се спасят данните отколко струва диска.

Аз имах един WD Elements Portable 1TB дето пукна както куче малко след като му изтече гаранцията, макар реално де е нямал и 30 денонощия  работа. Без да е изтърван, дори не е изнасян от къщи просто един ден си работеше нормално, а след няколко дена като го закачих изобщо не изгряваше на компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Човекът е изнервен и не се разбира кой диск се е прецакал, но това за флашката е за всеки с познания!

Прекрасно!! Само, че той няма познания, не знам как разбра, че е изнервен, проблемът е с външния хард диск и какво като закачи външния диск на убунту ОС???

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Човекът е изнервен и не се разбира кой диск се е прецакал, но това за флашката е за всеки с познания!

Аз направо откачих, но и двата ми диска са се прецакали при едни и същи действия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Ще види неща, които ти примерно не можеш...

Аз какво мога е без значение за теб! А и случайно да си виждал да пускам тема в този форум??? И с най-голямата си наглост ще накараш потребител да си прави Live CD на Линукс ОС, която вероятно не разбира, а дори и не знае какво е Live OS, ще си загуби времето и няма да се случи нищо с повредения диск. И ти си дошъл да помагаш. Дано не ти се случва подобна ситуация, тогава ще разбереш за какво говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложение от мен - лично. 

Едно от важните условия е да смениш магазина за хард дискове със сериозен такъв. Виж на тези хубавци, колко дискове са им върнали през последната година.

Това, да записваш на порции е добре, но не може точно то да е причината. За 3-ти път прехвърлям информация от 6 терабайтов диск на 2-терабайтов - външен. Инфото е почти 2 терабайта. Само гледах да не го препълвам от нужните му 10%. Не съм имал проблем и трита пъти до сега.И помисли по въпроса с операционната си система. Колко е читава, само ти си знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Колев60 написа:

Предложение от мен - лично. 

Едно от важните условия е да смениш магазина за хард дискове със сериозен такъв. Виж на тези хубавци, колко дискове са им върнали през последната година.

Това, да записваш на порции е добре, но не може точно то да е причината. За 3-ти път прехвърлям информация от 6 терабайтов диск на 2-терабайтов - външен. Инфото е почти 2 терабайта. Само гледах да не го препълвам от нужните му 10%. Не съм имал проблем и трита пъти до сега.И помисли по въпроса с операционната си система. Колко е читава, само ти си знаеш.

Прави си на 100%. От 5 диска, 3 HDD и 2 SSD съм върнал 3 от тях. И трите не успяха да запалят. Не знам откъде са ги вземали или къде са ги съхранявали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, darkito написа:

Аз направо откачих, но и двата ми диска са се прецакали при едни и същи действия.

За да си спокоен, тук във форума има много добре запознат с тези проблеми човек - SАMO - потърси го или му напиши на лично и ще ти е в помощ! Това е от мен, но предварително помисли за твоята операционна система. Накрая, да не излезе тя виновната за твоите експерименти!

преди 16 минути, Емил Костов написа:

Прави си на 100%. От 5 диска, 3 HDD и 2 SSD съм върнал 3 от тях. И трите не успяха да запалят. Не знам откъде са ги вземали или къде са ги съхранявали.

Ами те хората са го написали в сайта им, но на тях не им пука и върнатия, след 3 дни могат да ти го пратят - като...Сменен за нов. Затова, от стикера да си препише серийният му номер, ако ще дружи отново с тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Колев60 написа:

За да си спокоен, тук във форума има много добре запознат с тези проблеми човек - SUMO - потърси го или му напиши на лично и ще ти е в помощ! Това е от мен, но предварително помисли за твоята операционна система. Накрая, да не излезе тя виновната за твоите експерименти!

Ами те хората са го написали в сайта им, но на тях не им пука и върнатия, след 3 дни могат да ти го пратят - като...Сменен за нов. Затова, от стикера да си препише серийният му номер, ако ще дружи отново с тях!

Не, проблем със смяна или връщане на пари не съм имал. Да за връщането на парите чакаш около 10 дни, но ги превеждат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Колев60 написа:

За да си спокоен, тук във форума има много добре запознат с тези проблеми човек - SUMO - потърси го или му напиши на лично и ще ти е в помощ! Това е от мен, но предварително помисли за твоята операционна система. Накрая, да не излезе тя виновната за твоите експерименти!

SAMO  е бати Стефко

https://www.kaldata.com/forums/profile/76529-samo/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Богатир написа:

SAMO  е бати Стефко

https://www.kaldata.com/forums/profile/76529-samo/

Много ти благодаря. Несъзнателно съм го прекръстил в бързината. Поздрави от мен на цялата ти къща!  Оправено е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Външният диск USB 2.0 или 3.0 е? На какъв порт се закача към компютъра/лаптопа? 2.0 или 3.0? Ако е на 2.0 - с Y кабел ли се свързва към компютъра/лаптопа?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, DarkEdge написа:

Външният диск USB 2.0 или 3.0 е? На какъв порт се закача към компютъра/лаптопа? 2.0 или 3.0? Ако е на 2.0 - с Y кабел ли се свързва към компютъра/лаптопа?

С USB 3.0 го свързвам. Само такива са ми портовете нямам 2.0. В момента съм му пуснал chkdsk /f обаче много бавно върви. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дискът какъв е? А операционната система коя е? А драйвърът за USB 3.0 контролера на кого е - на производителя на контролера или на Microsoft? А моделът на машината кой е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване