Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам Уиндоус 7, и малко слабички параметри. Айде, не чак много. Момчето, което ми погледна какви са, ми каза, че за моя комп Уиндоус 7 е подходящия. Каква версия на Photoshop да си дръпна, че да не ми иска майка си и баща си като ресурси? Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой раздел да попитам?

И само да добавя - процесорът ми е Intel(R) Core(TM) Quad CPU Q 8300 @ 2.50 GHz, RAM-та ми е 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, vladossavov написа:

Каква версия на Photoshop да си дръпна

Photoshop  - платена програма. Авторски права.

дръпна - нелегално действие, противоречи с правилата на форума.

Иначе, всеки софтуер, дори и GIMP има изисквания към хардуера - четеш и сравняваш.

Аз работя на GIMP (еднаква версия) и ти работиш на него и ние имаме еднакви машини - много зависи дали аз правя банерче 25х25, а ти правиш постера за онази фасада дето ще я дават цял месец по TV-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 13 или по-стара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си кажи параметрите на компютъра. Ако не ги знаеш може да си инсталираш програмата AIDA или Speccy. Те показват с какъв хардуер си. Сър Петров ти е дал алтернатива на фотошопа, така наречената програма GIMP. Аз също я използвам. Има я даже и портативна версия. Иначе фотошопът е платен, но дори и да го свалиш хакнат пак ще трябва да си избереш по-стара версия, която да ти съответства на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vladossavov написа:

Здравейте, имам Уиндоус 7, и малко слабички параметри. Айде, не чак много. Момчето, което ми погледна какви са, ми каза, че за моя комп Уиндоус 7 е подходящия. Каква версия на Photoshop да си дръпна, че да не ми иска майка си и баща си като ресурси? Мерси предварително

На Уин 7 ползвам Photoshop CS4 11. 
Друг по-нов не съм свалял, щото ми стига и този с плагините които имам за него.
Но, ако не си се прекарал вече като мене да си свикнал с Фотошопа, много по-добре ще направиш да ползваш напълно безплатния ГИМП. Детето ми него го ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а ако имам амбицията за напред във времето (говоря от порядъка на месеци и години) искам да стана графичен дизайнер, ГИМП ще ми върши ли работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, vladossavov написа:

ще ми върши ли работа? 

Да, но да зарежеш баскетбола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, vladossavov написа:

Добре, а ако имам амбицията за напред във времето (говоря от порядъка на месеци и години) искам да стана графичен дизайнер, ГИМП ще ми върши ли работа? 

Ще ти даде основа. За графичен дизайнер много "попара ще трябва да изядеш"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, JKirilov написа:

Да, но да зарежеш баскетбола?

Ееее, да, знам, трагедия, ама вече ЕГН-то взе да ме омързеливява :D А версия на ГИМП? Нещо като за двуядрен Intel на 2.50 GHz с 4 GB RAM? Видеокартата ще ви излъжа каква е, ама щом наскоро си подкарах Modern Warfare 3 имам някаква надежда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vladossavov написа:

Ееее, да, знам, трагедия, ама вече ЕГН-то взе да ме омързеливява :D А версия на ГИМП? Нещо като за двуядрен Intel на 2.50 GHz с 4 GB RAM? Видеокартата ще ви излъжа каква е, ама щом наскоро си подкарах Modern Warfare 3 имам някаква надежда :)

ЕГН няма нищо общо. Нищо не ти пречи да си тренираш баскетбол и да се занимаваш с графичен дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

ЕГН няма нищо общо. Нищо не ти пречи да си тренираш баскетбол и да се занимаваш с графичен дизайн.

Шегувам се. Продължавам си с баскетбола. А за дизайна съм надъхан ентусиаст. Каква версия да търся на ГИМП? Виж какво писах по-горе за параметрите ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 34 минути, vladossavov написа:

Шегувам се. Продължавам си с баскетбола. А за дизайна съм надъхан ентусиаст. Каква версия да търся на ГИМП? Виж какво писах по-горе за параметрите ми

GIMP си е GIMP. Инсталираш го и действаш. Не виждам къде са ти параметрите на машината. И не е задължително да ставаш професионалист. Избираш си една област и действаш. С течение на времето, с учене, обучение, проекти и практика ще станеш профи.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vladossavov написа:

А за дизайна съм надъхан ентусиаст. Каква версия да търся на ГИМП? 

Eто това е за теб
https://ubuntustudio.org/

всичко без пари.
Може да го направиш да изглежда като Уиндоус 7 на външен вид, това е стара снимка за друго но ти я пускам само за да видиш , че може и да не е както ще се инсталира.

Wine4.thumb.jpg.56df2058ddc4aab14c61704804bfe2ae.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vladossavov написа:

двуядрен Intel на 2.50 GHz с 4 GB RAM

преди 7 часа, vladossavov написа:

Intel(R) Core(TM) Quad CPU Q 8300 @ 2.50 GHz, RAM-та ми е 4

Последно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ активно да се занимаваш с фотообработка е силно препорчително RAM да е минимум 8GB. И както е казал Мечо Пух: "Колкото повече, толкова повече".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, plamen_petrov_80 написа:

Последно?

Второто :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си GIMP. Разгледах я. На практика има същите работи като Photoshop. Как е възможно програма, която е 80 MB да прави същите работи като програма, която е над 1 GB? Просто това ми е чудно :) За пореден път съм fascinated от Open source приложенията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://pixlr.com/x/

Не съм сигурен дали този или друг подобен сайт съм ползвал преди време. Може да потърсиш още в нета.

https://pixlr.com/e/

https://editor.polarr.co/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vladossavov написа:

На практика има същите работи като Photoshop. 

Е има, ама като ни подвеждаха "вещо" да ползваме кракнат Шоп ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, vladossavov написа:

Как е възможно програма, която е 80 MB да прави същите работи като програма, която е над 1 GB? 

Просто - не е възможно :) .

Опитай да отвориш и обработиш RAW файл в GIMP, и ще разбереш откъде идва разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Просто - не е възможно :) .

Опитай да отвориш и обработиш RAW файл в GIMP, и ще разбереш откъде идва разликата.

Аз пък RAW файлове във Фотошопа не обработвам и нищо ми няма. Има си никонски софтуер да тази цел и е безплатен. Ето го на английски, има и на други езици:

https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/162/Capture_NX-D.html

Няма точно абсолютно никаква нужда от Фотошопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като предложение за Windows  - Gimp и Darktable.
За Linux, Darktable  се интегрира в Gimp 2.10. по подразбиране.Всичко това след инсталация и на двата софта.Тоест,ако се отваря RAW файл в Gimp,той се обработва "вътре в него" с Darktable.Аз ползвам двете програми отделно и все още Gimp 2.8
http://www.darktable.org/
Darktable - пример на български
https://www.youtube.com/watch?v=RuR6A1VHykY

За Gimp препоръчвам gmic,набор от плъгини.
Бегла онлайн представа тук
https://gmicol.greyc.fr

download
https://gmic.eu/download.shtml

Също BIMP за пакетна обработка в Gimp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...