Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

труден избор на усилвател / ресийвър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам колони Jamo C407 + Jamo C403 + C400 Cen, в малкото време което имам, ги слушам на усилвател Technics SA-TX30, източника най-често е телевизорът ( you tube ) иамам и CD player Technics SL-PS 50 , разбира се място за сравнение в звука от единия и другия източник няма. Така, нещо съм се навил да си купя друг усилвател ( техникса не се продава разбира се ) като съм загледал Yamaha RX-V2600. Някой от вас по запознат със  стойностите изписани на усилвателите и колоните дали може да ми каже Yamaxa-та възможни ли е да се представя по-добре от Technics-а ? Питам защото вече съм пробвал няколко усилвателя единият е Yamaha RX-397 и Marantz nr1501. Ямахата 397 е мой стар стерео ресивър  и не свири зле , Marantza го купих за пробата и се оказа,че не може въобще да се доближи по качество на звука до Technicsa. Има ли смисъл въобще да взимам ямахаRX-V2600 или да не се занимавам с глупости?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 117
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Не се занимавай с глупости! ;)

Някои стари

преди 1 час, Петър Воденичаров написа:

Technics

са на много високо ниво.

Сега, ако имаш възможност да пробваш, виж английски усилватели. Бюджет? Град?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, търся по ново поколение усилвател само заради вход HDMI или оптика, тъй като Technics-а си няма и в момента преобразувам сигнала с една тъпа кутийка, която струва 15лв. ... нали се сещате,че за 15 лв качеството на тоя сигнал е някъде по трасета ( разбира се колкото и да е лош сигнала от телевизора - винаги може да е още по лош ! ) Та затова мисля да мина на входове HDMI или оптика. Просто се изненадах, че Technics-а остави в миналото Marantz-а, който като нов е около 1400лв. и то го тествах с оптичният вход. Имам голям мерак по принцип за тази YAMAHA RX-V2600 тъй като съм им фен а не е от най-ниските класове. Ако някой има наблюдения по дадения модел може да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha RX-V2600 е несравнимо по качествен от Technics SA-TX30, разполага и с  DAC, не мисля че има нужда от колебания още повече при приоритетен HDMI. Technics SA-TX30 е базиран на стара технология изграден базата RSN краен усилвател работещ в Class H. Signal to noise ratio: 70dB (line) което значи замазано звучене. Като сравнение с  Yamaha RX-V2600 

AUDIO SPECIFICATIONS

• Type
    Amplifier, Radio tuner
  • Frequency Response
    20 - 15000 Hz, 20 - 20000 Hz
  • Signal-To-Noise Ratio
    100 dB, 70 dB
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Technics-а не го сравнявам с Yamaha-та тъй като не го продавам и си го имам отдавна, не избирам между двата, просто го намесих в сравнение с моделите които съм тествал досега. От казаното по горе да разбирам, че няма да съжалявам ако взема Yamaha-та?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Петър Воденичаров написа:

От казаното по горе да разбирам, че няма да съжалявам ако взема Yamaha-та?

Няма да съжалявате, а и имате база на сравнение от Yamaha RX-397 който по звучене е близък до Yamaha RX-V2600 като разлика са интерфейсите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш стерео усилвател или искаш да изграждаш многоканална система?

Каква е целта да се взима стар AV ресийвър: Yamaha RX-V2600. Макар и висок клас от от към кодеци и свързаност отстъпва на среден клас AV Ресийвър.

Не може лесно да се интегрира към съвременен 4К телевизор.

Ако държиш на стерео-то съвременните усилватели имат оптичен аудио вход (SPDIF/ toslink), както цифров coaxial. Които се достатъчни за свързване към съвременен TV.

При многоканалните AV ресийвъри за изграждане на кино системи предимството е  Ако се използва ARC/EARC  се интегрира чудесно с телевизора, има възможност за изполване на стрийминг услуги ( Spotify), DLNA и т.н.

Но трябва да се отделят повече средства ако искаш да свирне, като стерео усилвател в определен ценови клас.

Съществуват и стерео ресийвъри със интегрирани стрийминг услуги. Но пак са компромис в сравнение със класическият стерео усилвател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм ако е същото или подоббо звученето както на 397 това не ме впечатлява особено, тъй като не звучи много добре спрямо техникса... Сега ме вкарахте в още по-голяма дилема :)) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Петър Воденичаров написа:

Ммм ако е същото или подоббо звученето както на 397 това не ме впечатлява особено, тъй като не звучи много добре спрямо техникса... Сега ме вкарахте в още по-голяма дилема :)) 

Какви са ти приоритетите: Ако слушаш стерео: взимаш стерео усилвател. Ако искаш кино система вземаш нов съвременен AV Ресийвър.

За разлика от AV ресийвърите, при  усилвателите няма кодеци. И съответно, ще може да погледнеш втора ръка (макар, че е рисковано).

Важното е да има цифрови аудио входове, щом ще го свързваш към телевизор. Защото евтините  DAC-ове не са за предпочитане откъм качество.

Пример за съвременен AV ресийвър от нисък/среден клас на добра цена:

Yamaha RX-V485 BLK 5.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Петър Воденичаров написа:

Може би ще е добре да го чуете в някой техномагазин, макар че звученето ще е на различни тонколони от вашите, вероятно не ви е допаднал 397 зареди това, че без субуфер е с леко орязване в ниските честоти, но пък аз до тук разбрах че ще се изгражда 5.1 система? Всички съвремнни ресивъри имат нужда от подкрепа в ниските честоти от субуфер, това е мое лично впечатление. Technics цитирания и други ресивъри от SA сериите например се представят добре в стерео режим, но пък динамиката не е на ниво, като изключение правят някой отделни модела. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да е ресивър, тоест да имам опцията за гледане на филм, субуфвр не ми трябва защото ниските на тези колони са супер дълбоки и препредостатъчни. Затова загледах и въпросната ямаха, казах си от по високите класове е, има нужните входове, похвалиха ми го няколко човека и това е... Не искам стерео усилвател защото си ги июам въпроаните съраунди центъра ( макар и центъра да е малък) и би следвало да мога да си ги ползвам. В началото ви казах, че нямам почти никакво време за музика, а цял ден чакам да се прибера и да я пусна, макар и за 10  минутки.. Пак е нещо :) нямам намерение да си сменяю колоните занапред, първи собственик съм им от преди 8 години, освен ако не ми изпаднат мечтаните винаги Technics SB-M1000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По скоро слушането трябва да стане в специална "третирана "стая за целта. А не в големите хамбари на технотата.

И за да сме точни със ОТ които автора използва. Но като гледам не са малки тонколоните и лесни за пренасяне.

И резултата, пак няма да е  в стаята, която по-принцип се използват/слушат.

П.П.Четох на скоро, че един чифт ОТ в обикновена ("не третирана") стая . това което слушаме са 40-45 процента от възможностите на самите ОТ.

Тоест стаята "свири" с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тонколоните имат супер дълбоки ниски и това е така, но не се сещам в момента за съвременен ресивър който да слиза ниско до 35-40Hz например, мисля че има някой модели на Pioneer, но изчакай да се включи в темата Михайлов, слуша или слушаше такъв ресивър и може да сподели мнение, да не цитирам модели с риск да объркам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, скоро след една две години ми предстои строеж на къща и смятам да си направя една отделна стая може би и външна да е, която да ми я изчисли някои според тонколоните и да си я направя нещо като синема стая или за слушане на музика. Имате ли идея кой би могъл да ми проектира такава стая , да каже толкова на толкова на толкова трябва да стане, разбира се ако е нужно ще се слага и звукоизолация някъде ако "човека" прецени ,че е необходимо. Идеята ми е вътре да има само един П образен диван и огромен телевизор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горният предложен ресийвър RX-485 е минимума във  ниския-среден клас.

Дали ще свири по добре от техникса. Не мога да ти кажа.

Всичко пак опира да средствата които си определил и си готов да дадеш. Защото кеф-а цена няма.

Ако искаш повече:

Например Denon AVR -X2600 или новият модел Denon AVR-X3600. Или Yamaha RX-V585/V685

Но, в предвид ОТ които използваш и ако нямаш намерение да ги сменяваш скоро. RX-485 e добър избор.

За проектирането има фирми, които се занимават със това. Поразрови се тук там:

https://www.avitel-bg.com/services.php?services=4

П.П. Щом ще правиш стая, насочи се към Атмос ресийвър: минимум Denon AVR -X2600 или Yamaha RX-V585

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имайте предвид,че не съм фен на супер новите неща, тоест не ги отричам, но не съм от хората които казват " излезе еди кой си модел и това е най доброто" а в същност по стар модел на друга марка примерно го слага в малкия зи джоб... на мнение съм,че усилвателите и ли ресийвърите все пак идеята им е да вадят звук и това трябва да е на първо място за мен по качество, а не че имал спотифай , нетуорк и т.н  мисля, че просто имама нужда от оптика или коаксиал може и HDMI  като мога и без hdmi. Замислих се дали има качествен преобразувател на сигнал от оптика към RCA ? Ако имате някаква идея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стаята чисто като квадратура няма значение, има голямо значение звукоизолацията която ще се направи. Повече квадрати, повече мощност на усилвател и колони като цяло. Може да направиш едно запитване из аудио форумите, аз не се наемем с подобни неща. 

преди 5 минути, oic написа:

Горният предложен ресийвър RX-485 е минимума във  ниския-среден клас.

За мен е по добре звучащ и този от Tehcnics-а, но без субуфер не може да се търси много в ниска честота, не мога да цитирам с точност среза, но е 60-80Hz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да не обидя някой от вас, но някой пробваш ли е въобще този техникс как свири или мненията ви се базират на числата в hifi engine? Ще си призная, че се подразвам малко, тъй като доста хора са ми казвали еди кое си е по хубаво лт тоя техникс... Да, но се оказа, нито един от тях не е чувал как свири въпросният теххникс и приказват  без реални наблюдения. Пак казвам не ме разбирайте погрешно и дано не ми се обиди някой, но от тоя техникс до момента не е имало по хунаво свиреш усилвател... Сега... Говорим за обикновени усилватели.. Дето се казва по бюджетни.. До 700-1000лв пркосили, нямам предвид аудиофилските усилваъели ибтака нататък, говприм за нещо супер нормално, което можем да срещнем дето се казва във всеки апартамент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Петър Воденичаров написа:

Надявам се да не обидя някой от вас, но някой пробваш ли е въобще този техникс как свири или мненията ви се базират на числата в hifi engine? 

Слушал съм в годините мой или на познати почти всички известни ресивъри на техникс от SA серията не вярвам този да се различава по звучене или ако има то ще е минимално предвид крайния усилвател  на който е изграден. Различават се осезаемо усилвателите изградени на базата крайни транзистори по отношениена звучене Техникс в SU сериите спрямо ресивърите това е което мога да напиша по темата. Като пример за такъв е Technics SU V6. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията които имам са, че всекинусилвател или всяка колона свири различно на всеки усилвател и обратно. Мисля да го купя и да го пробвам този ресивър yamaha rxv 2600 и ше си проличи, като не ми хареса ще го продам и така. Това е варианта според мен. Ясно е, че винаго ще има по хубаво и по добро, както се казва всеки според чергата си. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Петър Воденичаров написа:

Пак казвам не ме разбирайте погрешно и дано не ми се обиди някой, но от тоя техникс до момента не е имало по хунаво свиреш усилвател... 

Усилвателя никой не твърди, че е лошо звучащ, аз само написах в какво е разликата с цитираната Yamaha.Сещам се дори за още по добре звучащ Technics , но трудно се  намира вече у нас Technics SU 1010.

преди 3 минути, Петър Воденичаров написа:

Наблюденията които имам са, че всекинусилвател или всяка колона свири различно на всеки усилвател и обратно. Мисля да го купя и да го пробвам този ресивър yamaha rxv 2600 и ше си проличи, като не ми хареса ще го продам и така. Това е варианта според мен. Ясно е, че винаго ще има по хубаво и по добро, както се казва всеки според чергата си. :)

Варианта е да го вземете онлайн и ако не ви хареса да го върнете, при продажба ще загубите известна сума без значение че ще е нов. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази стара Yamaha rx v2600, не може да изкара 1080p камо ли 4К HDR на 60 Hz.

Не бих рискувал с 14-годишен ресийвър. Пък за декодиране на филми да не говорим.

По горе обясних защо трябва да се взема съвременен ресийвър.

Ако, ще е го взимаш за стерео и цената е ниска, пак с компромиси разбирам. Но за кино  домашна система не бих си го причинил.

Ако цената е тази като на обявата, твърдо не за нея:

https://bazar.bg/obiava-23764717/yamaha-rx-v2600-visok-klas-resivar

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, oic написа:

Ако цената е тази като на обявата, твърдо не за нея:

https://bazar.bg/obiava-23764717/yamaha-rx-v2600-visok-klas-resivar

Завишена е цената с цел пазарлъци, но по ниско от 300лв няма да се намери този ресивър. Стар е но качествен с положителни аудиофилски отзиви за него . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване