Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам колони Jamo C407 + Jamo C403 + C400 Cen, в малкото време което имам, ги слушам на усилвател Technics SA-TX30, източника най-често е телевизорът ( you tube ) иамам и CD player Technics SL-PS 50 , разбира се място за сравнение в звука от единия и другия източник няма. Така, нещо съм се навил да си купя друг усилвател ( техникса не се продава разбира се ) като съм загледал Yamaha RX-V2600. Някой от вас по запознат със  стойностите изписани на усилвателите и колоните дали може да ми каже Yamaxa-та възможни ли е да се представя по-добре от Technics-а ? Питам защото вече съм пробвал няколко усилвателя единият е Yamaha RX-397 и Marantz nr1501. Ямахата 397 е мой стар стерео ресивър  и не свири зле , Marantza го купих за пробата и се оказа,че не може въобще да се доближи по качество на звука до Technicsa. Има ли смисъл въобще да взимам ямахаRX-V2600 или да не се занимавам с глупости?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости! ;)

Някои стари

преди 1 час, Петър Воденичаров написа:

Technics

са на много високо ниво.

Сега, ако имаш възможност да пробваш, виж английски усилватели. Бюджет? Град?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, търся по ново поколение усилвател само заради вход HDMI или оптика, тъй като Technics-а си няма и в момента преобразувам сигнала с една тъпа кутийка, която струва 15лв. ... нали се сещате,че за 15 лв качеството на тоя сигнал е някъде по трасета ( разбира се колкото и да е лош сигнала от телевизора - винаги може да е още по лош ! ) Та затова мисля да мина на входове HDMI или оптика. Просто се изненадах, че Technics-а остави в миналото Marantz-а, който като нов е около 1400лв. и то го тествах с оптичният вход. Имам голям мерак по принцип за тази YAMAHA RX-V2600 тъй като съм им фен а не е от най-ниските класове. Ако някой има наблюдения по дадения модел може да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yamaha RX-V2600 е несравнимо по качествен от Technics SA-TX30, разполага и с  DAC, не мисля че има нужда от колебания още повече при приоритетен HDMI. Technics SA-TX30 е базиран на стара технология изграден базата RSN краен усилвател работещ в Class H. Signal to noise ratio: 70dB (line) което значи замазано звучене. Като сравнение с  Yamaha RX-V2600 

AUDIO SPECIFICATIONS

• Type
    Amplifier, Radio tuner
  • Frequency Response
    20 - 15000 Hz, 20 - 20000 Hz
  • Signal-To-Noise Ratio
    100 dB, 70 dB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Technics-а не го сравнявам с Yamaha-та тъй като не го продавам и си го имам отдавна, не избирам между двата, просто го намесих в сравнение с моделите които съм тествал досега. От казаното по горе да разбирам, че няма да съжалявам ако взема Yamaha-та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Петър Воденичаров написа:

От казаното по горе да разбирам, че няма да съжалявам ако взема Yamaha-та?

Няма да съжалявате, а и имате база на сравнение от Yamaha RX-397 който по звучене е близък до Yamaha RX-V2600 като разлика са интерфейсите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш стерео усилвател или искаш да изграждаш многоканална система?

Каква е целта да се взима стар AV ресийвър: Yamaha RX-V2600. Макар и висок клас от от към кодеци и свързаност отстъпва на среден клас AV Ресийвър.

Не може лесно да се интегрира към съвременен 4К телевизор.

Ако държиш на стерео-то съвременните усилватели имат оптичен аудио вход (SPDIF/ toslink), както цифров coaxial. Които се достатъчни за свързване към съвременен TV.

При многоканалните AV ресийвъри за изграждане на кино системи предимството е  Ако се използва ARC/EARC  се интегрира чудесно с телевизора, има възможност за изполване на стрийминг услуги ( Spotify), DLNA и т.н.

Но трябва да се отделят повече средства ако искаш да свирне, като стерео усилвател в определен ценови клас.

Съществуват и стерео ресийвъри със интегрирани стрийминг услуги. Но пак са компромис в сравнение със класическият стерео усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм ако е същото или подоббо звученето както на 397 това не ме впечатлява особено, тъй като не звучи много добре спрямо техникса... Сега ме вкарахте в още по-голяма дилема :)) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петър Воденичаров написа:

Ммм ако е същото или подоббо звученето както на 397 това не ме впечатлява особено, тъй като не звучи много добре спрямо техникса... Сега ме вкарахте в още по-голяма дилема :)) 

Какви са ти приоритетите: Ако слушаш стерео: взимаш стерео усилвател. Ако искаш кино система вземаш нов съвременен AV Ресийвър.

За разлика от AV ресийвърите, при  усилвателите няма кодеци. И съответно, ще може да погледнеш втора ръка (макар, че е рисковано).

Важното е да има цифрови аудио входове, щом ще го свързваш към телевизор. Защото евтините  DAC-ове не са за предпочитане откъм качество.

Пример за съвременен AV ресийвър от нисък/среден клас на добра цена:

Yamaha RX-V485 BLK 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петър Воденичаров написа:

Може би ще е добре да го чуете в някой техномагазин, макар че звученето ще е на различни тонколони от вашите, вероятно не ви е допаднал 397 зареди това, че без субуфер е с леко орязване в ниските честоти, но пък аз до тук разбрах че ще се изгражда 5.1 система? Всички съвремнни ресивъри имат нужда от подкрепа в ниските честоти от субуфер, това е мое лично впечатление. Technics цитирания и други ресивъри от SA сериите например се представят добре в стерео режим, но пък динамиката не е на ниво, като изключение правят някой отделни модела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да е ресивър, тоест да имам опцията за гледане на филм, субуфвр не ми трябва защото ниските на тези колони са супер дълбоки и препредостатъчни. Затова загледах и въпросната ямаха, казах си от по високите класове е, има нужните входове, похвалиха ми го няколко човека и това е... Не искам стерео усилвател защото си ги июам въпроаните съраунди центъра ( макар и центъра да е малък) и би следвало да мога да си ги ползвам. В началото ви казах, че нямам почти никакво време за музика, а цял ден чакам да се прибера и да я пусна, макар и за 10  минутки.. Пак е нещо :) нямам намерение да си сменяю колоните занапред, първи собственик съм им от преди 8 години, освен ако не ми изпаднат мечтаните винаги Technics SB-M1000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро слушането трябва да стане в специална "третирана "стая за целта. А не в големите хамбари на технотата.

И за да сме точни със ОТ които автора използва. Но като гледам не са малки тонколоните и лесни за пренасяне.

И резултата, пак няма да е  в стаята, която по-принцип се използват/слушат.

П.П.Четох на скоро, че един чифт ОТ в обикновена ("не третирана") стая . това което слушаме са 40-45 процента от възможностите на самите ОТ.

Тоест стаята "свири" с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонколоните имат супер дълбоки ниски и това е така, но не се сещам в момента за съвременен ресивър който да слиза ниско до 35-40Hz например, мисля че има някой модели на Pioneer, но изчакай да се включи в темата Михайлов, слуша или слушаше такъв ресивър и може да сподели мнение, да не цитирам модели с риск да объркам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, скоро след една две години ми предстои строеж на къща и смятам да си направя една отделна стая може би и външна да е, която да ми я изчисли някои според тонколоните и да си я направя нещо като синема стая или за слушане на музика. Имате ли идея кой би могъл да ми проектира такава стая , да каже толкова на толкова на толкова трябва да стане, разбира се ако е нужно ще се слага и звукоизолация някъде ако "човека" прецени ,че е необходимо. Идеята ми е вътре да има само един П образен диван и огромен телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горният предложен ресийвър RX-485 е минимума във  ниския-среден клас.

Дали ще свири по добре от техникса. Не мога да ти кажа.

Всичко пак опира да средствата които си определил и си готов да дадеш. Защото кеф-а цена няма.

Ако искаш повече:

Например Denon AVR -X2600 или новият модел Denon AVR-X3600. Или Yamaha RX-V585/V685

Но, в предвид ОТ които използваш и ако нямаш намерение да ги сменяваш скоро. RX-485 e добър избор.

За проектирането има фирми, които се занимават със това. Поразрови се тук там:

https://www.avitel-bg.com/services.php?services=4

П.П. Щом ще правиш стая, насочи се към Атмос ресийвър: минимум Denon AVR -X2600 или Yamaha RX-V585

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имайте предвид,че не съм фен на супер новите неща, тоест не ги отричам, но не съм от хората които казват " излезе еди кой си модел и това е най доброто" а в същност по стар модел на друга марка примерно го слага в малкия зи джоб... на мнение съм,че усилвателите и ли ресийвърите все пак идеята им е да вадят звук и това трябва да е на първо място за мен по качество, а не че имал спотифай , нетуорк и т.н  мисля, че просто имама нужда от оптика или коаксиал може и HDMI  като мога и без hdmi. Замислих се дали има качествен преобразувател на сигнал от оптика към RCA ? Ако имате някаква идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаята чисто като квадратура няма значение, има голямо значение звукоизолацията която ще се направи. Повече квадрати, повече мощност на усилвател и колони като цяло. Може да направиш едно запитване из аудио форумите, аз не се наемем с подобни неща. 

преди 5 минути, oic написа:

Горният предложен ресийвър RX-485 е минимума във  ниския-среден клас.

За мен е по добре звучащ и този от Tehcnics-а, но без субуфер не може да се търси много в ниска честота, не мога да цитирам с точност среза, но е 60-80Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да не обидя някой от вас, но някой пробваш ли е въобще този техникс как свири или мненията ви се базират на числата в hifi engine? Ще си призная, че се подразвам малко, тъй като доста хора са ми казвали еди кое си е по хубаво лт тоя техникс... Да, но се оказа, нито един от тях не е чувал как свири въпросният теххникс и приказват  без реални наблюдения. Пак казвам не ме разбирайте погрешно и дано не ми се обиди някой, но от тоя техникс до момента не е имало по хунаво свиреш усилвател... Сега... Говорим за обикновени усилватели.. Дето се казва по бюджетни.. До 700-1000лв пркосили, нямам предвид аудиофилските усилваъели ибтака нататък, говприм за нещо супер нормално, което можем да срещнем дето се казва във всеки апартамент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Петър Воденичаров написа:

Надявам се да не обидя някой от вас, но някой пробваш ли е въобще този техникс как свири или мненията ви се базират на числата в hifi engine? 

Слушал съм в годините мой или на познати почти всички известни ресивъри на техникс от SA серията не вярвам този да се различава по звучене или ако има то ще е минимално предвид крайния усилвател  на който е изграден. Различават се осезаемо усилвателите изградени на базата крайни транзистори по отношениена звучене Техникс в SU сериите спрямо ресивърите това е което мога да напиша по темата. Като пример за такъв е Technics SU V6. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблюденията които имам са, че всекинусилвател или всяка колона свири различно на всеки усилвател и обратно. Мисля да го купя и да го пробвам този ресивър yamaha rxv 2600 и ше си проличи, като не ми хареса ще го продам и така. Това е варианта според мен. Ясно е, че винаго ще има по хубаво и по добро, както се казва всеки според чергата си. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Петър Воденичаров написа:

Пак казвам не ме разбирайте погрешно и дано не ми се обиди някой, но от тоя техникс до момента не е имало по хунаво свиреш усилвател... 

Усилвателя никой не твърди, че е лошо звучащ, аз само написах в какво е разликата с цитираната Yamaha.Сещам се дори за още по добре звучащ Technics , но трудно се  намира вече у нас Technics SU 1010.

преди 3 минути, Петър Воденичаров написа:

Наблюденията които имам са, че всекинусилвател или всяка колона свири различно на всеки усилвател и обратно. Мисля да го купя и да го пробвам този ресивър yamaha rxv 2600 и ше си проличи, като не ми хареса ще го продам и така. Това е варианта според мен. Ясно е, че винаго ще има по хубаво и по добро, както се казва всеки според чергата си. :)

Варианта е да го вземете онлайн и ако не ви хареса да го върнете, при продажба ще загубите известна сума без значение че ще е нов. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Воденичаров написа:

Втора употреба е, той е 2010 година 

Ох имате право, обърках с на oic предложения Yamaha RX-V485. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази стара Yamaha rx v2600, не може да изкара 1080p камо ли 4К HDR на 60 Hz.

Не бих рискувал с 14-годишен ресийвър. Пък за декодиране на филми да не говорим.

По горе обясних защо трябва да се взема съвременен ресийвър.

Ако, ще е го взимаш за стерео и цената е ниска, пак с компромиси разбирам. Но за кино  домашна система не бих си го причинил.

Ако цената е тази като на обявата, твърдо не за нея:

https://bazar.bg/obiava-23764717/yamaha-rx-v2600-visok-klas-resivar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, oic написа:

Ако цената е тази като на обявата, твърдо не за нея:

https://bazar.bg/obiava-23764717/yamaha-rx-v2600-visok-klas-resivar

Завишена е цената с цел пазарлъци, но по ниско от 300лв няма да се намери този ресивър. Стар е но качествен с положителни аудиофилски отзиви за него . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...