Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте днес при слагането на новите ми части забелязах че видео картата ми не позволява да се изтегли драйвера.. Уиндолса ми е намира като gtx1060 но при тегленето на драйвера от сайта на nvidia дава грешка също пробвах и с driver max и със druver boost и пак не може да се изтегли драйвера.. Попронцип съм мушнал видео картата ми към монитора и показва картина но не съм изтеглил драйвера.. Понеже съм със амд процесор който няма видео карта пак имам картина като видя настройките ми показва споделена памет 4 гб и също така изписва nvidia моля за помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало споредли с какъв хардуер разполагаш. Ако не знаеш иснталирай прогарамата AIDA или Speccy. Те ще ти помогнат. После вече ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли ги отново но от друг сайт. Аз така правя когато не иска да ги инсталира Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Емил Костов написа:

Като за начало споредли с какъв хардуер разполагаш. Ако не знаеш иснталирай прогарамата AIDA или Speccy. Те ще ти помогнат. После вече ще видим.

Разполагам с дъно asrock B450M STEEL Legend 

Процесор: rayzen 5 2600 

Videocard gtx 1060 3 gb 

Ram 8 gb 3000mhz t force 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си с Windows 10. Откъде теглиш драйвърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Предполагам си с Windows 10. Откъде теглиш драйвърите?

Пробвах от сайта на nvidia, driver max, driver boost, и от още 2, 3 сайта и нищо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, Vasil Donchev написа:

и нищо

А по-подробно за нищото! Какво се случва при опит за сваляне на драйвъра?
Съобщение за грешка? Какво?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Vasil Donchev написа:

Пробвах от сайта на nvidia, driver max, driver boost, и от още 2, 3 сайта и нищо 

Дай на 10 опцията сам да намери драйвъра. Няма как да не се случат нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на драйвера теглиш от сайта на nVidia?

Предполагам правилно задаваш параметрите - серия на видео картата, точен модел, OS, bit ...

При опит за инсталация на този драйвер каква грешка ти дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Няма как да не се случат нещата.

Има начин - ако има проблем с мрежовите настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е да се уточни каква е операционната система, коя версия на драйвър се опитваш да изтеглиш и каква грешка точно изниква.

Ако предположим, че филтрите са следните:

Product: GeForce GTX 1060;
ОS: Windows 10 x64;
Type: Game Ready Driver (може да се промени и на Studio Driver);
Language: English (US);

Тогава от сайта на производителя, ТОВА е актуалният драйвърът.

Но, все пак е важно да се отговори на горепосочените въпроси, защото иначе само гадаем. Щом е разпозната, значи Windows-a е сложил някакви драйвъри (вероятно не най-актуалните), също така спомена, че си проверявал настройки - провери дали можеш да достъпиш NVIDIA Control Panel, оттам Help -> System Information и постваш снимчица на прозореца.

Друг вариант е да изтеглиш приложението GeForce Experience, отделно от стандарният пакет драйвъри. От приложението в прозореца Drivers ще получиш информация дали има налична актуализация на драйвъра, а също кой драйвър е инсталиран. Относно софтуер, подобен на Driver Max, Driver Booster и т.н. - аз лично съм против тях, поради простата причина, че неправилното им използване може да доведе до големи проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

преди 52 минути, Excelsior написа:

Важно е да се уточни каква е операционната система, коя версия на драйвър се опитваш да изтеглиш и каква грешка точно изниква.

Ако предположим, че филтрите са следните:

Product: GeForce GTX 1060;
ОS: Windows 10 x64;
Type: Game Ready Driver (може да се промени и на Studio Driver);
Language: English (US);

Тогава от сайта на производителя, ТОВА е актуалният драйвърът.

Но, все пак е важно да се отговори на горепосочените въпроси, защото иначе само гадаем. Щом е разпозната, значи Windows-a е сложил някакви драйвъри (вероятно не най-актуалните), също така спомена, че си проверявал настройки - провери дали можеш да достъпиш NVIDIA Control Panel, оттам Help -> System Information и постваш снимчица на прозореца.

Друг вариант е да изтеглиш приложението GeForce Experience, отделно от стандарният пакет драйвъри. От приложението в прозореца Drivers ще получиш информация дали има налична актуализация на драйвъра, а също кой драйвър е инсталиран. Относно софтуер, подобен на Driver Max, Driver Booster и т.н. - аз лично съм против тях, поради простата причина, че неправилното им използване може да доведе до големи проблеми

Изтеглих драйвера от диска и ми пише пе версията на уиндолса е не съвметима значи трябва да актуализирам уиндолса понеже е от по старите 10ки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с коя версия на Windows си и от къде е свалян?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Vasil Donchev написа:

Изтеглих драйвера от диска и ми пише пе версията на уиндолса е не съвметима значи трябва да актуализирам уиндолса понеже е от по старите 10ки

A, някаква информация от поисканата можеш ли да представиш ? Защото, ако го караме така на общи приказки...

Проверка на версия на Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблемът идва от непознаването на техническите понятия.

преди 42 минути, Vasil Donchev написа:

Изтеглих драйвера от диска

От диска не се тегли, а се стартира процедура за инсталация на драйвера. Същото се отнася и за интернет. Да, там е изтегляне на файл/папка с файлове на компа, което вероятно е без грешка. Грешка има после при процеса на инсталация. Която трябваше да снимаш веднага

А то се създаде впечатление, че не можеш да теглиш от интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта нова ли е или втора употреба? Сигурен ли си, че работи? Тествана ли е на друга система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Тази видеокарта нова ли е или втора употреба? Сигурен ли си, че работи? Тествана ли е на друга система?

преди 10 часа, Vasil Donchev написа:

Попронцип съм мушнал видео картата ми към монитора и показва картина но не съм изтеглил драйвера.

От което си правя изводите, че картата работи, и има инсталиран някакъв драйвер. Иначе няма да има образ. В компютъра няма друго видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е повредена, може да дава картина и като се инсталира драйвера да се прецака или да не позволява да се инсталира драйвер. Windows също сам инсталира нужния драйвер, но е добре да видим снимка от device manager/display adapters.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Vasil Donchev написа:

Пускаш updates на 10 и чакаш да се случи магията. Поне в това отновшение 10 е идеална. Ако си с хард диск обаче, без SSD може доста да се почака. Имено това ме дразни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Vasil Donchev написа:

Драйвер boost и подобни програми ги забравяш. Защото омазват яко ОС. Драйвери винаги се инсталират от сайта производител на хардуера.

Дори и не от външен носител DVD/CD (който идва с хардуера). Причината е, че не са последна версия.

Колкото за това Windows 10, да инсталира нужните драйвеи. Лично  предпочитам сам да си ги инсталирам. Като преди това спирам ъпдейта на 10-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно плетеш DCH драйвъра със стандартния, а двата помежду си не могат да се инсталират(един след друг) без пълно почистване. След като не казваш, аз ще предположа Windows 10 x64. Съответно:

1. Display Driver Uninstaller: https://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v18.0.2.5.exe

2. Nvidia driver: https://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/159884/en-us

3. Под safe mode чистиш nvidia display driver с display driver uninstaller(clean and restart). Настройките за ddu трябва да изглеждат така:
0WfPBM9.png

4. След рестартирането инсталираш изтегления драйвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.06.2020 г. в 0:18, Vasil Donchev написа:

Пробва ли да изтеглиш драйвъра от програмата DriverEasy, и от Device Manager да го ъпдейтнеш, но не забравяй да копираш директорията на драйвъра, където ти изтегли програмата която ти я споделих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от KiNGSTON97
      Здравейте! Имам проблем с инсталацията на Intel UHD Graphics 630. Не мога да го добавя явно правилно към Device Manager-a по какъвто и да е начин. Отчита ми, че е добавен, но има удивителен демек, че има проблем и не работи правилно или не е правилно добавен/инсталиран. Пробвах също Automatically install или Manual с Browse на файловете. Дори опитах да премахна с DDU nVidia драйвърите и пак не стана. Искам да си свържа HDMI кабела за дъното, понеже ще продавам видеокартата и трябва да се направи възможно най-скоро да си ползвам компютъра.
      PC SPECS:
      i7-9700K
      RAM 16GB
      GTX 1050 Ti OC
      ASRock > Z370M Pro4
      Windows 10 Pro 64-bit OS

• от The Conqueror
      Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
      CPU: i3-4170
      GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
      Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
      Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
      HDD: Toshiba 1TB 7200rpm
      Бюджета не е от значение
      Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
      Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
      Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл!
    • от Ангел Александров
      Здравейте!
      Имам една мрежова карта (TOTOLINK N300UA), която работи и искам да използвам на компютър с Windows 7, но никъде в интернет не намерих драйвъри за нея, а оригиналният диск с такива е изгубен. Ако някой е собственик на такава карта и има налични драйвъри, или пък намери такива в нета, ще се радвам да помогне!
    • от tulpn
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от Oscar Santana
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• Дарение

• Добави ново...