Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

A добър ден! Най-накрая се присъединих и аз, до сега само четох и мишкосвах😁
Не мога да спя от 1 седмица, мъча се да сглобя машинка, но инфото. е жестоооооко много...Много бих искал да се допитам до хора, които са в час от повече време и следят нещата. Въпроса ми, кое ще ми даде повече живот на тежките игрички Red Dead Redemption 2 , Call of Duty :  Warzone (че на плейстейшъна е пълен шит)  новите батъл рояли и прочие нови заглавия ако ми хванат окото, просто да си дръпна и да си цъкам да не се притеснявам, че съм поколението на 90те (зелен) и искам да ги усетя тия новите игри, не тия на дискетите на телевизора да са ми в главата само :DПък и ми е ясно, че няма да изкара много време, поне накрая да може да си го ползвам за филмчета и прочие след някоя годинка, понеже сигурно с този бюджет ще се товари доста машината и ще даде фира, знам ли го.

Яко ровене му ударих, накрая май стигнах че борбата ще е между R5 3600 и i5-10400 (поне така си мисля) .

Умолявам ВИ господа, открехнете ме и ме отървете от тези мъки.

Истината е, че съм доста закъсал и реално обиколих една камара сервизи, магазини и прочие. Всеки се опитва да ми предлага неговите си неща, били най-добрите и тн. , пък всеки различни части ми предлага. Така, че в крайна сметка си изкажете мнението за една цялостна конфигурация, изчетох доста мнения, но реално бюджета ми е дяволски къс, пък с дънни платки и Ssd-та съм като таратор без краставици и мляко.

Виждам, че тук всички работите на добри начала и просто помагате, но съм мноого отчаян. Готов съм моментално да пратя ( това не е конкурс, дано не обидя някого) някаква дребна сумичка за отделеното му време за една оптимална конфигурация, дали по paypal , дали ще пием бири, все тая. 

Големи лукуми изпънах, но ви моля от сърце да ми асистирате, че глава ме боли вече. 

Бюджета ми е 1500 макс 1600, като за монитор вече съм се спрял на е тая работа https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/dell/e2418hn-p382628045/# (това е извън споменатия бюджет).

Бъдете живи и здрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, IvayloPan написа:

Red Dead Redemption 2 , Call of Duty :  Warzone

Най-добре погледни в нета кой от двата процесора се представя по-добре в конкретните заглавия.  Има достатъчно ревюта за 10400 . Тук от форума едва ли някой е имал възможността да тества въпросния интел и освен да изкаже пристрастията си към определена марка , едва ли ще ти е от полза за друго.

Аз имам RDR 2 и по-скоро клоня към мнението , че тази игра е повече зависима от видеото отколкото от процесора. С други думи ако искаш повече кадри наблегни на карта от по-висок клас. 

преди 19 минути, IvayloPan написа:

помагате, но съм мноого отчаян. . Готов съм моментално да пратя ............................ някаква дребна сумичка за отделеното му време за една оптимална конфигурация, дали по paypal , дали ще пием бири, все тая. 

Чак пък да плащаш ............ не мисля че има такива лакомници тук :)

п.п. Този монитор не знам какво хареса в него ?  Този модел изпада при румънците на 240лв.  и е отличен избор за цената си. Просто следи намаленията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е I5 10400 да ти даде повече кадри в някои игри от Ryzen 3600, но за тази цел ще ти трябва мощна видеокарта, която да вади много кадри, за да видиш някаква разлика. Също така за този процесор цените на дънните платки почват от ~340+ лева:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=1200&orderby=price-asc

Може би скоро ще излязат и по-евтини с по-нисък клас чипсет, но още ги няма. А и ако вземеш нисък клас дъно, не се знае, ако решиш да сложиш по-мощен процесор, дали ще работи както трябва с него. При Ryzen можеш на по-нисък клас дъно за около 150-200 лева да сложиш дори и 8 ядрен процесор, вече според зависи, понеже консумират по-малко ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен няма значима разлика кой от двата процесора при въпросния бюджет а и все още нямам допир до 10400.

Ако имам клиент със такова запитване ще му сглобя;

дънo: Asrock B450m Pro4 - но не -f варианта който има само един управляем хедър за вентилатори (не ме кефи това)

процесор: Ryzen 3600 или 3600x tray (цените им са много близки)

охладител: Arctic Freezer 7x или 34 esport (според бюджета)

рам: 2x8 на 3200Mhz CL16 евтина може и с RGB ако стига бюджета

видео: GTX 1660 Super модел с две перки

захранване: Super Flower или Seasonic бронзови около 500W

кутия: която ти харесва

Перки за кутията ако няма. Ако кутията е с прозорец нека да са светещи ще ти хареса. Може да се сложи една лента отгоре на кутията RGB.

сторидж: 250GB NVMe + 1TB HDD или направо 500GB NVMe ( за 1ТБ SSD едва ли ще стигне бюджета)

Монитора който си избрал петък бях на него цял ден за клиент беше с конфигурация. Картината е много хубава дизайна на монитора е кофти , но ако не ти пука за дизайна няма значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... колега , пепи те е насочил според зависи какво и как играеш, но истината е, че двата процесора са конкурентни с предимства ту за единя ту за другия...... останалото са дънни платки, клок на памет и екстри на платформата...

... asrock b460 pro4, asus prime b460-plus & i5-10400(f) или msi b450a-pro max & ryzen 3600(x) няма да сбъркаш

- 2x8GB ddr4 3000-3200 (2933 - intel) (3200-amd), 500GB-1TB nvme ссд, 1660 super или по-бърза rx 5600 xt, phanteks p300a кутия, захр. блок Seasonic ssr-500LC

.... по желания охладител arctic freezer 34,в началото не е важен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Can Oa написа:

Лично за мен няма значима разлика кой от двата процесора при въпросния бюджет а и все още нямам допир до 10400.

Ако имам клиент със такова запитване ще му сглобя;

дънo: Asrock B450m Pro4 - но не -f варианта който има само един управляем хедър за вентилатори (не ме кефи това)

процесор: Ryzen 3600 или 3600x tray (цените им са много близки)

охладител: Arctic Freezer 7x или 34 esport (според бюджета)

рам: 2x8 на 3200Mhz CL16 евтина може и с RGB ако стига бюджета

видео: GTX 1660 Super модел с две перки

захранване: Super Flower или Seasonic бронзови около 500W

кутия: която ти харесва

Перки за кутията ако няма. Ако кутията е с прозорец нека да са светещи ще ти хареса. Може да се сложи една лента отгоре на кутията RGB.

сторидж: 250GB NVMe + 1TB HDD или направо 500GB NVMe ( за 1ТБ SSD едва ли ще стигне бюджета)

Монитора който си избрал петък бях на него цял ден за клиент беше с конфигурация. Картината е много хубава дизайна на монитора е кофти , но ако не ти пука за дизайна няма значение.

преди 7 минути, arestant написа:

.... колега , пепи те е насочил според зависи какво и как играеш, но истината е, че двата процесора са конкурентни с предимства ту за единя ту за другия...... останалото са дънни платки, клок на памет и екстри на платформата...

... asus prime b460-plus & i5-10400(f) или msi b450a-pro max & ryzen 3600(x) няма да сбъркаш

- 2x8GB ddr4 3000-3200 (2933 - intel) (3200-amd), 500GB-1TB nvme ссд, 1660 super или по-бърза rx 5600 xt, phanteks p300a кутия, захр. блок Seasonic ssr-500LC

.... по желания охладител arctic freezer 34,в началото не е важен

Е такова нещо ми трябваше, колеги! Да не можете да се отървете от здраве хора, благодаря ви от сърце.
@Can Oa Гледам си от Шумен, имаш задължително бири , когато минавам от там по работа, както и другият колега @arestant, но не му пише инфо по профила. Свалям ви шапка, господа!
Пс : Грам не ми дреме, кое как изглежда и как светка отвънка и тн. Даже ако харчи по-малко ток , здраве му кажи. Щом си казал, че се вижда добре и няма проблеми, значи това е ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Възможно е I5 10400 да ти даде повече кадри в някои игри от Ryzen 3600, но за тази цел ще ти трябва мощна видеокарта, която да вади много кадри, за да видиш някаква разлика. Също така за този процесор цените на дънните платки почват от ~340+ лева:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=1200&orderby=price-asc

Може би скоро ще излязат и по-евтини с по-нисък клас чипсет, но още ги няма. А и ако вземеш нисък клас дъно, не се знае, ако решиш да сложиш по-мощен процесор, дали ще работи както трябва с него. При Ryzen можеш на по-нисък клас дъно за около 150-200 лева да сложиш дори и 8 ядрен процесор, вече според зависи, понеже консумират по-малко ток.

Вече има налични платки с В460 и Н410.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах - след моя пост е писано. Не съм търсил подробно, просто от магазина, който съм дал, се търси най-лесно по сокет. Моя грешка, трябваше да потърся повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли при вас 3300Х на адекватни цени. С малкия бюджет не би бил лошо решение в полза на картата ако цената му е като в Европа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване