Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инструменти за изключване на Win 10 Update

pcservizpld
 Сподели

Препоръчан отговор

За чий уй искаш да спреш ъпдейтите, при положение, че системата е пълна с бъгове и дупки (като всяка една OS)? Че е досадно,  досадно е. Иска ми се да го направят ръчно да проверявам за ъпдейти, както в добрата стара 7-ца, на която се върнах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 36 минути, Eclipse2G написа:

Иска ми се да го направят ръчно да проверявам за ъпдейти, както в добрата стара 7-ца, на която се върнах.

То си може да се спрат и да се проверява когато си решиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Eclipse2G написа:

За чий уй искаш да спреш ъпдейтите, при положение, че системата е пълна с бъгове и дупки (като всяка една OS)? Че е досадно,  досадно е.

Какво досадно, то си е направо опасно от гледна точка на стабилност и надеждност на един компютър.

С цел поне да не се появяват нови дупки и бъгове > спрени ъпдейти. Това си има цена разбира се, но всеки си решава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Емо найстина е прав,че метода който посочи работи безотказно!

И аз съм го използвал и работи перфектно и спира ъпдейтейте завинаги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.08.2021 г. в 20:39, Deyan Petrov написа:

Емо найстина е прав,че метода който посочи работи безотказно!

И аз съм го използвал и работи перфектно и спира ъпдейтейте завинаги!

Добре. Емо писа няколко начина за спиране - кой е работещия?

10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз лично съм доволен от този в Winaero Tweaker 1.30 (вече има и 1.31)

И колко време изкара компютъра ти без да те пита за обновяване? Внимавай какво ще кажеш! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.08.2021 г. в 10:31, Бонбон с катран! написа:

Внимавай какво ще кажеш! :)

Ни дума, ни вопъл от @B-boy/StyLe/ - теста му е бил прекалено кратък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Бонбон с катран! написа:

Ни дума, ни вопъл от @B-boy/StyLe/ - теста му е бил прекалено кратък.

Какво да отговарям на глупости? За времето в което бях задал настройката (близо 21 дни) нямах актуализации. Разбира се, аз я спирам по време на Patch Tuesday, защото не съм против актуализациите и после пак си ги спирам. Така или иначе 10 вече е в края на жизнения си цикъл и скоро ще има само security кръпки, както бе за 8.1, а няма да има "опасни" кръпки с нововъвдения, където шанса да се счупи нещо е по-голям, та въобще няма нужда да ги спирам дори. Отделно има опция да се паузират и да не рестартира системата през деня. Да не говорим, че съм с Enterprise, а там политиките на актуализации са по-различни и се разчита на стабилността предимно. Още дори не съм получил предложение да мина на 21H1, а си стоя на 20H2. Пък си имам и Image и не ме бъркат особено кръпките.

Споделил съм просто, че въпросната функция работи (защото аз обичам да тествам нещата). Инструмента е добър, не случайно @цър-вул го хвали непрекъснато.

Ай, че много време ти отделих!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За времето в което бях задал настройката (близо 21 дни) нямах актуализации

Ми че тя паузата си е за 1 месец спиране и след това се възобновява. А ти си го спрял за по-малко от месец, преди да ти се пусне отново. :) Вайх, учен човек си, а дребните неща пропускаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Бонбон с катран! написа:

Ми че тя паузата си е за 1 месец спиране и след това се възобновява. А ти си го спрял за по-малко от месец, преди да ти се пусне отново. :) Вайх, учен човек си, а дребните неща пропускаш.

Знам, че е за месец, но нямаше как да тествам инструмента за повече след като използвам 10-така от 21 дни. Въй умен човек пък говори без да знае подробностите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Знам, че е за месец, но нямаше как да тествам инструмента за повече след като използвам 10-така от 21 дни.

Тогава недей говори да казваш, че си го тествал и си доволен. Същото се прави от настройките на Windows. Дублиране на настройки за временна употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Бонбон с катран! написа:

Тогава недей говори да казваш, че си го тествал и си доволен. Същото се прави от настройките на Windows. Дублиране на настройки за временна употреба.

Ти ли ще ми казваш какво да говоря? Ми да, тествал съм го. За толкова време тест толкова. Аз съм си го тествал за мен. Не съм QA control, че да го тествам 1 година и после да пиша за да може някакъв си там като теб да му е всичко наготово. Няма ти го снасям инфото в устата. Тествай си го сам. Не е същото. При пауза на настройките първо не дава грешка, а се поставя знака за паузата. И отделно съм убеден, че с настройката ще работи, колкото си искаш, а не до месец. Поредния ти неадекватен коментар. Не ти ли писна все да се изказваш неподготвен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Ай, че много време ти отделих!

Той е като кърлеж...
катранест, колко пъти ще се въртиш вокруг до около?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

катранест, колко пъти ще се въртиш вокруг до около?

Като не си познавате програмите, аз съм тук за да контролирам избора в правилна насока. И не ми напомняй как съм вярвал, че може да се контролира системата от трета страна подозрителни ненадеждни за Майкрософт инсталации. Това е вече минало, сега гледам напред в перспективата за управление с конкретен софтуер, и това не е вашите туикове за разкрасяване! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Вземи си смени хаповете, че тези не ти понасят добре.

Значи нищо не си разбрал! Започвате да атрофирате, в една поза и да не поглеждате нищо навън. От много години съм забелязал, че стари кучета лансират остарели програми с по-малка функционалност и удобство в сравнение с новите им заместници. И това само защото са твърде изморени и свикнали да тъпчат на място без излишни други усилия, понеже новите неща им коства допълнително загуба на време. Свикнал съм да ги зова "дървени философи" защото си говорят като радио без да вдяват, по-културната форма вместо нарицателното "дебил". При тях се лансират само демодета от най-тежка степен на компютърната разруха, понеже се хабят рекордни ресурси за безсмислени упражнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Бонбон с катран! написа:

Значи нищо не си разбрал! Започвате да атрофирате, в една поза и да не поглеждате нищо навън. От много години съм забелязал, че стари кучета лансират остарели програми с по-малка функционалност и удобство в сравнение с новите им заместници. И това само защото са твърде изморени и свикнали да тъпчат на място без излишни други усилия, понеже новите неща им коства допълнително загуба на време. Свикнал съм да ги зова "дървени философи" защото си говорят като радио без да вдяват, по-културната форма вместо нарицателното "дебил". При тях се лансират само демодета от най-тежка степен на компютърната разруха, понеже се хабят рекордни ресурси за безсмислени упражнения.

Ама ти вярно много си си повярвал. Първо тази програма я лансирам за първи път, но пък и има защо - преносима е, с лесни и разбираеми настройки за начинаещи потребители. Второ, хич и не тъпча на едно място. Колекцията ми с програми е толкова голяма (и се увеличава всеки ден), че трудно би си я представил (пък като ми ли да се научиш да работиш с всеки един инструмент от нея). Тъй че тези оценки си ги заври, където Слънце не огрява, разбра ли? Тръгнал да дава оценки, на хора, които не познава. И дебила си ти (да не кажа малоумник).

И доста от инструментите съм ги използвал първо аз в този сайт, а доста други са само за тесен кръг от хора и се използват при затворени врати и никога няма и да чуеш за тях, че съществуват...Ама дерзай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Бонбон с катран! написа:

аз съм тук за да контролирам избора в правилна насока

:lol6:Контрольор беше тате - контрольор ще съм и аз... :lol6:

Голямо мрънкане омрънка, че никой не обърна внимание на предложението ти за програма, която обаче работи постоянно във фонов режим:

Цитат

StopUpdates10 следи Услугата за актуализиране на Windows във фонов режим и автоматично поправя счупена защита.

Някои от функционалностите на програмата на "баш майстора" вече не работят в 10 и 11:

Цитат

StopUpdates10 създава ключовете на системния регистър на правилата за блокиране на актуализации.
Тя е за Windows 7-8. Microsoft игнорира тези правила в най-новите версии на Windows 10.

"Съвременната" ти програма, за да блокира услуга създава своя допълнителна такава, което е преливане от пусто в празно

Цитат

StopUpdates10 блокира услугата Windows Update с помощта на собствена услуга: Updates Guard

Не ми трябва допълнителен софтуер, който ще ми слухти на всеки 5 сек. и ще прави незнайно какво...

Цитат

Интервал на анкети по подразбиране е 5 секунди. Тя може да бъде персонализирана с помощта на stopupdates10.ini файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon Изопачаваш истината, но ще си затворя очите, понеже вече споменах за разговора с радио. Дали е вярно или не, може да се направи с опити. Вие тук колко опита имате и за колко време. Оценка правиш без покритие... на софтуера! А пък аз правя оценка на вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Бонбон с катран! написа:

А пък аз правя оценка на вас.

В качеството си на какъв? IT експерт? Дипломиран психолог?
Не си ни едно от тия. Така, че бъди така добър - марш в ъгъла и по-тихичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.06.2020 г. в 2:46, Бонбон с катран! написа:

По моему най-специализираната (правена от човек с опит - баш майстора) е ТАЗИ. Не мисля, че вече има полза от нея, защото Windows 10 го направиха да се спира лесно и категорично спира ъпдейти. Докато външната програмата слухти на всеки 2 секунди дали не е включен някой сервиз и това не ми допада при положение, че Windows 10 е вече спокоен и ненастоятелен....

Я гледай какво си писал...ама хубавичко виж. Относно автора на инструмента ще си запазя мнението за себе си колко е баш майстор, защото имам свои наблюдения от дискусиите му с някои хора в чуждестранните форуми. А ти продължавай да си търсиш съмишленици за да си купиш Premium версията, на иначе безплатния инструмент, за който сам си споменал, че е излишен, което пък е в противоречие на това ти изказване:

преди 9 часа, Бонбон с катран! написа:

При тях се лансират само демодета от най-тежка степен на компютърната разруха, понеже се хабят рекордни ресурси за безсмислени упражнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Бонбон с катран! написа:

Свикнал съм да ги зова "дървени философи" защото си говорят като радио без да вдяват, по-културната форма вместо нарицателното "дебил".

Леле, как прилича на автопортрет!

преди 10 часа, Бонбон с катран! написа:

Започвате да атрофирате, в една поза и да не поглеждате нищо навън.

Закрасти ме и викам да покажа:

Snap20.png

Това са инсталатори, портативни програми и готови работещи инструменти за емонт.
всичкото това нещо ежедневно се проверява за актуализации, сваля се, разопакова се то работещ инструмент.
Отделно ежедневно обхождам 5-6 ресурса за наличие на нов/неизвестен ми софтуер. 
Отделно от още няколко места получавам инфо за новости.
Та, костта, за която говориш, я заври знаеш къде.

Забележка: горе не са показани нсталаторите на Windows (50-ина GB)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...