Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инструменти за изключване на Win 10 Update

Препоръчан отговор

Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.

Списък:

https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml

https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html

https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/

Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Updates на Windows 10 се забраняват на 2 секунди и то от страна на самата ОС. За къв чиф са тези безмислени програми????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Updates на Windows 10 се забраняват на 2 секунди и то от страна на самата ОС. За къв чиф са тези безмислени програми????

Сподели, защото всеки начин който знам до момента е временен и не спира крайно нищо. При евентуален проблем и пускане на команда filechecker с fix и е до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, pcservizpld написа:

Сподели, защото всеки начин който знам до момента е временен и не спира крайно нищо. При евентуален проблем и пускане на команда filechecker с fix и е до там.

Временен? Още първият метод е предостатъчен. И проблеми с updates нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Временен? Още първият метод е предостатъчен. И проблеми с updates нямам.

Окей, как ще обясниш при СЪЩИЯ ( повтарям СЪЩИЯ МЕТОд, като не за сефте го правя а от години ) метод на двата ми лаптопа как се включиха скапаните ъпдейти и като гледам историята на ъпдейтите е около седмица, тоест долу горе по едно и също време или айде в същия месец а другия седмица след първия ?!?!?!?!?!?! Нещо ?! Последно на двата Януари месец слагах версията на win 10 която излезе тогава като ъпдейт, като след това направих процедурата.

Само на единия от двата имах проблем, заради който пусках scan със файл чекер и авто фикс... А другия е на съвсем различна мрежа към друг интернет доставчик и нищо, ама нищо не съм пипал или инсталирам от 5 месеца на него, позлвам го за филми и т.н., как си пусна сам ъпдейтите ?!

Включи Баба Ванга и ми кажи как са се самоактивирали ъпдейтите на две различни машини нямащи общо нищо една с друга ?!

Всъщност, като се замисля има нещо кето съм ъпдейтвал и на двата, само че ръчно, ...антивирусната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, как ще обясниш при СЪЩИЯ ( повтарям СЪЩИЯ МЕТОд, като не за сефте го правя а от години ) метод на двата ми лаптопа как се включиха скапаните ъпдейти и като гледам историята на ъпдейтите е около седмица, тоест долу горе по едно и също време или айде в същия месец а другия седмица след първия ?!?!?!?!?!?! Нещо ?! Последно на двата Януари месец слагах версията на win 10 която излезе тогава като ъпдейт, като след това направих процедурата.

Само на единия от двата имах проблем, заради който пусках scan със файл чекер и авто фикс... А другия е на съвсем различна мрежа към друг интернет доставчик и нищо, ама нищо не съм пипал или инсталирам от 5 месеца на него, позлвам го за филми и т.н., как си пусна сам ъпдейтите ?!

Включи Баба Ванга и ми кажи как са се самоактивирали ъпдейтите на две различни машини нямащи общо нищо една с друга ?!

Със същият метод съм спрял updates на над 50 машини и никой не се е оплакал. Какво се случва при теб аз не мога да знам. Гарантирам за себе си, че updates ги спирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Със същият метод съм спрял updates на над 50 машини и никой не се е оплакал. Какво се случва при теб аз не мога да знам. Гарантирам за себе си, че updates ги спирам.

Емича пак се показва  колко машини е оправил :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Аз на доста повече, но това за сефте се случва и на двете ми лични машини Тази година, 5 м. след като ъпдейтнах до последна версия на Win 10......Но ми се струва че явно някой от ъпдейтите на антивирусната е активирал ъпдейтите. Позлвам defender-a ( не че е кой знае какво но не съм имал с него проблеми ), и точно преди около 2 седмици го ъпдейтнах...... Пфф не ми се минава през тая процедура да играя пак да цъкам, да им се ин а проклетите ъпдейти, писнаха им честно ти казвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Емича пак се показва  колко машини е оправил :D 

Дори 2 да съм направил при мен нещата работят. Смей ми се колкото искаш. Free Will както се казва. Аз проблеми с 10 нямам.

Аз на доста повече, но това за сефте се случва и на двете ми лични машини Тази година, 5 м. след като ъпдейтнах до последна версия на Win 10......Но ми се струва че явно някой от ъпдейтите на антивирусната е активирал ъпдейтите. Позлвам defender-a ( не че е кой знае какво но не съм имал с него проблеми ), и точно преди около 2 седмици го ъпдейтнах...... Пфф не ми се минава през тая процедура да играя пак да цъкам, да им се ин а проклетите ъпдейти, писнаха им честно ти казвам.

Ще го напиша пак. При мен нещата работят. И аз спирам update на машиниа дето нямат SSD, защото започне ли някакво подоно изпълнения и машината умира понеже хард дискът стои на 100% докато не мине всичко. Иначе при машини с SSD въобще не се и напъвам. Всичко там си работи перфектно. Сега 10 си иска параметрите, с които да работи. Там не можеш да правиш компромиси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Дори 2 да съм направил при мен нещата работят. Смей ми се колкото искаш. Free Will както се казва. Аз проблеми с 10 нямам.

Ще го напиша пак. При мен нещата работят. И аз спирам update на машиниа дето нямат SSD, защото започне ли някакво подоно изпълнения и машината умира понеже хард дискът стои на 100% докато не мине всичко. Иначе при машини с SSD въобще не се и напъвам. Всичко там си работи перфектно. Сега 10 си иска параметрите, с които да работи. Там не можеш да правиш компромиси.

Аз и на ssd съм го правил и не съм имал проблеми с disk usage не е имало ниакви спайкове. При мен си остава факта че Win-a реши да се ъпдейтва и дори в момента съм на metered... Интересното е че след последния пъдейт на единия лаптоп тази опция изчезна при LAN връзка.

Все тая. Аз все още си търся програмки, интересно ми е и искам да тествам, ако някой има опит да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и на ssd съм го правил и не съм имал проблеми с disk usage не е имало ниакви спайкове. При мен си остава факта че Win-a реши да се ъпдейтва и дори в момента съм на metered... Интересното е че след последния пъдейт на единия лаптоп тази опция изчезна при LAN връзка.

Все тая. Аз все още си търся програмки, интересно ми е и искам да тествам, ако някой има опит да сподели.

Няма как да не можеш да го спреш. С тези програми можеш само да си направиш беля, но ти си знаеш. Уважавам мнението ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Няма как да не можеш да го спреш. С тези програми можеш само да си направиш беля, но ти си знаеш. Уважавам мнението ти.

Все пак няма да тествам на работната си машина а на някой извън мрежа или на виртуална машина.. Какво пречи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pcservizpld написа:

Все пак няма да тествам на работната си машина а на някой извън мрежа или на виртуална машина.. Какво пречи ;)

Виртуалката не е РЕАЛНА среда. Изведи една машина от мрежата и експериментрай с нея. И да знаеш, че ако се скапе, преинсталираш и пак тормозиш. Това е начинът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.06.2020 г. в 0:11, pcservizpld написа:

Списък:

Да беше ползвал търсачката - щеше да намериш още доста изписано по темата.
1
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/
windos_update_blocker_blocked.png
2
http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=5&topic=48142#2
30-23334971491.png
3
gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update

up4-768x411.jpg

disable-windows-10-update.bat

Цитат

sc config wuauserv start= disabled
sc config bits start= disabled
sc config DcomLaunch start= disabled
net stop wuauserv
net stop bits
net stop DcomLaunch

на 20.06.2020 г. в 0:11, pcservizpld написа:

Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/

При наличието на толкова методи за блокиране на актуализации, защо трябва и на това да се подлага някой?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.06.2020 г. в 9:31, DarkEdge написа:

Да беше ползвал търсачката - щеше да намериш още доста изписано по темата.

Ако ми бяха излезли тези резултати при търсенето нямаше да пиша темата........ Или грешно съм, търсел или не знам, но първите 10 страници имаше горните неща за които писах и някакви инджикитайски страници дето изобщо ме беше бъзе дори да ги отворя, плюс стандартните методи. И нямам на разположение време за да ровя из страниците. По-лесно е да питам, защото знам че след толкова време от както го има тоя ОС няма начин някой да не знае нещо дргуго, по-добро и по-ново и удобно.......................

Последното е по желание, а не задължение. Аз мисля да си възкреся една барака и да тествам горнитеи нстурменти да видя какво ще стане, но ако някой ме изпревари какво пречи да сподели опит. Все едно съм казал хванете пистолета, заредете го и си го опрете в главата, после натиснете ЗАдължително спусъка....., а не съм нали ?! Знам ли някой може да тества преди мен, може да има къде да тества и т.н.

Благодаря за полезния отговор.

П.П> Ако имаш предвид търсачката във форума, определено съм в грешка, не търсих тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, pcservizpld написа:

Ако имаш предвид търсачката във форума

Да, нея имах предвид. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.06.2020 г. в 1:00, pcservizpld написа:

Аз все още си търся програмки, интересно ми е и искам да тествам, ако някой има опит да сподели.

По моему най-специализираната (правена от човек с опит - баш майстора) е ТАЗИ. Не мисля, че вече има полза от нея, защото Windows 10 го направиха да се спира лесно и категорично спира ъпдейти. Докато външната програмата слухти на всеки 2 секунди дали не е включен някой сервиз и това не ми допада при положение, че Windows 10 е вече спокоен и ненастоятелен....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 7 часа, Бонбон с катран! написа:

По моему най-специализираната (правена от човек с опит - баш майстора) е ТАЗИ. Не мисля, че вече има полза от нея, защото Windows 10 го направиха да се спира лесно и категорично спира ъпдейти. Докато външната програмата слухти на всеки 2 секунди дали не е включен някой сервиз и това не ми допада при положение, че Windows 10 е вече спокоен и ненастоятелен....

Аз съм с ъпдейт версия 1909, който официално излезе Януари месец и нямам опции за спиране - пауза за 7-30 дни, Metered conection и толкова.. А не съм чувал Windows и ти гарантирам че няма да позволят да си спираш сам ъпдейтите. Разбрах че ще дадът възможнсот да се спират някои ъпдейти, без т.нар. Важни в които влизат Security Updates, а те повечето са все такива. Миналата година говореха че ще пуснат възможност да се избират ъпдейти, но и в текущата версия на код да е от машините такива опции да избирам кои ъпдейти да сваля, НЯМА. Не знам какъв OS позлваш, но при мен няма такива опции. Никъде не съм чул, чел или видял че Win 10 ще пускат опция да си спираме ъпдейтите, а ако има такова нещо съм склонен да вярвам че е по-скоро лъжа или частична истина.

Което виждам в текущата версия е че имаш възможност да деинсталираш НЯКОИ, само някои актуализации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Селективно инсталиране или скриване с WUMT:
30-23334971491.png&key=c5fc1bb38a6ee1bc1
Или в Powershell но там е голяо писане за да листнеш ъпдейтите и да избереш необходимия KB за забраняване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, DarkEdge написа:

Селективно инсталиране или скриване с WUMT:

Или в Powershell но там е голяо писане за да листнеш ъпдейтите и да избереш необходимия KB за забраняване.

да за това което ми прати разбрах и ти благодарих ;) И за PowerShell знам, но там е игра, а искам освен на мен да улесня нещата, да е лесно и за потребителите. В момента работя точно с едно от предложенията ти :) . Отговора ми горе е предназначен за потребител - Бонбон с катран!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това последното не спира ли само услугата wuauserv?

То ако е така няма много нужда да се ползва специално за това външна програма, защото става с две-три команди в CMD:

Цитат

sc config wuauserv start= disabled
net stop wuauserv
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\wuauserv" /v Start /t REG_DWORD /d 4 /f

Но предполагам, че не го ползваш само за тази цел, а това идва като бонус. Тогава всичко е точно, както се казва. :)

Виждам че, @DarkEdge не е споменал един от любимите си инструменти като Dism++ ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Виждам че, @DarkEdge не е споменал един от любимите си инструменти като Dism++ ;)

Той не е на първа линия в борбата за светло бъдеще. Упс, в спирането на актуализациите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това последното не спира ли само услугата wuauserv?

То ако е така няма много нужда да се ползва специално за това външна програма, защото става с две-три команди в CMD:

Но предполагам, че не го ползваш само за тази цел, а това идва като бонус. Тогава всичко е точно, както се казва. :)

Точно така, това ми е любимото софтуерно швейцарско ножче :)

Windows update може да се спре по много начини, аз само посочих моя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DarkEdge написа:

Той не е на първа линия в борбата за светло бъдеще. Упс, в спирането на актуализациите.

Не, аз го споменах, защото се заговорихте за "list-ването" на кръпките. :)

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Точно така, това ми е любимото софтуерно швейцарско ножче :)

Windows update може да се спре по много начини, аз само посочих моя.

Няма лошо. Навремето съм я ползвал и ми допадаше, но версиите за 7/8, не за 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване