Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

От близо две години може и две и половина не следя какво се случва в света на технологиите понеже нямам време да седна на пц-то. Искам да ми предложите възможно най-евтините компоненти за сърфиране в нета.

Ако може процесора да е двуядрен ако е интел да е пентиум. Ако е амд, да не е най-слабия. 8гб рам. Нови части!

Искам предложения на интел и амд. Искам да няма проблеми със старт и рестарт бутоните от кутията. Понеже преди няколко месеца поръчах и сглобих на един фр. интелска конф. H310 със процесор G5400 и не можех да оправя проблема със бутоните от кутията. Проблема бил от производителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 51
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Колега, гледам те, че освен от копи/пейст на дърти вицове, разбираш и от хардуер. Айде да ни обясниш на нас, неразбиращите - колко по-производителен ще стане нискобюджетен компютър за интернет, ако па

2х4 ГБ от доста време са възможно най-голямото набутване ама по-всички параграфи при покупка на дъно с два слота а и при такова с четири си има минусите. Всъщност именно при офис машини който се

Ти понеже си с актуална АМД платформа трябва да си наясно с минусите при четири плочки... Колкото до другия въпрос 8GB отдавна са малко за игрите (за някой видове работа пък са направо недостатъч

преди 11 минути, goodly написа:

Здравейте!

От близо две години може и две и половина не следя какво се случва в света на технологиите понеже нямам време да седна на пц-то. Искам да ми предложите възможно най-евтините компоненти за сърфиране в нета.

Ако може процесора да е двуядрен ако е интел да е пентиум. Ако е амд, да не е най-слабия. 8гб рам. Нови части!

Искам предложения на интел и амд. Искам да няма проблеми със старт и рестарт бутоните от кутията. Понеже преди няколко месеца поръчах и сглобих на един фр. интелска конф. H310 със процесор G5400 и не можех да оправя проблема със бутоните от кутията. Проблема бил от производителя.

Бюджет?

Видео карта имаш ли? А какви са другите ти компоненти, най-вече кутията ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет: дъно до 120лв процесор до 120 лв рам 60лв = 300лв

Не виждам голям смисъл от 4 ядрен за нет и FHD филми, освен ако разликата не е повече от 20лв. Рядко тегля блурей . Аз съм със ПЦ-то от подписа ми и нета ми хвърчи.

Имам кутия от Хан Аспарухово време и захранване от Княз Борис I. Как ще ги вържа е мой проблем. Конфа е за приятел и още не съм видял каква му е старата конфигурация. На 29 ще я видя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, goodly написа:

рам 60лв

И как смяташ 8гб нова рам(още повече ако е 2x4)да купиш за 60лв,или това не е твой проблем..........тези с предложенията да се оправят!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам за 61лв

Мога да мина и с една плочка не е проблем.(Само не ми говорете за слотовете)

Сега разгледах и амд-тата, и мисля да се насочка към тях. Бюджета ще го дигна до 350лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, goodly написа:

Значи си съгласен паметта да ти работи в едноканален режим с една плочка:angry:

Не мисля че особенно добро решение е това но ти си знаеш... 

А какво ти пречи да си купиш 2 четворки примерно дори и на по-ниска честота, но да са 2 и да си работят в 2 двуканален режим?

Амд-тата а и не те само не обичат едноканални режими!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, goodly написа:

Сега разгледах и амд-тата, и мисля да се насочка към тях

Още не си почнал и вече сбърка. Но това не е мой проблем... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, goodly написа:

H310 със процесор G5400 и не можех да оправя проблема със бутоните от кутията. Проблема бил от производителя.

Производителя на дъното или на процесора?

Имам на склад две сглобени такива офисни конфигурации със евтини кутии и не съм виждал подобен проблем ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, grizly написа:

Значи си съгласен паметта да ти работи в едноканален режим с една плочка:angry:

Колега, гледам те, че освен от копи/пейст на дърти вицове, разбираш и от хардуер. Айде да ни обясниш на нас, неразбиращите - колко по-производителен ще стане нискобюджетен компютър за интернет, ако паметта работи в двуканален режим, в сравнение с едноканален?... :angry:

Че аз вече шеста година бачкам с една плочка 8 гъби. И в интернет влизам, и филми гледам, че даже и 45MP снимки от по 100MB едната обработвам с Lightroom ... Да знам колко съм се минал, и да ми е гадно :mad: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият Athlon 200G или новият 3000G в зависимост доколко ще се цепи стотинката.

https://www.jarcomputers.com/AMD-Athlon-200GE-AWYD200GC6FBBOX_prod_CPUPAWYD200GC6FBBOX.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/AMD-Athlon-3000G_prod_CPUPAMDYD3000C6FHBOX.html?ref=prod

Някакви ревю - https://hardwarebg.com/90546-athlon-3000g/

п.с. Ако имаш някаква стара видеокарта търсиш R3 1200 AF не AE

https://www.speedcomputers.biz/amd-ryzen-3-1200-af-am4-protsesor/

Ревю - https://hardwarebg.com/93036-ryzen-3-1200-af/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм почнал и съм сбъркал. Не знам вие ще кажете адм или интел. Обаче ме е страх малко от интел защото производителя на дъното забравих дали беше Arock или друг нямаше оправия с тия бутони та чак нова кутия и ново захранване купихме и проблема си остана и след това разбрах че бил от дъното. Даже нямаше драйвъри за 8.1 за видеото ...

Roujin Z добре като най-евтин вариант а дъното и рамта къде са ?

Също така ако може вариант със процесор AMD Ryzen 3200G с дъно B450. Бюджета съм го вдигнал на 350лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избираш си най-евтината рам и въпроса е приключен. За дъно най-добре се придържай към MAX серията на MSI. Да има MAX в името иначе явно най-евтиното от серията.

https://www.jarcomputers.com/MSI-B450M-A-PRO-MAX_prod_MBAMSIB450MAPROMAX.html?ref=prod

https://www.vario.bg/msi-b450m-a-pro-max-7c52-001r

3200G не е най-евтиното но щом имаш парите няма лошо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.06.2020 г. в 6:48, RudeBoy написа:

Колега, гледам те, че освен от копи/пейст на дърти вицове, разбираш и от хардуер. Айде да ни обясниш на нас, неразбиращите - колко по-производителен ще стане нискобюджетен компютър за интернет, ако паметта работи в двуканален режим, в сравнение с едноканален?... :angry:

Че аз вече шеста година бачкам с една плочка 8 гъби. И в интернет влизам, и филми гледам, че даже и 45MP снимки от по 100MB едната обработвам с Lightroom ... Да знам колко съм се минал, и да ми е гадно :mad: .

Такива заядливи коментари като твоя директно ги подминавам и отсвирвам и не им обръщам никакво внимание изобщо, но все пак разликите са очевадни:

https://beebom.com/single-channel-vs-dual-channel-memory/

Изразил съм лично мнение с което не ангажирам по-никакъв начин никой.

И изобщо не ти влиза в работата от какво разбирам, какво, къде и кога копирам, вместо да се заяждаш да беше дал някакъв смислен съвет на автора какъвто не видях да си дал, но явно си търсиш начини да се заяждаш просто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

... на амд апу с вградена графика разликата между едноканален и двуканален е стабилна....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиния вариант

http://alphacom-bg.com/product/1870/lenovo-m83-tower-g3220-8gb-500gb.html

Като може да се добави употребявано SSD от опциите на сайта.

Оптимален вариант ако има наличен здрав механичен твърд диск

http://alphacom-bg.com/product/2188/fujitsu-p920-tower-i5-4570-8gb-128gb-ssd.html

Разбира се между тези предложения има още много добри оферти и комбинации, но ти не знаеш какво налично имаш, аз не знам целите и не давам парите така, че - дадох ти въдица, ти знаеш къде се слага червея - хапни си риба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, goodly написа:

Рам за 61лв

Сега разгледах и амд-тата, и мисля да се насочка към тях. Бюджета ще го дигна до 350лв.

Аз лично не бих сложил 1 плочка рам,още повече на 2400Mhz,на подобна конфигурация с вградено видео(още повече,ако е АМД),дори и без пари да ми я дават тази рам!Но ти си знаеш............най евтиният вариант с 3200g и прилични части е около 390 лв:https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/kingston/hyperx-fury-4gb-ddr4-3000mhz-hx430c15fb3-4-p494560209/ тази рам 2 плчки и:https://www.pro-bg.com/product/CPU/CPU x03f0otsesor AMD RYZEN 3 3200G 4Core 36 GHz 40 GHz Turbo 6MB65WAM4BOX_213289.html плюс дъното дето Roujin Z ти е предложил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте се вживявали в тези рамови не става въпрос за игри!

Машина за браузване със супер ограничен бюджет все тая какво ще сложи няма да усети реална разлика.

Вземи тази само 3 кинта е по-скъпа https://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-8gb-f4-3200c16s-8gis

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, grizly написа:

Такива заядливи коментари като твоя директно ги подминавам и отсвирвам и не им обръщам никакво внимание изобщо

Аз пък такива самонадеяни коментари като твоя не ги подминавам! Като даваш съвети на някой как да си харчи парите, си длъжен да можеш да се обосновеш! В раздел "Празни приказки и вицове" можеш да дрънкаш каквото си искаш, но не и тук.

Авторът на темата няма достатъчно пари за кит 2х4GB. Обясни му (на него, не на мен!) - защо трябва да изхарчи повече, отколкото може? Каква ще му е файдата? При положение, че след време винаги може едната пръчка 8GB да я допълни с още една, ако има нужда. И му обясни с конкретни цифри, а не с теоретични постановки, като в линка, който си дал. Да, там някой пускал резултати от някакви бенчмаркове. Ама на каква машина? И каква задача ѝ е била възложена? Същата работа ли е вършила, както в тази тема?

Полза от двуканална памет има само в случаи, когато има толкова голям поток на данни от/към паметта, че едната шина не е в състояние да я обслужи, в синхрон с честотата на процесора. Тогава се налага процесорът да чака, и това бави машината. За леки натоварвания, като например браузване в нета, това е много малко вероятно да се случи. Казах ти, обработвам огромни графични файлове с Lightroom, при което и процесор, и памет скачат над 90-95% от капацитета си. И пак не съм убеден, че ако бях с двуканална памет, щях да усетя някаква разлика. А ти ми говориш за слаба машина за нет и филми! Я по-скромно, ако обичаш! :angry: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Аз пък такива самонадеяни коментари като твоя не ги подминавам! Като даваш съвети на някой как да си харчи парите, си длъжен да можеш да се обосновеш! В раздел "Празни приказки и вицове" можеш да дрънкаш каквото си искаш, но не и тук.

Авторът на темата няма достатъчно пари за кит 2х4GB. Обясни му (на него, не на мен!) - защо трябва да изхарчи повече, отколкото може? Каква ще му е файдата? При положение, че след време винаги може едната пръчка 8GB да я допълни с още една, ако има нужда. И му обясни с конкретни цифри, а не с теоретични постановки, като в линка, който си дал. Да, там някой пускал резултати от някакви бенчмаркове. Ама на каква машина? И каква задача ѝ е била възложена? Същата работа ли е вършила, както в тази тема?

Полза от двуканална памет има само в случаи, когато има толкова голям поток на данни от/към паметта, че едната шина не е в състояние да я обслужи, в синхрон с честотата на процесора. Тогава се налага процесорът да чака, и това бави машината. За леки натоварвания, като например браузване в нета, това е много малко вероятно да се случи. Казах ти, обработвам огромни графични файлове с Lightroom, при което и процесор, и памет скачат над 90-95% от капацитета си. И пак не съм убеден, че ако бях с двуканална памет, щях да усетя някаква разлика. А ти ми говориш за слаба машина за нет и филми! Я по-скромно, ако обичаш! :angry: 

Много ми е интересно ти на автора с какво му помогна до сега:angry:Не си ти човека който да ми държи сметка къде и какво да пиша! За разлика от теб аз не дрънкам а пиша.

Атора на темата случайно да видя че си е вдигнал бюджета си, или си ръсиш простотиите си  наляво и надясно и се чудиш с кой и с какво да се заядеш само?

Обяснения не съм длъжен да давам на никой за каквото и да било - особенно пък на теб.. Всеки е достатъчно грамотен и образован да потърси в интернет инфо и сам да види разликите.

Ти какво - изкопира от линка който съм дал цялото инфо което прочете, перефразира го, и тук се мъчиш да ни убеждаваш че това са си твои знания - да ама не!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, grizly написа:

Много ми е интересно ти на автора с какво му помогна до сега:angry:

Спестих му пари. 

Като му казах, че за неговите нужди не му трябва двуканална памет, и спокойно може да си купи едната пръчка от 8GB, която е намерил на изгодна цена.

Айде сега ти отговори на въпроса, който ти зададох: С колко процента по-бърз и производителен ще стане компютърът му, ако сложи двуканална памет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Can Oa написа:

Стига сте се вживявали в тези рамови не става въпрос за игри!

Машина за браузване със супер ограничен бюджет все тая какво ще сложи няма да усети реална разлика.

Вземи тази само 3 кинта е по-скъпа https://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-8gb-f4-3200c16s-8gis

В нищо не се вживявам, и макар,че не става въпрос за игри,то разлика има и се усеща..........това,че не се играят игри, значи,че не е добре да ти е максимално бърза машината в рамките на разумното ли?Това е машина за 4-5 год. примерно и тези 30лв икономия като ги разделиш на година какво се получава............Бай Ганьовска работа!Аз лично не бих го направил,дори ако се наложи да взема 30лв назаем,затова изказвайки мнение ,не бих посъветвал и друг да го прави.Всеки е свободен в крайна сметка да прави каквото иска,след като събере мнения и съвети...........може дори и без рам да я сглоби!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, RudeBoy написа:

Спестих му пари. 

Като му казах, че за неговите нужди не му трябва двуканална памет, и спокойно може да си купи едната пръчка от 8GB, която е намерил на изгодна цена.

Айде сега ти отговори на въпроса, който ти зададох: С колко процента по-бърз и производителен ще стане компютърът му, ако сложи двуканална памет?

Добре че поне сам си вярваш....Да не дава господ автора да вземе да те послуша наистина и да ти се върже на драсканиците ти, защото после голямо тегло ще си тегли. Особенно ако реши да започне да играе игри, и да се занимава с 3D и анимации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х4 ГБ от доста време са възможно най-голямото набутване ама по-всички параграфи при покупка на дъно с два слота а и при такова с четири си има минусите.

Всъщност именно при офис машини който се сменят директно с нови а не се надграждат има смисъл от подобно изстискване на възможностите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване