Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся препоръка за хладилник (марки и подробности)

Препоръчан отговор

Добър ви вечер,

Наложително е да се купува нов хладилник при родителите ми (настоящия е 25 годишен Аристон, но той страда вече от всевъзможни проблеми и е въпрос на време да се гътне). От една седмица чета по форумите (то не е като да се каже, че има много информация по темата) и честно казано хич не мога да се ориентирам коя марка е читава, коя не (и къде е замесен вездесъщия Вестел, който всячески се старая да избягвам), както и какво по-точно трябва да се гледа. Варианта хладилник, който търся е с фризер долу - конфигурация, изглеждаща подобно на това. Бюджет: не повече от 1000 лв. Моля за вашите съвети/насоки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Петър Ангелов написа:

Добър ви вечер,

Наложително е да се купува нов хладилник при родителите ми (настоящия е 25 годишен Аристон, но той страда вече от всевъзможни проблеми и е въпрос на време да се гътне). От една седмица чета по форумите (то не е като да се каже, че има много информация по темата) и честно казано хич не мога да се ориентирам коя марка е читава, коя не (и къде е замесен вездесъщия Вестел, който всячески се старая да избягвам), както и какво по-точно трябва да се гледа. Варианта хладилник, който търся е с фризер долу - конфигурация, изглеждаща подобно на това. Бюджет: не повече от 1000 лв. Моля за вашите съвети/насоки. 

Всичко е на късмет. Като купуваш хладилник просто виж какво поддържа гаранцията и как процедират, когато има повреда. Другото няма значение. В къщо имаме над 5 модела хладилници и всички работят. Марките са Snege, Neo, Zanusi, Beko, Мраз ( последният е спрян поради ред причини, но работи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Всичко е на късмет. Като купуваш хладилник просто виж какво поддържа гаранцията и как процедират, когато има повреда. Другото няма значение.

Разбира се късмета и гар.срок са важни, но и другото има значение.Например дали е no-frost или плачещ изпарител.Ако е последния, то от какъв материал е изработен.Например  на LG не съм срещал с железни тръби и рядко правят пропуски.Тези подробности са си  важни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов - съвсем ме отчая. Марката хептен никакво значение ли няма (по отношение на качество говорим)???

@badr - какъв е препоръчително да бъде - със или без NoFrost? А този плачещ изпарител има ли си някакво официално название (на инглишки), да знам за какво да гледам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Петър Ангелов написа:

@Емил Костов - съвсем ме отчая. Марката хептен никакво значение ли няма (по отношение на качество говорим)???

@badr - какъв е препоръчително да бъде - със или без NoFrost? А този плачещ изпарител има ли си някакво официално название (на инглишки), да знам за какво да гледам?

С кое съм те отчаял. Вземаш един хладилник и толкоз. На марки няма смисъл да се робува ( мое мнение). Всичко се прави в момента да държи на гаранцията и да се купува следващото. Сегашните даже не подлежат и на ремонт. Просто виж какво поддържа гаранцията, къде се намира сервизът, как се процедира при повредена стока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

С кое съм те отчаял. Вземаш един хладилник и толкоз. На марки няма смисъл да се робува ( мое мнение). Всичко се прави в момента да държи на гаранцията и да се купува следващото. Сегашните даже не подлежат и на ремонт. Просто виж какво поддържа гаранцията, къде се намира сервизът, как се процедира при повредена стока.

Е те това ме отчая. Което не значи, че не съм благодарен за съветите. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Ангелов написа:

Е те това ме отчая. Което не значи, че не съм благодарен за съветите. :)

Е обясни, защо си отчаян. Едната макра NEO даже го взех втора употреба на 6 месеца и вече 13 години ми служи безпроблемно.Мога и снимка да ти направя на момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е обясни, защо си отчаян. Едната макра NEO даже го взех втора употреба на 6 месеца и вече 13 години ми служи безпроблемно.Мога и снимка да ти направя на момента.

Хах, напълно ти вярвам (снимка не е необходима). Ми някак си, каквото и да избирам, все пак (за някои неща) марката има значение. Не е гаранция за качество, но пак е нещо - иначе на каква база да сравнявам (за качество на изработка и коНпоненти говоря).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, напълно ти вярвам (снимка не е необходима). Ми някак си, каквото и да избирам, все пак (за някои неща) марката има значение. Не е гаранция за качество, но пак е нещо - иначе на каква база да сравнявам (за качество на изработка и коНпоненти говоря).

Не съм специалист в тази област, но съм се интересувал, защото си е техника. Все пак е напълно възможно да изръся някоя глупост. Знам, че най-важен е компресорът, а там лидер е "Danfoss". Тоест при разговор с продавача питаш първо това. Инак аз бих заложил(съобразено с бюджета) на AEG. Доколкото знам се произвеждат в Унгария и Германия. И за това ще попиташ в магазина. Естествено немската сглобка ще е с по-висока цена. Вече за едни други суми имаме "Smeg" и там мисля няма да има колебания, но не е по темата.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@JKirilov -  благодаря.

@Jorge - полезна информация, много благодаря. Smeg какво е? Пак ли е марка компресор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Jorge написа:

Май разбрах - бих казал Мерцедеса на хладилниците, но не съм фен на марката. Но да, идеята е ясна. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Петър Ангелов написа:

Май разбрах - бих казал Мерцедеса на хладилниците, но не съм фен на марката. Но да, идеята е ясна. Благодаря.

За сравнение - имам хладилник ЗИЛ, произведен 1972! Звяр с камера минус 8 градуса - никога не е изключван, освен ако спре тока....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петър Ангелов написа:

Ето отново робуваш на марки, а това в днешно време ( извини ме) е тотална глупост. Всичко се прави да издържи до или около гаранцията и след това да умре. Целта е потребителят да купува следващото. Качеството отдавна го няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ето отново робуваш на марки, а това в днешно време ( извини ме) е тотална глупост. Всичко се прави да издържи до или около гаранцията и след това да умре. Целта е потребителят да купува следващото. Качеството отдавна го няма.

Няма как да робувам на тази марка конкретно, понеже я чух за първи път. По-скоро, предположих, че трябва да е Мерцедеса на хладилниците от предоставената до тук информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да робувам на тази марка конкретно, понеже я чух за първи път. По-скоро, предположих, че трябва да е Мерцедеса на хладилниците от предоставената до тук информация.

Разбери, че сред техниката като ЦЯЛО няма мерцедес или водеща техника пред друга. Преди 20-30 години можеше да се поспори по този въпрос. Сега всичко е на "ишлеме" и е едно и също, независимо къде се сглобява и от кой се сглобява. Целта е да устиска до гаранция и потребителят да купува новото. Та затова избери си един хладилник и не го мисли повече. Както ти казах вече няколко пъти провери какво поддържа гаранцията и свервиза и действай.

Ще ти дам пример със Занусито дето го бяхме взели. Струваше 540 лева. На втората седмица спря да охлажда и изключи. Дойдоха от сервиза и казаха, че е изпушил изпарителят. Дойдоха и си го взеха. После се оказа, че при тези модели изпарителите давали дефекти и ще трябва да го сменят с друг модел, но ще трябва да доплатим още 50 лева, щото моделът е бил по-скъп или да ни върнат парите. Избрахме да доплатим 50 лева. Вече 5-та година с това животно проблеми нямам. А за NEO-то ти дадох пример по-горе. НЕО и хладилник. Между другото в момента имам ТВ Dewoo с японски кинескоп. Взех го за 60 лева втора употреба. МАШИНА. Всичко е на късмет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Стига спами форума и плямпа щуротии.Когато нещо не разбираш се казва - не знам.

преди 1 час, Петър Ангелов написа:

Данфос хладилници няма.Данфос произвежда хладилни агреати, компресори и.т.н,

Сега за хладилника е най-важен изпарителя.По горе ти посочих двата типа изпарители.Там е заровено кучето.

Но фрост системите обикновено позволяват смяна изпарителя или лепенето му.При плачещия, ако е от железни, а не от алуминиеви тръби се пробива и то сравнително бързо.Това е най-проблемния вариант.Но и тогава се сменя желазната тръба с медна и повече никога не прави проблем.

Такива ремонти не се правят в дома на клиента, докато при но-фрост всичко може да се извърши там.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, badr написа:

Стига спами форума и плямпа щуротии.Когато нещо не разбираш се казва - не знам.

Данфос хладилници няма.Данфос произвежда хладилни агреати, компресори и.т.н,

Сега за хладилника е най-важен изпарителя.По горе ти посочих двата типа изпарители.Там е заровено кучето.

Но фрост системите обикновено позволяват смяна изпарителя или лепенето му.При плачещия, ако е от железни, а не от алуминиеви тръби се пробива и то сравнително бързо.Това е най-проблемния вариант.Но и тогава се сменя желазната тръба с медна и повече никога не прави проблем.

Такива ремонти не се правят в дома на клиента, докато при но-фрост всичко може да се извърши там.

Верно при 5 модела хладлници при които 2 са сменени и са ходили по сервизи вероятно  просто плямпам във форума. И ми е много интересно как ще правиш ремонт на повреден хладилник на място. На братовчед ми баща му беше над 30 години хладилен техник и хладилниците се караха в сервиза или в гаража, където той си беше направил осталъци. Та не ми говори глупости ако обичаш. И новите хладилници не ПОДЛЕЖАТ на ремонт. И то не щото някой не може да ти смени компресор, изпарител или някой датчик. Не може да ти даде гаранция. Хладилникът се сменя изцяло ако е гаранционен, а ако му е изтекла гаранцията просто потребителят ще изгори с един 150-300 лева за ремонт, макар че сервизите няма да се навият.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Петър Ангелов написа:

@badr - какъв е препоръчително да бъде - със или без NoFrost?

Това е доста дълга тема, при това моите препръки са леко професионално деформирани.Не харесвам на но фроста, че повече изсушава продуктите.

Но и това далеч не е болка за умиране.При но фрост изпарителя прилича на радиатор на автомобил и е поместен във фризера, а с помощта на вентилатор охладения въздух се разпределя в двете отделения.Ниско-температурно(фризер0 и средно температурно(хладилна част).

При другия - плачещия  тип изпарител тръбите имат формата решетка  в ниско температурната част и оформят стилажа. а в среднотемпературната част са монтирани в корпуса на уреда, зад бялата пластмаса.Понеже температурата там се подържа в интервала 2-6градуса, докато работи хладилника вътре по пластмасата се появява тънък слой скреж, а след като изключи този слой се стопява и се виждат капки,Затова бива наричан плачещ изпарител.

Разбира се това не е технически термин, но техническите термини няма да ти помогнат с нищо.Няма да можеш да се ориентираш в техническите спецификации на изпарителите,   

преди 19 минути, Емил Костов написа:

И ми е много интересно как ще правиш ремонт на повреден хладилник на място. На братовчед ми баща му беше над 30 години хладилен техник и хладилниците се караха в сервиза или в гаража, където той си беше направил осталъци.

Някои хора могат много неща.Мога и го правя.Който, пък не може е негов проблем.

преди 19 минути, Емил Костов написа:

И то не щото някой не може да ти смени компресор, изпарител или някой датчик. Не може да ти даде гаранция.

Аз давам гаранция 1г. за всеки ремонт на хладилник, който извършвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, badr написа:

Това е доста дълга тема, при това моите препръки са леко професионално деформирани.Не харесвам на но фроста, че повече изсушава продуктите.

Но и това далеч не е болка за умиране.При но фрост изпарителя прилича на радиатор на автомобил и е поместен във фризера, а с помощта на вентилатор охладения въздух се разпределя в двете отделения.Ниско-температурно(фризер0 и средно температурно(хладилна част).

При другия - плачещия  тип изпарител тръбите имат формата решетка  в ниско температурната част и оформят стилажа. а в среднотемпературната част са монтирани в корпуса на уреда, зад бялата пластмаса.Понеже температурата там се подържа в интервала 2-6градуса, докато работи хладилника вътре по пластмасата се появява тънък слой скреж, а след като изключи този слой се стопява и се виждат капки,Затова бива наричан плачещ изпарител.

Разбира се това не е технически термин, но техническите термини няма да ти помогнат с нищо.Няма да можеш да се ореинтираш в техническите спецификации на изпаителите,   

Някои хора могат много неща.Мога и го правя.Който, пък не може е негов проблем.

Аз давам гаранция 1г. за всеки ремонт на хладилник, който извършвам.

Могат ако си ги виждал. Обасни как техник ще дойда на адреса с оксижен, флекс, мултицет, бутилка фреон, резервен компресор, изпарител и термостат. След това ще изпразни хладилника от съдържанието му  и ще почне да му прави диагностика и да го ремонтира на място. Не си виждал как се ремонтира хладилник, та не пиши глупости ако обичаш. На място нищо не можеш да направиш. Хладилникът се кара в сервиз и толкоз. Всичко друго са свободни съчинения на хора, дето не са се сблъсквали с подобни проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят е на Gorenje. 

Девет години ме слуша, да не са му уроки.

Тази марка , доколкото знам е започнала първо само с хладилници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mediterranean написа:

Моят е на Gorenje. 

Девет години ме слуша, да не са му уроки.

Тази марка , доколкото знам е започнала първо само с хладилници.

Доста са марките. Преди се правеха качествени. Сега се правят на гаранция. Марката вече няма значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Могат ако си ги виждал. Обасни как техник ще дойда на адреса с оксижен, флекс, мултицет, бутилка фреон, резервен компресор, изпарител и термостат. След това ще изпразни хладилника от съдържанието му  и ще почне да му прави диагностика и да го ремонтира на място. Не си виждал как се ремонтира хладилник, та не пиши глупости ако обичаш. На място нищо не можеш да направиш. Хладилникът се кара в сервиз и толкоз. Всичко друго са свободни съчинения на хора, дето не са се сблъсквали с подобни проблеми.

Няма какво да ти обяснявам.Това правя - ремонтирам хладилници.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ремонт+на+хладилници+по+домовете.

Погледни всички тези обяви.Ако и това не ти е достатъчно и клипове мога да ти постна.Въобще понеже на братовчед ти баща му бил хл.техник и ти вече си в.джаза.

Оттук наттък спираш с офтопиците .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

Няма какво да ти обяснявам.Това правя - ремонтирам хладилници.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ремонт+на+хладилници+по+домовете.

Погледни всички тези обяви.Ако и това не ти е достатъчно и клипове мога да ти постна.Въобще понеже на братовчед ти баща му бил хл.техник и ти вече си в.джаза.

Оттук наттък спираш с офтопиците .

Какви обяви да гледам и на кой?? Да ти приличам на шаран?? Ако хладилникът е в гарацния то е ясно. Ако не е в гаранция ще те фалирам точно за 2 месеца. Даже няма да смееш да си вдигнеш телефона. Само, че ти няма и да дойдеш да ремонтираш хладилник извън гаранцията, защото ще си вкараш автогол.

1. Частите са ментета. Не знаеш какво вземаш, дори и да ти се дава гаранция, че частта работи.

2. Няма как да дадеш гаранция, че ремонтираната част ще работи, защото не знаеш още какво е счупено на този хладилник.

3. Няма как да ремонтираш хладилник на място. Може да направиш диагностика и да предположиш какъв е проблемът но дотам. Може даже да си направим клипче реално или ти направи клипче реално как го правиш. Щото иначе ти се смея в момента. Разбира се нищо лично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване