Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли програма за синхронизиране на видео кадри?

Препоръчан отговор

Става въпрос за кадри от дрон Фантом 4 и професионална видео камера. Значи ако снимам с две видео камери използвам оцията за синхронизиране по звук. После режа от единия или другия и така миксирам. Обаче кадрите от дрона са без звук и ми е вече досадно да диря от къде е започнал кадъра от дрона и къде точно да го ползвам за покритие. Успявам все пак, но си е доста разправия и за това търся начин за автоматично синхронизиране по кадри. Има ли такава, че с Гугъл не намерих и за Адоб Премиера дори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако намерите такава споделете. Аз също правя синхрона ръчно по звук (аудио графиката) или по картина (най-лесно става ако се сложи opacity/прозрачност на долния или горния слой). Става и по таймкод, но тогава се изисква операторите да са се разбрали да снимат в синхрон или ако е един да пуска и спира записа по едно и също време и на двете камери доколкото това е възможно. (Демек да се свърши на работното място, а не в последствие).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

... (най-лесно става ако се сложи opacity/прозрачност на долния или горния слой)...

Виж за това не съм се сещал, макар, че съм го ползвал за ефекти от специално създадени клипове за тази цел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Удобно е особено като следиш дали движенията на ръка или друг обект съвпадат като движение и само изместваш горния докато се напасне. Но да...за големи/дълги парчета е ок, но ако са много малки парчета е мъчение. Затова е добре като се снима в синхрон да не се спира едната камера (или дори и двете) често. Понякога и самата карта прехвърля визия в нов файл (като номер) и трябва да се внимава. А често поне в CS6 премиерата обича да дублира понякога големи парчета и те трябва да се изтрият направо от секуенсията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно се използва телефон за монитор и запис от дрона. Не знам дали има опция да се използва микрофон към телефона, защото могат да се записват кадрите или на картата памет в самия дрон, или в телефона, а може и на двете места. Официалното приложение за Андроид на DJi с Фантом 4 Адванс се ползва, но не съм се сещал да видя. На самия дрон няма как, че ще си запише шума от перките. Утре по свело ще погледна в настройките на приложението да видя дали има опция за звук, че сега е прекалено късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, то на повечето се използва телефон при дрона, но пък самата камера на дрона би трябвало да може да записва и звук.

Този пич снима брутално и дрона му развива 140 км/ч. Мисля, че сам си го беше правил. :)

https://www.youtube.com/channel/UCvLKZOoelXZEbQLPg41DR4g/videos

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и да има звук във видеото от дрона, едва ли ще се припокрива с това на видеокамерата. Сценариите за това са малко в сравнение с други, при които дрона  снима от място , където звуковата картина е друга и няма сходимост за да се засекат от софтуера за синхронизация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване