Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Получих имейл  от моя имейл със заплахи да се преведат биткойни, че ми хакнали компютъра и имали записи. Четох, че много хора са получили такива имейли. Има и прикачен файл. който не съм отворила. Но факт е, че имах троянски кон преди известно време, но с антивирусната съм го изчистила. Сега  нямам вируси. Но след като от моя имейл се изпраща на моя имеил явно ми е била хакната пощата. Сега си смених паролата на пощата. какво друго да направя? Трябва ли всички пароли да си сменя>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива мейли могат да се имитират лесно да изглеждат, че идват отвсякъде. Не е сигурно че са ти хакнали нещо. Трябва някой да погледне мейла дали наистина е от твоята поща или просто е направен да изглежда така. Тази поща има ли логове, които да погледнеш откъде е влизано напоследък, GMail примерно има. Гмаил има и други методи за защита, двуфакторно удостоверяване и др. Но трябва да се погледне имейлът по-задълбочено от някого, за да се оцени дали има повод за притеснение. По-вероятно е да няма. Всеки може да ти прати всичко, и да твърди каквото си иска. Обикновено читавите мейли като GMail разпознават и маркират измамните съобщения като такива, примерно с някаква червена лента в горната част в уеб клиента в браузъра.
Също така "сега нямам вируси" също няма как да е 100% сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, teglicha написа:

Такива мейли могат да се имитират лесно да изглеждат, че идват отвсякъде. Не е сигурно че са ти хакнали нещо. Трябва някой да погледне мейла дали наистина е от твоята поща или просто е направен да изглежда така. Тази поща има ли логове, които да погледнеш откъде е влизано напоследък, GMail примерно има. Гмаил има и други методи за защита, двуфакторно удостоверяване и др. Но трябва да се погледне имейлът по-задълбочено от някого, за да се оцени дали има повод за притеснение. По-вероятно е да няма. Всеки може да ти прати всичко, и да твърди каквото си иска. Обикновено читавите мейли като GMail разпознават и маркират измамните съобщения като такива, примерно с някаква червена лента в горната част в уеб клиента в браузъра.
Също така "сега нямам вируси" също няма как да е 100% сигурно.

1.png

преди 1 минута, svetlana1964 написа:

1.png

Значи може да имитира, че го изпраща от моя компютър? Аз попаднах на някаква проверка за проверка потребителско име и за пароли и за паролата ми излезна, че е видяна 146 пъти. Сега я смених. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отворите писмото, горе ще видите "Още", от него изберете "Детайли" и ще видите реалната поща, от която Ви пишат. Блокирайте я от "Настройки", "Защита от спам", "Блокиране на адрес или домейн".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Като отворите писмото, горе ще видите "Още", от него изберете "Детайли" и ще видите реалната поща, от която Ви пишат. Блокирайте я от "Настройки", "Защита от спам", "Блокиране на адрес или домейн".

2.png

преди 4 минути, svetlana1964 написа:

2.png

Това ли е реалната поща -return path?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа някакъв измислен индийски сървър.

Хич не им се връзвайте на тия, блокирайте смело и да правят като вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трий този мейл, пусни си тема в антивирусния раздел:

Смени си паролите, които ползваш, за поща и всичко останало и най-добре спри изобщо да ползваш abv - ориентирай се към нещо по-сигурно (gmail).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятелски съвет - НАПУСНЕТЕ възможно най-скоро тази поща в abv. Направете си поща в GMail като минимум, и зарежете abv. Елементарни защити нямат. Пренасочи мейлите дето пристигат в abv да отиват в новата ви поща, така няма да губите съобщения и малко по малко останалите да свикнат с новата ви поща. И да, това е пратено най-вероятно от някой индийски сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Мдаа някакъв измислен индийски сървър.

Хич не им се връзвайте на тия, блокирайте смело и да правят като вятъра.

Това значи, че не са влизали в моята паща ,нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, svetlana1964 написа:

Това значи, че не са влизали в моята паща ,нали?

От този мейл да, това може да се направи като извод. Но предвид, че говорим за abv, вече не можем да говорим за особена сигурност дали наистина никой не ви е влизал в пощата. Проблемът е вече наличните в abv съобщения, вероятно е пълно с такива от регистрации, в тях и пароли... По възможност бих си изтрил Всичко от abv и всичко ново просто да отива в gmail и да се изтрива на мига от abv.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

Не мога да го блокирам, пише невалиден имейл адрес

преди 2 минути, teglicha написа:

От този мейл да, това може да се направи като извод. Но предвид, че говорим за abv, вече не можем да говорим за особена сигурност дали наистина никой не ви е влизал в пощата. Проблемът е вече наличните в abv съобщения, вероятно е пълно с такива от регистрации, в тях и пароли... По възможност бих си изтрил Всичко от abv и всичко ново просто да отива в gmail и да се изтрива на мига от abv.

Но имам на доста места регистрация с този имейл. Някакво пренасочване ли може да се направи? Не съм мног ов час

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, svetlana1964 написа:

Ми сигурно вижда, че се опитваш да блокираш собствения си адрес. Просто игнорирай такива съобщения и ги трий веднага - такива, които се опитват да сплашват. Все пак ако имаш дълга и сложна парола, намаляваш до минимум вероятността да те хакнат. АБВ не знам дали има опция за двуфакторна автентикация... което би направило нещата почти нехакваеми, освен ако не хакнат изцяло abv.

Цитат

Но имам на доста места регистрация с този имейл. Някакво пренасочване ли може да се направи? Не съм мног ов час

Да, вече трябва да се види абв дали го може и как точно го прави. Няма се учудя ако нямат такава опция или е бъгава. То всъщност това на този етап няма да е много от полза, освен ако дългосрочната цел наистина е преход към новата поща ДРУГАДЕ (в Gmail в случая) и евентуално тотално зарязване на abv.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, teglicha написа:

Един приятелски съвет - НАПУСНЕТЕ възможно най-скоро тази поща в abv. Направете си поща в GMail като минимум, и зарежете abv. Елементарни защити нямат. Пренасочи мейлите дето пристигат в abv да отиват в новата ви поща, така няма да губите съобщения и малко по малко останалите да свикнат с новата ви поща. И да, това е пратено най-вероятно от някой индийски сървър.

Благодаря, не съм много наясно, почти не ми е необходима тази поща, но на някои места,които съм регистрирана, ако се случи нещо ще ми искат абв пощата и като е пренасочена ще мога ли да си възстановявам регистрации? За пренасочването ще  поразуча как става

преди 14 минути, teglicha написа:

Ми сигурно вижда, че се опитваш да блокираш собствения си адрес. Просто игнорирай такива съобщения и ги трий веднага - такива, които се опитват да сплашват. Все пак ако имаш дълга и сложна парола, намаляваш до минимум вероятността да те хакнат. АБВ не знам дали има опция за двуфакторна автентикация... което би направило нещата почти нехакваеми, освен ако не хакнат изцяло abv.

Да, вече трябва да се види абв дали го може и как точно го прави. Няма се учудя ако нямат такава опция или е бъгава. То всъщност това на този етап няма да е много от полза, освен ако дългосрочната цел наистина е преход към новата поща ДРУГАДЕ (в Gmail в случая) и евентуално тотално зарязване на abv.

Ще потърся

преди 11 минути, svetlana1964 написа:

Благодаря, не съм много наясно, почти не ми е необходима тази поща, но на някои места,които съм регистрирана, ако се случи нещо ще ми искат абв пощата и като е пренасочена ще мога ли да си възстановявам регистрации? За пренасочването ще  поразуча как става

Ще потърся

Само пак да попитам, нали не е необходимо в този случай да си сменям всички други пароли където съм регистрирана. В абв я смених

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте си пощата за регистрациите, за комуникация - ако поддържате такава с някой си направете нова поща.

Реално за да нямате спам трябва да не ползвате даден адрес. Напишете ли си адреса някъде и вече го имат, пишете ли на един човек и вече го имат ... просто се научете как да се пазите сами, не разчитайте на това доставчика на услугата да мисли винаги за вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фалшив мейл със заплахи. Трий го. Постоянно се получават такива на работа.
И все пак, какво толкова си гледала, че чак човекът е шокиран? :D 
A, да - никакви прикачени файлове не отваряй от съмнителни мейлове, че верно ще пипнеш гадинка!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При пренасочването, всеки имейл насочен към абв пощата, ще бъде препратен към съответната поща, както е настроено. То се прави точно за да няма "загуби". Ако някой прати мейл към тази абв поща, ще го получиш в новата, така че с абв изобщо няма да трябва да се занимаваш, просто си влизаш в новата поща само. И малко по малко другите да свикнат с новата ти поща. Сайтовете и местата, където си регистрирана с абв пощата, могат да се ъпдейтнат едно по едно като се влезе навсякъде и се редактира имейл адреса да е новия. Всички акаунти го позволяват. Играчка е, и зависи колко са като численост. Според мен си струва усилията да се зареже abv (и която и да е бг поща всъщност, имал съм акаунти почти във всички, даже още имам в абв, бях се регистрирал колкото да имам поглед над нещата колко са зле още).

Абв не се справя добре със спама, не и колкото ГМаил. Просто такива случки като твоята са повод да се замислиш наистина за преход към нещо по-добро. Абв е "българската" поща, но в случая това е далеч от нещото, за което да се проявява патриотизъм.

PS. По повод "отварянето" на файлове. Тук има доста фактори и подводни камъни, и затова е често срещан съвет да не се пипат прикачени файлове, дори да не се цъка на тях. Аз винаги ползвам десктоп мейл клиент, а не уеб версия през браузър. Кликването на прикачен файл е възможно да активира default-ен action на браузъра или някои програми, с което тутакси да се "отворят", с което да се експлоатира примерно някоя дупка в софтуер на компютъра. На клиент като Thunderbird почти спокойно могат поне да се сейвнат прикачените файлове на компютъра без да се активират/отварят, и впоследствие по желание да се анализират на спокойствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lightshadowmaker написа:

Фалшив мейл със заплахи. Трий го. Постоянно се получават такива на работа.
И все пак, какво толкова си гледала, че чак човекът е шокиран? :D 
A, да - никакви прикачени файлове не отваряй от съмнителни мейлове, че верно ще пипнеш гадинка!!!

Де да бях гледала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, svetlana1964 написа:

Срещу

Return-Path: <..........>

какво пише?

преди 28 минути, svetlana1964 написа:

на някои места,които съм регистрирана, ако се случи нещо ще ми искат абв пощата и като е пренасочена ще мога ли да си възстановявам регистрации?

Ако с пренасочването получавате линковете за подновяване - да. Ако трябва да пишете от старата поща, а нямате достъп до нея - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Срещу

Return-Path: <..........>

какво пише?

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Myanmar, дали тази опция за блокиране на спам не гледа просто From: полето и да няма ефект в случая? Силно се съмнявам да гледа други полета в хедъра и да прави анализ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, svetlana1964 написа:

И не успявате да блокирате [email protected] ?

преди 2 минути, teglicha написа:

@Myanmar, дали тази опция за блокиране на спам не гледа просто From:

От "Детайли", както съм описал, се вижда реалния изпращач. Водил съм кореспонденция с поддръжката на abv. Питах ги защо трябва лично да ги блокирам, след като те могат да го направят вместо мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, teglicha написа:

При пренасочването, всеки имейл насочен към абв пощата, ще бъде препратен към съответната поща, както е настроено. То се прави точно за да няма "загуби". Ако някой прати мейл към тази абв поща, ще го получиш в новата, така че с абв изобщо няма да трябва да се занимаваш, просто си влизаш в новата поща само. И малко по малко другите да свикнат с новата ти поща. Сайтовете и местата, където си регистрирана с абв пощата, могат да се ъпдейтнат едно по едно като се влезе навсякъде и се редактира имейл адреса да е новия. Всички акаунти го позволяват. Играчка е, и зависи колко са като численост. Според мен си струва усилията да се зареже abv (и която и да е бг поща всъщност, имал съм акаунти почти във всички, даже още имам в абв, бях се регистрирал колкото да имам поглед над нещата колко са зле още).

Абв не се справя добре със спама, не и колкото ГМаил. Просто такива случки като твоята са повод да се замислиш наистина за преход към нещо по-добро. Абв е "българската" поща, но в случая това е далеч от нещото, за което да се проявява патриотизъм.

PS. По повод "отварянето" на файлове. Тук има доста фактори и подводни камъни, и затова е често срещан съвет да не се пипат прикачени файлове, дори да не се цъка на тях. Аз винаги ползвам десктоп мейл клиент, а не уеб версия през браузър. Кликването на прикачен файл е възможно да активира default-ен action на браузъра или някои програми, с което тутакси да се "отворят", с което да се експлоатира примерно някоя дупка в софтуер на компютъра. На клиент като Thunderbird почти спокойно могат поне да се сейвнат прикачените файлове на компютъра без да се активират/отварят, и впоследствие по желание да се анализират на спокойствие.

Аз избягвам да отварям прикачени файло от непознати, ще се поинтересувам за десктоп мейл клиент, благодаря

преди 4 минути, Myanmar написа:

И не успявате да блокирате [email protected] ?

От "Детайли", както съм описал, се вижда реалния изпращач. Водил съм кореспонденция с поддръжката на abv. Питах ги защо трябва лично да ги блокирам, след като те могат да го направят вместо мен.

Пробвах , пише невалиден имейл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, teglicha написа:

Кликването на прикачен файл...

Е, то това си е дърпане на дявола за опашката.

По-гадното е, че аз съм свикнал да отварям писмата, откъдето да им вземам адреса, който да блокирам, а отварянето на писмо само по себе си може да съобщи на подателя, че е било отворено и да ти продадат мейла за спамене.

преди 3 минути, svetlana1964 написа:

Пробвах , пише невалиден имейл

Селектирайте и копирайте. Да не би да преписвате погрешно.

Ъгловите скоби <> не са част от ел. адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Е, то това си е дърпане на дявола за опашката.

По-гадното е, че аз съм свикнал да отварям писмата, откъдето да им вземам адреса, който да блокирам, а отварянето на писмо само по себе си може да съобщи на подателя, че е било отворено и да ти продадат мейла за спамене.

Селектирайте и копирайте. Да не би да преписвате погрешно.

аз го копирах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, svetlana1964 написа:

аз го копирах

Ами може да са го затворили - доброволно или по сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...