Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с рутера или неговото местоположение

Препоръчан отговор

Здравейте, на всички. 
Въпросът ми е следния .. Абонат на булсатком съм и плащам за 100мегабита и имам следния проблем. Живея в апартамент и местоположение на рутера ми е в една от стаите. Моята стая е крайна и е много трудно да използвам телевизора и лаптопа си , какво да говорим ако свържа и телефона си.  Имам много свързани устройства минимум 5 смартфона , 2 лаптопа и 1 smart телевизор. Когато съм в моята стая имам недостиг на интернет. Самият рутер е служебен от булсатком и едва ли не не може да смогне на всички тези устройства. Искам да ми дадете съвети как мога да изпълня целия апартамент и да нямам проблеми с интернета , в която и да е стая. Благодаря ви !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускаш кабел от рутера до стаята и слагаш едно АР. Ако искаш да имаш стабилна връзка по кабел за тв-то например, добавяш и един суич

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, street racer написа:

Пускаш кабел от рутера до стаята и слагаш едно АР. Ако искаш да имаш стабилна връзка по кабел за тв-то например, добавяш и един суич

не знам какво представлява AP 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Марка и модел на устройството на Булсатком, за да не се окаже, че е комбинирано устройство е да не може да го сменяш.

2. Плащаш не за 100 мегабита, а до 100 мегабита.Има разлика. Освен това  безжичната свързаност е негарантирана, защото зависи от много неща.

3. Ако ти трябва по-добро покритие най-лесният начин е да си закупиш втори рутер и да го свършеш към устройството на Булсатком.  Проблемът е, че трябва да пускаш кабел през стаите. Може да си вземеш и така наречения repeater ( или повторител), но там настройките са малко по-специфични. Между другото повечето от новите рутери имат такава настройка и опция.

Редактирано от Емил Костов
повторител (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Живко Тенев написа:

да нямам проблеми с интернета

Кабел за всичко което го поддържа!

Местоположението на рутера може да се промени за да покрива по-добре целия апартамент за устройствата работещи само с безжични мрежи или се взема втора "сапунерка".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

1. Марка и модел на устройството на Булсатком, за да не се окаже, че е комбинирано устройство е да не може да го сменяш.

2. Плащаш не за 100 мегабита, а до 100 мегабита.Има разлика. Освен това  безжичната свързаност е негарантирана, защото зависи от много неща.

3. Ако ти трябва по-добро покритие най-лесният начин е да си закупиш втори рутер и да го свършеш към устройството на Булсатком.  Проблемът е, че трябва да пускаш кабел през стаите. Може да си вземеш и така наречения repeater ( или повторител), но там настройките са малко по-специфични. Между другото повечето от новите рутери имат такава настройка и опция.

+ Един глас!!!

п.п. Другото са подробности. Малка забележка = не рутер, и АП ще свърши работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

1. Марка и модел на устройството на Булсатком ...

@Емил Костов - .„Запей, или млъкни ... махни се“
Макар да имаш нещо общо с Виваком - явно нямаш идея за пазара.
Услугата на  Булсатком е „достъп през ЛАН“! Тоест - няма устройство, има само един кабел!

Ако ползваш рутер - най-вероятно ти е необходимо „клониране на МАС-адрес“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се въздържа от това, което си наипсал по-горе. След като операторът предлага оптична и мобилна свързаност е малко смешно да се махна или да говоря глупости. Та въпросът ми към постващия остава

Марка и модел на устройството, което ти предоставят от Булсатком.

току-що, Живко Тенев написа:

Говорите ми с понятия, които не познавам искам да ми го обясните просто и да не къртя целия апартамент 

По какъв начин идва интернета при теб. Кажи модел на устройството от страна на Булсатком като за начало. После ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ще се въздържа от това, което си наипсал по-горе. След като операторът предлага оптична и мобилна свързаност е малко смешно да се махна или да говоря глупости. Та въпросът ми към постващия остава

Марка и модел на устройството, което ти предоставят от Булсатком.

По какъв начин идва интернета при теб. Кажи модел на устройството от страна на Булсатком като за начало. После ще видим.

През оптичен кабел свързан във кутия Dline - 1g20, която кутия е свързана с рутера 

преди 3 минути, Живко Тенев написа:

През оптичен кабел свързан във кутия Dline - 1g20, която кутия е свързана с рутера 

А самият рутер е mercusys

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Живко Тенев написа:

А самият рутер е mercusys

Dline - 1g20 това вероятно е ONT ( устройството, което посреща оптиката). След това е рутера. Предполагам може да го смениш с по-мощен или след него да включиш друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Dline - 1g20 това вероятно е ONT ( устройството, което посреща оптиката). След това е рутера. Предполагам може да го смениш с по-мощен или след него да включиш друг.

Имаш предвид да сменя този рутер за сега и ако не се нормализират нещата в стаята която искам , да закачам 2ри 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Живко Тенев написа:

Имаш предвид да сменя този рутер за сега и ако не се нормализират нещата в стаята която искам , да закачам 2ри 

Всичко е според зависи. Но така или иначе като си вземеш хубав рутер може или да го смениш или да го сложиш като втори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Живко Тенев написа:

Да го смениш е едно, а да сложиш втори ...
И как ще го сложиш? Като повторител (в същата мрежа) или като подчинено устройство - с вторична мрежа?

Защо просто не го преместиш (физически) на място, от което ще „раздава“ по ефикасно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Защо просто не го преместиш (физически) на място, от което ще „раздава“ по ефикасно?

Вярваш ли, че ISP ще даде свястно устройство.... и то безплатно? Имам впредвид, тия "големите" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, street racer написа:

Вярваш ли, че ISP ще даде свястно устройство.... и то безплатно? Имам впредвид, тия "големите" :)

„Вярващите“ са само в църковния храм!
Другото е, според ... зависи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, jhoro написа:

Услугата на  Булсатком е „достъп през ЛАН“! Тоест - няма устройство, има само един кабел!

Ма ти шо не млъкнеш а ? достъп през лан  пхах достъп по оптика и след това лан има разлика . Вземи си свери информацията .

В офиса имам оптика на булсат 100 мбпс с тяхно устройство не е рутер а ОНТ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@jhoro, LAN си е LAN. Мрежата на ISP в района също е LAN. Въпроса е за физическата свързаност с абоната/абонатите - т. нар. "last mile" 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, adersa написа:

Ма ти шо не млъкнеш а?

Може, ама ... не си ти човека, дето ще ми дава наклон...

преди 39 минути, street racer написа:

@jhoro, LAN си е LAN. Мрежата на ISP в района също е LAN. Въпроса е за физическата свързаност с абоната/абонатите - т. нар. "last mile" 

Това вече е друга - смислена - приказка!
Също ползвам услугите на Булсатком и ... говоря за единия вариант.

От всичко - дето го написах в темата досега - само това ли прочетохте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:

Също ползвам услугите на Булсатком и ... говоря за единия вариант

Ама ти ползваш старата им лан мрежа и немаш оптика и за тва викаш  , че я карат на лан ама си далече от истината .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти ползваш старата им лан мрежа и немаш оптика и за тва викаш  , че я карат на лан ама си далече от истината .
Старата - новата, ползва се каквото има!
Никога няма абсолютна Истина!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Старата - новата, ползва се каквото има!
Никога няма абсолютна Истина!

Ползваш не каквото има, а каквото ти трябва! Естествено, ако знаеш какво ти трябва. 

Това с истината ....както и да е....може някога и да разбереш за какво се говори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В офиса имам оптика на булсат 100 мбпс …

Пп. И не се хвали какво има в офиса - гиворим за домашен нет.
100 Mbps през оптика … Още преди 12 години, във фирмата (в която работех) ползвахме гигабитова оптика. Ама … на фирмата.

Ползваш не каквото има, а каквото ти трябва! Естествено, ако знаеш какво ти трябва. 

… и ако си платиш!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване