Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за Windows 10 и няколко други

Препоръчан отговор

• Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мисля, че не си прочел какво съм написал. Не къде са преместили асоциирането на програмите, а подмяната на иконите, както бе под XP...  

Подмених пътя с C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe,0 и се получи. Чак след това като кликам на трите точки вече се отваря диалогов прозорец, допреди това не реагираше. Благодаря!

Пробвай с това.Rebuild Shell Icon Cache е преносим безплатен софтуер и има възможност да обнови кеша на иконите на Windows. Използването на приложението е съвсем просто, просто щракнете два пъти върху

Публикувани изображения

изтегли си го на ново

деинстал го

почисти регистрите

рестарт

инстал новоизтегленият

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е от там  проблема.

Намерих друга настройка - от Настройки на Windows > Избор на приложение по подразбиране за всеки тип файл:

От там може ръчно (принудително) да се асоциира приложение за даден файл...

2020-09-17-174330.png

Също може да се изчисти кеша на иконите:

windows - Refresh Icon Cache Without Rebooting - Super User

Само че това най-вероятно е някакво друго чистене на този кеш, тъй като гледам има много по-сложни операции за него: windows 10 icon cache - Google

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

d8d5f0a6-c49d-4378-b884-5aa3432c3691

Вероятно деинсталация и инсталация е най-простото. Ще го опитам  по-късно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Вероятно деинсталация и инсталация е най-простото

https://www.intowindows.com/download-file-association-fixer-tool-for-windows-10/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблем с асоциирането. Валидно си е, само иконките на асоциираните файлове не се показват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това.Rebuild Shell Icon Cache е преносим безплатен софтуер и има възможност да обнови кеша на иконите на Windows. Използването на приложението е съвсем просто, просто щракнете два пъти върху него, това е всичко. 

https://www.sordum.org/9194/rebuild-shell-icon-cache-v1-2/

https://www.tenforums.com/tutorials/8703-restore-default-file-type-associations-windows-10-a.html?filter[1]=File+Folder+Settings

Изпълни зип.рег и иконата ще се промени

При мен .cab файловете бяха с rar икона след изпълнението на рег.cab иконите се оправиха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Като кликнеш с двукратен клик върху него (или с бутона Edit) какъв е пътя на Default Icon?

Погрешен:

a81b43df-4ec1-4207-8759-d2872160668f

Правилният е C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe

Да не би да съм го инсталирал от флашка и то да търси от нея иконката си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни бутона вдясно с трите точки и избери ръчно файла съдържащ иконата за формата (в случая WinRar.exe) от правилния път в %ProgramFiles% и запази промените.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Измежду наличните няма тази за winrar.

отвори "преглед" и си го намери ве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

отвори "преглед" и си го намери ве

Не реагира натискането на бутона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Не реагира натискането на бутона.

демек на ред са спецовете по ОС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да го правя на голям въпрос. Моля спецовете да си почиват и да се занимават с по-важни неща. Аз ще го преживея това, даже свиквам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Не исках да го правя на голям въпрос. Моля спецовете да си почиват и да се занимават с по-важни неща. Аз ще го преживея това, даже свиквам...

ами тогава изтегли икона от изпълнимия файл на десктопа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

ами тогава изтегли икона от изпълнимия файл на десктопа

Не знам как.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Не знам как.

не знаеш как да влачиш ли ве?
:no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно...с бутона Преглед трябва да стане. При мен си работи, само че е на английски "Browse"

Добре де, той инструмента така или иначе взима настройките от регистрите. Обикновено са в HKCR (HKEY_CLASSES_ROOТ). Например за 7z.RAR ключа е:

HKEY_CLASSES_ROOT\7-Zip.rar\DefaultIcon

и там вече на Default си задаваш правилния път до иконата...в твоя случай може би това е:

C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe,0

Можеш и от инструмента да кликнеш с десен бутон върху .rar и да избереш Open File Type in regedit

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Зависи какво.

леки стъпки
 посочи  .rar файл 
клик с десен бутон
свойства
промяна
намери си програмата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване