Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за Windows 10 и няколко други

Препоръчан отговор

ОС ми е Уин10 Хоум 64 бита лицензирана. Скоро ми изгоря харда и се наложи наново да инсталирам Уиндоуса, но се появиха няколко "проблема":

1. Звукът е прекалено нисък. Преди, когато звукът беше на 50, се чуваше много по-силно отколкото сега, когато е на 50.

2. На Уърд ми се появяват едни червени вълнообразни линии под думите. Имаше някъде отметка за проверка на правописа, но не помня дали си беше от Уърд или и от Уиндоуса.

3. На Гугъл хром съм сложил отметка, когато го затворя да изчиства всичко, НО се оказа, че продължава да помни историята и някои други неща. Искам, когато затворя браузера, абсолютно всичко да се изтрива. Имам още няколко браузера и искам и при тях всичко да се изтрива: история, бисквитки, пароли, сайтове и т.н. Това през Уиндоуса ли се прави или през всеки браузер отделно? Моля, да ми покажете как.

4. На тази снимка:

429823644_.jpg.6cc33d23438d7a4ba46fa0a3c1f7ff83.jpg

а) менюто и Таскбара са сиви, а преди бяха прозрачни. Как да ги променя?

б) долу вдясно има една иконка като щит. За какво служи и как да я скрия?

5. Когато кликна на някой файл с десен бутон върху него, появява се меню, което има 25 реда: Pin to..., Play with..., Изтрий без след с Privazer, Сканирай с антивирусна, някакви редове за Glary Utilities, и стандартните Cut, Copy, Paste, WinRAR и т.н. Как да премахна тези редове, които не ми трябват?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мисля, че не си прочел какво съм написал. Не къде са преместили асоциирането на програмите, а подмяната на иконите, както бе под XP...  

Подмених пътя с C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe,0 и се получи. Чак след това като кликам на трите точки вече се отваря диалогов прозорец, допреди това не реагираше. Благодаря!

Пробвай с това.Rebuild Shell Icon Cache е преносим безплатен софтуер и има възможност да обнови кеша на иконите на Windows. Използването на приложението е съвсем просто, просто щракнете два пъти върху

Публикувани изображения

Поради каква причина е изгорял хард дискът??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Той беше всъщност ССД диск, нещо се развали, смениха го и го хвърлих. Поне успях да си пренеса информацията, но инсталирах всичко наново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ozic написа:

Не знам. Той беше всъщност ССД диск, нещо се развали, смениха го и го хвърлих. Поне успях да си пренеса информацията, но инсталирах всичко наново.

Въпросът е сигурен ли си, че само ССД е изгорял или има проблеми с другите компоненти на хардуера като дъно, рам, захранване, процесор и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само хардът, всичко друго си е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ozic написа:

Само хардът, всичко друго си е наред.

От това, което пишеш ми звучи обратното. Като за начало марка и модел на машината като хардуер. Ако не знаеш компоненти инсталирай програмата AIDA или Speccy. Те ще ти покажат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щита долу трудно ще го скриеп, това е защитата на уиндус най общо казано, дори и изключена, щита си стои там.
Прозрачното се прави от менюто на уиндоус Properties > Themes  там вече трябва да си си видиш темата и т.н.
Ти нещо базикаш ли ни тука? Скрил всичко на снимката която изобщо не се знае защо изобщо си я дал при това положение, не даваш никаква информация за софтуер който се използва на машината и чакаш да ти се помогне?
Изтриваш съответния софтуер отговорен за появата на съответните опции, моя боб свърши, съжалявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щитът преди го нямаше, тоест бил е скрит, а сега не мога, но трябва да има начин.

За прозрачното търсих там, където си писал, но я няма тази прозрачна тема, а преди си беше там.

За софтуера разбрах, но си мислех, че може да има някаква настройка на Уиндоуса да не се появяват там тези редове в менюто. Търсих в съответните програми, но не успях да намеря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ozic написа:

За първи път чувам за повредено SSD от което можеш да си вземеш информацията, но не можеш да го ползваш вече или да си клонираш OS-а.

Кой ти инсталира предходната OS?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ozic написа:

Искам, когато затворя браузера, абсолютно всичко да се изтрива. Имам още няколко браузера и искам и при тях всичко да се изтрива: история, бисквитки, пароли, сайтове и т.н. Това през Уиндоуса ли се прави или през всеки браузер отделно? Моля, да ми покажете как.

Има разширения/добавки които могат да трият история, кеш, бисквитки и други неща както при затваряне на самия браузър така и когато си ги настроиш ти, освен това ръчно можеш да си ги изчистваш тези неща когато поискаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Не знам с кой точно Office си, но : word remove underline - Google

3. Няма нужда да усложняваш: Аз просто бих ползвал само един браузър, като когато целта е да не помни абсолютно нищо - може да се направи прекият му път винаги да го стартира директно в режим инкогнито:
специално за Google Chrome:
прави се пряк път към

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --incognito
или просто изпълняваш команда

chrome.exe --incognito

направо от старт менюто.

4. а) enable transparency windows 10

б) Аз също съм я махнал тази, отваряш диспечера на задачите и търсиш в Стартиране Windows Security notification icon , десен бутон по него и Забрани:

2020-08-15-101214-CUT.png

5. Отваряш (евентуално инсталираш) CCleaner, отиваш на Инструменти > Стартиране > Контекстно меню:

how-to-delete-add-and-remove-context-men

от там се изключват елементите по отделно. (Препоръчвам да НЕ ги изтриваш, само изключване.)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щита най-вероятно е от UAC (User Account Control) и се показва обикновено за програми, които изискват повишаване на правата при стартиране. Като цяло за начинаещи потребители, които и без това не четат съобщенията на UAC, същия може да се изключи. Напредналите потребители и без това обикновено го държат на последно ниво на сигурност, защото с настройки по подразбиране може да бъде заобиколен.

За останалите неща, колегите вече са отговорили - за прозрачността и за премахване на редове от контекстното меню. Само да допълня, че повечето инсталирани програми, които са се загнездили там предлагат да бъдат премахнати оттам от собствените им настройки. Иначе освен с CCleaner, друг инструмент, който е специализирани за работа с контекстните менюта е ShellExView. Разбира се, AutoRuns също върши работа тук в секцията Explorer:

https://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Щита най-вероятно е от UAC (User Account Control)

Иконата на Windows defender security center.
Още за дефендъра:
https://winaero.com/blog/disable-defender-windows-10-fall-creators-update/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, DarkEdge написа:

Знам я иконата на Defender-а. Не бях дочел, че става въпрос за долу вдясно, мислех, че е за щита на иконите на инсталираните програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях вече снимката. Ама се бях загледал в белите кръгове и мислих, че става въпрос за техните икони :D

Иначе за иконата на Defender-a ми казаха още юни като я помислих, че стандартната икона на самата антивирусна и помислих, че потребителя тук е инсталирал две антивирусни, а то се оказа, че това е просто новата икона на Security Center-a. За мен това е доста объркващо, че така са го направили при 10-тката. На мен при 8.1 си ми харесва белия флаг на Security Center-a. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звука нищо не казвате, как да го оправя, друг драйвер ли да сложа?

Докато рових в регистрите видях, че има останали следи от деинсталирани програми. Как да ги махна? Имаше специална програма за Уин 10, но как се казваше?

Менюто и таскбара продължават да си стоят сиви? Как да им променя цвета? Иначе номера с прозрачността го направих.

Редовете в менюто ги намалих с CCleaner, където имаше отметки, но останаха на Скайп, Edit with Photos, Edit with Paint 3D - тях как да ги махна?

Относно браузерите: има ли универсална добавка, програма или друго подобно, с което да чистя наведнъж всички браузери или те автоматично да се чистят след затварянето им?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ozic написа:

Докато рових в регистрите видях, че има останали следи от деинсталирани програми. Как да ги махна? Имаше специална програма за Уин 10, но как се казваше?

Редовете в менюто ги намалих с CCleaner, където имаше отметки, но останаха на Скайп, Edit with Photos, Edit with Paint 3D - тях как да ги махна?

Относно браузерите: има ли универсална добавка, програма или друго подобно, с което да чистя наведнъж всички браузери или те автоматично да се чистят след затварянето им?

Отговорът и на трите ти въпроса е - Windows 10 Manager на Yamicsoft.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цветовете:

Настройки > Персонализиране > Цветове

Промяна на цвета на менюто „Старт“, лентата на задачите и работния център

За звука не знам... все пак, може да си поиграеш с настройките като отвориш

mmsys.cpl

(може от старт менюто да се изпълни)

там в Свойства има разни настройки, като например "Разреши хардуерното ускорение" и "Разреши аудио подобрения"...

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа за деинсталираните програми. Трябвало е да ги деинсталирате със специализиран софтуер, че сега най-вероятно ще се наложи ръчно почистване. То не, че след почистването със специализиран софтуер не може да стане гаф, но при ръчното почистване особено от неопитен потребител може да стане още по-голям и според мен не си струва риска да се занимавате с това. Иначе се сещам, че програмата Soft Organizer мисля, че откриваше следи от деинсталирани програми, но пак не мисля, че ще засече всички следи за всички деинсталирани програми. Секцията се казва Removed Applications Leftovers.

https://www.chemtable.com/blog/en/how-to-eliminate-traces-of-previously-uninstalled-programs-using-reg-organizer-7-60.htm

Алтернативен вариант е да инсталирате въпросните програми отново и да ги премахнете този път през деинсталатора на Revo Uninstaller да речем. Каквото и да правите е добре да имате бекъп на регистрите преди това (например с Tweaking.com Registry Backup) или поне System Restore точка. Най-добре не се занимавайте с регистрите като цяло.

За цвета са ви отговорили. Аз в 8.1 го сменям от Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization\Color and Appearance, но май беше премахната при 10. Може да се възстанови де по този начин:

https://www.tenforums.com/tutorials/5848-create-color-appearance-shortcut-windows-10-a.html

https://superuser.com/questions/949920/window-color-and-appearance-removed-in-win10

Цитат

Проверихте ли с линковете, които бях дал за ShellExView и Autoruns (Еxplorer секцията)?

Цитат

В настройките на повечето браузъри има вградена опция, поне при тези, които съм ползвал. Пример за MS Edge:

2pfNRJM.png

При Firefox:

lGQ8BWf.png

Колкото до звука си проверете настройките на Audio Mixer, на съответните приложения (ако само в дадено такова звука е по-слаб или силен - да речем Audio/Video Players) или ако ползвате кабел за слушалки с възможност за контрол на силата на звука и т.н. Ако не се оправи просто върнете стария работещ драйвер или го обновете до по-нова версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

В Windows 10 ми изчезна стандартната икона на rar и zip файловете и ми ги показва като непознати. Имам инсталиран winrar, отварят се, ама искам да им върна стандартната миниатюра. Има ли как?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване