Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да попитам ,понеже ми предстои да си купя лаптоп , какъв да избера. Има достя без Операционна система, а гледам че мога да си купя лиценз за Windows 10 за около 20 долара. Има ли начин да се изтегли от макрософт 10ката ида се сложи на лаптоп без ОС и да си купя лиценза?

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че може, от ибей лиценза можеш и за 4-5 евро да си го купиш, кеф ти за home кеф ти за про...

https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows10

Теглиш инструмента на майкрософт и с него си правиш диск/флашка с ОС-то, исналираш и чак след това активираш със закупения ключ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е логиката да има разлика в магазина от 300 лева при лаптоп с ъс ОС и без ОС, говоря за еднакъв модел?!? Също виждам като напиша Windows 10 цени в бг сайтове неща от рода 159 лв, 200 лв за дигитален лиценз. Имат ли някаква разлика от тези в Ибей примерно или друг сайт? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Boyan Dyankov написа:

Каква е логиката да има разлика в магазина от 300 лева при лаптоп с ъс ОС и без ОС, говоря за еднакъв модел?!? Също виждам като напиша Windows 10 цени в бг сайтове неща от рода 159 лв, 200 лв за дигитален лиценз. Имат ли някаква разлика от тези в Ибей примерно или друг сайт? 

Ами разликата е че с лаптопа който е с ОС плащаш и стойността на ОС-то, а официално цената Уиндоус 10 про например е около 400 лева, домашната версия е някъде 2-300лв.
Сега тези които продават през ибей си имат някаква далавера, дали имат достъп до БД на майкрософт или какво и как нямам идея, те си знаят дето се вика, но факта е че ключовете работят и поне доколкото ми е известно са оргинални.
Ако има някой по-запознат да каже, аз също съм любопитен по този въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключовете, които се продават толкова евтино, обикновено са такива за Windows 7 или 8 (а десятката също приема и тях). Ако си компания и имаш останали неизползвани ключове, закупени на едро, ще е по-добре да ги засилиш за по 5-10 пари, отколкото да стоят неизползваеми. Доколкото знам, има някакъв малък шанс такъв ключ да не "захапе" и да се наложи да се разправяш с продавача.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Boyan Dyankov написа:

Каква е логиката да има разлика в магазина от 300 лева при лаптоп с ъс ОС и без ОС, говоря за еднакъв модел?!?

Логиката (причината) е елементарна - въпрос на търсене и предлагане!

killchain ти е казал една причина.

преди 2 часа, Boyan Dyankov написа:

Здравейте , искам да попитам ,понеже ми предстои да си купя лаптоп , какъв да избера. Има достя без Операционна система, а гледам че мога да си купя лиценз за Windows 10 за около 20 долара. Има ли начин да се изтегли от макрософт 10ката ида се сложи на лаптоп без ОС и да си купя лиценза?

Благодаря

Само едно се чудя.
Ако купиш машина без ОС - що ти требе „таралеж в гащите“ - демек, Уиндоус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jhoro написа:

Само едно се чудя.
Ако купиш машина без ОС - що ти требе „таралеж в гащите“ - демек, Уиндоус

Ами какво да и сложа? Само това съм имал винаги от Windows 98 и т.н Кое е по-добро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Boyan Dyankov написа:

Ами какво да и сложа? Само това съм имал винаги от Windows 98 и т.н Кое е по-добро

Не знам? Въпрос на вкус, разбиране, предпочитания ...

Купуването на машина с инсталирана ОС означава, че всичко е тествано.

Аз лично си купувам без ОС, ама си слагам някакъв Линукс. Windows пипам само „на чуждо“!

Пп. Телефона ми е с Андроид, щото без ОС ... няма!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, jhoro написа:

Ако купиш машина без ОС - що ти требе „таралеж в гащите“ - демек, Уиндоус?

Недей така. Човекът е свикнал на Windows. С Линукс ще трябва да учи нова ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Myanmar написа:

Недей така. Човекът е свикнал на Windows. С Линукс ще трябва да учи нова ОС.

Затова му казах - купи си лаптоп С инсталиран Уиндоус. Поне гарантирано ще е лицензиран!

Иначе - ученето не е страшно, даже е хубаво. И не е трудно - да усвоиш елементарното ниво на Линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Joss Bomon написа:

А можеш и да си изтеглиш оригинално исо от М$ и да не го активираш.

Може, ама ... пак трябва да се дават пари! И да може, да се оправи сам!

Който може - не пита тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Joss Bomon написа:

Има един израз - „Прекалено хубаво, за да е истинско!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Има един израз - „Прекалено хубаво, за да е истинско!“

Истинско е. Виж линка за теглене на исо с BG ->  https://software-download.microsoft.com/db/Win10_2004_Bulgarian_x64.iso?t=eb89f563-7cbf-41ae-9197-e8338587a785&e=1599390152&h=f976355444bae57748455c401fe63eeb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Изтеглянето на ISO-файла не е проблем! Инсталирането - също.
Проблем е активирането на новоинсталирания Уиндоус! Оригиналните ключове са скъпи, евтините не са сигурни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jhoro Три ключа съм купил от Ибей - един за 8.1 и два за 10. 10-ките са на по 1.5 години вече, а 8.1 на малко повече и си работят. За лична машина са идеални, но за служебна досега не съм срещнал еднозначен отговор.

Според MS не може да се препродава лиценза, но според европейското законодателство не можело да ти забранят да препродаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, jhoro написа:

Само едно се чудя.
Ако купиш машина без ОС - що ти требе „таралеж в гащите“ - демек, Уиндоус

Благодаря и на нормалните отзовали се на питането ми както и на девствените генийчета. Получих търсения отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[mention=75456]jhoro[/mention]Според MS не може да се препродава лиценза, но според европейското законодателство не можело да ти забранят да препродаваш.

Ок, купил си ги - ползвай докато можеш. Нямам нищо против.
За другото. Законодателството на ЕС е обща рамка, но МС са носители на правата! Ти (като потребител) нямаш права върху Уиндоус-а, имаш само лиценз за ползване.
По същия начин е при банковите карти. Ти я ползваш, но тя си остава собственост на банката.
Не го приемай като упрек - само напомняне.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване