Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнение за проблем с видеокарта на лаптоп

Препоръчан отговор

преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

С кои плеъри е тествано?

dxdiag - какво казва?

Стандартните звуци на OS чуват ли се? Mp3-ки?

За бърз тест може да се зареди всяка една Live OS с графична среда и да се пробва звук и картина.

Точни параметри на този конкретен лаптоп от 2014 година с марка HP?

Флашки с други ОС не са проблем. Лаптопът е  HP 250 G3.    KM, VLC и вградените плеъри. Снимки може да се разглеждат.  Блокиранията при онлайн клипове са при всички основни браузъри. Рядко понякога се появяват картина и звук, обаче  после скоро пак изчезват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 82
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 час, attj написа:

Флашки с други ОС не са проблем. Лаптопът е  HP 250 G3.    KM, VLC и вградените плеъри. Снимки може да се разглеждат.  Блокиранията при онлайн клипове са при всички основни браузъри. Рядко понякога се появяват картина и звук, обаче  после скоро пак изчезват.

Не каза дали можеш да слушаш музика, не каза какво става ако пуснет някакъв тест на графичния процесор.

Тези флашки с друга OS -пробва ли ги? Идеата е много бързо да определиш дали проблема ти е хардуерен или софтуерен, ако не формат и почваш отначало под Win.

Лаптопа ти може да е със Celeron, но може и да е с i5 - но до колкото виждам винати с графика на интел - а тя не гори така лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Win 8.1 на този лаптоп е отделно на  SSD диск  20 GB,   7  години досега не е преинсталиран,  Връщах тази ОС към предна точка на възстановяване и проблемът си стои.   Блокирано ми е стартиране и на  mp3..  Как да тествам графичен процесор?   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свободно място на C:\ има ли? Колко?

Най-добре е да пробваш с Live OS на USB памет.

Не знам как може да ти блокира стартирането на mp3 - не ги отваря, дава грешка, няма звук?

Един стар Winamp v2.80 e 5MB и се слага за 1 мин.

win+R > dxdiag > enter ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dxdiag -  казва всичко е наред при потвърдени разрешения и липса на грешки. Като блокирано е  стартирането и на mp3 - не ги отваря и  няма звук.  Това странно положение дали не е свързано с някакъв вирус?    Касперски, ЕСЕТ и 360 TS при сканирания нищо не намират. Преинсталирах плеърите и пак е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че Win се е повредил по някаква причина и най-лесното и правилно решение е да се сложи отново (на чисто), обаче ... аз не съм сигурен дали вие можете да се справите с това.

Затова - пробвайте със зареждаща флаш памет - уверете се, че лаптопа ви работи хардуерно нормално и тогава помислете кое и как може да се случи с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, attj написа:

На лаптоп HP с  Win 8.1  {купен заедно с лаптопа през 2014 година}  от два дни  отказват възпроизвеждане плеърите при липса и на звук.   Онлайн клипове в ралични сайтове ту работят със звук и с картина, ту е блокирано възпроизвеждането им.   Странна работа. Температура 50 градуса по Целзий си е нормална. Обнових до дупка ползваната ОС с драйверите и с всичкия инсталиран софтуер.  Пак същата работа.    Win 10 се замислих да инсталирам, обаче ако имам проблем с видеокартата, пак ще е същото.   Всичко друго работи,  сърфирането е безпроблемно   Не мога  да гледам филми и клипове поради липса на картина и звук.  Сега пиша от същия лаптоп. Досега 7 години не ни е създавал никакви проблеми.   Какво ще ме посъветвате?   

Тази тема няма работа тук. Не се научихте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Защо си сигурен?   Аз експериментирам и установявам - като оставя плеърите включени, заработват едва след 3-4 минути като има картина и звук.Одазачаващо е. Заради софтуерните ми мероприятия имам страхотна скорост на сърфиране. Накачулих си програмки за почистване, оптимизации, дефрагментиране и ъпргейд на всичките ми инсталирани програми,  Сканирах с безплатни сканери и няма буби.  Не ми прилича на увреден Уина. Софтуерно не съм неграмотен и мога да преинсталирам.  Коя тема е по-подходяща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JKirilov написа:

На мен ми прилича, че нищо не разбираш и скоро даже изобщо образ няма да има на тоя "накачулен" комп...

Тогава се преинсталира  ОС или се инсталира друга   и няма повод за писане в темите на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, attj написа:

Накачулих си програмки за почистване, оптимизации

Ха ами ето ти отговора тия програмки за оптимизация скоро време и нета ще ти прецака ,че не само ти имаш страхотна скорост  за сърф всички сме така.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Личното ми мнение е, че Win се е повредил по някаква причина

Ами той сложил  програми за оптимизация :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.09.2021 г. в 22:27, adersa написа:

Ха ами ето ти отговора тия програмки за оптимизация скоро време и нета ще ти прецака ,че не само ти имаш страхотна скорост  за сърф всички сме така.

Ами той сложил  програми за оптимизация :giggle1:

Деисталирах ги.  Те нямат роля в случая.  Загубих доста часове да пробвам да преисталирам Win  по различни начини.   Надграждането до Win 10 Home ми е допустимо -тъй като ми е закупен и активиран Win 8.1 заедно с лаптопа.   Нов Уин не мога да сложа поради възникващи грешки при инсталациите.  При опит да променя настройки в BIOS -ново съобщение с код за грешка ме препраща към производителя на устройството.    Всеки път без проблеми се връщам към активирания  Win 8.1.  Купих лаптопа от Ардес и 7 години не съм ходил там.  Очаквам да ме убеждават да си купя нов.  А старият става за интернет и като за резервен твърд диск.   Не става само за филми и клипове поради проблеми със звука и картината.  Преинсталирах и обнових драйверите и пак си е така.  Има ли някакви други идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробвахте ли зареждане на OS от USB?

Без чиста инсталация, аз не мисля, че ще се оправи.

Да - с бутващи флашки с Win 10 Pro  и с Win 8.1.    Надграждането до Win 10 Home в моя случай е безплатно и става с тулче на Микрософт.  Това е най-чистия начин, защото  Win 10 Home се тегли директно от техен сървър. Пак се форматира и се трият всички файлове и програми.  Обаче по никой начин не ми се получава.  А аз съм преинсталирал на други устройства десетки пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре да го кажа така "с зареждаща Live OS от USB"

Това може да е Linux или Win базирана OS която зарежда до работно състояние, а не да се стартира инсталация.

Вие успешна чиста инсталация успяхте ли да завършите и да стартирате от нея нормално - аз мисля - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре да го кажа така "с зареждаща Live OS от USB"

Това може да е Linux или Win базирана OS която зарежда до работно състояние, а не да се стартира инсталация.

Вие успешна чиста инсталация успяхте ли да завършите и да стартирате от нея нормално - аз мисля - не.

При финалната фаза на инсталиране съобщава за грешка и процедурата спира.   Подсказвате и още други начини. Ще пробвам когато имам време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига с това

преди 3 часа, attj написа:

инсталиране

бре! Няма да инсталираш, а ще пуснеш друга ОС от флашката! Без участието на дисковете в компа.

Пускаш я и започваш да работиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.09.2021 г. в 19:45, Емил Костов написа:

Ами, пренеси я в Windows темата.

преди 19 часа, attj написа:

съобщава за грешка

А каква е грешката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Ами, пренеси я в Windows темата.

А каква е грешката?

Аз съм си хардуерно неграмотен.  Някакъв kод на грешка показваше и не го запомних.  Не мога понече да се занимавам. Вече започна да отказва да стартира.  Стои на черен екран дълго без да зарежда своята ОС или от флашка.  Ще се ходи в сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, цър-вул написа:

По-скоро прилича на диск. За пробата - свали диска и зареди от флашка.

Според Hard Disk Sentinel двата диска на лаптопа са на 100% здраве, за разлика от домашния компютър, където има 15 слаби сектори при 75 % здраве.  Мислех да си избирам първо нова компютърна конфигурация, а лаптопът неочаквано изпревари лошото развитие.  След 5-6 рестарта все пак веднъж зареди. Обаче вече не ми останаха нерви за разни пробвания. Компютърът е от 2009 г., а лаптопът от 2014 година.   Май ще се сменят с нови -подобно на бойлерите. Заглеждам се за варианти от марката  Dell -заради мнения на познати.    Този HP 250 G3 дали въобще си струва да бъде ремонтиран и възстановяван?  Всичко ценно е копирано на външен диск.  Цяла седмица се занимавах с него по няколко часа на ден.  Ако бе бойлер -да го бях дал за вторични суровини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, attj написа:

Според Hard Disk Sentinel двата диска на лаптопа са на 100% здраве, за разлика от домашния компютър, където има 15 слаби сектори при 75 % здраве.  Мислех да си избирам първо нова компютърна конфигурация, а лаптопът неочаквано изпревари лошото развитие.  След 5-6 рестарта все пак веднъж зареди. Обаче вече не ми останаха нерви за разни пробвания. Компютърът е от 2009 г., а лаптопът от 2014 година.   Май ще се сменят с нови -подобно на бойлерите. Заглеждам се за варианти от марката  Dell -заради мнения на познати.    Този HP 250 G3 дали въобще си струва да бъде ремонтиран и възстановяван?  Всичко ценно е копирано на външен диск.  Цяла седмица се занимавах с него по няколко часа на ден.  Ако бе бойлер -да го бях дал за вторични суровини.

Все още няма никаква идея дали проблема е само софтуерен или хардуерен.

Теста с Live OS щеше да даде някаква насока.

Аз към момента не съм сигурен точно какъв хардуер има в твоя HP 250 G3 - това е цяла серия с различен хардуер вътре. Никъде не намирам информация за 20GB SSD, освен ако нещо не е променяно после или при самото закупуване.

https://support.hp.com/bg-en/document/c04236127

Ако не ти се занимава повече и ще го засилваш към "боклука" мога да си поиграя с него.

Още нещо което може да даде някаква ориентация дали проблема е дъно-процесор-оперативна памет или дискове- хардуерно/софтуерно омазана OS - пробваш 10 пускания и спирания на лаптопа като при всяко опитваш да влезеш в bios и преглеждаш различните менюта с идеата да се види дали забива след 2-5 мин.. Ако влезе в bios-a 10 пъти значи основните компоненти са работещи, ако обаче изобщо не реагира на такива команди - може би имаш проблем с основните компоненти. Първа стъпка почистване на оперативната памет и нейния слот, проверка на температури - ако се наложи смяна на паста и тест на паметта. Все пак отново да попитам - с каква видео карта е лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, plamen_petrov_80 написа:

пробваш 10 пускания и спирания на лаптопа

Защо, при положение, че лаптопът има хардуерна диагностика в BIOS?
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04655216
стр.79 (uefi)
стр.83 (mbr)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вече ми бе невъзможно влизане в BIOS чрез  Esc.  Довечера след работа пак ще пробвам, макар да не зная дали въобще ще зареди или ще си стои с черен екран.  Дали е възможно  Ардес да са добавили SSD 20 GB с опцията за възстановяване на  Win 8.1?  Ето характеристиките :          

ПОДХОДЯЩ ЗА Интернет, музика и филми
СЕРИЯ 250 G3
ПРОЦЕСОР Intel Celeron N2840 (2-ядрен, 2.16 - 2.58 GHz, 1MB кеш)
ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz
ВИДЕО КАРТА Intel HD Graphics (Bay Trail) (споделена памет)
ПАМЕТ 500 GB HDD (5400 оборотa/минута)
ЕКРАН 15.6-инчов (39.62 см) - 1366x768, матов
ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО DVD записвачка
ИНТЕРФЕЙСИ
  • 2x USB 2.0
  • 1x USB 3.0
  • вградена уеб камера
  • вграден микрофон
  • VGA -  аналогов изход за външен монитор и мултимедиен проектор
  • HDMI
  • аудио жак (микрофон/слушалки)
  • RJ-45
  • четец на памет карти
СВЪРЗАНОСТ LAN 10/100 Мбит/сек, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth
БАТЕРИЯ 3-клетъчна
ТЕГЛО 2.19 кг.
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА Microsoft Windows 8.1 (64-битова)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, attj написа:

Вчера вече ми бе невъзможно влизане в BIOS чрез  Esc

Ако дискът е дефектирал, може да забива машината още на POST (тест на машината при включване)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване