Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Maleficient написа:

Дай източници, ама ако може за всички известни робовладелци, които са живяли по онова време

Не щъ. Теб са те лъгали, не мен. Ти работи по ограмотяването си.

преди 1 час, Maleficient написа:

Но проблемът е в ...маниерът ти на писане и отговаряне. Вечно да опонираш, да се заяждаш.

Не е проблем. Някой точно заради това ме обичат. И разбира се, ако няма нищо за отричане аз нищо не отричам. Значи първопричината не е в мен.

А когато някой вижда в споделянето и поправянето заяждане, това говори лошо за него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 70
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, не са екстри!!! Намесваш щастието. То въобще не зависи дали си богат или беден. Не въпросното момче може да ми казва как аз да изживея въпросното мое щастие. Примерно: Да си купя самолет и си

Оплакват се защото са алчни. Алчният винаги е беден независимо колко пари има.Още от малки децата им се промиват мозъците с чичо Скрудж как се гмурка в паричките.

Ти може да не чувстваш недостиг, когато пред теб виждаш милиони пъти повече предлагани стоки, но повечето хора започват да чувстват такъв недостиг, или тяхното съзнание се манипулира така, че да чувст

Преди да продължите тази дълбоконравствена и суперинтелигентна тема, си припомнете професора Христов - 80% от българите са...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Преди да продължите тази дълбоконравствена и суперинтелигентна тема, си припомнете професора Христов - 80% от българите са...?

Той твърди, че 80% от българите са дебилни. А защо трябва да си го припомняме?

Ама какво ли питам, още като прочета, че говориш за суперинтелигентност и дълбоконравственост си ми ясен. Дошел си да опраиш процента, че беше много нисък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Аз мисля, че са повече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се отвяхте 😁 Идеята беше да се покаже,че баткото от клипа ще се храни 3 пъти за 5 лв на ден здравословно и ще спестява пари.Кеф ти пилешко пълно с антибиотици,кеф ти намазана филаделфия .Enjoy🎈

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.09.2020 г. в 11:24, Myanmar написа:

А идеята с това да се спаси човечеството в един въображаем сценарий? В сценария, който ти казвам тези отпадъци не могат да се обработват. Останат ли на планетата ни след 10години всички и всичко ще умре. Имаш парите, с които да запокитиш отпадъците в космоса. Какво ще направиш?

Такъв сценарий не може да съществува.
Невъзможно е толкова отпадъци да се извозят на други планети!

Но е възможно и със сигурност се работи в посока преработка на всякакви отпадъци и тяхното рециклиране и бъдещето е в това.
Винаги съм си мислела, че преработката на отпадъци ще бъде индустрията на бъдещето и това ще е най-печелившият отрасъл.

Материалния просперитет на човечеството и развитието на технологиите в производството, доведе до свръхпотребление, а от там и на производството както на битов, така и на промишлен боклук.

В много страни от отпадъчни продукти се създават всякакви нови продукти. Дори и за тези които все още не мога да бъдат рециклирани, в най-скоро бъдеще ще се измислят методи и ще се създадат предприятия и машини за тях.

Надявам се учените и изследователите в най-скоро време да намерят решения на този проблем. Но мисля, че замърсяването на водите, моретата и океаните е по-голям проблем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върнем към контекста на темата ...нищо, че още не съм почнала курсове по ограмотяване.

Заглавието с тази въпросителна, ми направи впечатление, че може да означава, колко беден е материално богатият и обратното- колко богат е духовно бедният.

Въпреки, че клипът в началото е по посока само "материалното" и физиолого-биологичното оцеляване на вида, мисля че прекаленото "сметкаджийство", в един момент би принизило индивида, до това чисто физическо оцеляване, и би си спестявал от "духовната храна", като книги, кино, театър, музика, за да има за храна. Това за мен не е опция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Maleficient написа:

Да се върнем към контекста на темата ...нищо, че още не съм почнала курсове по ограмотяване.

Заглавието с тази въпросителна, ми направи впечатление, че може да означава, колко беден е материално богатият и обратното- колко богат е духовно бедният.

Въпреки, че клипът в началото е по посока само "материалното" и физиолого-биологичното оцеляване на вида, мисля че прекаленото "сметкаджийство", в един момент би принизило индивида, до това чисто физическо оцеляване, и би си спестявал от "духовната храна", като книги, кино, театър, музика, за да има за храна. Това за мен не е опция.

Добре си схвалана смисъла на темата.

Може да се говори за това колко е достатъчно на човек, за да преживява нормално, с колко пари човек, би се чувствал материално осигурен, колко пари са нужни на човека за "духовна храна", колко пари са нужни, за да се чувства човек богат, при положение, че повечето хора се определят като бедни, колко пари харчат хората за неща, които не са толкова необходими и т.н....

Но, както се вижда, отново всичко се върти около парите ... 

И колкото и да ги отричаме и заклеймяваме, те днес са неразделна част от нашето съществуване като индивиди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2020 г. в 21:20, Aumi написа:

Знаем, че повечето хора се оплакват от липса на пари или на недостатъчно средства, за да живее така, че тези средства да ги удовлетворяват.

Потребностите на всички са различни, различни са и приоритетите.

Но ако се замислим, ние можем да живеем с много малко средства, защото повечето средства, които се харчат днес, са за неща, които до преди няколко години не са ни били нужни и сме живеели нормално и без тях.

В последните години, хората са станали консуматори на все повече ненужни неща, за които естествено са нужни повече пари.
Технологичният напредък увеличи изкуствено потреблението на стоки, които до преди 10-20-30 години човечеството не познаваше.
Днес се произвеждат милиони джаджи, които не са чак толкова нужни на хората, но пък се купуват и от там парите са все по-недостатъчни

Авторке, много ти е сбъркано мисленето.Нека ти обясня по-елементарен начин как работи световната икономика.Парите са едно нищо.Те са само обезпечаване на вид услуга или стока.Преди много години не са съществували пари, и търговията се е осъществявала чрез размяна на стоки и услуги.Примерно ти си произвела праскови, аз месо, Хасан мед.Аз ти давам месо, както и на Хасан, а от вас получавам праскови и мед.Вие от мен получавате месо.Съответно ти получаваш от Хасан мед, той от теб праскови. Така и тримата имаме и месо и мед и праскови.Представи си обаче, че има още трима човека, които нищо не произвеждат,калпави мързеливи или некадърни, но трябва да оцеляват и ние тримата трябва да им даваме и месо и праскови и мед.Което в един момент може на нас да не ни достига, понеже трябва да даваме на тях, но в замяна нищо не получаваме.Е това са така наречените Консуматори. Които растат с главоломна сила в национален и световен мащаб.Които    нищо не произвеждат, но пък за сметка на това консумират, и то далеч не само месо праскови и мед,а и ток и вода и отопление и здравеопазване и т.н. Тези хора се размножават и от там расте и консумацията.Работещия човек трябва да работи повече, на по-късна възраст да се пенсионира, а консуматорите растат ли растат.Проблема далеч не е в производството и потреблението на ненужни джаджи, а в непроизводството на нищо.Защо произвеждащия човек на, който му се скъсва задника по 9-10-12 часа на ден,  да не си позволи луксозен автомобил с масажори на седалките, а пък от неговите данъци да се издържа трайно безработното шест членно семейство на Айше и Айдъл Мангасарови.Между другото най-голяма безработица и престъпност в световен мащаб е сред тъмнокожите.Не случайно Хитлер ги е трепал.Дори и неработоспособно инвалиди е трепал, защото един неработоспособен инвалид не може да допринася с нищо за развитието на икономиката, той само ще консумира.Идеята на Адолф е била за един по-силен и способен свят.Проблема дори не е в липсата на пари, защото без проблем могат да се напечат повече и да се пуснат в обръщение, което обаче ще доведе до инфлация и хиперинфлация от там и срив в икомиката.За това има и Валутен борд.А тоя лизнат гей от видеото, като се подпичква и ми работи като инфлуенсерче, да може и да кара по цял ден на кисело мляко с овесени ядки и с тридесет евро на седмица.Ама да го изпрата днес осем девет часа  на обекта да реди скелета в дъжда , ще припадне след първия час.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, franchesko написа:

Авторке, много ти е сбъркано мисленето.Нека ти обясня по-елементарен начин как работи световната икономика.Парите са едно нищо.Те са само обезпечаване на вид услуга или стока.Преди много години не са съществували пари, и търговията се е осъществявала чрез размяна на стоки и услуги.Примерно ти си произвела праскови, аз месо, Хасан мед.Аз ти давам месо, както и на Хасан, а от вас получавам праскови и мед.Вие от мен получавате месо.Съответно ти получаваш от Хасан мед, той от теб праскови. Така и тримата имаме и месо и мед и праскови.Представи си обаче, че има още трима човека, които нищо не произвеждат,калпави мързеливи или некадърни, но трябва да оцеляват и ние тримата трябва да им даваме и месо и праскови и мед.Което в един момент може на нас да не ни достига, понеже трябва да даваме на тях, но в замяна нищо не получаваме.Е това са така наречените Консуматори. Които растат с главоломна сила в национален и световен мащаб.Които    нищо не произвеждат, но пък за сметка на това консумират, и то далеч не само месо праскови и мед,а и ток и вода и отопление и здравеопазване и т.н. Тези хора се размножават и от там расте и консумацията.Работещия човек трябва да работи повече, на по-късна възраст да се пенсионира, а консуматорите растат ли растат.Проблема далеч не е в производството и потреблението на ненужни джаджи, а в непроизводството на нищо.Защо произвеждащия човек на, който му се скъсва задника по 9-10-12 часа на ден,  да не си позволи луксозен автомобил с масажори на седалките, а пък от неговите данъци да се издържа трайно безработното шест членно семейство на Айше и Айдъл Мангасарови.Между другото най-голяма безработица и престъпност в световен мащаб е сред тъмнокожите.Не случайно Хитлер ги е трепал.Дори и неработоспособно инвалиди е трепал, защото един неработоспособен инвалид не може да допринася с нищо за развитието на икономиката, той само ще консумира.Идеята на Адолф е била за един по-силен и способен свят.Проблема дори не е в липсата на пари, защото без проблем могат да се напечат повече и да се пуснат в обръщение, което обаче ще доведе до инфлация и хиперинфлация от там и срив в икомиката.За това има и Валутен борд.А тоя лизнат гей от видеото, като се подпичква и ми работи като инфлуенсерче, да може и да кара по цял ден на кисело мляко с овесени ядки и с тридесет евро на седмица.Ама да го изпрата днес осем девет часа  на обекта да реди скелета в дъжда , ще припадне след първия час.

С доста неща от казаното от теб съм съгласна. Да, днес в обществата има много консуматори, които без да допринасят с нищо за развитие на икономиката, искат наготово да получават пари и държавите да се грижат за тях.

В икономиките от цял свят, има хора които реално работят, и други които не участват пряко в производствените процеси, но пък получават заплати и социални помощи.

Как мислиш, че може да се разреши този проблем, при положение, че днес виждаме много хора да протестират за пари, които реално се изработват от други? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Aumi написа:

Как мислиш, че може да се разреши този проблем, при положение, че днес виждаме много хора да протестират за пари, които реално се изработват от други? 

Да.В Китай отдавана е въведена политиката за едно дете, макар, че е икономика номер едно.Аз смятам, че трябва да бъде въведен според стандарта на съответната държава и изискване на  минимум определен доход в продължение на определено време за правото за създаване на дете.Примерно за България минимум 2000 лв на месец в продължение на три години за едно дете и доказан произход на парите.Така консуматорите ще бъдат накарани да произвеждат, или поне ще се озапти техния растеж.Сещам се за още доста мерки, но темата е доста обширна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, franchesko написа:

Примерно за България минимум 2000 лв на месец в продължение на три години за едно дете и доказан произход на парите

те тогава нема да има българи, съвсем шъ са стопят,
щот над три четвърти от населението, взимат по-малко от 2000
а пъ на сигънту ут нашту маалъ, не му дреме ... десетина  деца и стотина внуци, и циганията ще завземе страната

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

те тогава нема да има българи, съвсем шъ са стопят,
щот над три четвърти от населението, взимат по-малко от 2000
а пъ на сигънту ут нашту маалъ, не му дреме ... десетина  деца и стотина внуци, и циганията ще завземе страната

Еми ще се преквалифицират, ще се образоват.За трайно безработния мангал има кастрации.Никой на никой не е длъжен и човек трябва да може да поема отговорности за собствените си избори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, franchesko написа:

За трайно безработния мангал има кастрации

ами те в Индия го беха напрайли, ама по време на парад, един кастриран от строя на войниците, удари с пушка по главата виновника

преди 4 минути, franchesko написа:

Еми ще се преквалифицират, ще се образоват

и ще земат 2 иляди лева?
по-скоро ша фанат на Марко Тотев чадъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, дръндю написа:

и ще земат 2 иляди лева?
по-скоро ша фанат на Марко Тотев чадъра

преди 1 минута, franchesko написа:

Една позната се прибра от Испания, понеже я съкратиха там.Работи какво ли не в бг до като учи задочно Икономика, и след като завърши се хвана в една фирма в София като счетоводителка и си взима 2500лв.Има ли желание има и начин, няма ли желание има само оправдание.Ако дойде един Хитлер да видиш колко бързо всички ще си намерят работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

Работи какво ли не в бг до като учи задочно Икономика, и след като завърши се хвана в една фирма в София като счетоводителка и си взима 2500лв

а кой ще сади картофи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

а кой ще сади картофи?

Всеки, свят свободен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, franchesko написа:

Да.В Китай отдавана е въведена политиката за едно дете, макар, че е икономика номер едно.Аз смятам, че трябва да бъде въведен според стандарта на съответната държава и изискване на  минимум определен доход в продължение на определено време за правото за създаване на дете.Примерно за България минимум 2000 лв на месец в продължение на три години за едно дете и доказан произход на парите.Така консуматорите ще бъдат накарани да произвеждат, или поне ще се озапти техния растеж.Сещам се за още доста мерки, но темата е доста обширна.

България е малка държава и прираста на населението не е като в Китай, за да се вземат такива мерки.

Ти искаш да кажеш, че по начина, който предлагаш, може да се ограничи раждаемостта в определени групи от обществото.
Но мисля, че за това по скоро трябва да се ограничат социалните помощи.

България е страна със слаба икономика, която пък за сметка на това има огромна администрация и хора на заплати от държавния бюджет. Също така отделя огромни средства от скромния си бюджет за социални помощи. 
По този начин една малка част от обществото - тези които произвеждат и внасят данъци в хазната, трябва да издържат и хранят една по-голяма част от обществото. От там се получава дисбалансът.

Но това не е само у нас. Много европески държави сгрешиха със социалната политика и привилегии, които дават и по този начин научиха много хора на мързел.

преди 13 часа, дpъндю написа:

а кой ще сади картофи?

да... и кой ще работи в комунала, кой ще мете улиците, кой ще сортира отпадъци по сметищата ...?

Освен циганите, които вършат най-черната работа, също са нужни хора както за селското стопанство, така и за различните производства, в които също има много черна и мръсна работа.

Обществото има нужда от такива хора, а не само от хора с образование. Защото образованите няма да идат да работят там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване