Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптопа да работи, докато е затворен капака?

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопа е в описанието ми. Понеже искам да му сложа отделен монитор и клавиатура, възможно ли е да го пусна да работи и да му затворя капака. В момента като го направя, всичко спира, което е пуснато.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките избираш опцията като се затваря капакът на лаптопа да не се случва нищо и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакви проблеми, докато е така, смисъл? Охлажда ли се добре и всичко, също така, искам монитора му да гасне, докато е затворен капака, но да си работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на Power plan можеш да зададеш мониторът (в случая - екранът на лаптопа) да се изключва една минута след като затвориш капака.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RudeBoy написа:

От настройките на Power plan можеш да зададеш мониторът (в случая - екранът на лаптопа) да се изключва една минута след като затвориш капака.

Може ли да я покажеш тази настройка, мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Да, Пламене, мога :)

И ти можеш да спреш да пишеш безсмислици по темите, ама не го правиш, нали?...

Покажи ми я.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

Да, Пламене, мога :)

Можеш, ама не можеш! Бях решил да не участвам, ама не е стърпях да чета откровени глупости и се логнах...
Авторът иска като затвори капака, да остане да работи САМО външният монитор. А това, което си написал са си глупости!!!
@qnkov,

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

ct.png

на този екран задай 'Когато затворя капака' да не прави нищо.
Сега натисни [Winkey]+[P] и кликни на Само втори екран.
И да е затворен капакът, и да не е, ще имаш картинка само на външния монитор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си температурите на процесора.

Моят лаптоп го карах един месец на затворен капак - започва да лагва/бави. Гледам датчиците - загрява. Сега го държа полуотворен (също съм с външна клавиатура, мишка и монитор).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това се чудех дали няма да прегрява със затворен капак, понеже го четох това някъде. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, qnkov написа:

И аз това се чудех дали няма да прегрява със затворен капак, понеже го четох това някъде. 

Вместо да четеш, прочети. Вентилационни отвори при отворен екран да виждаш някъде около клавиатурата?! 

ASUS ROG G751JT Price in the Philippines and Specs | Priceprice.com Аз не виждам = Ако загрява ще е от нещо друго, а не, че е затворен. 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, цър-вул написа:

Авторът иска като затвори капака, да остане да работи САМО външният монитор.

Мда, момента с външния монитор съм го пропуснал, сори :)

Но тогава решението е още по-лесно - преди да затвори капака, настройва лаптопа да показва сигнал само на монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

преди да затвори капака, настройва лаптопа да показва сигнал само на монитора.

Верно ли?

И що трябва да дублираш? И що трябва преди всяко затваряне, като иска да го затвори и да забрави?

преди 15 часа, цър-вул написа:

Сега натисни [Winkey]+[P] и кликни на Само втори екран.
И да е затворен капакът, и да не е, ще имаш картинка само на външния монитор.

Лесничко е да се лае месечината и то без подготовка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, qnkov написа:

Ако отдолу има достатъчен просвет между лаптопа и основата, на която е стъпил и да не е е върху мъхеста повърхност като каренца, покривчици и др. такива, и дисплеят е изключен, не би трябвало да загравя много повече в сравнение с отворен дисплей/капак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, qnkov написа:

преди 35 минути, цър-вул написа:

Ако отдолу има достатъчен просвет между лаптопа и основата, на която е стъпил и да не е е върху мъхеста повърхност като каренца, покривчици и др. такива, и дисплеят е изключен, не би трябвало да загравя много повече в сравнение с отворен дисплей/капак.

При мен на затворен капак вдига температурата от 46-48 на близо 60. Мерил съм го с 2-3 програми. На плоска повърхност, изключен дисплей, вентилационни отвори не са отдолу, а само отстрани.

Явно част от топлият въздух/топлината все пак минава нагоре през клавиатурата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tiho написа:

вентилационни отвори ... само отстрани

И къде е вход, къде - изход? Не, че през клавиатура не прониква топлина нагоре, но такъв режим на циркулация е твърде невероятен. Кой е моделът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, цър-вул написа:

И къде е вход, къде - изход? Не, че през клавиатура не прониква топлина нагоре, но такъв режим на циркулация е твърде невероятен. Кой е моделът?

Някакъв измислен модел на HP, който почти не се споменава интернет.

Отворът е отстрани и е само един, при вентилатора, така че отделни вход и изход явно не са правили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tiho написа:

Отворът е отстрани и е само един, при вентилатора, така че отделни вход и изход явно не са правили.

Дали входа не е от към клавиатурата ... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tiho написа:

Гле що нещо написа, а не само просто и кратко самия модел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дали входа не е от към клавиатурата ... :)

Може и да е... :) Сега като проверявам с ръка на клавишите, усеща се в лявата част на клавиатурата леко движение на въздуха. Отдолу точно е перката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tiho написа:

Може и да е... :) Сега като проверявам с ръка на клавишите, усеща се в лявата част на клавиатурата леко движение на въздуха. Отдолу точно е перката.

Еврика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване