Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

След смяна на процесор компютъра тръгва без картина

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел си търсеше процесор и реших да му продам моя, понеже и аз искам да ъпгрейдвам, моя процесор е intel core i5-6500, а неговиия intel core i3-6100 и двата са skylake, и двата са lga 1151, но тук идва проблема след смяната неговия компютър тръгва, но картина няма, ресетнах CMOS, но пак не тръгва (ПИУкането се чува в началото, значи системата работи). Реших, че явно BIOS е стар, но след като върнах моя процесор на моя компютър пак същото, след ресет на биос картина има и влиза в биос, но след излизането от BIOS излиза това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай с лупа всички пинове и за в бъдеще ползвай професионални услуги! Тая работа не е като оная работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай всички компоненти на системата. Има ли външна видеокарта или е само вградената в процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivaylo71 написа:

Дай всички компоненти на системата. Има ли външна видеокарта или е само вградената в процесора.

компютъра, на който слагам моя процесор е с дъно  gigabyte Ga-h110m-s2, външна карта на nvidia gtx 1060, а моя личен компютър е с b150 pro4/d3 на Asrock, също с видео на nvidia gtx 1060, друго интересно е че в биоса на моя компютър процесора се вижда качвам снимка

IMG_20201003_111729.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си от биос бутващото устройство /хард диск, SSD/. След нулиране на биоса са се разместили тези настройки. Ако SSD-то ти е с Windows, настрой то да е първо устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Joss Bomon написа:

Настрой си от биос бутващото устройство /хард диск, SSD/. След нулиране на биоса са се разместили тези настройки. Ако SSD-то ти е с Windows, настрой то да е първо устройство.

Не се получава пак си мига курсора от клипа по горе, а на другия компютър даже в биос немога да вляза понеже картина няма никаква

преди 9 часа, JKirilov написа:

Прегледай с лупа всички пинове и за в бъдеще ползвай професионални услуги! Тая работа не е като оная работа...

Не мисля че ако има криви пинове биоса ще чете процесора, поправи ме ако греша. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На другия компютър махнахте ли външното видео и да пробвате без него.

За сега не се занимавай с твоя компютър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, plamen_petrov_80 написа:

На другия компютър махнахте ли външното видео и да пробвате без него.

За сега не се занимавай с твоя компютър!

Пробвах да, но пак не става и да добвя реших да оставя моя с мигащия курсор и след около час тръгна работи нормално в момента.

Поправка:След рестарт отново спря в биос забелязах че не разпознава ssdто (няма го като буутващо устройство) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, цър-вул написа:

А с Core i3 Asrock тръгва ли?

Досега се занимавах с тях и установих следните неща asrock с core i3  няма проблем с i5 (с който беше до момента) не работи правилно, gigabyte с i5 работи ако е без видео картата, със нея картина няма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, StefanoV08 написа:

gigabyte с i5 работи ако е без видео картата, със нея картина няма.

Въпрос на настройка в BIOS. Задай изходът да е PCI-e, иключи машината и закачи кабела на изход на външната видео карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, kovalski написа:

версията на биоса

Що пишеш колкото да си писал?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H110M-S2-rev-10/support#support-cpu
Версия F1 покрива и двата процесора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, цър-вул написа:

Що пишеш колкото да си писал?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H110M-S2-rev-10/support#support-cpu
Версия F1 покрива и двата процесора!

Покрива ги и двата, проверил съм не е от биос, само незнам защо не чете видеото на единия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че няма нужда от нова версия на BIOS - постът беше насочен към @kovalski
Писах по-горе - трябва да се промени настройката в BIOS

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, цър-вул написа:

Знам, че няма нужда от нова версия на BIOS - постът беше насочен към @kovalski
Писах по-горе - трябва да се промени настройката в BIOS

Извинявай, цитирал съм грешното мнение 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Надявам се осъзнаваш разликата на двата ти поста. Т.е. липсата на каквато и да е прилика.
Тук, във форума, ясновидците са кът - не се занимаваме с четене на мисли.

преди 25 минути, StefanoV08 написа:

Извинявай, цитирал съм грешното мнение 

Направи ли в BIOS промяна на мястото на графичния адаптер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, върнал си процесора на старата машина и е запецнал. Не ми се иска да е това, но тия Skylake,  с какъвто съм и аз, са много трошливи. Малко по-невнимателно отношение, примерно пренасяш компютъра в багажника на колата си без да си махнал охладителя и кристалът на процесора може да си замине. Не случайно и много производители на лаптопи се отказаха от Интел, точно заради тия проблеми със Skylake. И понеже съм с такъв, съм в дупка - сини екрани при стартиране от 2 години насам.  Днес даже спря да ми разпознава виртуализацията. Това да купуваш стар Skylake  е еднакво с това, да хвърляш пари на вятъра.  Когато компа ми сдаде багажа, няма да търся нищо д а подменям, щото дадох 1000 лева за дъна, 400-500 лева за различна РАМ, нови видеокарти и т.н, но в един момент човек просто трябва да хвърли всичко на боклука, не да набутва други. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Ъндъртейкър написа:

Значи, върнал си процесора на старата машина и е запецнал.

Ето един разбиращ! :goahead:

Компютърът работел. Започнало вадене-слагане на неговия процесор.

Е, как може да е виновен BIOS, драйверите, захранването, аз, дедо божи...:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Ъндъртейкър написа:

Значи, върнал си процесора на старата машина и е запецнал. Не ми се иска да е това, но тия Skylake,  с какъвто съм и аз, са много трошливи. Малко по-невнимателно отношение, примерно пренасяш компютъра в багажника на колата си без да си махнал охладителя и кристалът на процесора може да си замине. Не случайно и много производители на лаптопи се отказаха от Интел, точно заради тия проблеми със Skylake. И понеже съм с такъв, съм в дупка - сини екрани при стартиране от 2 години насам.  Днес даже спря да ми разпознава виртуализацията. Това да купуваш стар Skylake  е еднакво с това, да хвърляш пари на вятъра.  Когато компа ми сдаде багажа, няма да търся нищо д а подменям, щото дадох 1000 лева за дъна, 400-500 лева за различна РАМ, нови видеокарти и т.н, но в един момент човек просто трябва да хвърли всичко на боклука, не да набутва други. 

По нагоре съм написал, че процесорите работят (и двата), само единия не чете видео картата

преди 18 часа, цър-вул написа:

:offtopic_s:
Надявам се осъзнаваш разликата на двата ти поста. Т.е. липсата на каквато и да е прилика.
Тук, във форума, ясновидците са кът - не се занимаваме с четене на мисли.

Направи ли в BIOS промяна на мястото на графичния адаптер?

Малко тъп въпрос, но на тоя gigabyte в биос не откривам нищо за графичния адаптер ако може малко помощ :)

преди 18 часа, kovalski написа:

само да отметнем в случая, че и това е направено...

image.png.7b530a528bfc8de0191031ef1cf34242.png

image.png.ae6202f62aef4fd8c0364ec729a6128e.png

image.png.d2ac3d546a6c67a269a9206a860a3487.png

image.png.7f2d3cc2f0162aadbfe60d9c97553d21.png

image.png.66e9406b5488e47c93864f39694e4b3d.png

image.png.41da1e36f292d99195e044e2c3ef93c6.png

Направено е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, StefanoV08 написа:

По нагоре съм написал, че процесорите работят (и двата), само единия не чете видео картата

Извинявай, аз останах с впечатлението, че твоят процесор отначало е работел при теб, а като си го върнал, вече не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване