Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при ъпдейт на Уиндоус 10

Препоръчан отговор

Здравейте,проблема ми е отдавна,появи след ъпдейта до 1803 версията.Когато излезе 1903,лаптопа си изтегли ъпдейта,инсталира го и се рестартира.Но си остана на 1803.Понеже всичко си работеше,оставих нещата до 1909,но същия проблем.Пробвах и със инструмента на майкрософт,пробвах през Powershell,cmd,да пускам и да спирам актуализациите,след sfc /scannow.И вече не помня какви други гимнастики правих,без резултат и без да изкарва някакви грешки.А преди няколко дни отново пробвах да ъпдейтвам,и ми излезе грешката 0х80004005.Но вече трябва да потърся решение,понеже и Microsoft Store,не приема exe файлове,ако не се ъпдейтне системата.

П.П.Машината е лаптоп Асус,Интел i7-6700HQ 2,6GHz.8gb ram.Windows 10 Pro 64 bit OS.

Незнам дали има значение,но съм правил миграция на старата ОС от харда на SSD.Като на харда си стои,не съм я трил,че ако стане нещо със SSD0-то,да стартирам лаптопа от харда.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Пуснах наново поправката.Ще пиша като приключи

Защо не пробваш да надградиш с помощта на MediaCreationTol до 20H2

Най-много после да се наложи sfc проверка с монтирано iso.

Публикувани изображения

Пробвай като свалиш последната версия и като маунтнеш ISO-то инсталирай (Setup.exe) от Windows направо. То ще е като Upgrade, не Update.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си стоя на 1909 и не виждам проблем в това.

Какво имаш предвид с това че "Store не приема exe файлове" ?

По принцип, ако това е проблема, можеш принудително да изтегляш App-ове от Store, като го заобикаляш от тук:  Microsoft Store - Generation Project (v1.2) [by @rgadguard & mkuba50] (Online link generator for Microsoft Store) ( https://store.rg-adguard.net/ )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай Command prompt (Admin) И постави следните команди:

net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
ren %systemroot%\System32\Catroot2 Catroot2.old
ren %systemroot%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
rd /s /q %windir%\softwaredistribution
net start wuauserv
net start bits
net start cryptsvc
wuauclt /detectnow

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, vpvelev написа:

Пробвай като свалиш последната версия и като маунтнеш ISO-то инсталирай (Setup.exe) от Windows направо. То ще е като Upgrade, не Update.

Маунтвам в ДТ ли?Малко ако можеш да помогнеш.

преди 25 минути, [email protected] написа:

Аз си стоя на 1909 и не виждам проблем в това.

Какво имаш предвид с това че "Store не приема exe файлове" ?

По принцип, ако това е проблема, можеш принудително да изтегляш App-ове от Store, като го заобикаляш от тук:  Microsoft Store - Generation Project (v1.2) [by @rgadguard & mkuba50] (Online link generator for Microsoft Store) ( https://store.rg-adguard.net/ )

Не мога да мина на 1909.А имах в предвид,че ако се изтегля някакво exe,при инсталация излиза таба на Store-то и иска ъпдейт на ОС.

преди 17 минути, цър-вул написа:

Стартирай Command prompt (Admin) И постави следните команди:

net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
rd /s /q %windir%\softwaredistribution
net start wuauserv
net start bits
net start cryptsvc
wuauclt /detectnow

Това съм го правил.След малко отново ще го направим,и ще пиша.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката която си дал значи липса/отказ на достъп до системата.
Отвори си центъра за решаване на проблеми на уиндоус, дай му да сканира за проблеми и каквото открие го поправи.
Имаш вариант и ръчно инсталиране на обновяванията като ги изтеглиш от тук : https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows10
(Но ти май вече си ги пробвал това, което значи че проблемите са ти с ОС-то и системните му файлове).

П.П.

Хвърли едно око и тук, ако не можеш да се оправиш с френския, свиркай, ще помагам. https://www.ionos.fr/digitalguide/serveur/configuration/erreur-0x80004005/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, bojoviki написа:

Това съм го правил

Кое е то това?...
А правил ли си проверка на системните файлове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, цър-вул написа:

Кое е то това?...
А правил ли си проверка на системните файлове?

Ами с командите в cmd,да проверка също е правена.

Untitled.png

Не открива папката Catroot2.old.Сега пуснах да тегли ъпдейта и ще пиша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Untitled.png

Явно имам повреден или променен системен файл.Другият вариант е да пробвам с външен носител да сложа новия ъпдейт,но дали ще ми запази настройките или ще е чиста инсталация.......?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bojoviki написа:

Маунтвам в ДТ ли?Малко ако можеш да помогнеш.

Сваляш ISO-то от MS сайта. Няма да записваш на флашки и т.н. Където си свалил ISO-то с десен бутон най-отгоре даже май беше се появява Mount. Ako ти е на български не помня как е преведено, но ти ще се сетиш. Ако ти е на български го свали от MS пак на български ISO-то. 

И като го маунтнеш влизаш в тоя диск (буква) и стартираш setup.exe.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vpvelev написа:

Сваляш ISO-то от MS сайта. Няма да записваш на флашки и т.н. Където си свалил ISO-то с десен бутон най-отгоре даже май беше се появява Mount. Ako ти е на български не помня как е преведено, но ти ще се сетиш. Ако ти е на български го свали от MS пак на български ISO-то. 

И като го маунтнеш влизаш в тоя диск (буква) и стартираш setup.exe.

Аз съм му дал трите команди които ще помогнат. Толкова ли е сложно да влезе в гугълчо, да напише грешката, и да потърси инфо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PsyManDelic написа:

Аз съм му дал трите команди които ще помогнат. Толкова ли е сложно да влезе в гугълчо, да напише грешката, и да потърси инфо.

Защото ме помоли да му помогна. Ти защо се ядосваш?

Да пробва с твоите команди и ако стане ще е още по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Защото ме помоли да му помогна. Ти защо се ядосваш?

Не се ядосвам. Това с .iso да не омаже тотално ОС, че тогава е лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, PsyManDelic написа:

Отвори cmd като админ

Постави тези

regsvr32 Softpub.dll
regsvr32 Wintrust.dll
regsvr32 Initpki.dll

рестартирай

Благодаря за вниманието.Въведох командите,но на последната ми даде грешка,не може да я зареди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, PsyManDelic написа:

Толкова ли е сложно да влезе в гугълчо, да напише грешката, и да потърси инфо.

Лошото е че в повечето случаи има повече грешки, но изписва само последната. А преди нея може да има друга, която я причинява. Затова не винаги се оправят нещата като се потърси само по номер на грешката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не открива папката Catroot2.old

Не, че не открива, а вече съществува Catroot2.old
Променяме скрипта според ситуацията:

Цитат
net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
rd /s /q %systemroot%\System32\Catroot2.old
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution.old
net start wuauserv
net start bits
net start cryptsvc
wuauclt /detectnow

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте опитали с много неща, защо не опитате следния инструмент. Доста често го използваме в чуждестранните форуми и в специализирания раздел с подобни проблеми, ако нищо друго не помага и често ефективността му е висока.

Интерфейса на програмата може вече да е различен, защото снимките в инструкциите са леко остарели, но мисля, че ще се ориентирате.

Изтеглете програмата Windows Repair (all in one) оттук.

Рестартирайте системата си в безопасен режим Safe Mode!!!

Разархивирайте архива в папка по избор и след това кликнете върху файла Repair_Windows.exe.

На диалоговия прозорец с лицензионното споразумение изберете 4YtWvjD.png

Отидете до менюто Backup Tools и създайте нова точка за възстановяване на системата и бекъп на текущото състояние на регистрите...

Под Registry Backup (Recommended) натиснете бутона Backup. След като приключи под System Restore натиснете бутона Create.

MiBNMrv.png

Сега вече изберете менюто Repairs - Main и натиснете Open Repairs.

ZiP7DS3.png

Сложете отметка пред 1, 2, 3, 4, 10, 14, 15, 16, 25, 26, 28 и премахнете останалите.

и сложете отметка пред Restart/Shutdown System => Restart System и натиснете бутона Start Repairs

QkggPgD.png

НЕ използвайте компютъра докато се извършва поправката.
След като всички приключи, компютъра ще се рестартира.
Архивирайте всички логове от папката в която сте разархивирали програмата - например:
C:\Users\потребителското ви име\Desktop\tweaking.com_windows_repair_aio\Tweaking.com - Windows Repair\Logs
и качете архива на следния адрес => dox.bg и публикувайте линка към архива в следващия си коментар.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bojoviki, по-начало при такива (немалки) проблеми си преинсталирам наново Windows-а. Особено ако е 2-3 версии стар, като в твоя случай.

Дори и да го "закърпиш" и да тръгне все ще остане някоя "мръсотия", която може някога пак да ти създаде проблеми.

Затова давай начисто. Това е последния ми съвет. Така ще имаш чувството и спокойствието, че всичко ти е чисто и ново :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy/StyLe/,Стигна до Running Step 1 of 2-StartComponentCleanup (Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup).Но лаптопа нито се рестартира,нито поправя файлове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място отдавна да съм си прихвърлил файловете от системният дял на друг и да съм инсталнал на ново последната "бозица" от сайта им. С флаш памет на юсб3 става буквално за 15-20мин, а ако си с SSD още по-бързо !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Щом сте опитали с много неща, защо не опитате следния инструмент. Доста често го използваме в чуждестранните форуми и в специализирания раздел с подобни проблеми, ако нищо друго не помага и често ефективността му е висока.

Интерфейса на програмата може вече да е различен, защото снимките в инструкциите са леко остарели, но мисля, че ще се ориентирате.

Изтеглете програмата Windows Repair (all in one) оттук.

Рестартирайте системата си в безопасен режим Safe Mode!!!

Разархивирайте архива в папка по избор и след това кликнете върху файла Repair_Windows.exe.

На диалоговия прозорец с лицензионното споразумение изберете 4YtWvjD.png

Отидете до менюто Backup Tools и създайте нова точка за възстановяване на системата и бекъп на текущото състояние на регистрите...

Под Registry Backup (Recommended) натиснете бутона Backup. След като приключи под System Restore натиснете бутона Create.

MiBNMrv.png

Сега вече изберете менюто Repairs - Main и натиснете Open Repairs.

ZiP7DS3.png

Сложете отметка пред 1, 2, 3, 4, 10, 14, 15, 16, 25, 26, 28 и премахнете останалите.

и сложете отметка пред Restart/Shutdown System => Restart System и натиснете бутона Start Repairs

QkggPgD.png

НЕ използвайте компютъра докато се извършва поправката.
След като всички приключи, компютъра ще се рестартира.
Архивирайте всички логове от папката в която сте разархивирали програмата - например:
C:\Users\потребителското ви име\Desktop\tweaking.com_windows_repair_aio\Tweaking.com - Windows Repair\Logs
и качете архива на следния адрес => dox.bg и публикувайте линка към архива в следващия си коментар.

Поздрави!

След като затворих лог файла, лаптопа се рестартира,но все още не може да стартира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието.Въведох командите,но на последната ми даде грешка,не може да я зареди

Това нищо не ми говори....каква е грешката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PsyManDelic написа:

Това нищо не ми говори....каква е грешката?

Ще трябва да приключи лаптопа с рестарта,да видя точно какво изписваше.Беше нещо от рода,че файла липсва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване