Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при ъпдейт на Уиндоус 10

Препоръчан отговор

• Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Пуснах наново поправката.Ще пиша като приключи

Защо не пробваш да надградиш с помощта на MediaCreationTol до 20H2

Най-много после да се наложи sfc проверка с монтирано iso.

Публикувани изображения

преди 2 минути, цър-вул написа:

Какво прави?

Върти си точките.Ама след малко ще го изключа от бутона

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

и качете архива на следния адрес => dox.bg и публикувайте линка към архива в следващия си коментар.

Поздрави!

link

Незнам дали ще е от помощ при недовършена работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PsyManDelic написа:

Отвори cmd като админ

Постави тези

regsvr32 Softpub.dll
regsvr32 Wintrust.dll
regsvr32 Initpki.dll

рестартирай

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегли .iso файла от Microsoft инструмента да запишеш 20H2 билда и преинсталирай на чисто. 99% съм сигурен, че просто ОС е омазан тотално. За тези 6 часа повече от 2 пъти да съм го преинсталирал с нужните драйвъри и програми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ти остави ли да довърши? Защото точно Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup понякога отнема доста време.

Над 30 мин.Изглеждаше,че нищо не се случва.Но ако съм объркал, довечера,ще го стартирам наново

преди 9 часа, PsyManDelic написа:

Тегли .iso файла от Microsoft инструмента да запишеш 20H2 билда и преинсталирай на чисто. 99% съм сигурен, че просто ОС е омазан тотално. За тези 6 часа повече от 2 пъти да съм го преинсталирал с нужните драйвъри и програми

Напълно съм съгласен, това е крайният вариант.Но B-boy/StyLe/ се захванал с проблема,а аз уважавам труда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bojoviki написа:

Над 30 мин.Изглеждаше,че нищо не се случва.

Докато не се появи нов команден ред (лентата с развитието да стигне 100% и да свърши или да върне съобщение за грешка), не прекъсваш!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То може вече безвъзвратно да се е объркал цикъла. Тествал на виртуална машина и след прекъсване на процедурата след това startcomponentcleanup приключваше подозрително бързо. Знам, че след като веднъж се изпълни коректно, втория път е светкавично, но в този случай проверих и имаше доста неизтрити остарели manifest, mum и други файлове и се наложи restore на image-a. Дано и тук не се е получило така. То, така или иначе ако успеем да подкараме актуализациите, след това като се обнови до новия build, то ще си е един вид repair install все едно (In-Place Upgrade), та още нищо не е загубено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

То може вече безвъзвратно да се е объркал цикъла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли мъчите старата боза? Вкиснала е вече, яко при това. Дърпай каквото ти е ценно на външен носител и слагай нова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ти остави ли да довърши? Защото точно Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup понякога отнема доста време.

Само да попитам,за тази опция не е ли нужно Safe mode да е с Network?

преди 7 минути, Bubbles написа:

Още ли мъчите старата боза? Вкиснала е вече, яко при това. Дърпай каквото ти е ценно на външен носител и слагай нова.

Мазохисти 😜

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За StartComponentCleanup, не, но за втората фаза в която пуска RestoreHealth, тогава да. Добро уточнение. Ще го добавя в инструкциите си. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За StartComponentCleanup, не, но за втората фаза в която пуска RestoreHealth, тогава да. Добро уточнение. Ще го добавя в инструкциите си. ;)

Пуснах наново поправката.Ще пиша като приключи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Дано не се наложи само пак да се извличат файлове от iso и да се заменят с SFCFix...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Някаква промяна?

О,помислих,че след прегледа на лог файловете,ще има някакви други стъпки.Не съм разбрал.Сега пускам да се тегли ъпдейта и ще пиша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези лог файлове са просто за да се види дали процедурите са минали успешни. Бедни са на друга информация относно ремонтите. Ако проблема продължи ще има други стъпки с други команди и лог файлове от ръкава. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, B-boy/StyLe/ написа:

То тези лог файлове са просто за да се види дали процедурите са минали успешни. Бедни са на друга информация относно ремонтите. Ако проблема продължи ще има други стъпки с други команди и лог файлове от ръкава. ;)

Ами същата работа.Намери и изтегли ъпдейт,но този път не 1909 а 1903.Инсталира го и рестартира машината.И отново е 1803,и пак изписва,че има нов ъпдейт за теглене.Знам,че е тегава работата.Няма проблем ако решите да зарежем работата.Просто не ми се преинсталира,лаптопа си работи безупречно.Благодаря все пак :).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А грешка има ли и ако да какъв е нейния код. Аз това имах предвид.

В търсачката на Windows изберете CMD.exe => десен клик и Run as administrator стартиран като администратор въведете командата:

SFC /SCANNOW

Натиснете Enter. Изчакайте да се изпълни на 100% и след това въведете командата:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"

Прикачете съдържанието на лог файла sfcdetails.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А грешка има ли и ако да какъв е нейния код. Аз това имах предвид.

В търсачката на Windows изберете CMD.exe => десен клик и Run as administrator стартиран като администратор въведете командата:

SFC /SCANNOW

Натиснете Enter. Изчакайте да се изпълни на 100% и след това въведете командата:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"

Прикачете съдържанието на лог файла sfcdetails.txt

Преди ми вадеше грешка 0х80004005,но сега липсва.Сега ще въведа командите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли и "вградената" проверка за проблем при Update?

Settings->Update&Security->Troubleshoot

След това стартираш Additional troubleshooters и след това Windows Update.

Screenshot-2020-10-27-193343.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване