Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Все повече сайтове изискват да бъдат спрени блокиращите реклами филтри. Аз ползвам AdBlockPlus и uBlock Origin върху браузер Firefox. На много сайтове излиза от долу една доста дебела лента с искане да се махнат тези филтри.

Има ли начин това съобщение да се махне без да се пускат рекламите?

snimka.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съобщение от сайта. Няма как да го махнеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За uBlock Origin конкретно има решение за тези ленти (не помня вече къде четох за него) и то е - във настройки > моите филтри на плъгина се добавя това:

car24.bg##div:has-text(blocking software)

Като разбира се, заместваш в горния пример cars.bg с конкретния домейн и това е - еднократно действие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да добавиш това към uBlock Origin: https://github.com/reek/anti-adblock-killer/blob/master/anti-adblock-killer-filters.txt

Старичко е, не се поддържа вече, но на доста места работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dimy написа:

Как да го използвам този козметичен филтър?

10х

Аз лично не използвам посочените от теб блокатори, но би трябвало да имаш опцията "Adblock Warning Removal List". Поне така е при "AdGuard" и вградената функционалност в броузъра "Opera", който препоръчвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dimy написа:

Как да го използвам този козметичен филтър?

10х

Като отворите сайта просто кликнете на окото в настройките на uBlock Origin.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в настройките има опция да се спре за всички сайтове

image.png.924a7fef25617448289551b4ab2cc93d.png

Обаче не знам какво е точното предназначение на тези филтри, така че спирането им може да има странични ефекти. Ако ти порастат нови крайници или козина на нестандартни места – не съм виновен. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да, известно ми е, че има и глобална настройка. Идеята на окото обаче е да се види дали би ми решила проблема за конкретния и сайт и след това да направи промените глобални като кликне на бутона с катинара (за да не се налага всеки път да клика на окото за всеки сайт). Ами ако са активирани козметичните филтри работи опцията за блокиране на отделни елементи (с пипетата) иначе не работи ако козметичните са забранени. Но пък понякога ако са позволени, блокират неща (например ако се блокират козметичните такива за този сайт, като се публикува пост след това няма да може да се вгражда линк с описание). И ще се наложи или да се изключат козметичните или да се види лог файла на uBlock Origin и да се направи изключващо правило за сайта за да може хем вграждането на линк да работи, хем козметичните да са включени. Обикновено са dom елементи. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Аз нямам проблеми със споменатия от вас сайт с пуснат uBlock Origin. Явно ще е от допълнителни филтри, а не от козметичните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих всички филтри от uBlockOrigin - не се получи с в. ТРУД.
Рестартирах браузера - не се получи.
Махнах uBlockOrigin - не се получи.
Инсталирах uBlockOrigin - не се получи.
Рестартирах браузера - и се получи!!!

Проверих и на 24часа, там също имаше - сега вече го няма!
Както и на Новинибг, БЛИЦ, ДИР. Работи!

ПС. Сега някои от тези сайтове повторно искат някакви нотификации да им разреша, за всеки случай - не се съгласявам.

10х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Харалампиус написа:

И аз нямам проблеми.

С uBlock v0.9.5.25

в Google Chrome съм.

Ето долу списъка с филтрите, активни са тези, които съм отбелязал с >>>, преброих 7.

Може ли от някъде да се импортира подобен списък и - ще помогне ли да се опази системата от некакви буболечки още?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dimy написа:

https://bit.ly/3mxEa5s

https://bit.ly/37O5icA

Тази гадост пак се появи след рестарт на компа 🥵

Кое се появява като ме препраща към базар и новини бг . Гледам по нагоре , че става въпрос за сайта на труд аз съм с мозила и от скоро съм с Ublock и съм доволен няма грешка  рядко се случва да ми забива както беше с адблокера .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Кое се появява като ме препраща към базар и новини бг . Гледам по нагоре , че става въпрос за сайта на труд аз съм с мозила и от скоро съм с Ublock и съм доволен няма грешка  рядко се случва да ми забива както беше с адблокера .

Изв. исках да кажа ч е на тези сайтове пак имам тази лента със съобщението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dimy написа:

Изв. исках да кажа ч е на тези сайтове пак имам тази лента със съобщението.

При мен бачкат . Преди си спомням като ползвах адблокера на News bg ми излизаше съобщение да го махна .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не махнеш Adblock Plus. Двете заедно с uBlock Origin са излишни и да не говорим, че uBlock Origin включва повечето филтри на Adblock Plus.

След това виж ако конфигурираш uBlock на Medium как ще е положението.

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Blocking-mode:-medium-mode

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-рано си играх с новини-беге и успях да изолирам този банер до един скрипт, който е излят директно в HTML-а, така че може би ще е трудно да се блокира на база адрес. Уж има синтаксис в uBlock Origin да се блокира конкретен елемент по страницата, но не успях да го изкусуря.

P.S. Странно, че сега в private прозорец дори със спрян uBlock Origin не ми се показва този банер, само примигна няколко пъти, но сега го няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време съм си играл със uMatrix...Вече спряха развитието,но си остава едно полезно приложение към браузъра за по-напреднали...За мен беше досаден момента да настроя 100+ сайта,но това е един път....Сега с ползването на uBlock Origin нямам проблем с по горе посочените...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, killchain написа:

Аз по-рано си играх с новини-беге и успях да изолирам този банер до един скрипт, който е излят директно в HTML-а, така че може би ще е трудно да се блокира на база адрес. Уж има синтаксис в uBlock Origin да се блокира конкретен елемент по страницата, но не успях да го изкусуря.

P.S. Странно, че сега в private прозорец дори със спрян uBlock Origin не ми се показва този банер, само примигна няколко пъти, но сега го няма.

Като цяло uBlock е доста гъвкав откъм правила. Например на въпрос 4603 отговорите 4617, 4623 и 4624 са доста интересни. Може би и тук ще може да се създаде подобно правило и за този банер. Аз продължавам да нямам проблеми обаче с банери от посочените сайтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак няма да има спасение. Съобщенията са на ниво браизур. Блоковете работят до определено време и искат пари, както и самите сайтове за да не излизат рекламите. Всичко си е направено потребителят да плаща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване