Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Home банкиране с кой Линукс ?

Виж решението Разрешен от Белгиеца,

Препоръчан отговор

Така, в качеството ми на върл противник на Интернет банкирането, сега банката ми ме прецаква яко с нови тарифи от 1 януари, та трябва да търся решение на проблема.
Решили гадните капиталисти да ми струва по 2 € ако съм писал на хартия нареждане да платят пари към чужда сметка. Сега е по 1 € и си беше чист пладнешки обир от тяхна страна. А да тегля пари на гишето ще струва по 3 € най-малко, за по-големи суми и по-скъпо.
Аз от тази банка не тегля пари на гишето, булката ми носи от Люксембург, ама за останалите нужди я ползваме.
Значи сега ще им избягам частично с откриване на БЕЗПЛАТНА сметка в друга банка, където няма да държа много пари и на която ще ѝ ползвам услугите:
- ползване на дебитна карта
- ползване на предплатена карта 
- Интернет банкиране от вкъщи за плащане до други сметки
- плащане в Интернет И с двете карти ( амазон, SIM карти  и др.)
Проблемът обаче е, че те направили системата така, че дебитната карта да ти позволява всичко да правиш от вкъщи с нея, даже ипотечен кредит за къща можеш да заявиш. Пълен ужас !!!
Значи пичове ще ползвам отделен твърд диск , по моята патентована система - САМО по един диск наведнъж свързан към компютъра. За да не стават грешки и после банката да вика, че аз съм си похарчил сам 2000 евро и да пия една студена вода, ако някой тарикат ми ги е дръпнал от сметката докато си пиша на някой форум из Европата или си свалям от братушките това онова.

И въпросът сега е коя линукс дистрибуция да инсталирам на този отделен твърд диск.
Като се знае, че той ще ми служи само за интернет банкирането.
До сега съм ползвал Минт и Xubuntu  и съм пробвал Дебиан за кратко и го разкарах, щото неговата филосовия не ставаше за другите ми нужди, за банкирането май няма да има проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Така, в качеството ми на върл противник на Интернет банкирането, сега банката ми ме прецаква яко с нови тарифи от 1 януари, та трябва да търся решение на проблема. Решили гадните капиталисти да ми с

Нещо не схванах как бай Калин ще ти свие дьенгите докато си хортуваш в хоремака му?

Колумбиец дръж наследствената пара от дедото белгиец у буркани, как така се доверяваш онлайн !!!!!!!!!!!!!!!!!   Това не си ти.

Публикувани изображения

Колумбиец дръж наследствената пара от дедото белгиец у буркани, как така се доверяваш онлайн !!!!!!!!!!!!!!!!!

Това не си ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С хакерски умения, те се завират по сървърите на пентагона та моите мъни ли няма да изтеглят разни украинци и китайци.
Баба ми викаше на село, че покрито мляко мачките не го лочели.
Трябва си то здравословна доза паронойка, за да няма после сълзи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

И въпросът сега е коя линукс дистрибуция да инсталирам на този отделен твърд диск.

Ползвам различни ОС за целта, но най-много - Android.
Щото ми е в джоба - буквално!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам джобен андроид, само на лаптопа бутва от флашка един х86 , ама му нямам доверие на това животно за пари като става въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те днешните онлайн банкирания се случват най вече посредством електронен подпис, в този смисъл май един минт ще ти е най добре от гледна точка инсталиране на драйвери и пр. другите като знам какви са дървета в тая област...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Ами те днешните онлайн банкирания се случват най вече посредством електронен подпис ...

вЕрно ли???
Баси случката! Ми аз ... как карам толкова години, без такъв подпис?

преди 24 минути, Белгиеца написа:

Не ползвам джобен андроид, само на лаптопа бутва от флашка един х86 , ама му нямам доверие на това животно за пари като става въпрос.

Направо се чудя - как имаш доверие на тези мошеници, банките?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, jhoro написа:

вЕрно ли???
Баси случката! Ми аз ... как карам толкова години, без такъв подпис?

Казах повечето, не всички.
Например последната ми българска банкова сметка беше в CCB там без подпис можеш да си зяпаш движението по сметката, но не можеш да извършваш никакви операции или поне така беше.
Тук пък влизам с код който получавам на телефона си като СМС, има и таива с подписи, други с едни устройства дето генерират кодове...
Абе разнообразие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Казах повечето, не всички.
Например последната ми българска банкова сметка беше в CCB там без подпис можеш да си зяпаш движението по сметката, но не можеш да извършваш никакви операции или поне така беше.
Тук пък влизам с код, който получавам на телефона си като СМС, има и такива с подписи, други с едни устройства дето генерират кодове...
Абе разнообразие.

Оф, ама обясняваш ... като третокласник!

• „код, който получавам на телефона си като В СМС съобщение“ - SMS верификация!
  • „едни устройства дето генерират кодове“ - хардуерен „Security token“. Щото има и софтуерни - напр. Google Удостоверител.
  • ...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

Оф, ама обясняваш ... като третокласник!

• „код, който получавам на телефона си като В СМС съобщение“ - SMS верификация!
  • „едни устройства дето генерират кодове“ - хардуерен „Security token“. Щото има и софтуерни - напр. Google Удостоверител.
  • ...

Опитвам се да пиша на български без да използвам чуждици абитуриента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, jhoro написа:

Направо се чудя - как имаш доверие на тези мошеници, банките?

Точно защото им нямам никакво доверие, заради това ще отварям нова банкова сметка в различна банка и там няма никога да има много пари.
Единственото добро нещо е , че има безплатни банкови сметки с безплатни карти.
Които сметки обаче се поръчват по Интернет, не можеш да влезеш в клон на банката и да ти я отворят на място, мързи ги нещо яко и това си е.
Щели били да ме идентифицират със снимка на личната ми карта. Ами снимката ако съм я обработил и съм станал Хасан Ибанов ?
После с дебитната карта от тази банка, която не иска да се среща на живо с мен, ще мога да активирам SIM карти , хей така на доверие. Ами ако съм менте , кво им пука, важното е бизнесът им да върви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Опитвам се да пиша на български без да използвам чуждици абитуриента.

Правиш ли разлика, между „чуждица“ и „заемка“? https://bg.wikipedia.org/wiki/Чужди_думи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Линукс дистрибуциите са чуждици, ама коя от тях да заема се пита в темата.

Която да „заемеш“ и ползваш в последствие - все ще ти върши работа!

И прегледай статиите за токените и свързаните. Има доста идеи за повишаване нивото на сигурност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jhoro написа:

И прегледай статиите за токените и свързаните. Има доста идеи за повишаване нивото на сигурност.

В избраната банка ще става така

spacer.png

Значи дебитната карта се мушка в изпратен от тях четец, попълват се разни числа и джаджата щяла да генерира други числа да се напишат най-долу.
На сайта им говорят за приложение някакво, ама не дават да се сваля и инстарила на компютъра нищо.
Иди го разбери колко е сигурно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, jhoro написа:

Правиш ли разлика, между „чуждица“ и „заемка“? https://bg.wikipedia.org/wiki/Чужди_думи

Абе заемки, чуждици... предпочитам да не ги използвам. Мда не се сетих за думата потвърждение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

В избраната банка ще става така

spacer.png

Значи дебитната карта се мушка в изпратен от тях четец, попълват се разни числа и джаджата щяла да генерира други числа да се напишат най-долу.
На сайта им говорят за приложение някакво, ама не дават да се сваля и инстарила на компютъра нищо.
Иди го разбери колко е сигурно.

Ами да - имам такъв токен от Barclay UK.

Това няма нищо общо с използаната ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От страната на компютъра как работи ?
Има там бутон за запазване.
Ако буутвам всеки път от Live USB флашка, пречи ли му нещо ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Белгиеца написа:

От страната на компютъра как работи ?
Има там бутон за запазване.

Е как за работи - нормално!

преди 19 минути, Белгиеца написа:

Буутни от където успееш!

• Първо влизаш в ОС - това няма нищо общо.
  • После - влизаш в браузъра или приложението. Това също няма общо.
  • Накрая - нареждаш плащане и потвърждаваш самоличност ... по някакъв начин. Това е ВАЖНОТО!
    Да знаят, че си ТИ и това е Твоето желание. Документирано!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха  инсталирах аз Debilian 10.6 Xfce на един твърд диск и отначалото кликам и се отваря едно прозорче с програмите. Местя го по-нагоре и страничните му линии се начупват. Затварям го и отварям друго прозорче, пак местя по екрана и пак се начупват линиите.
Е, до тука беше с Дебилиан, егати некадърниците.
Турих Xubuntu на негово място и ги няма дебилианските проблеми с него.
Това ще рече , че дистрибуцията е избрана.
Като дойде време да поръчам новата банкова сметка и ми пратят картите и токенчето, ще пробвам дали няма да си работи и без твъд диск от флашка само. Ама то па може по някое време да почне да реве, че лисицата е стара версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха белгийската мида сега ще го чукат много яко у сламата с тия е-подписи :) Иначе отговора е всяко дистро става зависи с кое ядро е и от ЗКУ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Пич, ти не си ли чувал, че да държиш кинти свободни у банка си е чисто набутване :( ! Държат се само жълти стотинки за лични харчове. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде да ги държиме десетките хиляди свободни мъни ?
Като е дал господ бог милостив парици, да ги прахосаме набързо ли ?
А наследствените пари на детето задължително са блокирани до навършване на пълнолетие в 2 банки. Съдията така разпорежда и нотариуса те пита до кои блокирани сметки да ги прати. И съответно банките спазват съдйската воля.
А детето е инструктирано да не казва на никой че е наследник на парички.
Едно момиченце от неговия клас явно като не е инструктирано да си държи езика зад зъбите, споделило пред него и едно друго момиченце, че имало 48000 € на блокирана банкова сметка. Най-вероятно е заради починалата му майка някакво плащане от някъде. 
Къде да си ги държи то паричките след 4 години и половина, ако не са в банка ?

Говориш празни приказки само колкото да не заспиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б...си веселия раздел стана тук, религия, мистика и езотерика пасти да яде. Направо се спуках от смях, единия циция учи другия циция, как и къде да си влага парите.

Той Белжо си ги варди през три харда в четвърти и през пет линукса в шести. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване