Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бензинова кола за студент?

Препоръчан отговор

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

На бензин е в пъти по безопасно. Като изгърмиш няма да има значение колко си спестил и за колко км. си избил парите за газовото.

Когато си избираш личен автомобил, а не служебен или работен, най- важното нещо е той да ти харесва. На първо място като визия и след това като седнеш вътре, също да ти харесва и да ти е комфортен, сп

Аааа, хареса ли ти! „За една кола“? То пък една кола! То един път става - няма нужда от повторение! Ма колко „пропан“ и колко „бутан“?

преди 54 минути, Justtopalova написа:

Има ли бензинова кола до 5000лв, която не изразходва много гориво. Ще се ползва за кратки разстояния.

Какъв е критерия за "много" и "малко" гориво? Разхода на гориво зависи от много фактори - от общото техническо състояние до стила на шофиране

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са ти габаритите? Защото можеш и да не се събереш в някоя малолитражка. Други хора и багаж ще пътуват ли с теб? В голямото село ли с неговите задръствания? Газ ще слагаш ли? Колко километра средно ти е курса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Justtopalova написа:

Има ли бензинова кола до 5000лв, която не изразходва много гориво. Ще се ползва за кратки разстояния.

Я помислете, ама по-сериозно!

Първо - 5'000 лева са много за непретенциозен градски автомобил. Намират се такива, в добро състояние, за 2'500 до 3'000.

Второ - колко е това „малко гориво“? Щом разстоянията са малки - без значение „в трафик“ или извън населени места - двигателя няма да влезе в режим. И разхода „скача“!

Трето - самите разстояния. При нормален разход 5-6-7 литра на 100 км. - на 10 км. ще „гори“ 500-600-700 мл гориво. При цена около и под 2 лева на литър - получава се лев - лев и нещо. Ми то ... с градски транспорт е по-скъпо!

преди 12 минути, Филипов написа:

Газ ще слагаш ли?

Газова уредба се „изплаща“ за 70-80 К километри! Тоест - безсмислено упражнение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jhoro написа:

Газова уредба се „изплаща“ за 70-80 К километри! Тоест - безсмислено упражнение!

Я пак! Газов инжекцион се изплаща за 8 - 10000 км, средно 9000. И аз да слушам такива глупави шофьорски приказки 6 години карах на бензин. От разликата с газ съм издухал пари колкото за една кола. Смятай го както щеш, а и в други теми съм го писал - на газ е наполовина спрямо бензин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бензин е в пъти по безопасно. Като изгърмиш няма да има значение колко си спестил и за колко км. си избил парите за газовото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ice_lion__01 написа:

:) Повече от 30 г. карам само на газ...все още не съм гръмнал, да чукна на дърво:brickwall:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, JKirilov написа:

Когато казвате

уточнявайте какъв, защото и Райския газ е газ! ;)

Пропан- бутан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

Я пак!

Аааа, хареса ли ти!

преди 5 часа, Филипов написа:

Газов инжекцион се изплаща за 8 - 10000 км, средно 9000. И аз да слушам такива глупави шофьорски приказки 6 години карах на бензин. От разликата с газ съм издухал пари колкото за една кола. Смятай го както щеш, а и в други теми съм го писал - на газ е наполовина спрямо бензин.

„За една кола“? То пък една кола!

преди 3 часа, lupis написа:

:) Повече от 30 г. карам само на газ...все още не съм гръмнал, да чукна на дърво:brickwall:

То един път става - няма нужда от повторение!

преди 1 час, lupis написа:

Пропан- бутан.

Ма колко „пропан“ и колко „бутан“?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

То един път става - няма нужда от повторение!

И без гаС може да ти се случат хиляди неща, за които няма да ти трябва повторение. Най- добре не се качвай на кола.

преди 1 час, jhoro написа:

Ма колко „пропан“ и колко „бутан“?

Това никой не може да ти каже, щото на всяка бензиностанция е различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И без гаС може да ти се случат хиляди неща, за които няма да ти трябва повторение. Най- добре не се качвай на кола.

Идея си нямаш, колко неща са ми се случвали!

Да бе - те на всяка бензиностанция (газстанция) си джуркат пропан-бутана по „рецептите на баба”!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Да бе - те на всяка бензиностанция (газстанция) си джуркат пропан-бутана по „рецептите на баба”!

Браво, позна, особено, когато доставчикът е различен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да се търси автомобил, който гори малко бензин в града, по-добре да се прочетат няколко книжки за икономично шофиране в града, ще е от много по-голяма полза. 

Относно газовите уредби...повечето хора си слагат, но те не работят нормално години наред. Спорът е отдавна, почти набор на спора - яйцето или кокошката. Но малко от газовите фенове си признават разходите, дадени в безброй сервизи за ремонт на пустата му газова. Друга част от газовите фенове пък не слагат бензина в разходите, когато зимата палят на бензин и не могат да включат на газ. Ама си смятат газчицата - 2 литра на 100 км, без да казват колко бензин са изгорили с тия 2 л газ. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Браво, позна, особено, когато доставчикът е различен...
… понеже в БГ са хиляди …
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Филипов написа:

Я пак! Газов инжекцион се изплаща за 8 - 10000 км, средно 9000. И аз да слушам такива глупави шофьорски приказки 6 години карах на бензин. От разликата с газ съм издухал пари колкото за една кола. Смятай го както щеш, а и в други теми съм го писал - на газ е наполовина спрямо бензин.

1000 лева да кажем инжекциона, да сложим и бензина, дето зимата се ползва, да сложим ремонти и обслужвания, да сложим и факта, че българина кара средно 8000 км на година, а ако е само в града, дори по-малко. За 9000 км ще избиеш газовата, но ако караш на дълъг път често. Простата сметка показва,че за 9000 км изразходваш примерно 800 литра бензин в града или да кажем 1500 лева. Дори газта да е два пъти по-евтина на 100 км, което не е така, пак си избил 750 лева от гориво, без да слагам и лекия преразход на газ спрямо бензина. Не коментирам ремонти, които могат да се наложат, каквито се и налагат при голям преразход на газ, което пък не е хич рядко явление. Но да кажем 750 лева икономисваш. Къде са другите 750 икономии, дето ти трябват? Май не са 9000 км, а два пъти повече и то в идеални условия.  Или това са 2 години, без да броим преразходите при газови уредби. Реално в града газова уредба може да се избие за около 3 години каране.   Благодаря, но за три години предпочитам да нямам проблеми с бензиновия мотор, отколкото постоянно да се чудя кво става с тая газ, какво е качеството на газта и така нататък!

И ако с бензина с годините съм си изградил мнение за бензиностанции, дето се предлага качествен бензин, то с газта не е така.  С Бензина примерно си зареждам само от една бензиностанция на Лукойл и знам, че бензинът е достатъчно качествен. Знам, че зимата като запаля при минусови температури, колата веднага ще наема при подаване на газ и знам, че това е равно на икономия. Но с газта как е? Какъв бензин зареждаш зимата? Каква газ и откъде? Качеството еднакво ли е? Ако зареждаш бензин за 1.60 щото си скръндза, дали докато запали газовата няма да ти изгори 20 на сто от калпавия бензин? Все въпроси, за които газаджиите нямат отговори. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво разводнихме темата, но … изпускате някои подробности.
1. Евтиното гориво не е много добро, но за скъпото - няма гаранция. Наливал съ „марково” уж, а колата няма мощнист!
2. Говорите за допълнителна газова уредба. Темата е за „малка кола”'. Къде ще сложи бутилката?
Поскедно имах Еспейс - бензин, и пак НЕ сложих газ. Защото трябваше да изхвърля едната седалка.
3. 1000 лева за газов инжекцион, пълна инжекция е само уредбата. С монтажа - 1500+. На 5 години - смяна на бутилката. Регистрация и др. глупости. Не може да се паркира в закрит паркинг.
Не, благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, скъпото гориво не е гаранция. Примерно от няколко години минавам технически преглед в СБА. Там ми дават карта с отстъпка за OMV.  Един път заредих само от OMV, Което е на километър от нас и е реално най-близката бензиностанция, повече не повторих. Разликата в цената спрямо Лукойл, която е на 2-2.5 км, почти няма. И там си ползвам отстъпка при зареждане. Обаче качеството в горивото е несравнимо. Зареждал съм един два пъти и на друга бензиностанция Лукойл, дето ми е по пътя и ми е по-лесно, но веднъж една сутрин бензинджията се направи на велик и ме излъга с налятото гориво. Години не съм стъпвал там, макар всеки Божи ден да минавам покрай тоя Лукойл. Просто там се подиграха с мен и това бе последното ми зареждане. Какво стана...ами сутринта в тъмното оставих бензинджията да зарежда, аз влязох на топло, чакайки да платя. Видимост към резервоара никаква. На касата оная ми пусна две касови бележки и каза, че имало проблем. Добре, платих си. При следващото зареждане, понеже аз първо изпразвам резервоара, а после зареждам, разходът на гориво космически. Повече не стъпих на тая бензиностанция.  Искам да кажа, че човек се учи докато е жив, избира си добрата среда и това е. Ама Лукойл били мошеници...както казах и на такива съм попадал, но там дето зареждам, бензинът е най-качественият от околните бензиностанции, включително тоя на ОМВ с подобна цена. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре, нищо не разбираш! Моята количка също е малка, но всичко газово е фабрично направено. Евро 6 и да, мога да паркирам подземно.

А ако слушате (което мноооого ме съмнява), може да ви кажа къде да зареждате биндзина... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някои автомобили слагат газовата бутилка на мястото на резервната гума. Гумата обаче остава да се търкаля свободно из багажника.

Вярно е, че автомобили които имат газово им се вдига една еко категория. При по-новите от 5-та става на 6-та примерно.

На подземен паркинг всички сме надушвали миризма на газ близо до някои автомобил/и дори и да не можем да определим точно кой. Не може да се паркира за закрити или подземни паркинги. Просто няма кой да следи и всички си влизате ей така и ако стане нещо...

Поне 50% от газовите уредби вече монтирани в автомобили не са 100% изправни и се знае. Но ремонта не е евтин и никой не прави нищо по въпроса.

А най-лошо става ако по някаква причина "нещо" те блъсне отзад... Тогава има едно хубаво бум и пишат по вестниците... ако намерят нещо останало от пътниците вътре де...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На някои автомобили слагат газовата бутилка на мястото на резервната гума. Гумата обаче остава да се търкаля свободно из багажника.

Да, ама мястото (съответно бутилката) малко.
Колкото до гумата - вариант е, без гума. Както са част от новите автомобили.
На подземен паркинг всички сме надушвали миризма на газ близо до някои автомобил/и дори и да не можем да определим точно кой. Не може да се паркира за закрити или подземни паркинги. Просто няма кой да следи и всички си влизате ей така и ако стане нещо...

На подземни пркинги, които съм виждал, си пише „Забрнено!”
Без значение „Еврото”!
То и за други неща има забрни и ограничения, ама вие сте „Джигити”! А КАТ - вас чакат.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2020 г. в 16:06, ice_lion__01 написа:

Нещо си се обърКАл , ама много яко.Газовата бутилка издържа много повече на удар, от колкото резервоара на която и да е бензинова кола.Аз почти цял живот карам на газ и още съм жив и здрав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам автора да отговори на въпросите. Дотогава е излишно троленето.

За любителя на взривове - цитирай ми поне един случай с гръмнала газова бутилка из последните години. Говорим с наличие на клапан и евросонда. И с паспорт - не по-стара от 10 години. Ако има нещо, то е някакво соц. возило гнилоч с бутилка на над 20 години също толкова изгнила.

Моят ГИ е с бутилка на резервната гума, багажникът ми трябва. Като тръгна на междуградско в него мятам гумата и багажите отгоре. 840 лв с монтажа и гаранцията. Единственият ми разход е 25 лв за смяна на филтри. И НЕ мирише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2020 г. в 15:09, jhoro написа:

Газова уредба се избива за 10 до 20 к километри, в зависимост от това на какъв автомобил е монтирана. Малко повече за двигатели с директно впръскване и хибриди.

на 6.11.2020 г. в 22:47, lupis написа:

Основното е пропана. Бутана се набутва за доизгаряне и лятната смес е с малко повечко бутан. Ако изобщо някой спазва вече тия рецепти. Бутана е неполезната съставка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване