Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Downgrade от windows10 на windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време закупих лаптоп с простата причина просто да ровя из интернет и да ми върши работа за университета, не държах да е нещо изключително силно или нещо подобно просто да ми върши работа, та занесох го в сервиз да ми инсталират windows и на въпроса кой windows ще ми върши най-добра работа и ще е лек за въпросният лаптоп ( Процесор Intel celeron 1.60ghz 4ram 64bit) отговора им беше windows 10 разбира се, хубаво 1 2 седмици и почна много да бави и се поразрових из сайтове,форуми и там пишеше че windows 10 е тежък и е за по-силни машини, връщам се аз в сервиза с въпроса може ли да се инсталира windows 7 който е по-лек и според думите на доста хора из въпросните форуми и сайтове по-опростен и по-лесно се работило с него.От сервиза ми отговарят няма как понеже нямало нещо си, като човек който почти няма знания се запитах как така е можело да се инсталира windows 10 на гол лаптоп където е нямало хептем нищо, а 7 не на този въпрос те не ми отговориха и след неловкото 5 минутно мълчание и УЖ ровене и търсене на информация от тяхна страна си тръгнах, сега въпросът ми към вас е дали може да се инсталира windows 7 и дали ще върви гладко говорим предимно за ровене из сайтове и работа с офис пакета? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно се съмняват, че драйвърите няма да станат за 7-цата или изобщо няма такива. Не е споменат модела на лаптопа, но мисля че ще стане и трябва да им начин. Друг е въпроса, че явно в този сервиз не им се занимава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

Вероятно се съмняват, че драйвърите няма да станат за 7-цата или изобщо няма такива. Не е споменат модела на лаптопа, но мисля че ще стане и трябва да им начин. Друг е въпроса, че явно в този сервиз не им се занимава.

Лаптопа е Acer aspire 3 A315

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пита преди да купиш този "лаптоп"?

Един употребяван за половината пари да беше взел, щеше да е много по-добре.

Трябва ти много олекотена и оптимизирана съвместима с този лаптоп OS. И почти никакви очаквания!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пълния модел на лаптопа. Приниципно не е изключено да има драйвери само за windows 10.

https://www.google.com/search?q=Acer+aspire+3+A315&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Goshoyy написа:

Здравейте, преди време закупих лаптоп с простата причина просто да ровя из интернет и да ми върши работа за университета, не държах да е нещо изключително силно или нещо подобно просто да ми върши работа, та занесох го в сервиз да ми инсталират windows и на въпроса кой windows ще ми върши най-добра работа и ще е лек за въпросният лаптоп ( Процесор Intel celeron 1.60ghz 4ram 64bit) отговора им беше windows 10 разбира се, хубаво 1 2 седмици и почна много да бави и се поразрових из сайтове,форуми и там пишеше че windows 10 е тежък и е за по-силни машини, връщам се аз в сервиза с въпроса може ли да се инсталира windows 7 който е по-лек и според думите на доста хора из въпросните форуми и сайтове по-опростен и по-лесно се работило с него.От сервиза ми отговарят няма как понеже нямало нещо си, като човек който почти няма знания се запитах как така е можело да се инсталира windows 10 на гол лаптоп където е нямало хептем нищо, а 7 не на този въпрос те не ми отговориха и след неловкото 5 минутно мълчание и УЖ ровене и търсене на информация от тяхна страна си тръгнах, сега въпросът ми към вас е дали може да се инсталира windows 7 и дали ще върви гладко говорим предимно за ровене из сайтове и работа с офис пакета? 

На този гробник нищо няма да тръгне. Просто са те излъгали в магазина да си го купиш. Кажи все пак точния модел на машината, но като гледам в сайта на производителя има драйвери само за 10.  Пиеш една студена вода. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Goshoyy написа:

Аз ако бях на мястото на сервиза не бих ти инсталирал какъвто и да било windows ако не си го закупиш, купувате си някакви супер куци бюджетни боклуци, после сервиза ви бил виновен, че били бавни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Goshoyy написа:

Win 7 вече не е решение за пълноценна работа в Интернет ! 10ката вероятно се е ъпдейтвала на заден план и с този процесор  така се усещат нещата. Решението е просто: заменяте хард диска с едно SSD и спирате/паузирате/ ъпдейтите, когато ще работите. Един път седмично ги пускате да се джуркат, когато не се се ползва лаптопа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Win 7 вече не е решение за пълноценна работа в Интернет ! 10ката вероятно се е ъпдейтвала на заден план и с този процесор  така се усещат нещата. Решението е просто: заменяте хард диска с едно SSD и спирате/паузирате/ ъпдейтите, когато ще работите. Еди път седмично ги пускате да се джуркат когато не се се ползва лаптопа!

Ако ще супер SSD да сложи пак нищо няма да се случи. Процесорът е прекалено слаб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Goshoyy написа:

Здравейте, преди време закупих лаптоп с простата причина просто да ровя из интернет и да ми върши работа за университета, не държах да е нещо изключително силно или нещо подобно просто да ми върши работа,

Процесор Intel celeron 1.60ghz 4ram 64bit)

...говорим предимно за ровене из сайтове и работа с офис пакета? 

Абе ти не си способен това да пуснеш тука:
https://www.acer.com/ac/en/ZA/content/model/NX.GY3EA.005

ама ония келеши у сервиза ти били виновни.

Ще върви Уин 10 ако му спреш окончателно апдейтите.
Пишеш долу у бялото поле да търсиш - services - и го отваряш и най-долу в списъка кликаш с десен бутон върху гадните апдейти и ги дезактивираш.

А ако те е страх да го ползваш без апдейти, еми ползвай това тогава:
https://xubuntu.org/

и безплатния Либр Офис и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ако ще супер SSD да сложи пак нищо няма да се случи. Процесорът е прекалено слаб.

Е колко да е слаб. За обикновенни нужди е достатъчен . Да не говорим, че ако е N4100 отвява първите генерации мобилни i3 и i5 поне в синтетичните тестове !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Е колко да е слаб. За обикновенни нужди е достатъчен . Да не говорим, че ако е N4100 отвява първите генерации мобилни i3 и i5 поне в синтетичните тестове !

Просто е слаб. В момента, в който се опиташ да заредиш нещо и чакаш поне 1 минута на натоварен процесор. Да не говорим, че и рамта е недостатъчна. С тези скопени процеосри нещата приключват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

В синтетика викаш да живеем.

Ще отвее i5-xxx, ама другия път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

В синтетика викаш да живеем.

Ще отвее i5-xxx, ама другия път.

Всеки път Intel Core i5-560M пример !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки път Intel Core i5-560M пример !

Този ли боклук отвява I3????? :lol6:. Поне да се посмея тази вечер. Нищо лично към теб разбира се. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Този ли боклук отвява I3????? :lol6:. Поне да се посмея тази вечер. Нищо лично към теб разбира се. 

По Плевен не сте виждали такива изглежда ... чети тук !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що с пратения линк се компрометира сам. На теб оставям да разбереш защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Току що с пратения линк се компрометира сам. На теб оставям да разбереш защо.

Хайде прочети до края ... все бързаш и накрая с наведена глава се оттегляш от темите !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде прочети до края ... все бързаш и накрая с наведена глава се оттегляш от темите !

Няма какво да чета. То се вижда. Да не говорим, че е тествано. Този процесор е пълен трибуквен с 2 топки. С тоя 1 гигахерц не може и лампа да светнеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Няма какво да чета. То се вижда. Да не говорим, че е тествано. Този процесор е пълен трибуквен с 2 топки. С тоя 1 гигахерц не може и лампа да светнеш.

Хайде ще го постна за другите най-вече:

"Advantages of Intel Celeron N4100

33.3% faster in synthetic tests

Much newer (11 December 2017 vs 26 September 2010)

Cheaper ($107 vs $225)

Finer manufacturing process technology (14 vs 32 nm)

Less power hungry (6 vs 35 watts)

Quick Sync (hardware acceleration of video encoding and decoding for Intel CPUs. Speeds up video encoding by times, but at the cost of somewhat lower quality)

AES-NI (Advanced Encryption Standard New Instructions - additional instructions for hardware acceleration of AES encryption and decryption)

MemoryProtectionExtensionsVersion

IdentityProtectionTechVersion

DisplayPortMenu

HDMIMenu

So, Core i5-560M or Celeron N4100?

Judging by the results of synthetic and gaming tests, Technical City recommends Intel Celeron N4100."

За пореден път се чудя , как успяваш сам да се посолиш , а се водиш в хардуерният тийм ! Смятай , ако кандидатстваш за работа при мен и с тези си тези направо имаш нулев шанс 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ихааа....в кои тестове ги "отвява" викаш? Даже и най-първия мобилен I3 е по-добре: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-M-330-vs-Intel-Celeron-N4100/m484vsm407836

Иначе този celeron n4100 става за интернет, филми, офис и такива по-леки задачи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Явно не само в Плевен не съществува такъв процесор!

Тези измислени параметри на L1 и L2  все едно лапе от детската градина ги е измислило.

Ти този процесор имаш ли го, вярно ли е това което показва сайта?

А сайта ... боже ... сайта ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Less power hungry (6 vs 35 watts)

Това му е единствения плюс, нищо повече! Този сайт, ако го смяташ за надежден, по-добре не пиши изобщо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване