Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам нужда от съвет за конфигурация / компютър и монитор/ за момче на 10 години, която ще се ползва за дистанционно обучение и игри. Ще работи само с бежичен интернет от домашната мрежа иначе става сложно.
Както става ясно, аз съм абсолютен лаик в тази област и ми е нужна помощта ви за да се ориентирам към какво и към кого да се насоча, защото и със софтуера вероятно ще имам проблеми.
Принципно проблема не е належащ, защото имаме стари лаптопи и таблети, но ми се ще да взема нещо по съвременно и като за него. До сега той си играе само на Майнкрафт от телефона и от една страна хем не искам да го засилвам към гейминга / като всичките му връстници/, хем и ако си хареса някоя игра да няма проблеми да я подкара. Поради тази причина си мисля, че е хубаво евентуално да има опция за ъпгрейд след някоя година, ако и той залитне в тази посока.
От всичко най-много ме е страх да не си увреди очите с някой кофти монитор и  основно заради това му ограничавам използването на лаптопа, че е стар. Другото е че не искам кутия тип "дискомузика" у дома - да ми мига и святка постоянно.
Иначе бюджета е силно разтеглив - от около 1000 до около 2000 лева. Не съм стиснат, но не ми се плаща за нещо което няма или не знае как да използва, а пък от друга страна ако е прекалено евтино, едва ли ще е качествено /безопасно за зрението му например/ и надали ще има възможност за надграждане при нужда след време.
Дано да сте ме разбрали, че сякаш прекалих  :)
Приятен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще залитне по гейминга и 100% ще си развали очите. Неизбежно е щом стои пред монитор дълго време ден след ден.

Не знам защо не искате да играе много игри? Страх ви е, че няма да обръща достатъчно внимание на ученето или, че ще си развали зрението?

Иначе търсете нещо на поне 144Hz. За компютъра сигурен съм че някой по-запознат със съвременния хардуер ще даде чудесна конфигурация за тези пари. Лошото е, че и монитора влиза в тях и за компютъра ще останат с поне 400лв по малко и хардуера няма да е на макс за две хилки пари. А имаме и клавиатура, мишка(геймърски вероятно), тонколонки, слушалки и евентуално принтер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от какво ще си развали очите? Аз вече над 20 години съм почти нонстоп пред монитора, особено последните няколко години, вече съм на 40 и нямам още очила дори. Това си е генетично. Иначе някой съвременен монитор без ШИМ (принципно новите нямат) и с достатъчно висок контраст ще свърши работа. Например аз съм с този от подписа:

https://www.lg.com/bg/monitori/lg-34WK650-W

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ice_lion__01 написа:

Ще залитне по гейминга и 100% ще си развали очите. Неизбежно е щом стои пред монитор дълго време ден след ден.

Не знам защо не искате да играе много игри? Страх ви е, че няма да обръща достатъчно внимание на ученето или, че ще си развали зрението?

Иначе търсете нещо на поне 144Hz. За компютъра сигурен съм че някой по-запознат със съвременния хардуер ще даде чудесна конфигурация за тези пари. Лошото е, че и монитора влиза в тях и за компютъра ще останат с поне 400лв по малко и хардуера няма да е на макс за две хилки пари. А имаме и клавиатура, мишка(геймърски вероятно), тонколонки, слушалки и евентуално принтер.

Разбира се че се притеснявам от какво ли не, обаче не върви да го държа под похлупак. А принципно за парите не е проблем, стига да е оправдано разбира се. Например това ЕЛ ДЖИ и на мен ми харесва и мога да се навия на такова, обаче детето и сега си цъка на 6 инчово телефонче и няма проблеми, а тази 34-ка няма ли да му е големичка малко? Иначе съм сигурен, че няма да се оплаче ако му я взема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, оксан написа:

Иначе съм сигурен, че няма да се оплаче ако му я взема.

То си до свикване, но все пак е добре да се подбере правилното разстояние от очите до дисплея. Голям дисплей се гледа една идея по-отдалеч от по-малък. Според мен за нуждите на едно дете повече от 24 инча не е нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих помислил за нещо друго - преди поне имаше читави 24" монитори с TV тунер - така хем има монитор, хем си има и телевозор - няма начин да не гледа предавания, вие си знаете дали има кабелна/сателитна и т.н. телевизия във вашия дом или не.

Също така аз бих се придържал към FHD и нормално съотношение на страните - резолюцията пряко влияе на изискванията към системата, съотношението - не всяка игра поддържа странно съотношение. Глобално е добре да се вложат достатъчно средства в монитор - защото той все пак няма да се сменя толкова скоро - но оправдани средства!

Тъй като не е належащо е добре да изчакате поне излизащите компоненти сега да се нормализират като наличности и цени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Здрасти

моят 13 годишен син има компютър от 10 годишен.
Екранът му е 24 инчов но не употребява от наркотикът наречен ИГРИ.
Игрите водят до пристрастяване, също както цигарите, алкохолът и хероина.

Изместваме темата, но защо сравняваш игрите със зависимостта към алкохола или наркотици?

Има много хора не гледат изобщо TV и си запълват това време с интернет и доста често игри. И те ли са наркомани по геймърство.

За игрите възраст няма. Дали детето е на 10 или пораснало на 20-30 не е срамно да каже, че играе игри по 5 часа на ден. Срамно е да краде или да пиянства по дискотеки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Освен това раходите за по-скъпи компютри цял живот като си ги сметне честно някой по-дърт играч, трябва да са голямо число.

Абе, и пушачите изхарчва в живота си за по едно Ламбо, ама него го пред къщите на непушачите, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Днес посетих фирмата от която мисля да купувам и получих следната :

Оферта

Моля, който има време да я разгледа и да сподели мнение дали си заслужава. Видеокартата е различна от предложената от колегата, но ме увериха че била прилична.

Обръщам внимание, че вероятно монитора ще бъде ЛОС :) защото 27 инча ми изглежда големичък.

Имам и известни забележки около кутията на която мрежичката ми се струва че ще събира прах / за лицевата част говоря / и че след година ще побелее и няма чистене сигурно. Тъй че ако имате предложение за "свеж" дизайн, моля давайте предложения. Синя или бяла също са вариант, но без много "цветомузика". Също и за безжична  клавиатура и мишка ако имате наблюдения за по-читави.

Добавил съм твърд диск / за семейните албуми :)/ и четец за дискове и се чудя и ТВ тунер дали да не сложа. 

Като цяло как ви изглежда конфигурацията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, много странно защо не ви се отваря..

Това е офертата

а монитора мисля да е този - AOC 24G2U

Screenshot_20201204-204538_Adobe Acrobat.jpg

Ама наистина ли не се отваря??

При мен си работят линковете!

http://configurator.sky.bg/configurator.aspx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво според вас е по-доброто решение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, оксан написа:

А какво според вас е по-доброто решение?

Отворете вашата връзка от друго устройство (не от това от което е правена количката) и ще разберете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не сме в профила на купувача и няма как да видим неговата "количка". Предполагам, че това е причината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно :)

Пак ще пробвам:

дъно

процесор

RAM

вентилатор

твърд диск

SSD

видео

монитор  / но аз мисля да се спра на ТОЗИ

захранване

кутия  / очаквам предложения, ако някой има за алтернативи

клавиатура и мишка

камера

DVD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

От там ли ще взимаш всичко?

С изключение на монитора - така смятам. Просто искам да е от едно място за да не обикалям и да може някой да ми го сглоби накрая, а и всичко е налично там. Но не съм решил окончателно...

преди 1 час, Roujin Z написа:

Видеото е повече от добре като за 10 годишен.

Тенкю за коментара :). От фирмата ми казаха че е ново и най-доброто от наличното както и че е по добро gtx 1060.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента е зле положението с видеокартите, така че няма голям избор. Другите неща са въпрос на вкус. Не знам дали са добри колонките на монитора. Може да се помисли за външни такива. 2-3 флашки, ако нямате, също може да се добавят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от игрите. Като цяло GTX 1660 е за предпочитане и има модели на същата цена но е изчерпана като гледам. Всъщност и на други места не я намирам.

п.с. Имам същата клавиатура и мишка и не съм особено доволен.

От досега си с Rapoo 8200M бих казал че е по-добра и мишката определено е по-удобна - https://shop.sky.bg/Komplekt-klaviatura-i-mishka-RAPOO-8200M-Multi-mode-Bluetooth-24Ghz-Bezjichen-Bial

За игри обаче нито една от тях не е особено подходяща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване