Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Постоянно 100% Натоварване на Хард диска.

Препоръчан отговор

Здравейте, Лаптоп Lenovo G-50 купен през 2016 година, с уиндоус 10- Home! Абе тука от няколко седмици имам постоянно 100% натоварване на хард диска, без да имам вкл. програми и от менюто долу в дясно също е празно. Отварям Taskmannager  и там има System което е червено и някакви Svhoost които товарят и не мога да ги спра, спрях ръчно ъпдейтите, направих тест с програма Burn in test  и нищо, няма грешки, но пък от както съм го преинсталирал, преди около 6 месеца не е чистен, и не знам каква е процедурата и как се прави. Ако давам малко информация или искате снимка на нещо конкретно само кажете, не качвам предварително понеже не знам какво да ви покажа. Когато лаптопа си седи мирно без нищо, работи тихо, отворя ли някой браузър, ютъб или нещо, товари на 100% и се чува как шуми и върви хипер бавно, някакви идеи? Моля ви ако можете да помогнете, че ми е наложително :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Crystal DiskInfo и CPUID HWMonitor - какво казват за твоята система?

Първото не отчете грешка

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Върви updates на Windows 10.

Смисъл? Преди няколко седмици ъпдейтите актуализираха до нова версия която смени вида и темата, ако това имаш предвид?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един процес, който се маски като svhost, вместо svChost. Мисля, че беше миньорче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи снимка от task manager, като отвориш първия раздел с процесите и ги сортираш по диск, да се види кой процес точно товари най-много диска. Модел на диска? SMART статус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Reckitjesok написа:

Първото не отчете грешка

Смисъл? Преди няколко седмици ъпдейтите актуализираха до нова версия която смени вида и темата, ако това имаш предвид?

При Windows 10 винаги вървят подобни процеси и трафик. Хард дисковете с баванта си скорост не може да поеме такъв трафик. Процесите започват да се изчакват и това допълнително тормози хард диска. Единственият вариант е SSD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Има един процес, който се маски като svhost, вместо svChost. Мисля, че беше миньорче.

И?

преди 3 часа, Raze написа:

Покажи снимка от task manager, като отвориш първия раздел с процесите и ги сортираш по диск, да се види кой процес точно товари най-много диска. Модел на диска? SMART статус?

Да покажа, ама е много дълго и ще трябва да направя 4-5 снимки и какъв смарт статус?

преди 3 часа, Емил Костов написа:

При Windows 10 винаги вървят подобни процеси и трафик. Хард дисковете с баванта си скорост не може да поеме такъв трафик. Процесите започват да се изчакват и това допълнително тормози хард диска. Единственият вариант е SSD.

И аз до някъде обмислях това, но не е нормално още при стартиране да товари на 100%, а само като включа лисицата и след това фейсбука и мозилата да товари 100% че чак да забие и да не може да зареди или отвори един прозорец, чак толкова едва ли ще е редно, и никъде не съм срещал това на друго място. И след като се купе SSD какво се прави с него и за какво да го използвам и как да се настрои? С каква цел ще е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Reckitjesok написа:

Да покажа, ама е много дълго и ще трябва да направя 4-5 снимки и какъв смарт статус?

Кое е дълго? Това ли? Какво му е трундото?!?

image.png.932b085816d189915fd88f7afc65fcf7.png

Отваряш imgur например, с alt-prt scr бутона правиш снимка на текущия прозорец, поставяш я в сайта и даваш връзката.

SMART статус на диска може да видиш с този софтуер например, снимка по същия начин: CrystalDiskInfo – Crystal Dew World (crystalmark.info)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И само да отбележа че процесора CPU също скача между 65-90% в повечето пъти

джжфбгн.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

И само да отбележа че процесора CPU също скача между 65-90% в повечето пъти

джжфбгн.png

В Таск Менаджера, кликни върху "98% Disk"(гледай картинката), за да се подредят процесите в низходящ ред и да се види кои процеси колко товарят диска. Това, което си показал не дава кой знае каква полезна информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-полезно ще е може би да дадеш една снимка от Performance и отдолу като кликнеш на Resource Monitor => Disk и една снимка от CPU там.

Колкото до това, коя е услугата зад svchost, това може да се провери от Task Manager-a от падащото меню за проблемния Service Host

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не е ясно какъв е, ако е някой двуядрен pentium или орязан celeron, може да скача и на 100%. Покажи кой ти е точно модела и какви са му  параметрите. Като напиша това, което си дал в първата тема в гугъл, получавам следното:

https://www.google.com/search?q=Lenovo+G-50&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Reckitjesok написа:

И?

И аз до някъде обмислях това, но не е нормално още при стартиране да товари на 100%, а само като включа лисицата и след това фейсбука и мозилата да товари 100% че чак да забие и да не може да зареди или отвори един прозорец, чак толкова едва ли ще е редно, и никъде не съм срещал това на друго място. И след като се купе SSD какво се прави с него и за какво да го използвам и как да се настрои? С каква цел ще е?

На SSD си инсталираш Windows 10,  a на хард диска си държиш информацията. Ще се родиш. Аз вече отпадна така практикувам и нямам проблеми.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване