Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра се опитва да се включи сам след като се опитам да го изключа.

Виж решението Разрешен от Joss Bomon,

Препоръчан отговор

Компютъра се опитва да се включи сам след опит за изключване, ако опитам да го изключа от старт менюто, се изключва за няколко секунди и пак се включва за 1 сеунда и пак гасне... мога да го изключа с задържане на пауър бутона за 10 секунди, при хибернация гасне и този път успява да се включи и ми зарежда resuming windows ... 

ИНФО 

дъно ASUSTeK  V-P7H55E MT7001K70700430 X.0x

ос уин7, но проблема го има и с уин 10. за интернет ползвам уайфай, нямам свързан лан кабел. 500 вата загранване и7 860 процесор и 10 гб рам. компа го взех ор нета и нз от кога е прави тези неща. 

панела от пред не беше свързан към дъното, има ли вероятност да съм объркал пинчетата/слотове за пауър бутона? 

може ли да е от хард диска?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лесно - много често се случва при инсталиране на ссд в система със зареждащ hdd 

Има вече.

От твърд диск - не. Но за да си наясно със състоянието му - Crystal DiskInfo. Може да погледнеш температурите също - CPUID HWMonitor. Възможно е да си объркал кабелите, а може и там някъде д

Публикувани изображения

От твърд диск - не. Но за да си наясно със състоянието му - Crystal DiskInfo.

Може да погледнеш температурите също - CPUID HWMonitor.

Възможно е да си объркал кабелите, а може и там някъде да има проблем който е прикрит - снимай ги как са, извади всички и запали системата с допир само на двата пина за стартиране - на дънната платка трябва да ги има дадени или сваляш книжката на дъното от интернет. Странно защо панела не е бил включен!

Добре е да се знае точен модел на това захранване, за да се видят параметрите му, видео карта сигурно също има тази система?

Още по-добре е да се огледа всеки компонент - дъно, захранване, защо не и видео карта за подути кондензатори. Да се направи също един тест на паметта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, plamen_petrov_80 написа:

От твърд диск - не. Но за да си наясно със състоянието му - Crystal DiskInfo.

Може да погледнеш температурите също - CPUID HWMonitor.

Възможно е да си объркал кабелите, а може и там някъде да има проблем който е прикрит - снимай ги как са, извади всички и запали системата с допир само на двата пина за стартиране - на дънната платка трябва да ги има дадени или сваляш книжката на дъното от интернет. Странно защо панела не е бил включен!

Добре е да се знае точен модел на това захранване, за да се видят параметрите му, видео карта сигурно също има тази система?

Още по-добре е да се огледа всеки компонент - дъно, захранване, защо не и видео карта за подути кондензатори. Да се направи също един тест на паметта.

dsa.jpgмай не е от тях, защото преди малко махнах всичко и опитах да го изключа, и пак се включи с хибернация

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Опитай за проба да разкараш безжичната мрежа - може WOL да сработва и с нея.

пробвал съм да махна адаптера, и без него пак си е така, може ли това да е повреда на дънната платка? и дали е признак са нещо сериозно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, freerun5 написа:

Компютъра се опитва да се включи сам след опит за изключване, ако опитам да го изключа от старт менюто, се изключва за няколко секунди и пак се включва за 1 сеунда и пак гасне... мога да го изключа с задържане на пауър бутона за 10 секунди, при хибернация гасне и този път успява да се включи и ми зарежда resuming windows ... 

Щом в един момент тръгва с покана за „Resuming Windows“ - значи при „приспиването“ нещо не се получава както трябва.

Ако знаеш, откога се е появил този проблем - може да стартираш в „безопасен режим“ и да възстановиш Windows до точка, преди това.

Цитат

Когато компютърът хибернира, цялото съдържание на паметта се записва във файл, наречен hiberfil.sys, преди да изключи компютъра.
Впоследствие, когато компютърът се включи, съдържанието във файла hiberfil.sys се зарежда в паметта, за да се "възобнови Windows".
Понякога файлът hiberfil.sys е повреден и неизползваем. но може да има и други фактори, които пречат на "Resuming Windows".
Може би компютърът не може да инициализира хардуерен компонент, като модема. или файловата система е нестабилна или дискът е силно фрагментиран. може дори да са антивирусни или стартиращи програми, които са нестабилни или неправилно конфигурирани преди хибернация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, jhoro написа:

Щом в един момент тръгва с покана за „Resuming Windows“ - значи при „приспиването“ нещо не се получава както трябва.

Ако знаеш, откога се е появил този проблем - може да стартираш в „безопасен режим“ и да възстановиш Windows до точка, преди това.

Забравих да спомена, че смених 2 windows-а 10 и 7... не е това, нее от ос. можеби е от биоса, или някой компонент на дъното? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъщеря ми имаше такъв проблем и се оправи от опциите на захранването в ОС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на биос и в power managment забрани всичко. Това трябва да ти реши проблема.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, дpъндю написа:

дъщеря ми имаше такъв проблем и се оправи от опциите на захранването в ОС

каде да ги намеря тези опции?

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Влез в настройките на биос и в power managment забрани всичко. Това трябва да ти реши проблема.

сега ще опитам и ще пиша, благодаря!

Ето настройките на биоса.

IMG-20201215-134356.jpgIMG-20201215-134432.jpg

По този начин  проблема си стой. Може ли да е хардуерен проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Да, така са ми. Не се изключва, при рестарт зацикля с включване и спиране. при хибернация се изключва и успява да запали все едно го изваждам от нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става ако само натиснеш веднъж копчето за пускане докато си в bios?

Пробвано ли е да върнеш фабричните настройки в bios? Добре е да запомниш какви са настройките сега - снимките помагат.

Измерване на батерията на дъното колко волта дава, проба без нея.

Проба с друга OS - Linux, Dos ...

И преди попитах за точен модел на захранващия блок!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Извади батерията /при изключено захранване от мрежата/. Изключи и буксичките които водят към бутоните за включване и ресет на кутията. Постави отново батерията, включи захранването и с отвертка окъси пиновете които си отбелязал на снимката /бързо и с един допир/. Влез в биос, настрой да ти бутва от диска и запамети промяната на излизане. Не включвай нищо друго освен монитор, клавиатура и мишка. Като зареди Windows изключи компютъра по стандартния начин от старт менюто. После отново го включи с окъсяване на пиновете и виж какво е положението. Ако няма ефект, пробвай с изключване на клавиатурата и стартиране без нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво става ако само натиснеш веднъж копчето за пускане докато си в bios?

Пробвано ли е да върнеш фабричните настройки в bios? Добре е да запомниш какви са настройките сега - снимките помагат.

Измерване на батерията на дъното колко волта дава, проба без нея.

Проба с друга OS - Linux, Dos ...

И преди попитах за точен модел на захранващия блок!

Когато натисна копчето и съм в биос, компютара се изключва и пак се включва и си зарежда ос. Не съм давал до сага фабрични настройки в биоса и мее страх да не се презака нещо и както не съм много запознат да не мога да го подкарам после. Измерване на батерията и дъното по оделно ? тва няма как да го направя. с друга ос не съм опитвал, но щом и на биос прави така ос вереятно е от без значение.

преди 36 минути, Joss Bomon написа:

Извади батерията /при изключено захранване от мрежата/. Изключи и буксичките които водят към бутоните за включване и ресет на кутията. Постави отново батерията, включи захранването и с отвертка окъси пиновете които си отбелязал на снимката /бързо и с един допир/. Влез в биос, настрой да ти бутва от диска и запамети промяната на излизане. Не включвай нищо друго освен монитор, клавиатура и мишка. Като зареди Windows изключи компютъра по стандартния начин от старт менюто. После отново го включи с окъсяване на пиновете и виж какво е положението. Ако няма ефект, пробвай с изключване на клавиатурата и стартиране без нея.

Ще го пробвам това след час някаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, freerun5 написа:

Ще го пробвам това след час някаде.

Идеята е да се изключи проблем с бутоните и клавиатурата. После ще се търсят други причини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Joss Bomon написа:

Идеята е да се изключи проблем с бутоните и клавиатурата. После ще се търсят други причини.

Пробвах вчера, на включен компютър, махнах му кабелите за предния панел и пробвах да го изключа ... няма разлика. Също така пробвах с махната клавиатура, мишка ... адаптер. пак си е така проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Сега ще пробвам, това с клавиатурата съм го пробвал. Като махна батерията на дъното, това ще ресетне биоса нали? а с какви настройки ще е след това, заводските или тези който е бил? Има ли вероятност да ми излезе някаква парола после?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак, значи проблема е решен, но сега имам нов. не ми зарежда win, дал съмда е първо на hdd, и ми вади това 

IMG_20201215_182105.jpg

IMG_20201215_184804.jpg

IMG_20201215_185100.jpg

от флашка, не буутва и от хдд не буутва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно като си ръчкал по дъното и си окъсявал разни работи, да си повредил нещо.

Какво е това "SATA:PM-KINGS..."? Не съм чувал Kingston да произвеждат HDD-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Много е възможно като си ръчкал по дъното и си окъсявал разни работи, да си повредил нещо.

Какво е това "SATA:PM-KINGS..."? Не съм чувал Kingston да произвеждат HDD-та.

това е ssd. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи само да обобщя до тук. влизъм в биос, намира ми харда и ssd давам да буутва от 1-ssd ама не буутва 

няма флашка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво дава на Hard Disk Drives и на Boot Settings Configuration ? Запаметяваш ли настройката на излизане от биос /Exit & Save Changes -> Yes/?

Във Hard Disk Drives трябва също да избереш на първо място да е SSD-то, ако на него е инсталацията на Windows. Няма да се учудя обаче, ако заради неправилна инсталация бут сектора е на HDD... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Във Hard Disk Drives трябва също да избереш на първо място да е SSD-то, ако на него е инсталацията на Windows. Няма да се учудя обаче, ако заради неправилна инсталация бут сектора е на HDD... 

Я пак, че нещо не схванах?

Това (за поредността на буутване) - не беше ли в MBR?

Колкото до самата поредност - ако е указан носител, който не е буутъбъл ... ко прай(м)? Системата пробва следващия по ред.

И как буут сектора на ОС, инсталирана на SSD - ще се окаже на ... HDD?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване