Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ВАШЕТО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ПТИЦИТЕ В СТУДА, В РИМИ!

Препоръчан отговор

ЗАТВАРЯЙ СИ ПРОЗОРЦИТЕ
- Затваряй си прозорците за гълъби,-
една съседка разгневено рече.
Но те са просто към простора стълба,
космични вести носят отдалече.
Да можела, ще ги изтреби, каза.
Аз онемях, езикът ми се върза.
За хора - на душата със проказа,
какво да отговориш? И забързах.
Ненавистта й сякаш ме последва
и дълго не можах да я забравя.
Тя сякаш от душата ти загребва,
а гълъбът не я и забелязва.
След него ще почистя, ще оставя
трошици, да си хапне за по пътя,
не мога птица бяла да намразя,
още по-малко пък, ако е гълъб.
20 декември 2020г., София
Росица КОПУКОВА
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тук забранено по външните тераси, цапали

цапани ви душичките дето ги нямате, низши твари

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гълъбите конкретно плачат за масово изтребление (па тия дето ги хранят - за глоби). Ама няма кой да го направи, уви...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2020 г. в 11:02, Петър Ангелов написа:

Гълъбите конкретно плачат за масово изтребление (па тия дето ги хранят - за глоби). Ама няма кой да го направи, уви...

за изтребление ли - такива като тебе !

Ще храня всички животни до края на живота си!!!

Редактирано от darkterminal
Писано само с главни букви... (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

за изтребление ли - такива като тебе !

Т.е. какво казваш - който има мнение различно от твоето, е за изтребление? Що ли не ме изненадва - българина друго мнение освен своето не признава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Започнете Вие. Може да се прочуете!
Аз няма какво да започвам - тези неща следва да се извършват от общината (и регулирането на популацията на гълъбите и санкциите на хората, които ги хранят). Тя обаче (общината) е пила презКурин (по този и по много други въпроси)...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи такъв, дето не е пил, отива там и казва своето мнение в присъствие на юрист от общината / а може и лекар- психиатър / да му обяснят какво следва после!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.12.2020 г. в 11:13, Росица Копукова написа:

Значи такъв, дето не е пил, отива там и казва своето мнение в присъствие на юрист от общината / а може и лекар- психиатър / да му обяснят какво следва после!

един искаше да вика полиция да ме глобяват 500 и нам ко кинти - Защото храня бездомните животни

ми викай бе аре - стоя и чакам, и си храня животинките и чакам бе...

полис да доди хаха кат пр...ня из гащи са смота гадта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, haidukpikaso написа:

един искаше да вика полиция да ме глобяват 500 и нам ко кинти - Защото храня бездомните животни

ми викай бе аре - стоя и чакам, и си храня животинките и чакам бе...

полис да доди хаха кат пр...ня из гащи са смота гадта

Ако имаше закони, щяхте да изядете голяма глоба. Само че, при нас си цари беззаконие, така че всеки може да си прави каквото му е кеф. Това обаче, едва ли е повод за гордост...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Петър Ангелов написа:

Ако имаше закони, щяхте да изядете голяма глоба. Само че, при нас си цари беззаконие, така че всеки може да си прави каквото му е кеф. Това обаче, едва ли е повод за гордост...

хахаха Страната на чудесата, закони

че храня бездомните животни а

Гордея се да!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, haidukpikaso написа:

хахаха Страната на чудесата, закони

че храня бездомните животни а

Гордея се да !!!!

То си е за срам, не е за гордост това...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петър Ангелов написа:

От дек на дек?
Какво са ти направили животинките?
У нас на балкона си хранех няколко, ся тука също виждам много хора да хранят гълъбите особено в центъра.

преди 13 минути, Петър Ангелов написа:

Какви закони?
Заповядай в Лил - Франция, тук гълъби колкото щеш и хората ги хранят, в съседен Брюксел(Белгия) също...
...закони седнал да пише нашия, щом сте паднали толкова ниско че едни безобидни птици ви пречат, много сте зле.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Петър Ангелов написа:

То си е за срам, не е за гордост това...

За гордост е - а ти си за срам

От лицето на Земята срам такива като тебе!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, haidukpikaso написа:

За гордост е - а ти си за срам

От лицето на Земята срам такива като тебе!

Бих искал да прочета смислена обосновка, а не откровен хейт! Постижимо ли такова действие за вас?

преди 23 часа, Bubbles написа:

От дек на дек?
Какво са ти направили животинките?
У нас на балкона си хранех няколко, ся тука също виждам много хора да хранят гълъбите особено в центъра.

Какви закони?
Заповядай в Лил - Франция, тук гълъби колкото щеш и хората ги хранят, в съседен Брюксел(Белгия) също...
...закони седнал да пише нашия, щом сте паднали толкова ниско че едни безобидни птици ви пречат, много сте зле.

Добре е все пак да се мисли, за вредите от тези действия...не просто да се плюе. Освен ако, не се интересувате само от себе си и не ви дреме, че живеете в общество - тогава е ок. Пък и в крайна сметка - след като харесвате дадено животно (без значение какво е то), защо не си го вземете и гледате вкъщи, а увеличавате популацията му в града?!

Да кажем по въпроса с гълъбите, случайна статия. За бездомните кучетата струва ми се е излишно да коментирам защо е вредно да се увеличава популацията им в града. За котките - когато ги храните, логично се събират все повече и повече. Това става тяхна територия. И тъй какво става - почват да маркират територията (предполагам знаете как смърди котешката пикня) и почват и да вдигат шум (по един специфичен начин - при размножаването си).

Та значи на финалната права, какво излиза - че на вас ви е комфортно да ги храните, обаче...не искате да си ги гледате вкъщи и затова - дай директно на улицата. Пък, че ще пречат по един или друг начин на обществото (от което вие също сте част), това няма никакво значение?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна гледна точка има Петър Ангелов - за бездомни кучета че храни, глоба да няма, а за гълъбите да има. Странен човек.

Животно или птичка се нуждае от грижа или милост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животните НЕ трябва да се хранят!

Почина наръфаният от кучета професор.

А случки като горната - много. Ядат деца, бабички , всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, dimy написа:

Животните НЕ трябва да се хранят!

Почина наръфаният от кучета професор.

А случки като горната - много. Ядат деца, бабички , всичко.

Абе не че нещо ама до ся не съм видял гълъб да кълве човек.
Колкото до кучетата, и тая монета си има две страни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отзивите за кучетата, макар че аз поставям тема за птиците. Така е и е много жалко. Ще споделя моето мнение - кучетата трябва да се хранят, да се кастрират и да се пращат в приюти. Безпризорните кучета са наистина проблем. В Северна Македония като съм ходила на екскурзии, няколко пъти ни казваха, че на границата " македонците" / много ми е абсурдно това разделение / ги ликвидират. Стрелят и край. Това също е нехуманно. Там нямат бездомни кучета, но имат грях към много убити кучета.

Когато нещата не се решават цивилизовано, такъв е резултатът.

Аз лично не съм кучкарка, но не съм и кучемразка. Спасих няколко кучета на приятели на вилата преди години, нахраних ги, напоих ги, бяха инжектирани против болести и съобщих на съседите- който иска , да ги вземе. Така и стана и всички бяха много доволни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Росица Копукова написа:

Благодаря ви за отзивите за кучетата, макар че аз поставям тема за птиците. Така е и е много жалко. Ще споделя моето мнение - кучетата трябва да се хранят, да се кастрират и да се пращат в приюти. Безпризорните кучета са наистина проблем. В Северна Македония като съм ходила на екскурзии, няколко пъти ни казваха, че на границата " македонците" / много ми е абсурдно това разделение / ги ликвидират. Стрелят и край. Това също е нехуманно. Там нямат бездомни кучета, но имат грях към много убити кучета.

Когато нещата не се решават цивилизовано, такъв е резултатът.

Аз лично не съм кучкарка, но не съм и кучемразка. Спасих няколко кучета на приятели на вилата преди години, нахраних ги, напоих ги, бяха инжектирани против болести и съобщих на съседите- който иска , да ги вземе. Така и стана и всички бяха много доволни.

Аз живея в град, в който кучето има по-големи прави от човека, примерно от емигранта или туриста.

Има си адресна регистрация, плащат му данъци, има си здравна осигуровка, има си организации, които следят дали се спазват правата му, има хотели, има приюти, има салони за красота за кучета, има масажисти, има психолози,... има училища за кучета, има паркове за кучета... Списъкът е дълъг.

Местните те контролират, подслушват, и докладват, дори ако му се скараш или сопнеш на кучето. 
На човека можеш да направиш, каквото искаш. Карай се, открадни нещо.... Нищо. Може би, само ако го наръгаш, ще реагират и то ще те погледат само и това е. 

Примерно, ако те е ядосало нещо кучето, когато е лапнало нещо от улицата, някакъв бо.K-лук е натикало в муцунATA си и му се сопнеш. Не прави така, какво лапна, дай го тука този бо-к-.Лук от муцунATA.

Просто стана стана скандала, ако те види местен.
Има си магазин, специална храна, забранено е даже да се разхожда на каиш. Трябва да се сложи на тялото му и от кръста му да го дърпаш, евентуално.

Куче да си в Берлин, а не турист или емигрант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучетата, котките, гълъбите , гаргите ........... и тн. НЕ трябва да се хранят !!!! Баси!

Резултата иначе е ясен - 5млн. кинта на година за хранене на бездомни песове в София, някои от които убиват хора!!!

Нали се сещате че от 5млн., четири потъват в нечий джоб!!!

Ако не храниш кучета - няма да има такива по улиците. Ако ги храниш - ще има! Защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде където живеят или се събират гълъби, популацията на хлебарките се увеличава. Причината е че се хранят с куришките им. Когато пламнат блокове, кооперации и т.н. от нашествие на хлебарки първо се затварят дупките по таванските помещения където живеят гълъби, ако има такива.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Петър Ангелов написа:

Бих искал да прочета смислена обосновка, а не откровен хейт! Постижимо ли такова действие за вас?

Добре е все пак да се мисли, за вредите от тези действия...не просто да се плюе. Освен ако, не се интересувате само от себе си и не ви дреме, че живеете в общество - тогава е ок. Пък и в крайна сметка - след като харесвате дадено животно (без значение какво е то), защо не си го вземете и гледате вкъщи, а увеличавате популацията му в града?!

Да кажем по въпроса с гълъбите, случайна статия. За бездомните кучетата струва ми се е излишно да коментирам защо е вредно да се увеличава популацията им в града. За котките - когато ги храните, логично се събират все повече и повече. Това става тяхна територия. И тъй какво става - почват да маркират територията (предполагам знаете как смърди котешката пикня) и почват и да вдигат шум (по един специфичен начин - при размножаването си).

Та значи на финалната права, какво излиза - че на вас ви е комфортно да ги храните, обаче...не искате да си ги гледате вкъщи и затова - дай директно на улицата. Пък, че ще пречат по един или друг начин на обществото (от което вие също сте част), това няма никакво значение?!

Специално гълъбите никому не пречат.
Колкото до котките и кучетата те не падат от небето съответно за тях вина имат тези които ги изхвърлят на улицата, а съгласи се няма как един човек да прибере всичко живо що мърда в дома си.
В България често съм виждал хора да се грижат за една-две животинки приютени често в колибка в близост до съответния блок/вход в което лошо няма.
Преди години у нас имаше едно куче, огромно рижаво и много умно, вероятно някой го беше обучавал, понеже знаеше почти всички команди, да го чуеш да лае беше почти невъзможно, но пък случеше ли се звучеше така че ако не го познаваш ще напълниш гащите на мига.
Та това куче си го хранехме ние доста дълго време, а то от своя страна винаги се движеше с някой от нас(Основно с мен понеже бях единствения пешеходец в семейството). Беше му мания да души по хорските торби, а децата в квартала го обожаваха и често играеха с него.
Животинката просто умираше от кеф като видеше мен, баща ми или брат ми(Вечна му памет!), с децата също се разтапяше направо...
Е какво му е лошото на това?
Единсвеното лошо което виждам аз е че някой хубостник е изхърлил животинката на улицата. Защо? Каква вина има животното за това?
Значе не животните са проблема а хората.
Закон трябва за тая работа - Искаш домашен любимец, трябва да имаш разрешително, а не вземеш го, порадваш му се месец-два и го 'фърлиш на вънка или пък ако си някой от ония ненормалници дето ги озлобявяват умишлено и ги водят по боеве и т.н. и разните попани комплексари с питбулите...
Животното иска грижа, любов и внимание, като не си способен на това, вземи си кактус да те боде всеки път като се пробваш да го пипнеш да то напомня че немаш акъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bubbles написа:

Специално гълъбите никому не пречат.
Колкото до котките и кучетата те не падат от небето съответно за тях вина имат тези които ги изхвърлят на улицата, а съгласи се няма как един човек да прибере всичко живо що мърда в дома си.
В България често съм виждал хора да се грижат за една-две животинки приютени често в колибка в близост до съответния блок/вход в което лошо няма.
Преди години у нас имаше едно куче, огромно рижаво и много умно, вероятно някой го беше обучавал, понеже знаеше почти всички команди, да го чуеш да лае беше почти невъзможно, но пък случеше ли се звучеше така че ако не го познаваш ще напълниш гащите на мига.
Та това куче си го хранехме ние доста дълго време, а то от своя страна винаги се движеше с някой от нас(Основно с мен понеже бях единствения пешеходец в семейството). Беше му мания да души по хорските торби, а децата в квартала го обожаваха и често играеха с него.
Животинката просто умираше от кеф като видеше мен, баща ми или брат ми(Вечна му памет!), с децата също се разтапяше направо...
Е какво му е лошото на това?
Единсвеното лошо което виждам аз е че някой хубостник е изхърлил животинката на улицата. Защо? Каква вина има животното за това?
Значе не животните са проблема а хората.
Закон трябва за тая работа - Искаш домашен любимец, трябва да имаш разрешително, а не вземеш го, порадваш му се месец-два и го 'фърлиш на вънка или пък ако си някой от ония ненормалници дето ги озлобявяват умишлено и ги водят по боеве и т.н. и разните попани комплексари с питбулите...
Животното иска грижа, любов и внимание, като не си способен на това, вземи си кактус да те боде всеки път като се пробваш да го пипнеш да то напомня че немаш акъл.

За гълъбите прочетохте ли линка горе (или пък ако не сте съгласен с него - подобни статии бол)? А за кучетата - вие давате пример за единичен случай. Той някак си не може да бъде критерии за всички останали кучета. Все едно аз да кажа - купих си телефон Х, ама не му работи WiFi-я - значи всички телефони Х са скапани.

Закон за домашните любимци - напълно подкрепям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване