Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте непознати приятели!  
Със семейството ми живеем в къща 90 кв. м., тавана е гредоред, а пода редени дъски, изолация - никаква.
Зимно време отопляваме 3 стаи с две печки на дърва и въглища. 
Дотук добре, ама хамалогията голяма - купуване, мъкнене, цепене, зареждане, пак мъкнене, после изхвърляне и пак мъкнене...
От край време се замисляме за промяна. Чуваме добри отзиви за пелетните камини, по-икономично било, повече топлело... 
Имаме един климатик 12-ка в едната стая и се колебаем дали да продължим да купуваме климатици или да вземем пелетна камина на водна риза или евентуално две по-малки камини на пелети без водна риза.
Всички знаем, че тока все поскъпва, защо поскъпва и че, Ще поскъпва!
Давайте съвети за примерни цени за изграждане на водна риза, касае се за 3 стаи, коридор, кухня и баня! 
Споделете вашият опит, кое според вас би било по-добре? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате маза си сложете долу едно котле и гравитационно си отоплявайте горе стаите. Кеф дърва, кеф пелети (не са по-евтини от дървата и са по-"мръсни" от тях)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, BGpower21 написа:

Здравейте непознати приятели!  
Със семейството ми живеем в къща 90 кв. м., тавана е гредоред, а пода редени дъски, изолация - никаква.
Дотук добре, ама хамалогията голяма - купуване, мъкнене, цепене, зареждане, пак мъкнене, после изхвърляне и пак мъкнене...
От край време се замисляме за промяна. Чуваме добри отзиви за пелетните камини, по-икономично било, повече топлело... 
Имаме един климатик 12-ка в едната стая и се колебаем дали да продължим да купуваме климатици или да вземем пелетна камина на водна риза или евентуално две по-малки камини на пелети без водна риза.
Всички знаем, че тока все поскъпва, защо поскъпва и че, Ще поскъпва!
Давайте съвети за примерни цени за изграждане на водна риза, касае се за 3 стаи, коридор, кухня и баня! 
Споделете вашият опит, кое според вас би било по-добре? 

И при камината ще си купуваш пелети. Няма такова нещо като евтино. И хамалогията си е същата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, N1K17Y написа:

Чувалите с пелети мислиш, че летят ли ? Иначе, на газ се решава този проблем.

И тук няма да излезе евтино, но си прав че при газта не си зависим от ток и мръсотия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли по-скъпо ще излезе , но за сметка на влачене, мъкнене и т.н. съм за отопление на ток по възможност с климатик/ци/! Обаче има едно голямо НО което не трябва да се пренебрегва и това е сериозна възможност при по-сложна метеорологична обстановка да няма ток . За това аз съм да има парно на гравитачен принцип на дърва. Основно отопленито да е на ток в по-топли дни , а в студени дни да си се ползва парното, като през нощта да си се ползва климатици възползвайки се от нощната тарифа на тока !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на газ е най-евтиното

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, haidukpikaso написа:

на газ е най-евтиното

Цъ, на гуми е най-евтино (направо без пари излизат).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Населено място?

Първа задача е топлоизолацията. Имате много топлинни загуби. Внимавайте кой ще я прави за да не се запалите. Примерно стената на комина много се нагрява.

Колко бюджет разполагате? Имате ли собствен двор? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Едва ли по-скъпо ще излезе , но за сметка на влачене, мъкнене и т.н. съм за отопление на ток по възможност с климатик/ци/! Обаче има едно голямо НО което не трябва да се пренебрегва и това е сериозна възможност при по-сложна метеорологична обстановка да няма ток . За това аз съм да има парно на гравитачен принцип на дърва. Основно отопленито да е на ток в по-топли дни , а в студени дни да си се ползва парното, като през нощта да си се ползва климатици възползвайки се от нощната тарифа на тока !

Да слага навсякъде климатици и може в килера да има един резервен газов отоплител .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Със семейството ми живеем в къща

Чудесно, няма съседи по етажите и говорене по стълбите като в блоковете.

Цитат

....изолация - никаква.

Това е много лошо. Как мръзнете...сигурно сте свикнали?

Цитат

Замърсявате въздуха, ама яката. После искате да дишате навън чист въздух и все колите ви са виновни.

Цитат

От край време се замисляме за промяна.

Например топлоизолация като за начало пък после мислете за отоплението.

Няма ли изолация каквото и да има за отопление винаги ще е студено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DianaP98
      Здравейте! Аз съм нова в шофирането и затова търся евтин, икономичен автомобил, най-вече с евтина поддръжка, при който не се появяват значителни проблеми. Спряла съм се на няколко варианта:
      1. VW Polo 1.4 ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН. Мощност 75к.с. от 2001 година. Тук това, което ме притеснява е дали мощността е достатъчно голяма и дали тя прави проблем.
      2. Nissan Almera 1.8, 116к.с. от 2002 година с газова уредба
      3. Модели на Рено, като например Renault Clio 1.4 16v с газова уредба, 98к.с. от 2002 година. Тук ме притеснява, че по форумите почти не съм видяла добро мнение за Рено
      4. Също вариант е и Peugeot 206 1.6 16V от 2003 година с газов инжекцион. Но тук също ме притеснява, че мненията по форумите не са добри
      5. Ford Mondeo 1.8 110к.с. от 2002 година с газова уредба
      6. Hyundai Elantra 90к.с. от 2001 година с газов инжекцион
      7. Ford Focus 1.6 газов инжекцион от 2001 година
      8. Citroen Xsara Picasso 1.6 от 2002 година с газова уредба
      9. Mazda 6 1.8 от 2003 година с газова уредба
      Ако някой се сеща за друга марка и модел, който е на цена около 2000лв с газова уредба или газов инжекцион, моля нека да сподели мнение и за него. Знам, че за тази цена, вероятно е почти невъзможно да намеря читав автомобил, но ако издържи 3-4 години, без да прави сериозни проблеми ще съм много доволна. Мненията на хора, които имат или са имали някои от автомобилите ще са ми изключително полезни! Благодаря Ви предварително!
    • от Proshark
      Някой сблъсквал ли се е с този тип конвектори и свързването на wifi модула,че ми скъса нервите 2 часа и никакъв резултат.Създава се мрежата nat-ap-ала-бала и лаптопа и телефона я откриват,само че мрежата е без достъп до интернет.А в описанието е написано,че мрежата се свързва автоматично,нямам ограничения за изходящия порт(от инструкцията) .
      Това е модела

А това е инструкцията

• от миро антонов
      Добър ден! Налага ми се да си сложа контакт в мазата . Идеята ми е да се върже към електромера на моя апартамент. Говорих с един познат ел.техник, той се нави да прокара кабел, мабел, контакт, но до там, щото не му се разправя с енергото, т.е. каза ми за вързването на кабела към електромера аз  да се оправям с енергото. Звъннах на ерпсевер, егати мотните!😡 Няколко пъти ми се вкючва телефонен секретар и ми казва "За връзка с оператор натиснете 9 ", натискам 9 и после ми затварят. 😡Писах им имейл, пишат , че щели да ми отговорят след 30 дни, мерси! 🤬Отворих им списъка с цените на услугите на първо време за отключване на ел. таблото имам 23 лв. С майстора ще се разберем, а за  тия от  енергото, бихте ли ми казали каква сума да подготвя горе-долу(ОСВЕН ТЕЗИ 23 ЛВ, ЗА ДА ОТВОРЯТ ТАБЛОТО)?  Благодаря ви предварително!
    • от dimi99stavrev
      Добър ден! Може да ви се стори малко нелепо, че пиша тук по този въпрос..... както и да е. Обръщам се към СИЛИСТРЕНЦИ да ме ориентират към читав ел.техник Преди наяколко дена се наложи да се обърна към услугите на ел. техник, но този, чиито услуги съм ползвал се въстановяваше от операция, предполагам ви е познат - почти по всички блокове има негови обяви, но за съжаление човекът ми отказа по обясними причини. Та след дълго ровене из силистренски сайтове и след като на няколко пъти се свързвах със "силистренски" ел.техници от Бургас, Сливен, поради простата причина , че обявите им бяха публикувани по силистренски сайтове реших да се обърна към вас. Та в заключение, бихте ли ме ориентирали към читав ел.техник? Благодаря, ви предварително!
    • от Lord Snipe
      Здравейте,
      Имам проблем с  отоплението на стая в къща около 17кв.м. с ПВЦ дограма и без изолация. 
      Климатикът на LG е закупен преди около 5 месеца, казаха, че е с новия фреон и е много надежден и икономичен. Wi-Fi контрол и всякакви отчети за консумация и други.
      Въпреки всички екстри и не малката цена - 1200 лева, не успява да затопли стаята. 
      При зададена температура 30 градуса, в стаята след продължителна работа на климатика (около 7 часа) съм измервал стайна температура от едва 16 градуса при външна температура от 2-3 градуса.
      *Трябва да наблегна на факта, че помещението-стаята не е изолирана, става въпрос за къща - втори етаж. Нито една от съседните стаи не се отоплява, съответно стените са студени(тавана и пода включително). Стаята е с 2 външни стени.
      За мен НЕ е нормално, климатикът да не успява да загрее стаята поне до 24-25 градуса, при положение че мощността на отопление е 4kW/h и този климатик е предназначен и за помещения доста по големи от 17 кв. метра. (22~24)
      Всякакви мнения ще са ми от полза, Благодаря предварително! 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване