Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ти си виж в твоя договор. Авера ти може да е на друг план/тарифа и съответно на друга поддръжка.

Нямам договор в мен имам само протокол , който ми оставиха при включването .Както и да е ще се оправят нещата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Например Networx.

Не се сещам дали Windows 7 имаше Resource Monitor, но май имаше. Отвори един такъв и виж за Network какво е положението:  

С каква карта си? При Intel картите това ми харесва, че имат инструменти за тестване на хардуера дали работи коректно:

Публикувани изображения

Тъй де, то няма договори. Имах предвид на кой план си, ама се сетих, че си на 100/100mbps т.е. на Premium план. Ами тогава би трябвало да са дошли в рамките на 48-72 часа. Звъниш пак...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Тъй де, то няма договори. Имах предвид на кой план си, ама се сетих, че си на 100/100mbps т.е. на Premium план. Ами тогава би трябвало да са дошли в рамките на 48-72 часа. Звъниш пак...

да на 100/100 съм пак правих тест викам да не са реснали нещо по трасето докато ме е нямало пак така даже ъплауда падна малко 96 мбпс даун / ъп 30 40 мбпс . Не е реално обадих се пак и тя не знае защо никой не ми се обади каза щяла да предаде или днеска или понеделник трябва вече някой да звънне .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам след като се забавят с заявката ще има ли глоба за добричкият офис ? Аз се обадих в София и ми казаха  в най=скоро ще ми звъннат .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

https://www.speedtest.net/result/10758801537

Това е в момента .

Пробва ли друг сървър? С какъв DNS си? Ако си с техния временно го смени, защото аз също имах проблеми при upload, само че в FileZilla и там скоростта ми бе яко лимитирана (интересното обаче само за една от папките).

Сложи за теста Quad9

9.9.9.9 => за основен

149.112.112.112 => за алтернативен

Рестартирай и тествай пак.

преди 14 минути, adersa написа:

Да попитам след като се забавят с заявката ще има ли глоба за добричкият офис ? Аз се обадих в София и ми казаха  в най=скоро ще ми звъннат .

Ми питай ги като дойдат. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил следните DNS сървъри на Adguard:
с филтриране:
94.140.14.14
94.140.15.15

без филтриране:
94.140.14.140
94.140.14.141

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Пробва ли друг сървър? С какъв DNS си? Ако си с техния временно го смени, защото аз също имах проблеми при upload, само че в FileZilla и там скоростта ми бе яко лимитирана (интересното обаче само за една от папките).

Сложи за теста Quad9

9.9.9.9 => за основен

Ми питай ги като дойдат. :D

Ами с техните днс съм обаче няма как да стане тъй като са на автоматик и онт ги раздава .

На всички сървъри едно и също :)

Заснемане.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, adersa написа:

на автоматик

Десен клик по Start бутона>Run>ncpa.cpl

img_5a723aeb42130.png
img_5a723c3cf1829.png
img_5a723cbd91699.png

Десен клик по Start бутона>Command prompt(Admin)
Напиши/постави
ipconfig /flushdns
exit

и натисни Enter

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Сложи за теста Quad9

9.9.9.9 => за основен

Същата работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ама ги смени и в настройките на рутера.

Нямам рутер в офиса директно с ОНТ и кабел RJ

aKO имаш връзки в техническият отдел мога на лично да ти пратя ипто си и да проверят как е връзката ми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako и на техният лаптоп покаже същите резултати както при мене надявам се да измерят сигнала на оптика ми може аз нещо да съм прецакал кабела по невнимание и да го сплайснат отново . Или да видят в кутията , която е до офиса как е там положението със сигнала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идваха от булсат правихме тестове  с моя лаптоп и техният и там показва същите резултати .Обаждаха са сигнала на шасито им бил ок . И те не знаят защо така явно е нещо временно или се наблюдава висок трафик заради  пандемията .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска ми хрумна нещо , което преди бях чел из форумите . Да не би заради пандемията и всички работят в вкъщи на моменти доставчика да ограничава скоростите за да няма претоварване и срив в мрежата ? в първият локдаун , който беше март месец доставчика ми бергон точно това направи ограничи даунлонда за да има капацитет за всички и така седмици имах нисък даун до 60 мбпс . Спомням си тогава и булсат беше така пак беше с ограничени скорости и после се оправиха .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли. По-скоро ако има повече ползватели, но в нашия блок повечето са на Булсат, а аз нямам ограничение на скоростта на download/upload. Не че специално на upload ме вълнува особено много. За мен по-важната си е download. Ти за какво си се хванал толкова за тоя upload? Или въпроса е принципен?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ти за какво си се хванал толкова за тоя upload? Или

Ами защото булсат си имаха отличен ъплауд явно са сложили временно шейпър на ъплауда .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване