Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

покупка на компютър със вградена или допълнителна видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте бих искал да си купя нов компютър сегашния ми Del Inspirin 3847 image.jpeg.6c8b5c98078134499baa29635a6b36bd.jpegе с 1 гигабайт Nvidia GE Force GT625 не играя игри струва ли да си купя компютър с допълнителна карта мисля ето този image.jpeg.6262115be4bffd846c28468d749f2297.jpegAcer Nitro N50-610 с 4 гигабайта карта или ще си хвърля парите на вятъра ползвам Ubuntu

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от работата, за която ти трябва. В болшинството случаи вградената на дъното е достатъчна. Сегашния не ти ли върши вече работа? В повечето случаи слагане на SSD за системата или добавяне на RAM е достатъчно за още няколко години безпроблемна работа. Външния вид на кутиите не ни интересува, напиши конфигурацията за дъно, процесор и памет, захранване и дискове.

Като гледам си има всичко. Поддържа до i7, DDR3 доo 16GB на 2 слота и има USB3, както и всякакви видеоизходи.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Филипов написа:

вградената на дъното

В процесора!

@krasimir.krstev

Вече си на балкона и готов да пуснеш първата банкнота ...

Дай сега по същество и отново с малко по-добра информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, krasimir.krstev написа:

1 гигабайт Nvidia GE Force GT625

Той си има и такава. В резюме не му трябва нов компютър, след като не играе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли външна видеокарта, а не вградена в дъното или в процесора?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате със запетайките? Направете справка за невярно изписания модел, ще видите че на дъното има всички видеоизходи, а след като го е написал вероятно има и забучена външна видеокарта от посочения модел.

Аз си казах мнението, питащият да пояснява какво не му достига и защо мисли за смяна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, krasimir.krstev написа:

Здравейте 

Зрасти Краси,
много сладко хлапе си бил преди години.
За каква карта питаш сега ?
Не се размотавай ами отговаряй бързо, че има желаещи да ти сглобят компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Зрасти Краси,
много сладко хлапе си бил преди години.
За каква карта питаш сега ?
Не се размотавай ами отговаряй бързо, че има желаещи да ти сглобят компютър.

Благодаря ти но не съм привърженик на самоделки само маркови компютри и пак ще си купя Dell

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, krasimir.krstev написа:

Благодаря ти но не съм привърженик на самоделки само маркови компютри и пак ще си купя Dell

Сглобените/асемблираните компютри не са самоделки.

Защото частите от конфигурациите (в повечето случаи) са маркови (произведени са от производител на хардуер)

Да не говорим, че като ценово новите марковите готови конфигурации са по скъпи от сглобените.

Сега ако дадеш бюджет, за какво ще се използва компютъра и хората от форума, ще ти предложат подходящи конфигурации, както и съвет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELL тоест скапана самоделка. Ще поръчаме малко от най-скапаните дъна ама още по-орязани за да спестим после ще бухнем тройна цена.

Ако ще плащаш луди пари за асемблиране по-добре виж за друга фирма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, krasimir.krstev написа:

Абе друго си е за самочувствието да се изфукаш с марков компютър пред невежите съседи.
Той комшията вижда само отвън кутията и търси с лупата да скива от коя марка е, а пък какво има вътре не разбира и не го интересува.
Лошото в твоя случай е, че и теб не те интересува какво има вътре, щото нищо не разбираш останал си си дечко като на снимката от аватара ти.
Трябва обаче да си го купиш и от престижна и известна верига от големи магазини, тия дето продват и перални у тях и телевизори и сешуари и кафеварки. Така печелиш двойно по точки пред съседа, хем марков компютър, хем скъпо платен от известен магазин, същия от който пазарува и комшията. Та като влезе там следващата седмица да си купува нова прахосмукачка, да ти скива и твоя компютър там изложен гордо с цена от 4000 лв и да му се развали настроението поне за 1 месец, че той такива пари няма.

А аз като по-глупав съм си купил нова Дачия преди 4 години и си я карам.
На 7 януари си глобих нов компютър сам, самоделно и успешно и си го ползвам.
Въпреки презрението на феновете на АМД, аз напук на тяхната агитка си купих Интел.
Ейййййй Краси ама то няма процесори Dell бе човек, как ще го преживееш този убийствен факт ?
И процесори Acer никога не са съществували, сега кво правим ако комшията е понахитрял и почне да те подпитва какво има вътре у кутията ?

преди 4 минути, Roujin Z написа:

Ще поръчаме малко от най-скапаните дъна ама още по-орязани за да спестим ...

Постоянно чета тука как биват упътвани да спестяват от цената на дъното за да имало и за външна видеокарта. Или от цената на нещо друго, за да имало за по-скъпо захранване, което не е нужно ама звучи по-професионално така, по-разбирач е съветващият.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам никакъв проблем да се спести от дъно особено с Пентиум и вградена графика?

Проблема е че за боклучави части се плащат няколко стотачки отгоре като даже гаранцията не е пълна. 

А най-трагичното е че купувачите се тупат в гърдите после че са платили повече но е качествено...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Roujin Z написа:

Не виждам никакъв проблем да се спести от дъно особено с Пентиум и вградена графика?

Аз пък виждам проблем в това че не съм сложил преди година на компютъра който сглобих на жена ми с Пентиум, да е с дъно с DisplayPort.
Но тогава още не се беше развалил ЛЖ телевизора в кухнята и не бях купил на негова място 40 инчов 4К Панасоник. Та това 4К ми е било далечно бъдеще тогава. Демек нямало е на какво да го пробвам дали ще работи.
На последния ми компютър само съм пробвал дали работи 4К един ден и толкова, ама като ми потрябва след време като се строши един от двата ми 50 инчови телевизори и бъде заменен и той с 4К телевизор, тогава може и да пращам сигнал до него от компютъра. Например може да съм си записал разни предавния от сателитите на твърдия диск на компютъра с ВЛЦ и после да си ги гледам на 50 или 65 инчов телевизор, да речем след 4 - 5 години.
Ето, оказа се че не си истински професионалист мислещ за доброто на хората които съветваш да спестят от дъно, само щото имали Пентиум, а пък той поддържа 4К на 60 Хц даже, ама ако има DisplayPort на дъното.
А синчето си гледа от ютюб 4К видеа с неговия Пентиум на ФулХД монитора му. На моя 10 годишния компютър същите не тръгват. Та и двуядрените Пентиуми са си процесори.

Най-големият проблем който аз виждам при купувачите е, че не четат мнения на други купувачи от сайтовете та европейските амазони. Това е безценна мина на информация, защото там отрицателните аргументирани мнения не ги трият. Като види човек 10 негативни мнения за някое ефтино захранване и не го купува. Мен ме отказа едно единствено отрицателно мнение да не си купя кутия която е изолирана отвътре против шума от вентилатори с авсорбиращи материали залепени по ламарините. Един човек каза много му загрява така компютъра и през лятото направо отваря един капак. Е, обясненията му ми се сториха правдоподобни и се отказах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Белгиеца написа:

Аз пък виждам проблем в това че не съм сложил преди година на компютъра който сглобих на жена ми с Пентиум, да е с дъно с DisplayPort.
Но тогава още не се беше развалил ЛЖ телевизора в кухнята и не бях купил на негова място 40 инчов 4К Панасоник. Та това 4К ми е било далечно бъдеще тогава. Демек нямало е на какво да го пробвам дали ще работи.
На последния ми компютър само съм пробвал дали работи 4К един ден и толкова, ама като ми потрябва след време като се строши един от двата ми 50 инчови телевизори и бъде заменен и той с 4К телевизор, тогава може и да пращам сигнал до него от компютъра. Например може да съм си записал разни предавния от сателитите на твърдия диск на компютъра с ВЛЦ и после да си ги гледам на 50 или 65 инчов телевизор, да речем след 4 - 5 години.
Ето, оказа се че не си истински професионалист мислещ за доброто на хората които съветваш да спестят от дъно, само щото имали Пентиум, а пък той поддържа 4К на 60 Хц даже, ама ако има DisplayPort на дъното.
А синчето си гледа от ютюб 4К видеа с неговия Пентиум на ФулХД монитора му. На моя 10 годишния компютър същите не тръгват. Та и двуядрените Пентиуми са си процесори.

Най-големият проблем който аз виждам при купувачите е, че не четат мнения на други купувачи от сайтовете та европейските амазони. Това е безценна мина на информация, защото там отрицателните аргументирани мнения не ги трият. Като види човек 10 негативни мнения за някое ефтино захранване и не го купува. Мен ме отказа едно единствено отрицателно мнение да не си купя кутия която е изолирана отвътре против шума от вентилатори с авсорбиращи материали залепени по ламарините. Един човек каза много му загрява така компютъра и през лятото направо отваря един капак. Е, обясненията му ми се сториха правдоподобни и се отказах.

Що не вземеш един роман да сглобиш?Пишеш много,а не казваш нищо!Казах ти веднъж,че на малко дъна има DisplayPort и те са скъпи,твоите бюджетни сглобки не се вписват,и дето си заповтарял това прословуто 4к(колко тв и медии го предлагат е отделен въпрос),би ли обяснил какъв е проблема сигнала да се пренася с HDMI кабел,та си заразтягал тия локуми с тоя DisplayPort?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Казах ти веднъж,че на малко дъна има DisplayPort и те са скъпи,твоите бюджетни сглобки не се вписват,и дето си заповтарял това прословуто 4к(колко тв и медии го предлагат е отделен въпрос),би ли обяснил какъв е проблема сигнала да се пренася с HDMI кабел,та си заразтягал тия локуми с тоя DisplayPort?

Проблемът е много прост , трябва да ми намериш дъно хем да има HDMI 2.0 ама да има и втори изход HDMI и едновременно да има USB 3.2 Gen 2 Type A & C скорост 10 Gbps, размер ATX с достатъчно PCIe слота, 2 M.2 слота за SSD, 4 за RAM и на страницата на производителя на дъното да обясняват ясно какво може да прави, а не както е на твоето да премълчават неудобните истини.
Да де, ама ако сложат 2 изхода HDMI 2.0 и реша да пращам различен 4К 60Хц сигнал до два монитора, процесорът няма да се справи с вграденото му видео.
Те гарантират само за един изход, че ще може да работи на 4К 60Хц.
И на твоето вградено видео дето ми дава линк пак пише само до един екран 4К 60Хц и пак през DisplayPort пишеше.

Лятото дадох 500 € за 40 инчов телевизор ( за в кухнята), въпреки че имаше 32“ за по само 250 €, просто защото картинката нямаше да е добра на по-евтините и нямаше 3 HDMI входа и нямаше изход за слушалки и разни други. Такава е системата че ако искаш нещо малко повече, еми струва много повече. Разни екстри ги турят само на по-скъпите модели.
И при дъната явно прилагат същата схема, ако искаш нещо повече да има, ами добре ама ще е на друга цена. Те така.

Абе компютърът е един цялостен продукт, не само 4К ама без 10 USB 3.2 Gen 2 Type A & C скорост 10 Gbps или пък само с един оставащ PCIe ако му туриш видеокарта заемаща място за два. За къде съм само с един свободен PCIe ?
Това през 2021 да няма USB С изход ми се вижда леко подигравка с клиента.
А на моето дъно има и едно М.2 за Wi-Fi представи си, с две дупки за антени отзад между
USB -тата .

преди 6 часа, krasimir.krstev написа:

Със моят Dell Inspiron 3847 за 6 години скоро ще станат 7 само SSD му сложих защото харда започна да чете с 50-60 мегабита

А що не се изхитриш да си харесаш нов Дел и да скиваш какво му е дъното и процесора и да си ги купиш само тях и ги туряш у сегашната ти кутия Дел и така няма да срамуваш пред братчед ти че не си с Дел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Белгиеца написа:

Е на това изречение би ли ми обяснил смисъла?!!За да свържеш  телевизор и монитор така или иначе ти трябва външна видеокарта,а ако е само едно от тях то става и през HDMI и не ти трябва дъно с DisplayPort.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не ми трябва външна видеокарта.
На моето дъно има HDMI 1.4 изход за към монитора 1920 на 1080.
Но има и DisplayPort който посредством преходник адаптер става HDMI 2.0
Струва 10 € от германския амазон и поддържа 4К на 60 Хц и ХДР също.

И работи едновременно и с двата екрана 4К и Фул ХД.
Външните видеокарти са за неразбиращите хора с ниско ниво на проницателност и не загряващи, че продавачите ги будалкат.

----------------------------------------

Леле каква беля ще стане сега, Краси ще вземе да нахитрее и няма да дава пари за външна видеокарта ( която се слага вътре у компютъра де, на PCIe ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

Не, не ми трябва външна видеокарта.
На моето дъно има HDMI 1.4 изход за към монитора 1920 на 1080.
Но има и DisplayPort който посредством преходник адаптер става HDMI 2.0
Струва 10 € от германския амазон и поддържа 4К на 60 Хц и ХДР също.

И работи едновременно и с двата екрана 4К и Фул ХД.
Външните видеокарти са за неразбиращите хора с ниско ниво на проницателност и не загряващи, че продавачите ги будалкат.

----------------------------------------

Леле каква беля ще стане сега, Краси ще вземе да нахитрее и няма да дава пари за външна видеокарта ( която се слага вътре у компютъра де, на PCIe ).

Аха,и с това процесорче ще гледаш и на двете устройства(едното 4к)с вградената графика,така ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има всякакъв вид сплитери тоест дори дъното да има само и единствено един HDMI мога да вържа чрез такъв и монитор и телевизор а и конзола ако ми е кеф...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Принципно има всякакъв вид сплитери тоест дори дъното да има само и единствено един HDMI мога да вържа чрез такъв и монитор и телевизор а и конзола ако ми е кеф...

Опааа, сега и до сплитери ли ще стигнем ?
Направо да се чуди човек що си купуват наивниците външни видеокарти, ц ц ц ...

А това какво ви говори:
Dual graphics output: support HDMI and DisplayPort 1.4 ports by independent display controllers

Независими контролери, = ЕДНОВРЕМЕННО на единия екран футболен мач от DisplayPort 1.4  4K (4096x2304) @ 60Hz
а на другия екран кекс през HDMI 1.4  4K (4096x2160) @ 30Hz
https://www.asrock.com/mb/Intel/H470%20Phantom%20Gaming%204/#Specification

Аз не съм като варнеското фотографче да не знам кво да гледам и да ви се моля като на богородица вие да ме съветвате. Сам съм си го намерил дъното и процесора:
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/processors/core/i3-processors/i3-10100.html

4 Cores и 8 Threads  

Нека си спестяват другите от дъно, аз като по-тъп спестявам от ненужна ми външна видеокарта.
Кво да правя като не ме ловят игривите вируси.

преди 4 часа, Слави Маринов написа:

Аха,и с това процесорче ще гледаш и на двете устройства(едното 4к)с вградената графика,така ли?

При е така, при теб не знам как е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване