Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Депресия , объркан съм незнам ,

Препоръчан отговор

Здравейте , aз съм на 22 и вече ми писна от живота моля с хейтовете и тъпите коментари не се включете тука съм за помощ а не за да чета простотии извинете ме все пак и така както казах съм на 22 и живота не ми върви нашите постоянно ми се бъркат недоволни от мен защото аз съм бил мързелив разсеян прост необразован шот няам средно да може би не ходих на даскало ама за сега си зимах 1ната матура и ми остава още една и така както и да е от 7 години живея и работя уж в кавички според нашите , а иначе си бачкам в собствения ни магазин в малкото градче ама това пак не им стига и на всичкото отгоре не получавам никаква сума пари заплата само дето ми вземат онова което ми трябва нужното и прехраната ми е от там работя 4 часа на ден колкото и дане ми се иска защото нямам приятели и няма как тука да си намеря защото всеки е зает и няма хора те са на възраст повечето нямам приятелка нямам желание за нищо само се мъча че всичко ще се оправи но не се оправя разпиляха ми се зъбите от нерви пия антидепресанти ривотрил сероксат а те ме мислят само за гевезе и не ме разбират винаги както е и ми писна от еднообразието и тяхното недоволство , хората на моята възраст си живеят живота а аз седя в скапания магазин продавам и се прибирам вкъщи като мишка и нищо не правя то ня кво да се прави затъ и незнам ще полудея викат ми ходи на друга работа аз нямам кураж за нищо вътрешно ме боли душата а те не разбират и никой не и така всеки ден незнам единственното ми хоби е моторът който сега не мога да карам щото е студено а кола не карам и така .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консултация с психиатър няма да ти е излишна, независимо дали си имал до сега такава или не, но явно си имал, след като пиеш лекарствата които си описал, и които дано да не си започнал да ги пиеш без лекарско предписание и на своя глава, на първо място си потърси специалист добър.

И не отлагай посещение и лечение, защото последиците от всички отлагания, могат да бъдат катастрофални и ужасяващи не за теб само ами и за всички околни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, can bozok написа:

вътрешно ме боли душата

Защо те боли душата?
Защо нямаш приятели и приятелки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди три години пак си писал. Почти същите неща.

Сега светът е в пандемия. Заведенията са затворени и човек не може да иде на кафе, не може да пътува...
Но преди три години всичко си работеше.

Според мен, ти наистина си се отпуснал.
Не очаквай някой отвън да ти помогне, защото ти самият трябва да си помогнеш. Всички ключове са в твоите ръце.

Ти сам трябва да си намеришш хоби, интересни занимания, които да ти носят удоволствие. Сам трябва да придадеш смисъл на живота си.

Знам, че учлището може би ти е било скучно.
Но пък книгите могат да те отведат в един друг свят.

За първо време, те съветвам да четеш книги. 
След месец идва пролетта и те съветвам да намираш време да излизаш на разходка. 
След като живееш в малко населено място, със сигурност си близо до природата.
Сутрин излизай и привествай слънцето. Гледай го колкото можеш. Така ще се заредиш с енергия.
Говори с вашите и им постави условия - че ако искат да работиш в магазина, трябва да ти плащат някаква надница, може седмична заплата. После, искай да имаш определено работно време или време за почивка. Тогава излизай и се разхожай. Със сигурност ще срещнеш интересни хора, а може дори и с момичета да се запознаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://store.steampowered.com/app/570/Dota_2/

e     тая игра е хубава

взимам си ена биричка

и се почваме

вечерно време понякога гледам и сериалче

взема си от пазара доматки краставички чушки лук и овче сиренце 

обичам и леща

когато изпадна в депресия си разтварям една лъжица захар  във вода и изпивам

и съм като нов 

посещавам и сайтове за възрастни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изречение от 20 реда. От всичкото това се разбира, че нямаш и дори средно образнование и работиш по 4 часа на ден. Нямаш трудов договор и затова не получаваш пари. Радвай се, че имаш покрив на главата. А това, че си мързелив и прост, си е лично твой проблем. Къде си бил първите 10-15 години?

PS: В крайна сметка си пълнолетен и имаш правото сам да се оправяш в живота. Душата не те боли, а нещо ти е сбъркано вътре главата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, grizly написа:

Консултация с психиатър няма да ти е излишна, независимо дали си имал до сега такава или не, но явно си имал, след като пиеш лекарствата които си описал, и които дано да не си започнал да ги пиеш без лекарско предписание и на своя глава, на първо място си потърси специалист добър.

И не отлагай посещение и лечение, защото последиците от всички отлагания, могат да бъдат катастрофални и ужасяващи не за теб само ами и за всички околни.

За душевни проблеми - психолог/психоаналитик. Вече, той ако реши, 'e трябва да се пият антидепресанти, ще те прати на психиатър (които и ще каже какви). Първия лекува душата, втория - тялото.

Редактирано от Петър Ангелов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Петър Ангелов написа:

Позволи ми да не се съглася. За душевни проблеми - психолог/психоаналитик. Вече, той ако реши, 'e трябва да се пият антидепресанти, ще те прати на психиатър (които и ще каже какви). Първия лекува душата, втория - тялото.

Мога само и единствено да кажа, че хора с подобни симптоми, не си ли обърнат внимание навреме нещата се задълбочават и то много.

Примери мога да дам много но не смятам че е нужно.

Това са едни от първите симптоми на депресия и психично разстройство, и не им ли се обърне внимание може да прерасне  в нещо по-тежко - например шизофрения, не че има 100% ва гаранция че като му се обърне внимание ще бъде отстранено и премахнато напълно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, grizly написа:

Мога само и единствено да кажа, че хора с подобни симптоми, не си ли обърнат внимание навреме нещата се задълбочават и то много.

Примери мога да дам много но не смятам че е нужно.

Това са едни от първите симптоми на депресия и психично разстройство, и не им ли се обърне внимание може да прерасне  в нещо по-тежко - например шизофрения, не че има 100% ва гаранция че като му се обърне внимание ще бъде отстранено и премахнато напълно.

Тъй си е - ясен пример съм аз. С депресия съм от над 7 години. Като оставим факта, че ежедневно съм подтиснат и нищо не ми се прави (и не ми се учи нищо ново), почнах напоследък и със скоростта на гърмяща змия да забравям (а това ми пречи страшно много, понеже професията ми е свързана с нуждата да помниш много и различни неща). Отделно, че за последните 5 години минах през 4 психотерапевта и не успях да се напасна с тях и май и изгубих вяра и се отказах да търся други). Та да, вървя прогресивно надолу (копам дъното дето е лафа). Пробвах и само с хапчета, ама файда нямаше. Та мерки си трябват. Овреме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Петър Ангелов написа:

Тъй си е - ясен пример съм аз. С депресия съм от над 7 години. Като оставим факта, че ежедневно съм подтиснат и нищо не ми се прави (и не ми се учи нищо ново), почнах напоследък и със скоростта на гърмяща змия да забравям (а това ми пречи страшно много, понеже професията ми е свързана с нуждата да помниш много и различни неща). Отделно, че за последните 5 години минах през 4 психотерапевта и не успях да се напасна с тях и май и изгубих вяра и се отказах да търся други). Та да, вървя прогресивно надолу (копам дъното дето е лафа). Пробвах и само с хапчета, ама файда нямаше. Та мерки си трябват. Овреме.

Съгласен съм напълно, и колкото по-навреме се вземат мерки, толкова по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точки и запетайки да си чувал? С 300 зора ти прочетох целия роман... Личи си, че си необразован и неграмотен.

Намери си свястна работа, щом не искаш при вашите. В джобс-а има бол- стига да ти се работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петър Ангелов написа:

С депресия съм от над 7 години. 

А причината за депресията каква е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кой знае. Аз трудно си спомням какво съм правил вчера, ти ме питаш за причина от преди 7 години.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, can bozok написа:

@Петър Ангелов  Така е приятел , само човек с наща болест ще ни разбере , 

Това не е вярно, депресията не протича еднакво при всички засегнати от нея.
Има предпоставки свързани с личността на човека, които помагат тя да се прояви.
Има безброй възможни отключващи причини които я активират.

преди 10 часа, Петър Ангелов написа:
преди 18 часа, Белгиеца написа:

Кой знае. Аз трудно си спомням какво съм правил вчера, ти ме питаш за причина от преди 7 години.

Еми ако не намериш психоложка която да те измъкне от блатото ... психиатрите няма да го направят, те са полезни само за рецептите за лекарствата.
Една добра психоложка ще успее да я намери истинската причина и оттам , леко полеко ще почне да те "препрограмира" и връща към нормално мислене и живеене.
Ако животът ти преди това е бил нормален, може пак да стане такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, а баща ти къде е? При жив баща ти търсиш помощ от чужди хора.Заеби хаповете и психотерапевтите, те не помагат , а тровят човешкия организъм.Проблема е, че ти липсва мъжко присъствие в живота.Мъжки пример.Трябва да стоплите отношенията с баща ти.Той е пропуснал едно много важно нещо, а то е да те направи мъж.Израснал си покрай майка си, и за това си с лабилна психика и не си се изградил като човек.За приятелите, вече живота стана много динамичен, човек трябва да свърши много неща за един ден и не остава много време за приятелства.Защото те изискват време да се подържат, а реално вече не разполагаме много с такова свободно.И вече повечето хора са се ограничили до един двама приятела макс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Чингис Хан написа:

Авторе, а баща ти къде е? При жив баща ти търсиш помощ от чужди хора.Заеби хаповете и психотерапевтите, те не помагат , а тровят човешкия организъм.Проблема е, че ти липсва мъжко присъствие в живота.Мъжки пример.Трябва да стоплите отношенията с баща ти.Той е пропуснал едно много важно нещо, а то е да те направи мъж.Израснал си покрай майка си, и за това си с лабилна психика и не си се изградил като човек.За приятелите, вече живота стана много динамичен, човек трябва да свърши много неща за един ден и не остава много време за приятелства.Защото те изискват време да се подържат, а реално вече не разполагаме много с такова свободно.И вече повечето хора са се ограничили до един двама приятела макс.

Какво означава бащата да е фактор във възпитанието?

Ами ако самият баща е проблемен? Трябва ли на всяка цена, синът да взима пример от баща си и да подражава на него?

Много бащи са в окаяно състояние - алкохолици, наркомани, безделници нехаещи за живота си и този на семейството и децата!

Така че, моля без сексизми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Aumi написа:

Какво означава бащата да е фактор във възпитанието?

Ами ако самият баща е проблемен? Трябва ли на всяка цена, синът да взима пример от баща си и да подражава на него?

Много бащи са в окаяно състояние - алкохолици, наркомани, безделници нехаещи за живота си и този на семейството и децата!

Така че, моля без сексизми!

Ако бащата е алкохолик и наркоман, не задължително той да е примера на сина си в живота.Може да е дядо му например или треньора му по бокс.Но едно момче, задължително трябва да има емоционална връзка с по-голям мъж покрай , който да се изгради.Казарма вече няма така или иначе.За това днешните момчета масово стават кифли вече.Обескосмяеат се, скубат си веждите.С три чифта ръкавици и пак се оплаква, че му е студено, лабилни психики, наркомани, неможещи сами да се справят с живота.Повечето от тях или са израснали без баща, или бащата ги е оставил да се самовъзпитават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Aumi написа:

Той е пропуснал едно много важно нещо, а то е да те направи мъж.

Тук трябва да определиш какво означава истински мъж!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Aumi написа:

Тук трябва да определиш какво означава истински мъж!

Напърво място да се бори и никога да не се предава!  Той е още на 22г. и е на хапове и по психиатри.Представи си го на 32г. на какво положение ще бъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2021 г. в 18:37, Aumi написа:

Говори с вашите и им постави условия - че ако искат да работиш в магазина, трябва да ти плащат някаква надница, може седмична заплата. После, искай да имаш определено работно време или време за почивка.

Ти въобще проумяваш ли какво го съветваш?! И ако откажат?! 

Въобще запозната ли си колко е оборота на малък магазин в малко населено място?! 

Той по друг начин не може да помогне в домакинството, а въпросния магазин носи доход на семейството. 

Съвет към автора: Нуждаете се от специализирана помощ!!!

На село има доволно работа по двора. Най-доброто психологическо лечение е физическия труд!!! Вместо да киснете в "мрежата" която Вашите я плащат, то вземете една права лопата и "обърнете" двора. На воля псувайте там тази си съдба. 

Кратко: Помогнете реално на семейството си!!!

Успех!

п.п. То бива ролеви игри, но автора за три години едно не е разбрал: Какво е форума ....  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

Израснал си покрай майка си, и за това си с лабилна психика и не си се изградил като човек.

Ти не знаеш истинската причина довела до депресията му, ама даваш акъл.
Ето ти пример за човек който страда от TDAH и е бил в депресия няколко години, преди да успеят да му сложат диагнозата за нарушеното му внимание и концентриране.
https://www.arte.tv/fr/videos/096295-000-A/psycho/
Има субтитри на различни езици, гледайте ще разберете нещо което може би не знаете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване