Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Голяма ли ще е разликата в картината на не голям телевизор 32" между Full HD и HD Ready ?

Виж решението Разрешен от jhoro,

Препоръчан отговор

Разликата в цената между Full HD и HD Ready е стотина лева при 32" телевизор. Дали ще има разлика и в качествето на картина при този не голям според мен екран ? Доставчика на телевизия ми е Булсатком по интернет по оптичен кабел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

https://www.technomarket.bg/televizor/lg-32lm6300-smart-fhd-led-tv-09174572 Е това мисля да взема ! Не ми се дават повече пари не, че нямам за нещо, което ще гледам много рядко ! По-скоро ще му п

Само да вметна, че не очаквай китаец да работи, като марков телевизор.

Че кой говори вече за класическа кабеларка - аналогов сигнал по коаксиалка??? Повечето доставчици предлагат IPTV по оптика. Пп. В момента гледам fullHD 1920 х 1080 на „евтин“ апарат - Finlux / Ve

Публикувани изображения

преди 11 минути, Стоян Дамянов написа:

Разликата в цената между Full HD и HD Ready е стотина лева при 32" телевизор. Дали ще има разлика и в качествето на картина при този не голям според мен екран ?

Ако желаеш да си купиш телевизор , определи бюджет и ще получиш смислени предложения . Не си причинявай подобно нещо наречено HD ready . Ако гледаш канали с SD качество на някоя кабелна телевизия преживяването е потресаващо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Лично аз не мога да видя да има разлика. За други може и да е голяма.

И аз така мисля ! По-големите резолючии са за по-големи екрани 43" и на горе !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика има. Според/зависи от разстоянието на което се гледа.

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Също, и какво съдържание се "пуска", Например, ако е телевизия със  SD (576i) качество, за препоръчване е HD телевизор.

Или пък ако се гледат филми със Full HD, или 1080i телевизия, тогава се взема 1080p. телевизор.

Между-другото почти няма на пазара телевизори със 32 инча и 1080p. Евентуално, някой среден клас на Sony. Но, са по-скъпи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Ако желаеш да си купиш телевизор , определи бюджет и ще получиш смислени предложения . Не си причинявай подобно нещо наречено HD ready . Ако гледаш канали с SD качество на някоя кабелна телевизия преживяването е потресаващо .

Е, стига де ! Гледам интернетна телевизия по оптичен кабел на кинескоп и искам да сменя телевизора със смарт !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Стоян Дамянов написа:

Е, стига де ! Гледам интернетна телевизия по оптичен кабел на кинескоп и искам да сменя телевизора със смарт !

Всеки има различни критерии и възприятия . Преди родителите ми имаха телевизор с тази резолюция HD Ready и за мен качеството на картината е сравнително лошо при условие ,че стоя на 2.5 - 3 метра разстояние .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво гледаш и от какво разстояние. Като гледам на майка ми виваком какво "качествено" HD пускат и с HD Ready и с 4К ще е едно и също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ! Отговорът ти ми меше полезен ! Бюджета е нисък, но изглежда, че ще взема фул !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид, че в БГ, има 1-2 "4К" канала, и няколко HD, не мисля, че ще видиш разлика, освен ако не пуснеш някой филм FullHD от флашка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Стоян Дамянов написа:

Ето ! Отговорът ти ми меше полезен ! Бюджета е нисък, но изглежда, че ще взема фул !

Не знам какъв ти е бюджета (чужди пари - „не броя“), но 300 - 400-450 лева не са много - според мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика има и тя е осезаема. Имайки в предвид това, че нещата с качеството на предаване на доставчиците се развиват относително интензивно след 1 -2 години ще те е яд,че си спестил 100 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, jhoro написа:

Не знам какъв ти е бюджета (чужди пари - „не броя“), но 300 - 400-450 лева не са много - според мен.

Да, да ! Просто за информация питах, въпреки, че съм решил фул да е !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Стоян Дамянов написа:

При 32 инча няма разлика. Кажи по добре към какво си се насочил като модели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Стоян Дамянов написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще намериш някаква разлика. Още повече с качеството на нашите кабеларки - аз не знам HD каналите да са FullHD. Дори и при филм от USB или някакъв плеър. А и повечето HD телевизори приемат FullHD сигнал през HDMI. За кои марки и модели става въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевадна. Ако знаеш какво да гледаш. При БСК хептен, защото изходния сигнал е бая компресиран и при некратно разпъване на сигнала към резолюция на матрицата се виждат. Погледни например около субритрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Eclipse2G написа:

Нашия ! Некитаец има ли ?

преди 29 минути, Coco1 написа:

При 32 инча няма разлика. Кажи по добре към какво си се насочил като модели.

Филипс, Телефункен, един Финлукс в Зора.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Стоян Дамянов написа:

Нашия ! Некитаец има ли ?

Разбира се ,че има . Зависи какво търсиш . Повечето модели от ниския клас са сглобки в турски заводи . Единият от моите телевизори е произведен в Словакия .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Стоян Дамянов написа:

Филипс, Телефункен, един Финлукс в Зора.....

Това е най доброто в тоя клас. Тия които си избрал са турци и менте китаец.

https://www.technomarket.bg/televizor/tcl-32es580-smart-hd-led-tv-android-09182263

https://www.technomarket.bg/televizor/tcl-32s615-smart-hd-led-tv-android-09182264

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ript написа:

Вярно ли е че Самсунг били най читавите или е мит, и кои са за купуване. 

абсолютно....

купих един plano,да не излъжа 2003 или 05.....

тогава си бяха конкуренция със сони блак тринитрон....

та трябваше да избирам-самсунг сглобяван в словения....

или сони от унгария....

оня ден,понеже го държах в мазата,реших да го включа информативно.....бачка кучето...

докато от тринитрони,за три до пет години след това,преливаха сервизите

за сегашните модели....не знам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига офтопици.

Кой етикет какво е е писано многократно във форума.  Какъв майн борд с какъв дисплей е комплектуван е отделен въпрос

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32'' HD HDR TV POWERED BY ANDROID TV - ES58 Series | TCL Europe

За този го водят с 1366x768 резолюция, обаче:

Цитат
HDMI max resolution 1080P/60Hz

това не означава ли, че реално матрицата е 1080p? А и това е интересно:

Цитат
10 bit panel Yes

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване