Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Raiffeizen bank ,наложен е лимит на вашата сметка.

Препоръчан отговор

Здравейте,от заглавието на темата се разбира,какъв ми е въпроса.Получих това съобщение 

Уважаеми клиенти,

Засякохме, че във вашата сметка липсва важна информация свързана със защитата на профила Ви за онлайн банкиране. Налагаме лимит на вашата сметка от съображения за сигурност. Молим Ви възможно най-скоро да потвърдите вашата самоличност, за да продължите да оперирате със средствата си. Можете да го направите като посетите нашият уебсайт.не банкирам и т.н .по тази карта се превежда само заплата .Преди няколко дена получих др .SMS в АБВ пощата ,който отворих само папката но не цъкнах на линка.Осъмних се и не го отворих,но все пак може ли да е някаква Хакерска атака! ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, danieli написа:

Виж адреса на подателя. Определено Не е  писмо от банката!

Първото писмо съм го изтрил а на това пише/  Натиснете тук за потвърждение че сте вие/ .няма никакъв адрес.а написано с букви.Може би адреса е след климата не ми се рискува. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо недей отваря,изтривай емейла. Не е от банката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, danieli написа:

Имам предвид след като си отворил писмото, най горе пише - От ( някакъв адрес) До ( твоя 

Какъв трябва да е истинския адрес пратен в  Абв пощата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научете се - никога по никакъв повод не цъкайте на линкове в E-mail. Особено ако изглеждат от място или институция, с които нямате отношения.  Или "печелите" нещо от лотария, в която не сте участвали.

Изключваме някои случаи за потвърждаване на регистрация.

По принцип тази поща е несигурна, доста се оплакват за проблеми. В голяма част сами си си ги създали.

Канкретно за банка - ако действително имате отношения и си дал тази поща за контакт - отиди до офис за справка - има във всеки град офиси. И нищо не налага спешност. Ако нямаш - трий. Спамът никога не свършва.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Филипов написа:

И нищо не налага спешност. Ако нямаш - трий. Спамът никога не свършва.

Напротив - по най-бързия начин би трябвало да посети офис на Банката.
И много често не става дума за спам, а за фишинг.
Добре е също Банката да бъде уведомена, че от нейно име се изпраща фишинг. Обикновено при такаава информация те уведомяват всичките си клиенти с онлайн банкиране за ситуацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qqqqqqqqq написа:

Здравейте,от заглавието на темата се разбира,какъв ми е въпроса.Получих това съобщение 

Уважаеми клиенти,

Засякохме, че във вашата сметка липсва важна информация свързана със защитата на профила Ви за онлайн банкиране. Налагаме лимит на вашата сметка от съображения за сигурност. Молим Ви възможно най-скоро да потвърдите вашата самоличност, за да продължите да оперирате със средствата си. Можете да го направите като посетите нашият уебсайт.не банкирам и т.н .по тази карта се превежда само заплата .Преди няколко дена получих др .SMS в АБВ пощата ,който отворих само папката но не цъкнах на линка.Осъмних се и не го отворих,но все пак може ли да е някаква Хакерска атака! ?

Фишинг !!!  Пращали са ми почти от всички банки. Най-смешно е  , когато изобщо нямаш никакъв допир със съответната банка , да не говорим за акаунти , клиенти и сметки , обачеее са ти "спрели " сметката " видите ли ...

Фишинг !!! Не отваряй - Трий !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самите банки много рядко (да не кажа почти никога) не пращат e-mail-и (изключение е PayPal). Отделно много лесно може да се види domain-а на писмото. Обикновено е някаква безсмислица с random символи преди @.

А ако самия линк води до съкратени линкове е още по-съмнителен.

За такива случаи има две добри добавки (освен собствената интуиция):

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unshort-link/

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/netcraft-toolbar/

Ако имаш онлайн акаунт в самата банка може би е добра идея да смениш паролата си (за всеки случай), но НЕ като посетиш линка в това писмо, а ръчно като въведеш адреса на банката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, цър-вул написа:

Напротив - по най-бързия начин би трябвало да посети офис на Банката.
И много често не става дума за спам, а за фишинг.
Добре е също Банката да бъде уведомена, че от нейно име се изпраща фишинг. Обикновено при такаава информация те уведомяват всичките си клиенти с онлайн банкиране за ситуацията.

За всяко едно писмо? Хайде стига глупости....ако толкова се съмнява, може да се свърже с call центъра. Такива писма получавам постоянно, те са от разни случайно генерирани пощи и кой знае, може и китайци да ги пращат. Банката нищо не може да направи и да иска. Най-добрия вариант е подобни писма да се трият или да се маркират като спам и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познат изгоря с последните си 350лв по карта, защото пак в АБВ беше получил писмо и инструкции за смяна на парола. Миналата година сменях карта и тия тъпунгери ми актуализираха информацията, но не се сещам да са искали мейл. За сметка на това не промениха телефона и сега правя чудеса за да вляза в интернет банкирането за да видя наличност по сметка, т.е. радвам се, че си пазя стария номер, на който идват смс-сите след актуализация на данните ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inana.. написа:

Фишинг !!!  Пращали са ми почти от всички банки. Най-смешно е  , когато изобщо нямаш никакъв допир със съответната банка , да не говорим за акаунти , клиенти и сметки , обачеее са ти "спрели " сметката " видите ли ...

Фишинг !!! Не отваряй - Трий !

В смисъл ! Как спрели? A за на 15 получавам aванс само по тази карта,работодателя ще може ли сега да ми праща пари на 15то число или Не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, qqqqqqqqq написа:

В смисъл ! Как спрели? A за на 15 получавам aванс само по тази карта,работодателя ще може ли сега да ми праща пари на 15то число или Не?

Виж сега , по принцип банките не известяват с имейли , а пращат смс !

Това , което искам да ти кажа е , че много лесно можеш да провериш във всеки офис на банката ти или , чрез директни телефонни линии какъв е проблема и дали изобщо има някакъв такъв.

Моят съвет беше на такива имейли да не отговаряш и да не си посочваш ЛД !

Напоследък заливат с такива Фишинги пощите !

Във пощата ти има опция да ги докладваш за Фишинг или Спам .

Ползвай и докладвай за Фишинг . Това  е. 

Ако имаш свободно време можеш и в Кибера да ги обявиш 

с [email protected]ishing.org

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Inana.. написа:

Виж сега , по принцип банките не известяват с имейли , а пращат смс !

Това , което искам да ти кажа е , че много лесно можеш да провериш във всеки офис на банката ти или , чрез директни телефонни линии какъв е проблема и дали изобщо има някакъв такъв.

Моят съвет беше на такива имейли да не отговаряш и да не си посочваш ЛД !

Напоследък заливат с такива Фишинги пощите !

Във пощата ти има опция да ги докладваш за Фишинг или Спам .

Ползвай и докладвай за Фишинг . Това  е. 

Ако имаш свободно време можеш и в Кибера да ги обявиш 

с [email protected]

Писах на банката ,пратих адреса на връзката и казаха че не е техен и е бил опит за измама.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, qqqqqqqqq написа:

Писах на банката ,пратих адреса на връзката и казаха че не е техен и е бил опит за измама.

Хайде , един проблем по-малко.  👍

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, danieli написа:

Имам предвид след като си отворил писмото, най горе пише - От ( някакъв адрес) До ( твоя адрес).

Не, има маскиране. Трябва да избереш Инфо и оттам ще видиш реалния подател.

преди 5 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Самите банки много рядко (да не кажа почти никога) не пращат e-mail-и (изключение е PayPal).

И задължително трябва да се обърнат по име. А не "драги потребителю/Скъпи/Уважаеми г-не/г-жо" и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Myanmar написа:

Не, има маскиране. Трябва да избереш Инфо и оттам ще видиш реалния подател.

И задължително трябва да се обърнат по име. А не "драги потребителю/Скъпи/Уважаеми г-не/г-жо" и т.н.

Имаше адрес някакъв ,пратих го на служител на банката и ми каза,че не е техен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не цъкай на никакви линкове, а звънни на банката. Аз повече от два месеца игнорирах подобно съобщение от моята банка и днес реших да мина през близкия им клон. Оказа се, че тъй като миналата година съм си подновил личната карта, трябва да преподпиша декларация за личните ми данни иначе нямат право да ме обслужват. Пак повтарям НЕ ЦЪКАЙ НА ЛИНКОВЕ в съобщения от такива институции, а ако ти изглежда истински имейла, намери в интернет номера на колцентъра им и им звънни.

преди 43 минути, sound написа:

Ако има някакъв проблем от банката ще ти се обадят по телефона - по мейли такива неща не вършат.

Днес изрично ме питаха как искам да водят в бъдеще кореспонденцията с мен, дали по телефон или имейл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване