Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Грешка след преинсталиране

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си преинсталирах операционната система на компа Windows 7 Home Premium. Направих активация и изключих ъпдейтите (така ме посъветваха). След което на десктопа периодично се появява съобщение за грешка

C:\Users\Antoniya\AppData\Local\Temp\utt3224.tmp е неуспешно. (Verify Sig Error: 0x80096005).

Можете ли да ми помогнете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-a от Zamunda ли е? Ако да, преди инсталирала ли си този релийз и имала ли си проблеми с него? Лично аз не съветвам веднага да се изключват WU, защото е хубаво да си инсталира някои критични актуализации за сигурността и премахването на различни проблеми. Другото защо си се спряла на тази версия за мен Professional и Ultimate са по-добри. Стартирай cmd като Администратор и изпълни командата:

sfc /scannow

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, antony_z написа:

Направих активация и изключих ъпдейтите

По-добре като направиш активация да си ъпдейтнеш системата, и след това да ги спреш (изключиш).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай .NET Framework SDK Version 1.1, след което стартирай Command prompt (Admin)  и в черния прозорец постави получерния ред и натисни [Enter]:
"%ProgramFiles%\Microsoft Visual Studio .NET 2003\SDK\v1.1\Bin\setreg.exe"  9 FALSE
Рестартирай.
Ако всичко е ОК може да деинсталираш  .NET Framework SDK Version 1.1
setreg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

Другото защо си се спряла на тази версия за мен Professional и Ultimate са по-добри. Стартирай cmd като Администратор и изпълни командата:

Не всички ползват про и по-високата версия, поради простата причина, че няма работи, които ще й трябва.  Като се ползва вкъщи, за обикновенни операции, за чий й е Ultimate?

PS: Ъпдейтите май са ги спрели.  Опитвал съм и да обновя системата. Дава грешка. До скоро и аз бях на 7-цата, но някои програми не искаха да се инсталират или ъпдейтнат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се прави съвсем така с Windows 7.

1. Правим една папка. Например: D:\win7

2. Теглим:

- чист windows 7 service pack 1 образ - става дума за образите от Май 2011 година.

- UpdatePack7R2

- directx x86 или x64 според windows-a

- .net framework x86 или x64 според windows-a

- visual c++ x86 или x64 според windows-a

и слагаме всичко изтеглено в направената папка

3. Влачим windows.iso файла връху UpdatePack7R2.exe и отиваме да си пием кафето.

4. Записваме новополучения windows_21.3.23.iso образ на флашка и преинсталираме. След инсталацията спираме ъпдейтите, ако искаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, цър-вул написа:

Не май, януари. Миналата година.

Много ти благодаря за ценната информация. Тук ставаше въпрос за старите ъпдейт. Нови е ясно, че няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Eclipse2G написа:

Не всички ползват про и по-високата версия, поради простата причина, че няма работи, които ще й трябва.  Като се ползва вкъщи, за обикновеНи операции, за чий й е Ultimate?

За всякакъв. Никога не знаеш кое ще ти потрябва. Пък и особено след като е без пари, въобще не се и замислям ! Windows XP Pro, Windows 7 Ultimate, Windows 10 Pro... друго е ако ще се дават 500 че и повече лева за целта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, antony_z написа:

Здравейте, наскоро си преинсталирах операционната система на компа Windows 7 Home Premium. Направих активация и изключих ъпдейтите (така ме посъветваха). След което на десктопа периодично се появява съобщение за грешка

C:\Users\Antoniya\AppData\Local\Temp\utt3224.tmp е неуспешно. (Verify Sig Error: 0x80096005).

Можете ли да ми помогнете?

Това прилича на временен файл на uTorrent. Може да се спре да стартира с Windows (от настройките на самия клиент) или да се опита с друга версия на клиента:

Image-192.png

Това обаче е по-скоро заобикаляне на проблема. Защо не е цифрово подписан не се знае. Може да е от версията на програмата, може да има проблем с Cryptographic Service в Windows (стартирай долния файл с десен бутон и Run as administrator)

fix.bat

Той ще се самоизтрие като приключи.

Може да не е качена SHA-2 актуализацията. (с тези спрени ъпдейти така става често)

За 32 битовата версия на Windows 7

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=46078

За 64 битовата версия на Windows 7

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=46148

преди 16 минути, [email protected] написа:

За всякакъв. Никога не знаеш кое ще ти потрябва. Пък и особено след като е без пари, въобще не се и замислям ! Windows XP Pro, Windows 7 Ultimate, Windows 10 Pro... друго е ако ще се дават 500 че и повече лева за целта...

А защо не Windows 10 Enterprise? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, мина ми през ума, може би защото (май) не се предлага толкова масово като например през инструмента на Microsoft за създаване на носител / за надграждане... но иначе да, не е лошо като идея . Дори и да е само за пърлама. :)

преди 13 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това прилича на временен файл на uTorrent. Може да се спре да стартира с Windows (от настройките на самия клиент)

Впрочем, сега се сетих че аз въпреки че съм задал на uTorrent да не се пуска заедно със системата, когато оставя някой недовършен торент (не изтеглен докрай) - той се пуска сам въпреки настройката. Не съм сигурен дали винаги, но го е правил...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, [email protected] написа:

Да, мина ми през ума, може би защото (май) не се предлага толкова масово като например през инструмента на Microsoft за създаване на носител / за надграждане... но иначе да, не е лошо като идея . Дори и да е само за пърлама. :)

Ами зависи. Enterprise дава и за домашни потребители доста добри възможности като Applocker-a да речем. Макар че съм намирал статии, където уж може да се подкара и на Pro. И други екстри има също, но няма да се спирам на тях сега. Мисълта ми е, че ако е гарга да е рошава. Вече ако човек трябва да се съобразява с бюджета тогава определено би бил по-строг и пестелив откъм изисквания.

преди 7 минути, [email protected] написа:

Впрочем, сега се сетих че аз въпреки че съм задал на uTorrent да не се пуска заедно със системата, когато оставя някой недовършен торент (не изтеглен докрай) - той се пуска сам въпреки настройката. Не съм сигурен дали винаги, но го е правил...

При мен пък точно оттук се спира най-добре (отколкото ако го спра от Task Manager => Startup) или с AutoRuns, но може да се опита и с тях като цяло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Нови е ясно, че няма.

Има, но са за корпоративни потребители, които са си платили за поддръжка след края на офиц. поддръжка и за ATM устройствата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.04.2021 г. в 11:41, B-boy/StyLe/ написа:

А защо не Windows 10 Enterprise

А защо не Windows 10 Education? ;) 

на 11.04.2021 г. в 12:04, B-boy/StyLe/ написа:

уж може да се подкара и на Pro

Или да се ползва някоя алтернатива на Applocker. Например Windows Program Blocker
ngcb108

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното не може да се сравнява с Applocker по възможности. Знам я, но при Applocker имаш доста по-гъвкави правила и свобода. То ако ще е тя, по-добре Comodo направо. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

То ако ще е тя, по-добре Comodo направо. :D

Ако е САМО за блокиране на приложения/програми 800к в сравнение с 200-300МБ дълбоко вкореняваща се в ОС Комодо...
Всичко зависи от целта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Ако е САМО за блокиране на приложения/програми 800к в сравнение с 200-300МБ дълбоко вкореняваща се в ОС Комодо...
Всичко зависи от целта...

Дори за блокиране не може да се мери с правилата на Applocker - сертификати, publishers, file path и т.н. Разбира се, че за някои ограничени случаи ще свърши работа на средностатистическия потребител, но който иска да изцеди максимума...

А иначе Comodo е ясен, че е за пълен контрол и това по-скоро беше лек сарказъм. :) Ясно ми е, че Comodo е overkill за доста от потребителите.

Даже по-скоро алтернативата на AppLocker е anti-exe програма като AppGuard Solo (макар да е доста скъпа) или NoVirusThanks ExeRadar Pro (макар да няма още финална версия на последната версия).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване