Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко са разходите на двустаен апартамент в средно голям провинциален град в България?

Препоръчан отговор

Колко са средно разходите на един двустаен апартамент, хол, спалня и кухня,в средно голям провинциален град в България през топлия сезон и студения.Като апартамента ще има директно парно и топла вода от теца, тоест без бойлер, и ще е добре изолиран.И няма да е на сенчесто място, по-скоро обратното, място където да влиза слънце през целия ден.И примерно да има и гараж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Чингис Хан промени заглавието на Колко са разходите на двустаен апартамент в средно голям провинциален град в България?
  • Отговори 72
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Баси, от диалог за апартамент се стигна до заплатата на питащия, през живота на българина и накрая до коментари за политиката на България.

Бива - да ядем трева, ама като гледам цените на руколата (глухарче) … Отивам „да паса” на някоя ливадка!

Много „общо“ зададен въпрос, пък ... бързате да отговаряте конкретно! Трябва да се вземат предвид една камара неща - ето основните вид на сградата - монолитна, ЕПК, панелка ... със

Парното *бава майката и на най-икономичните потребители. Имам апартамент в София на бойлер и пак в София на парно. Този на парно ми излиза много солено през цялата година - ползвам не ползвам парно, в даден момент просто идва изравнителната сметка. Затова съм премахнал радиаторите и се отоплява апартамента на ток - рай за сметките. Автоматично паднах с няколко стотин лева надолу.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не се казва тристаен апартамент, а двустаен. Кухнята не се смята за стая, а за помещение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Myanmar написа:

Колкото похарчиш. Или трябваше да се похвалиш, че ще си купуваш тристаен апартамент?

Аз харча на макс когато съм в къщи.Там е моята крепост и както е казал един велик българин: Икономията е майка на мизерията.

За това уточних, че искам да е с парно и централно топла вода.Имам период от живота си в , който съм се отоплявал на ток и къпал на бойлер, даже и с барзовар кофа и канче, не е за мен тоя живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен разходите през топлата част на годината са до 100лв. в студената част до 200лв. т.е. около 100лв. за парно, но съм среден, топъл апартамент !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Чингис Хан написа:

Аз харча на макс когато съм в къщи... моята крепост

Похвали се, хайде лягай си вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, JohnTRIVOLTA написа:

На мен разходите през топлата част на годината са до 100лв. в студената част до 200лв. т.е. около 100лв. за парно, но съм среден, топъл апартамент !

Че то това нищо не е.Би било рахат.А кога пускат парното от теца и кога го спират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сложих дограмата и външната изолация на апартамента, който винаги е бил на ток (отопление и бойлер), температурата в стаите се качи с между 2 и 3 градуса във всяка стая. Иначе на ток в най-студените дни през зимата около 130 лв., през лятото падам под 70 лв. Студена вода около 20 лева всеки месец. Външен апартамент, последен етаж. Пиша го за съпоставка спрямо коментара на @JohnTRIVOLTA 🙂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че дограмата и изолацията нямат нищо общо с пестенето на пари. Нито тези 2-3 градуса имат някакво значение, нито има финансова изгода да инвестираш 10-20 000 лв., за да ти падне разхода със 100 лв. три месеца годишно.

А и те не са вечни.

А и като добият малко повече популярност пожарите с тази изолация, която е петролно изделие, при което цялата сграда се изпича за секунди, хората ще преосмислят целите си.

А и Алонсо нищо няма да си купи, а само си мечтае. Чакаме го още да купи калдата с неговата заплата по строежите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

Колко са средно разходите на един двустаен апартамент, хол, спалня и кухня,в средно голям провинциален град в България през топлия сезон и студения.Като апартамента ще има директно парно и топла вода от теца, тоест без бойлер, и ще е добре изолиран.И няма да е на сенчесто място, по-скоро обратното, място където да влиза слънце през целия ден.И примерно да има и гараж.

Така обяснено,надали ще има база за сравнение.Има страшно много фактори.Като се почне с изложение,квадратура,колко човека ще го обитават,и за какво време от денонощието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Вода - 15 лв.

Само август ли се къпете? На морето или в рекичката?

преди 1 час, Myanmar написа:

Все си мисля, че дограмата и изолацията нямат нищо общо с пестенето на пари.

Както обикновено нищо не мислиш...:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, JKirilov написа:

Само август ли се къпете? На морето или в рекичката?

Ти по колко часа се джвакаш в банята?

Банята се ползва буквално всеки ден, а да и в сметкита за тока влиза и бойлера, но просто нямам как да го извадя от сметките просто така на око. Отоплението не е на ток.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, JKirilov написа:

Както обикновено нищо не мислиш...:angry:

Обаче не можеш да го подкрепиш с числа като мен, а само с емотиконка, нали?

В центъра на моя град двустайните апартаменти започват от 120 000 евро. И вие му се вързахте на Алонсо, че ще си купува апартамент в България за четвърт милион, ама се цигани как да спести 50 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много „общо“ зададен въпрос, пък ... бързате да отговаряте конкретно!

Трябва да се вземат предвид една камара неща - ето основните

• вид на сградата - монолитна, ЕПК, панелка ...
  • състояние на стените и дограмата - топлоизолация, термопакети, стъклопакети (ако има) ...
  • изложение и разположение. Крайни, северни, първи и последен етаж жилища се топлят по-трудно.
  • обитаемост - ако половината жилища не се топлят е „кофти“;
  • изисквания на евентуалния обитател. Един при 20 °C казва - „жега“, на друг при 23 °C му е хладно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bojoviki написа:

Така обяснено,надали ще има база за сравнение.Има страшно много фактори.Като се почне с изложение,квадратура,колко човека ще го обитават,и за какво време от денонощието.

Двама човека пенсионери.

преди 12 минути, jhoro написа:

Много „общо“ зададен въпрос, пък ... бързате да отговаряте конкретно!

Трябва да се вземат предвид една камара неща - ето основните

• вид на сградата - монолитна, ЕПК, панелка ...
  • състояние на стените и дограмата - топлоизолация, термопакети, стъклопакети (ако има) ...
  • изложение и разположение. Крайни, северни, първи и последен етаж жилища се топлят по-трудно.
  • обитаемост - ако половината жилища не се топлят е „кофти“;
  • изисквания на евентуалния обитател. Един при 20 °C казва - „жега“, на друг при 23 °C му е хладно.

Зимата 23-4 градуса да е топло.

преди 2 часа, Myanmar написа:

А и Алонсо нищо няма да си купи, а само си мечтае. Чакаме го още да купи калдата с неговата заплата по строежите.

Моята заплата по строежите, е колкото приблизително твои за шест месеца в у бегето да опъваш каиша. Аз само да не работя, по гръб да лежа моя стандарт не моиш го доближи, ка моли да го стигнеш, ако ще да не излизаш от смачканата кантора където са те завряли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Чингис Хан написа:

Аз харча на макс когато съм в къщи.Там е моята крепост и както е казал един велик българин: Икономията е майка на мизерията.

Като харчиш на макс ти предлагам да махнеш дограмата и изолацията(ако има) и се опитай да поддържаш 20 тина градуса през зимата,ако се сетя за други идеи ,за да подпомогна харченето "на макс" ще пиша пак!Между другото" в къщи" в смисъла,в който си го употребил се пише слято,демек вкъщи:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Слави Маринов написа:

Като харчиш на макс ти предлагам да махнеш дограмата и изолацията(ако има) и се опитай да поддържаш 20 тина градуса през зимата,ако се сетя за други идеи ,за да подпомогна харченето "на макс" ще пиша пак!Между другото" в къщи" в смисъла,в който си го употребил се пише слято,демек вкъщи:))

На макс имам предвит, че не се правят икономии.Да се пуска парното примерно 3 часа сутрин и 3 часа вечер за да не дойде голяма сметка.Или да се гасят лампи при не ползване на помещенията.Искам да ми е светло до като съм жив.Като ме заровят ще ми е тъмно завинаги.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Чингис Хан написа:

На макс имам предвит, че не се правят икономии.Да се пуска парното примерно 3 часа сутрин и 3 часа вечер за да не дойде голяма сметка.Или да се гасят лампи при не ползване на помещенията.Искам да ми е светло до като съм жив.Като ме заровят ще ми е тъмно завинаги.

Не знам защо отново го споменаваш парното - то нали е извън сметките?

За буквално за 100W можеш да си направиш всичко да ти свети, но според мен когато лягаш да спиш поне прави както Bean, Mr Bean.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За топлия сезон = не зная, а за студения е между 600 и 800 лв.

Принципно ползвай това или това , а най-добре това, за да определиш каква мощност ти трябва, а после по цената на ползваната енергия.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Myanmar написа:

Все си мисля, че дограмата и изолацията нямат нищо общо с пестенето на пари. Нито тези 2-3 градуса имат някакво значение, нито има финансова изгода да инвестираш 10-20 000 лв., за да ти падне разхода със 100 лв. три месеца годишно.

А и те не са вечни.

А и като добият малко повече популярност пожарите с тази изолация, която е петролно изделие, при което цялата сграда се изпича за секунди, хората ще преосмислят целите си.

Дограмата и изолацията държат топлото да не бега на вън и студа да не влаза вътре. пЕри с дограма от преди 20-30 години, която е пред разпадане. Зимата да ти влиза студ да ти  бута климатика или каквото ти грее, нон-стоп, после ревеш , че много голяма сметка за ток даваш. Относно вечността - и ти не си вечен. От както се пренесохме в ново жилище, баща ми сложи дървена дограма(двустенна, нямаше тогава други) и от 15 години дограмата не е мръднала. Подхранва се и се чисти редовно. Единствено зимата се издува леко и е проблем затваряне, но нищо съществено. Климатика се настройва на 18-20 градуса и много рядко го чувам да се включва. А и той е на тия години и още работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Чингис Хан написа:

Дървата за огрев са много скъпи. Хората се молят и пускат молби да им пуснат някой кубик дърва от обищаната. Трябва ти поне 8 кубика дърва за зимата, мисля. Затова отиват нелегално някои и си берат дърва за огрев в гората. Или горят, каквото имат вкъщи. 

Токът също е много скъп, готвят на дърва или газ. Климатикът харчи много. Затова Кюмбе за отопление. Водата не е много скъпа и се лее по улиците. Перат си килимите на улицата, правят компоти, мият си колите с парочисткачка. 

Няма проблем. Водата е евтина. И няма контрол, даже ако и язовирът пресъхне. 

В провинцията не знам, дали има ПАРНО? 

В моят край няма парно и поне не съм чувал да има такова нещо.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване