Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колеги какви мислите за тази машина. Струва ли парите и мога ли да взема нещо по-добро за около 3-4000 лв. И като цяло Intel I9-10900k или Ryzen 9 3900X

https://plasico.bg/kompyutyr-hitman-ryzen-ryzen-9-3900x-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-184379.html

screenshot-plasico.bg-2021_04.21-18_10_58.thumb.png.72bd563c19918f4c772caf29f10801a6.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че е познато вече,но за ориентация :

amd ryzen 9 3900x срещу Intel Core i9-9900k

Машинката е на ниво.А дали си струва,зависи....от нуждите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 години гаранция, при условие, че гаранцията на повечето компоненти е минимум 3 години? Виж тук има добри оферти, ако е за игри, по-добре ще е 6700/6800 XT или RTX 3070.

G:RIGS | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за игри ама предпочитам нещо по-сериозно за да не го сменям през няколко години. 

Този линк дето си дал са само i7 и Ryzen 7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каква работа точно ще се ползва? Видеокарта нужна ли е и каква, може ли да се кара с вградено видео или нещо бюджетно - примерно за филми/4К ще е достатъчна и 1030/1050 (TI), като може да се наблегне на други неща - RAM памет, процесор, дискове...

преди 10 минути, Kalin Karaboychev написа:

Не е за игри ама предпочитам нещо по-сериозно за да не го сменям през няколко години. 

Този линк дето си дал са само i7 и Ryzen 7

Какви да са? Вътре допълнително може да се добавят компоненти, може и да се договориш с тях за нещо допълнително предполагам. Иначе отделно може всичко да се сглоби и от други места.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Лично мнение:

Лаптоп,настолен...пералня,сушилня....не са баничките,които си купуваме всяка сутрин....Инвестира се за поне 5(10) години...в зависимост от потребностите..като включвам и това,което може и да потрябва.....Лично аз предпочитам да надхвърля малко бюджета,но да съм спокоен поне 5-6 години...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами общо взето се ползва за от всичко по малко. Чак за вградено видео не съм такъв авантюрист. Предпочитам каквото и да реша да правя да нямам ядове. 

преди 4 минути, Proshark написа:

:offtopic_s:

Лично мнение:

Лаптоп,настолен...пералня,сушилня....не са баничките,които си купуваме всяка сутрин....Инвестира се за поне 5(10) години...в зависимост от потребностите..като включвам и това,което може и да потрябва.....Лично аз предпочитам да надхвърля малко бюджета,но да съм спокоен поне 5-6 години...

Точно така мисля в момента съм с машина на около 10 години и като я взех беше доста скъпа, но не съм имал никакви проблеми. Но вече все по-често ми бави и трябва да се сменя. И старата ще я дам на някой в офиса :)

Processor    Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHz   3.80 GHz
Installed RAM    12,0 GB
System type    64-bit operating system, x64-based processor

Ама сега гледам на Ryzen-a пише: 8 Core

https://plasico.bg/kompyutyr-hitman-ryzen-ryzen-9-3900x-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-184379.html

А на I9-10900k: 10 Core

https://plasico.bg/kompyutyr-halfdan-intel-i9-10900k-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-184553.html#full-details

В случая Intel-a ли е по-добре или Ryzen-a да взема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото @Raze е прав..Подобна конфигурация може да излезе и по-евтино...ако се попадне на хора...Моята е подобна на твоята-разликата е ,че Intel-a е i7 и Ram-а е 8. Когато я конфигурирахме, разликата от готова подобна беше около 500лв....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-евтино едва ли но може да се подберат частите една идея по-добре и да се получи пълната гаранция.

Последно точно от същата фирма като преглеждах нещата излизаха малко на кантар с видеокартата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите а за това какво мислите:

Ама сега гледам на Ryzen-a пише: 8 Core

https://plasico.bg/kompyutyr-halfdan-intel-i9-10900k-8gb-1tb-rtx-3060-12gb-gddr6-184553.html#full-details

В случая Intel-a ли е по-добре или Ryzen-a да взема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен конфигурацията не си струва най-вече заради гаранцията. Моят съвет е ако имаш читава видеокарта да покараш с нея още време докато се пооправят наличностите и съответно цените. Иначе ето моето предложение, не включва видеокарта.

https://www.jarcomputers.com/cart/recommend/jhBuSBpuJxrfIdq

преди 19 минути, Kalin Karaboychev написа:

Ама сега гледам на Ryzen-a пише: 8 Core

В случая Intel-a ли е по-добре или Ryzen-a да взема

Ryzen 9 3900x е 12-ядрен, Ryzen 7 3800x е 8-ядрен. Вариантите са или са объркали името на процесора или броя на ядрата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kalin Karaboychev написа:

навсякъде пишат че е 12, което ме усъмнява за предлаганата конфигурация
https://duckduckgo.com/?q=AMD+Ryzen+9+3900X&atb=v270-1zx&ia=web

аз така се прекарах с един уж четириядрен лаптоп, а се оказа двуядрен, четиринишков

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор с консумация, доближаваща 300 вата, не мисля, че е особено добре да се купува.

Power Consumption - Intel Core i9-10850K Review: The Real Intel Flagship (anandtech.com)

Intel Core i9-10900K Power Consumption, Turbo Boost, Thermals - Intel Core i9-10900K Review: Ten Cores, 5.3 GHz, and Excessive Power Draw | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Още повече с неизвестна дънна платка (ако се вземе от опционалната ASUS PRIME H570 може и да е по-добре). И както са го написали за охладител AMD на интел процесор.....

Цитат

AMD AM4 Cooler: 0.00 лв.

Тези почти 300 вата под това ме съмнява нещо по-различно от водно охлаждане да може да охлади, без да прегрява процесора. Като толкова дължиш да е сглобен, по-добре например това с 3 годишната гаранция:

G:RIGS > be quiet! Silent Castle Black (AMD) | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

избери си AMD Ryzen 7 5800X за процесор, щом искаш 8 ядра, избери си SSD и HDD допълнително и евентуално говори да ти сложат RTX 3060, и да ти приспаднат от цената.

Вариант е и това:

Absolute > Dominator Black (AMD) - MSI Edition | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

и да ти сложат 8 ядрен процесор, въпреки че и 5600х ще ти е предостатъчен в близките няколко години за всякаква работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за "водните" са митове и легенди. Това го казвам и на хората в другия лагер просто се спрете.

Охлаждане на въздух за стотина лева се справя отлично с "печките" и на двата отбора.

п.с. И това със стария дизайн на охладителите?

Моля ви охладителите отдавна са измислени и няма значение дали е модел от преди години.

Mugen 5 не знам на колко години стана но върши същата работа като двойно по-скъпо "водно".

По-важното е че върши работа и дали ще е по-скъпо на въздух или набутавка с "водно"

просто няма смисъл за повечето хора дето искат да си ползват машината нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то е ясно, че няма да взема баш стандартното оглаждане там има опции и ще поръчам някое от другите.

Благодаря ви за съветите момчета. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен конфигурацията не си струва най-вече заради гаранцията.

Не искам да коментирам техническата част, ама тая гаранция …
Гаранцията е показател, колко „му стиска” на производителя/търговеца! Дали нещото е с 1 или 10 години гаранция - изобщо не е показател за качество!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Roujin Z написа:

Това за "водните" са митове и легенди. Това го казвам и на хората в другия лагер просто се спрете.

Охлаждане на въздух за стотина лева се справя отлично с "печките" и на двата отбора.

п.с. И това със стария дизайн на охладителите?

Моля ви охладителите отдавна са измислени и няма значение дали е модел от преди години.

Mugen 5 не знам на колко години стана но върши същата работа като двойно по-скъпо "водно".

По-важното е че върши работа и дали ще е по-скъпо на въздух или набутавка с "водно"

просто няма смисъл за повечето хора дето искат да си ползват машината нормално.

В статията, която съм дал по-горе, при по-сериозно натоварване на i9-10900K, дори и Noctua NH-D15 не може да се справи, а това е охладител от висок клас за над 160 лева, като му гледам най-ниската цена. 100 градуса не са ниска температура, а и тротълва. Иначе ако не се товари много процесора, може и стоково охлаждане сигурно да се ползва, но какъв е смисъла тогава от подобен процесор, ако ще се ползват няколко ядра само и няма да си държи честотата?

Цитат

we ran a few Prime95 tests with AVX enabled (small FFT). During those tests, we recorded up to 332W of power consumption when paired with either the Corsair H115i 280mm AIO watercooler or a Noctua NH-D15S air cooler. Yes, that's with the processor configured at stock settings. For perspective, our 18-core Core i9-10980XE drew 'only' 256W during an identical Prime95 test. 

Мисля, че няма повече какво да се каже по въпроса, след като фактите си говорят за себе си. Много по-смислено е да се вземе АМД процесор, където дори при 12 ядра няма подобни проблеми и консумации.

преди 10 минути, jhoro написа:

Не искам да коментирам техническата част, ама тая гаранция …
Гаранцията е показател, колко „му стиска” на производителя/търговеца! Дали нещото е с 1 или 10 години гаранция - изобщо не е показател за качество!

Ами тогава да си вземаме неща без гаранция, щом няма смисъл от нея? Не е въпроса за качеството, а ако нещо се повреди, да може да се ремонтира/замени безплатно, като този срок е колкото се може по-голям. Реално за процесори и памети шанса това да се случи е почти нулев, но дискове, дънни платки и най-вече видеокарти са достатъчно застрашени и има много случаи на повреди в гаранционния срок, дори и в първите месеци на експлоатация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Не е въпроса за качеството, а ако нещо се повреди, да може да се ремонтира/замени безплатно, като този срок е колкото се може по-голям. Реално за процесори и памети шанса това да се случи е почти нулев, но дискове, дънни платки и най-вече видеокарти са достатъчно застрашени и има много случаи на повреди в гаранционния срок, дори и в първите месеци на експлоатация.

Ти не усещаш ли нюанса? Едно е .в първите месеци“, а друго - да се тръшкаш, че не са 3, а само 2 години!

По закон - амортизационния срок (счетоводно) на компютрите е 2 години. Защо ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Ти не усещаш ли нюанса? Едно е .в първите месеци“, а друго - да се тръшкаш, че не са 3, а само 2 години!

По закон - амортизационния срок (счетоводно) на компютрите е 2 години. Защо ли?

Какво значи "по закон"? Стига писа глупости! Производителя на процесора дава ли 3 години гаранция - дава! На дънната платка, на видеокартата и така нататък също са по 3 години. На захранвания, памети и SSD дискове има по 5 и повече години. Защо трябва да гледам минимума и да купувам от някой тарикат, дето е решил, че ще даде само 2 години при налични 3 и повече и след това се спасявай? Ами много ясно, че от него няма да си купя нищо, при условие, че има и други, където си дават пълната гаранция или поне по-дълга. Много ясно, че ще предпочета това, за което си давам парите, да мога да го ползвам и да има поддръжка максимално дълго време. Дори като си купувам техника, гледам дали няма промоция някъде с удължена гаранция. Никога нищо не се знае, особено като се купуват скъпи неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Какво значи "по закон"? Стига писа глупости! Производителя на процесора дава ли 3 години гаранция - дава! На дънната платка, на видеокартата и така нататък също са по 3 години. На захранвания, памети и SSD дискове има по 5 и повече години. Защо трябва да гледам минимума и да купувам от някой тарикат, дето е решил, че ще даде само 2 години при налични 3 и повече и след това се спасявай? Ами много ясно, че от него няма да си купя нищо, при условие, че има и други, където си дават пълната гаранция или поне по-дълга. Много ясно, че ще предпочета това, за което си давам парите, да мога да го ползвам и да има поддръжка максимално дълго време. Дори като си купувам техника, гледам дали няма промоция някъде с удължена гаранция. Никога нищо не се знае, особено като се купуват скъпи неща.

Добре де - прав си!

Хайде - спи спокойно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес говорих с тях по телефона. Процесорът е с 12 ядра, а не както пише с 8 - допуснали са грешка при въвеждането. Гаранцията е минимум 2 години. А всеки компонент е описан в гаранционната карта и е с гаранция колкото дава производителят. Ако той дава 3 години за видео карта в гаранционната карта срещу нея пише 3 години гаранция. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

В статията, която съм дал по-горе, при по-сериозно натоварване на i9-10900K, дори и Noctua NH-D15 не може да се справи, а това е охладител от висок клас за над 160 лева, като му гледам най-ниската цена. 100 градуса не са ниска температура, а и тротълва. Иначе ако не се товари много процесора, може и стоково охлаждане сигурно да се ползва, но какъв е смисъла тогава от подобен процесор, ако ще се ползват няколко ядра само и няма да си държи честотата?

така говореха в един друг форум и за 10700К , че е печка и няма охлаждане. Камо ли шанс за овърклок. При мен с Liquid Freezer II 240 се клокна на 5.1 без никакви драми и температурите бяха под 80градуса. Истинана е че от бройка до друга брайка , разликата е огромна. Лотарията е фактор при тези процесори.

Същата работа е и при 9900К . Попадал съм на бройки , които с NH-D15 и Евгата от подписа ми , съм ги клоквал на 5-5.1Гхц и на тестове като Cinebench , Geekbench , както и при гейминг не са виждали повече от 70-75 градуса пиково , което за 24/7 употреба е напълно задоволително . Естествено , има и бройки , които искат далеч по-висок волтаж за подобни честоти. Автомачино температурите там отиват в космоса , следователно клока се обезсмисля . 

3900Х за мен изобщо не е вариант. Този процесор просто не му харесвам слабия сингъл кор перформънс . Автора не знам до колко играе игри , но почти всеки интел ''К'' процесор от 8-мо поколение на горе го бие след  минимален клок в 90% от заглавията.  Не бих избрал този 3900Х и пред които и да било процесор от 10-то или 11-то поколение интел , та ако ще интелите  да са с 2-4 ядра по-малко и 50-100W от горе консумация.  Ако толкова държитете на АМД , нека автора поне се замисли за 5800Х , 5900Х /според бюджета/ . Там вече с две ръце подкрепям подобна конфигурация в подобен ценови диапазон .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефчето едва ли е геймър,  така че един 5600Х или 5800Х с хубави компоненти без компромиси в дъна,памет,кутии,захранвания,охлаждания,сторидж и прочие и някаква карта докато се оправят цените и е топ за поне 5 години.

Да се налива в карта в момента ,която яде бюджета на останалите неща, без човек да е запален геймър е меко казано недалновидно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.04.2021 г. в 23:58, Tommygun написа:

Шефчето едва ли е геймър,  така че един 5600Х или 5800Х с хубави компоненти без компромиси в дъна,памет,кутии,захранвания,охлаждания,сторидж и прочие и някаква карта докато се оправят цените и е топ за поне 5 години.

Да се налива в карта в момента ,която яде бюджета на останалите неща, без човек да е запален геймър е меко казано недалновидно...

Радвам се, че има хора, на моето мнение. Да се взима в момента видеокарта си е подигравка с парите и вложения труд за да ги изкараш.

Единственият случай, който би оправдала покупката на видеокарта в момента е ако ти е нужна за работата, а старата ти е повредена. При всеки друг вариант е по-добре да се изчака месец, два, три или колкото е нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване