Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой има ли идея как може да си сметна по колко ток използва компютъра ми на час?

Не го натоварвам с програми за копаене на крипто или нещо друго всичко си работи нормално но мисълта ми е колко ли ток използва просто така да е пуснат...

Сигурно има програма която показва в реално време колко W-та се използват и за тях си има някаква формолу знам ли 😃

Ако знае някой, ако може да сподели

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключвай го като не ти трябва. Иначе си гледай захранването и ще разбереш сам!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Гледайки в тавана - 100 W.

Поне параметри да беше сложил ...

Е добре като ти кажа тия параметри ще можеш ли да ми кажеш с точност в секундата сега в момента колко вата ползва ? wtf 😆

Захранване 500W

Процесор I5-3570 3.40ghz

Видео карта GTX 1060 3 GB Evga Force

Дъно Старо ;д

Рам 2x16 DDR 3 1600MHZ

Диск 1 TB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз "копая" с RTX 3070, която консумира около 126 вата, като общата консумация на всичко е около 180 вата при копаене, при игри и други неща, докато копая, малко повече. По-предния месец почнах с 1х RTX 3060 - да кажем съм копал така 10-тина дена, после станаха 2х3060 (около 118 вата на карта), като накрая от около 3 седмици съм с RTX 3070. За предния месец да съм имал към 18 лв. отгоре на сметката за ток. Иначе ако дадеш точна информация за целия хардуер, може и да ти се даде някакъв относителен отговор. Но да кажем, ако конфигурацията консумира 24/7 към 170 вата, ще имаш не повече от 18-20 лв. на месец към сметката за ток.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Изключвай го като не ти трябва. Иначе си гледай захранването и ще разбереш сам!

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг, но не точно с торенти по точно трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите и ми дава крипто, но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Green6 написа:

Е добре като ти кажа тия параметри ще можеш ли да ми кажеш с точност в секундата сега в момента колко вата ползва ? wtf 😆

Захранване 500W

Процесор I5-3570 3.40ghz

Видео карта GTX 1060 3 GB Evga Force

Дъно Старо ;д

Рам 2x16 DDR 3 1600MHZ

Диск 1 TB

преди 18 минути, Green6 написа:

Не го натоварвам с програми за копаене на крипто или нещо друго всичко си работи нормално но мисълта ми е колко ли ток използва просто така да е пуснат...

Да - в общи линии съм познал ей така просто да ти е пуснат консумире около 100W - колко точно моментно или средно ти трябва - вземаш си исмервателен уред.

преди 1 минута, Green6 написа:

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг,

Без коментар ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Green6 написа:

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг, но не точно с торенти по точно трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите и ми дава крипто, но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Щом ще копаеш с машината значи си смятай максимално натоварване на захранването. Виж колко вата е и си направи груба сметка.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е мининг де ама просто не знам как да ви го обесня от цялата тази работа печеля крипто валута и за това иначе нищо не майнвам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Такава простотия за пръв път чувам. Колко се изкарва и какво точно трябва да се прави?

Има предвид точки на BitTorrent Speed. По-точно жетони!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

ОК. Колко и какво спечели досега и за колко време?

Около 10$ за 2 дни само през деня ги оставям пуснати с два компютъра събирам 

преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

Има предвид точки на BitTorrent Speed. По-точно жетони!

Най-точно токени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият ти компютър, ако е натоварен на 100%, консумира около 250W. Това е грубо 300W от контакта, зависи какво е захранването.

Ако е в покой, или с лека употреба, най- вероятно консумира м/у 70 и 120W.

Най- лесно можеш да следиш всичко със уред/контакт- електромер (около 30 лв) или със smart контакт. Провери си цената на доставчика на електроенергия и сметни дневна/нощна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено си под 100W/h при контакт или 70W/h консумация на системата ... ако е някое златно или платиннено захранване и по-малко при контакт ! Инак при пълен товар лесно могат да се направят сметките , която е макс 250W/h на системата или около 300W/h при контакта !

преди 8 минути, ♠♣♥♦ написа:

Целият ти компютър, ако е натоварен на 100%, консумира около 250W. Това е грубо 300W от контакта, зависи какво е захранването.

Ако е в покой, или с лека употреба, най- вероятно консумира м/у 70 и 120W.

Най- лесно можеш да следиш всичко със уред/контакт- електромер (около 30 лв) или със smart контакт. Провери си цената на доставчика на електроенергия и сметни дневна/нощна.

Все едно сме си прочели мислите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването точно няма никаква роля. Компютъра консумира толкова, колкото изискват компонентите му. Процесора на базови честоти под товар е 77 вата, а в покой го намирам към 30 вата:

Review: Intel Core i5-3570K (22nm Ivy Bridge) - CPU - HEXUS.net - Page 8

Видеокартата, ако не се товари, я дават 5-8 вата. Другите компоненти - RAM и дискове също не повече от 5-10 вата. Така че със сигурност ще е максимум към 50 вата за всичко, максимум до 100 при сийдване на торенти и това ще е на моменти. Едва ли ще е повече от 7-8 лева на месец към сметката за ток при работа 24/7.

Тези 250 вата посмъртно няма как да ги консумира с тази конфигурация, дори и да я товари на 100% постоянно.

ZOTAC GeForce GTX 1060 Mini 3 GB Review - Power Consumption | TechPowerUp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ролята на захранването в консумацията не е малка. От около 7% при най- високия клас до 30% при боклуците загуби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Захранването точно няма никаква роля. .....

Има до толкова , че всяко захранване е с някакво КПД и трябва да се сложи още някой ват отгоре според него за да получим точно на контакт какво дърпа !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на контакт може да се измери само с ватметър. Всичко друго е сметки във въздуха с измислени и числа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам предлагано ли е в темата, ама изключи всичко останало и засечи на таблото за час. Хайде една крушка остави, тя няма да мръдне нищо. Но опита ми показва, че страшно малко (вкл. монитора), левчета. Даже когато го натоварвам повече.

преди 1 час, Green6 написа:

трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите... но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Значи натоварваш го, но не се натоварва. Ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както обикновено - куп глупости и спам, добре че не ви слуша... ;)

Green6, смятай максимум 20-30 лева на месец. Понеже има и добър съвет:

преди 2 часа, ice_lion__01 написа:

Точно на контакт може да се измери само с ватметър.

то ето примерно:

https://www.home-max.bg/vatmetur-emos/

https://vikiwat.com/product/17288/energomer-elektromer-vatmetar-i-ampermetar-pm-231-3000w-max.html

Има още стотици подобни, но можеш да си направиш и от стар електромер, дето ги изхвърлиха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NEVADA написа:

Ами монитор(ите) къде остават? Даже и изгаснали, са 24-50вт, са още 15-20 квтчаса/месец. 

При стандартен монитор 23-24 инча- не повече от 15 W, изгасен- 0.5 W.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

изгасен-

Изгасен и изгаснал са две различни състояния-при едното е в стенд-бай, при другото компа спира картината, но всичко останало работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване