Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Хард диска на лаптопа си заминава и машината работи изключително бавно. Правена е порверка на машината от Hijack team и по отношение на вирусите всичко е чисто.

Преди да сложа нов диск, искам да опитам с поправка ако се получи нещо. Моля препоръчайте ми какъв инструмент да използвам за поправка.

Поздрави,

Стоян

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, [email protected] написа:

Здравейте,

Хард диска на лаптопа си заминава и машината работи изключително бавно. Правена е порверка на машината от Hijack team и по отношение на вирусите всичко е чисто.

Преди да сложа нов диск, искам да опитам с поправка ако се получи нещо. Моля препоръчайте ми какъв инструмент да използвам за поправка.

Поздрави,

Стоян

Няма как да се поправи. Сменя се с нов и ценната информация се прехвърля поне на 2 места.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Емил Костов написа:

Няма как да се поправи. Сменя се с нов и ценната информация се прехвърля поне на 2 места.

Емо, благодаря за съвета! Все пак искам да опитам, като съм наясно, че дори и да се получи нещо, то няма да е за дълго...ама просто ей так за спорта ;)

П.С От онези три флашки дето бяха за коша едната я омазах. но двете си бачкат  бепроблемно:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, [email protected] написа:

Емо, благодаря за съвета! Все пак искам да опитам, като съм наясно, че дори и да се получи нещо, то няма да е за дълго...ама просто ей так за спорта ;)

П.С От онези три флашки дето бяха за коша едната я омазах. но двете си бачкат  бепроблемно:)

Ама уточнявай ги тези работи :). Иначе тествай с програмата HD regenerator. Тя ще направи каквото може, но не очаквай чудеса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Именно. Аз казах, че с подобни инструменти може само временно да се отложи (забави) неотложното, но така или иначе диска се сменя задължително.

Това е състоянието на диска (и темата):

Този диск е работил достатъчно дълго. Близо 33 000 часа

Screenshot-2021-04-24-193057.png

Иначе инструменти за диагностики бол (но се препоръчват само като се копира информацията на сигурно):

Такива са инструмента на производителя на WD => Data LifeGuard Diagnostics, външни програми като Victoria, MHDD, Spinrite, HDAT2, HDDRegenerator, HDSentinel и т.н.

преди 5 минути, [email protected] написа:

При флашките е различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези доскове дето се правят сега са алергични към всякакви програми за поправка или нещо от този сорт. Те се правят да умрат. Няма го вече старото качество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, [email protected] написа:

Хард диска на лаптопа си заминава

Това как го разбра? Дай карта на лошите блокове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

То това е май от друга тема, ама ние като не следим всичко :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам го от тази тема и то от преди половин час. Вече ако има нещо изтрито...

А твоите съвети ги знаем - купи си един нов комп за 5 хилки...:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Цитирам го от тази тема и то от преди половин час. Вече ако има нещо изтрито...

А твоите съвети ги знаем - купи си един нов комп за 5 хилки...:angry:

И къде дадох тайава информация, че не ми е ясно. И вярно ли ще дадеш съвет на някой, който има ценна информация на HDD да си го поправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега твърдя, че вероятно дискът няма нужда от поправяне и др. под. глупости, затова съм задал конкретен въпрос, а ти не го разбираш. Знаеш защо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, [email protected] написа:

Здравейте,

Поздрави,

Стоян

Едно ссд и малко рамец и ще възкресне .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Именно. Аз казах, че с подобни инструменти може само временно да се отложи (забави) неотложното, но така или иначе диска се сменя задължително.

Това е състоянието на диска (и темата):

Този диск е работил достатъчно дълго. Близо 33 000 часа

Иначе инструменти за диагностики бол (но се препоръчват само като се копира информацията на сигурно):

Такива са инструмента на производителя на WD => Data LifeGuard Diagnostics, външни програми като Victoria, MHDD, Spinrite, HDAT2, HDDRegenerator, HDSentinel и т.н.

При флашките е различно.

Да, действително диска е стар. Оригиналния диск е със Win7 и съм го свалил защото имам мои неща на него. Утре ще пробвам с някоя от ппрепоръчаните програми, но със сигурност ще го сменя.

Б;агодаря за съветите и препоръките!

:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

То тези доскове дето се правят сега са алергични към всякакви програми за поправка или нещо от този сорт. Те се правят да умрат. Няма го вече старото качество.

Само че диска е стар и тогава бяха качествени. Виждаш, че е на  близо 33k часа. Иначе за новите съм съгласен. От новите най съм доволен от HGST (но са скъпи) и от Toshiba (пак са от HGST бизнеса). WD и Seagate не са това, което бяха, а те погълнаха доста от другите брандове, а Samsung Spinpoint не просъществува за дълго.

преди 18 минути, JKirilov написа:

Дал съм линк и към темата (в която се вижда състоянието на Event Viewer грешките и на SMART статуса на диска).

преди 9 минути, JKirilov написа:

Засега твърдя, че вероятно дискът няма нужда от поправяне и др. под. глупости, затова съм задал конкретен въпрос, а ти не го разбираш. Знаеш защо...

Да, има нужда от смяна. Тук ще се съглася с Emo. Този си е изпял песента.

преди 6 минути, adersa написа:

Едно ссд и малко рамец и ще възкресне .

Да, още повече диска е бавен - 5400 rpm.

преди 4 минути, [email protected] написа:

Да, действително диска е стар. Оригиналния диск е със Win7 и съм го свалил защото имам мои неща на него. Утре ще пробвам с някоя от ппрепоръ1аните програми, но със сигурност ще го сменя.

Б;агодаря за съветите и препоръките!

Няма за какво. Важното е да се реагира на време, а като си спокоен, че имаш данните, този пак можеш да го ползваш за временни неща, докато напълно не сдаде багажа. Никой не е казал, че дори да го смениш още утре трябва да го засилиш за кофата. Можеш да си експериментираш с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

Възможно е да е за смяна, можеше да ползваш все пак регенератора.

Абе ти не четеш ли днес? :) Той ще ползва програми...Нали това му беше въпроса. Явно не, Емо, а ти не си разбрал този път въпроса:

преди 36 минути, [email protected] написа:

преди 31 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Човека пита с кои програми да го мъчи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Абе ти не четеш ли днес? :) Той ще ползва програми...Нали това му беше въпроса. Явно не, Емо, а ти не си разбрал този път въпроса:

Човека пита с кои програми да го мъчи.

Ще се огледам и за SSD. Не съм наясно ще мога ли да го вместя на мястото на стария или трябва да ползвам мястото на DVD-то. Мога ли да объркам модела....или са стандартни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш го на мястото на диска, в caddy се слага втори диск, който не е системен и обикновено там скоростите са доста по-ниски. Проблемния диск може да го експлоатираш, докато съвсем спре - примерно като външен или да сваляш, гледаш и после евентуално да триеш филми на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, препоръчайте ми SSD 250-500 Gb, че съвсем се оплетох в търсенето...модели...производители....:no-no: Да не взема да поръчам нещо дето няма да ми върши работа....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Монтираш го на мястото на диска по същия начин, размера им е идентичен, диска ти трябва да е 2.5".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених HDD със SSD Kingston 500Gb и направо на него направих клонинг на стария. Машината работи задоволително добре :) Старият го пробвах с две програми, но дава някаква грешка когато стигне до поправка. Ще го форматирам и ще го ползвам с една кутия през USB докато може.

Благодаря на всички включили се в темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трия тогава скрипта, който бях написал в темата базиран на FRST лог файловете. Радвам се, че хванахме проблема навреме. ;)

Ползвай си новия със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ahh, Baaaka!
      Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.
      Грешката е: Reboot and select proper boot device
      Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.
      Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)
      Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.
      Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?
      Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.
      Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

• от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от inupiack
      Здравейте! Става въпрос за снимки, които самият телефон е повредил. Когато ги кача на лаптопа излизат по същия начин, по които и на телефона, а именно - на ленти *в най-добрия случай*, а повечето от тях дори са изтрити целите или половината. Търся програма, която да поправя подобни снимки (ако въобще има такава). Прикачвам примерна снимка. Не съм компетентна по темата и ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Благодаря !

• от FoxterBG
      Здравейте, опитвам се да преместя файлове от 1 хард диск на друг, но ми дава грешка "Не може да се чете от файла или диска източник". Някои файлове си се преместват, но други - не ?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване