Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко музика имате локално

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Колко музика имате локално? И как слушате по принцип.

за да напълня 2тб музика okolo 3000 албума с десетина песни. Средната цена е 15€ Или за пълно ссд 45000€... изглежда ми малко нереалистично :).

та какво правите вие?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 53
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Музиката която имам на около 500 диска, само аудио, е далече от вкусовете на татаро-монголските скотовъдци...

Имам в мазето няколко големи кашона с касетки, но не знам как да конвертирам килограмите в гигабайти. Майтапа на страна спрял съм да колекционирам музика, каквото съм събрал събрал, тъй или иначе

"Набавям" си само това, което възнамерявам да слушам. Не се "прехласвам" да свалям цели дискографии (изискват ценно време и усилия), които нямам намерение да слушам в близкото бъдеще. Скромн

Публикувани изображения

преди 9 минути, RandomRainbow9390 написа:

Колко музика имате локално? И как слушате по принцип.

за да напълня 2тб музика okolo 3000 албума с десетина песни. Средната цена е 15€ Или за пълно ссд 45000€... изглежда ми малко нереалистично :).

та какво правите вие?

Аз ще напиша коментар, но ще дам преднина на JKirilow-той и някой друг да напише своя, за да стане темата по интересна. Иначе с 2 думи: На твое място с почти 100000 лева , напускам  Германия, връщам се в България но си купувам още няколко(4-5) SSD диска по 2 терабайта и ще ги напълня за 1 година - безплатно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kolev71 написа:

Аз ще напиша коментар, но ще дам преднина на JKirilow-той и някой друг да напише своя, за да стане темата по интересна. Иначе с 2 думи: На твое място с почти 100000 лева , напускам  Германия, връщам се в България но си купувам още няколко(4-5) SSD диска по 2 терабайта и ще ги напълня за 1 година - безплатно.

Цяла година?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RandomRainbow9390 написа:

Цяла година?

Мога и за по кратък период. Интернета ми е в пъти по добър от твоя в Германия.. Можеш спокойно да замениш SSD дисковете със 6 или най добре 8 терабайтови. Дано не ти е скъпо, ако приемеш този вариант!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над 400 GB, към 1300 албума, грубо 13000 песни. Според Foobar малко под 99% са FLAC 16/44.1, останалото са пак FLAC-ове, но на различни семплиращи честоти. Сегашният ми DAC поддържа до 16/48, така че hi-res формати засега не са ми приоритет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една стара папка "music" на големия диск, сега я сканирах - 27,4 GB, но поне от няколко години не съм записвал нищо там. Иначе имам там и музика от едно време, когато се слушаше на компакт дискове главно и един mp3 файл го теглиш цяла нощ. Имам и една папка с клипове от тубата, където ги обновявам малко по-често - 26,8 GB. Най-често отварям youtube и пускам каквото ми се слуша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам в мазето няколко големи кашона с касетки, но не знам как да конвертирам килограмите в гигабайти.

Майтапа на страна спрял съм да колекционирам музика, каквото съм събрал събрал, тъй или иначе не мога за цял живот да я изслушам предпочитам да си пусна някое онлайн радио или ютуб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дам един пример само за ориентир.

Дискографията на  B.B.Kung е приблизително 400 албума. Записана във Flac, колко ли ще прави долу горе? Ами да не е само той от известните музиканти и изпълнители. Те са хиляди.
 Изпълнители и групи. Това беше за тези, които се интересуват по този въпрос.

преди 1 минута, bulljo написа:

Имам в мазето няколко големи кашона с касетки, но не знам как да конвертирам килограмите в гигабайти.

Майтапа на страна спрял съм да колекционирам музика, каквото съм събрал събрал, тъй или иначе не мога за цял живот да я изслушам предпочитам да си пусна някое онлайн радио или ютуб.

На компютъра точно така процедирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега съм напълнил около 3 х 4 + 2 x 8 TB с HiRes-и 24/96 и нагоре и DSD-та или SACD ISO. Обаче се улавям, че по-често слушам онлайн стриймове от Tidal и Deezer, отколкото да си пусна нещо локално.

Колев е прав. Абсурдно е да събереш като колекция всички записи дори само нa големите музиканти, състави или композитори.

Наскоро от любопитство се опитах да преброя колко са достъпните албуми в Тайдъл на великия виолончелист Мстислав Ростропович - излязоха над 300, по едно време обърках броенето. Същата работа и с Yo-Yo Ma...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Набавям" си само това, което възнамерявам да слушам.

Не се "прехласвам" да свалям цели дискографии (изискват ценно време и усилия), които нямам намерение да слушам в близкото бъдеще.

Скромно: около 100 GB Flac албуми (повечето са 16bit/44.1 КHz) +20 GB албуми и отдeлни парчета във mp3 (256-320 Kbps).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като върна времето назад с първите ми години , когато ползвах ПС имах една папка с 30 гб музика но от  2 години я изтрих от диска . Всичко си качвам на телефона или от разни руски търсачки за музика си пускам от там да слушам без да свалям , което е доста удобно и яко . И има доста добри търсачки  руски за музика мога да намеря всичко .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mr. ?? написа:

"Набавям" си само това, което възнамерявам да слушам.

Не се "прехласвам" да свалям цели дискографии (изискват ценно време и усилия), които нямам намерение да слушам в близкото бъдеще.

Скромно: около 100 GB Flac албуми (повечето са 16bit/44.1 КHz) +20 GB албуми и отдeлни парчета във mp3 (256-320 Kbps).

И твоето е добра цел , но аз съм и меломан. Има много такива. Едни им харесва да събират кибритени клечки, други - марки, трети - автомобили.А да събираш дискографии наистина изисква много време за сваляне, подреждане и най важното за поддържане на тази информация във времето. Лек ден на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човек си купи свястна компютърна програма - медиен плейър, тя върши автоматично тази работа за подреждане и поддържане на информацията за свалените албуми. Аз се обзаведох с Audirvana, веднага щом се появи нейна версия за Windows, защото програмата е отдавна, но поддържаше само Apple операционни системи. Програмата не е евтина, но реално не е и чак толкова скъпа - доживотен лиценз за един компютър е 200 лева. В сравнение с най-добрата и най-скъпа такава програма - Roon, е направо без пари...

Та Аудирваната "претърсва" всички закачени за компютъра външни и вътрешни хард дискове и си прави собствен каталог - медийна библиотека. И автоматично периодично обновява информацията. В прозореца на програмата информацията за наличните медийни файлове може да се представя по три начина - като албуми, като автори или изпълнители и като азбучен списък на отделните файлове, т.е. песни. Ако за даден албум има информация в интернет, програмата автоматично дърпа информацията и представя албума с обложката, т.е. картинката му. Освен това може да покаже и всякаква допълнителна информация - изпълнители, песни и т.н.

Освен това - ако човек се е абонирал за стрийминг услуги като Tidal, Qobuz, Deezer, Spotify и т.н. те автоматично се интегрират в Аудирваната със същите екстри през интернет - за албуми, композитори, изпълнители и т.н.

Според мен си струва всяка стотинка.

И за мен е много по-добра  примерно от JRiver или Foobar2000.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета е булшет.Компютъра не му е работа да събира и пуска музика.Моята музика се събира на оригинални дискове и се пуска в качествен cd player.Аз съм меломан и предпочитам десет песни със студийно качество от колкото хиляди със качеството на касетките ти 92-ра година от битака.В България никога не сме имали магазин, в който да продават оригинални компакт дискове.Едно време беше ,,Унисон,, на покойния вече Емил Димитров-Макарона, но той беше пират.Не плащаше авторски права.От както интернета завладя света и в чужбина ги премахнаха тези магазини.Сегашния ми източник на оригинална музика са магазините втора употреба, и един пазар в Германия, който е пак за втора употреба неща, но заради пандемията не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В София хубави аудио CD се продават в книжарниците на Сиела. Както и грамофонни плочи.

Не си прав за качествените записи, компютрите и интернет. Издателите на музика масово продават онлайн записи с високо качество (висока резолюция), при което купувачът изтегля платените записи от сайта на издателя и ги записва на хард диск към компютъра си. Примерно сайтът HD tracks.

Вече от няколко години има записи с висока резолюция, които са по-добри от качеството на аудио CD. Отделно има и музика, записана с най-високо възможно качество като DSD файлове.

Има и такива аудио дискове - SACD.

Накратко - записите с високо качество  върху хард дискове по нищо не отстъпват по качество на оригиналните СиДита. СиДитата се износват с времето. Компютрите отдавна навлязоха в домашните аудиосистеми в ролята на източници на сигнала и транспорт. При наличие на качествен външен цифрово-аналогов преобразовател - ЦАП, т.е. DAC, и на качествена аудиосистема -усилвател и колони, аудиоуредбата на базата на компютър по нищо не се отличава от аудиоуредбата на базата на CD плейър.

А това, че музиката от компютър била нискокачествена като някогашните пиратски аудиокасети от битака - това е вярно, само ако някой слуша музика във формат MP3 с огромна компресия.

Пак повтарям - човек може да си купува официално оригинални файлове с високо качество от сайтовете на издателите, да ги изтегли през интернет и да си ги запише на носител.

А може да се ги намери и "неофициално" - от "безплатните" денонощни магазини.

Да не забравяме и възможността да се абонираш за музика онлайн - за така наречените стрийминг услуги от стрийминг ресурси като Спотифай, Дийзър, Тайдъл и Кобъз. Без първия останалите предлагат слушане на музика със качество на аудио CD. А някои предлагат и музика с качество, по-високо от качеството на аудио CD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото.Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото. Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Аз мога да ти отговоря на въпроса много обширно, но той е насочен към Михайлов

Само две-три приказки от мен. Такива студия за запис в които са правили записа на Сигнал, в Америка ги има на всяка трета улица и записите там не са скъпи. Истинските звукозаписни студия за качествена музика се броят на пръстите на двете ръце на човек и там могат да записват групи или изпълнители със много сериозни доходи, какъвто беше и Майкъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото.Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Bro, отиваш в hdtracks.com, junodownload, qobuz download store, bandcamp .... това са официални източници. Няма кой да те лъже там. А доколкото ушите ти .... внушение и очакване биха обяснили всичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RandomRainbow9390 написа:

Bro, отиваш в hdtracks.com, junodownload, qobuz download store, bandcamp .... това са официални източници. Няма кой да те лъже там. А доколкото ушите ти .... внушение и очакване биха обяснили всичко.

Мойка няма смисъл да плащам за нещо от нета.Има го и безплатно….. Като цяло освен таксата за интернета, нищо друго свързано с него не плащам.Все още има фирми, които произвеждат cd player, който само чете диска и нищо друго.И изненада…..:bye1: Някои от тях струват повече от твойто ,,Пеце,, :bye1: Остави ме аз балъка да се набутвам за дискове и , пък ти тариката тегли от нета.:jumping11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Чингис Хан написа:

Мойка няма смисъл да плащам за нещо от нета.Има го и безплатно….. Като цяло освен таксата за интернета, нищо друго свързано с него не плащам.Все още има фирми, които произвеждат cd player, който само чете диска и нищо друго.И изненада…..:bye1: Някои от тях струват повече от твойто ,,Пеце,, :bye1: Остави ме аз балъка да се набутвам за дискове и , пък ти тариката тегли от нета.:jumping11:

Дали си балък незнам, но си отживелица :). А аз че съм модерен тарикат, правилно си разбрал. 😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам доста матрични дискове, купувани преди 15-20 години, никакво влошаване на качеството!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ПеЦе"-то е консуматив. Използва се само за източник на цифров сигнал. Всеки лаптоп за 2000 лева и нагоре става, стига да е достатъчно тих и да е достатъчно мощен и с много RAM.

Важното е какъв Digital-analog converter (DAC) имаш след ПеЦе-то. Въпросът е колко хиляди лева можеш да дадеш за наистина качествен DAC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, nickolaycho написа:

Имам доста матрични дискове, купувани преди 15-20 години, никакво влошаване на качеството!

С каква музика са?

преди 18 минути, Михайлов написа:

"ПеЦе"-то е консуматив. Използва се само за източник на цифров сигнал. Всеки лаптоп за 2000 лева и нагоре става, стига да е достатъчно тих и да е достатъчно мощен и с много RAM.

Важното е какъв Digital-analog converter (DAC) имаш след ПеЦе-то. Въпросът е колко хиляди лева можеш да дадеш за наистина качествен DAC.

Да дам само 2 бона за лаптоп+ хиляди левове за DAC и още сто гимастики да имам хубав звук? За половината на тия манги си купувам една много качествена музикална система, само я включвам в контакта пускам си диска паля си пурата, сядам си на футьойла честърфилд сипвам си от готиния коняк Реми Мартин и се наслаждавам на хубавата музика. Dolce Gusto знаеш ли какво значи? Хубав живот!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един от последните комплекти СиДи-та, които си купих от книжарницата на Сиела на бул. Витоша в София:

spacer.png

Чингис хан, само кабелите към системата ми струват повече от 2000 лева.😀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Михайлов написа:

Чингис хан, само кабелите към системата ми струват повече от 2000 лева.😀

Имал си бол пари, дал си.😃

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване