Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Президентът Радев назначи служебното правителство

jhoro
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 7 минути, attj написа:

Единият получава добавка  над 16 % , а другият - само 5 %.   По равно по комунистически.    Какво е значенито дали го прави Борисов или го предлага Кирил Петков - без това въобще да му е работа.  Това е ангажимент на други министри.

Извинявай, ама да дадеш еднакъв процент добавка, си е жива дискриминация при нашите пенсии. Ножицата между най- ниската и най- високата пенсия, макар и още с таван, е огромна. И проблемът не е в горния праг, а в безумно ниският долен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, absurt написа:

Извинявай, ама да дадеш еднакъв процент добавка, си е жива дискриминация при нашите пенсии. Ножицата между най- ниската и най- високата пенсия, макар и още с таван, е огромна. И проблемът не е в горния праг, а в безумно ниският долен. 

нашите пенсии са твърде високи

затова имаме демографска  криза 

парите трябва да  са в младите и способните да имат деца

1500 лв пенсия

айде не мерси 

какво ще ги прави тия пари

70 % под дюшека ?

нали 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Banesc написа:

Де да бе така, но ... ай ....

Няма да споменавам къде отива моята, т.е. как помагам на най-малкия наследник, че не е ориентиран и вси му е кривуууу ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Banesc написа:

1500 лв пенсия

айде не мерси 

70 % под дюшека ?

нали 

Ще ги дават на децата си, които реват, че заплатите им са ниски. И да, съгласна съм, че 1500 лева са прекалено висока пенсия за действителността ни. Хората, получаващи тези пари, не са внасяли чак толкова пъти повече осигуровки от тия, с жълтите стотинки, които се налага децата им да ги издържат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1500 лв пенсия

айде не мерси 

70 % под дюшека ?

нали 

За това че пенсиите на хората са високи та затова много от тях им се налага да работят и след като се пенсионират

преди 1 минута, absurt написа:

Ще ги дават на децата си, които реват, че заплатите им са ниски. И да, съгласна съм, че 1500 лева са прекалено висока пенсия за действителността ни. Хората, получаващи тези пари, не са внасяли чак толкова пъти повече осигуровки от тия, с жълтите стотинки, които се налага децата им да ги издържат.

затова смятам че предложението на Нинова и Манолова е по справедливо от това просто вдигане на пенсиите с 12.5%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ninov написа:

За това че пенсиите на хората са високи та затова много от тях им се налага да работят и след като се пенсионират

а някои казват че нямат - и като им се обадят, мятат пачки през балконите и живеят сами в тристайни апартаменти - а четиричленно младо семейство е натъпкано в гарсониера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, dioib написа:

Няма да споменавам къде отива моята, т.е. как помагам на най-малкия наследник, че не е ориентиран и вси му е кривуууу ... 

ориентирай го

кажи му да стане военен

на 45 години пенсионер

да си еграе на война  стани легни стани легни

и да си носи по един чифт зелени чорапи всеки ден вкъщи

1500 кинта

като се събуди и 50 кинта под възглавницата

преди 29 минути, ninov написа:

и аз да пуша по 4 кутий цигари и кило ракия  на ден  и на мен ще ми ниска пенсията а представи си и имам жена и син  със същата разсипия 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Banesc написа:

кажи му да стане военен

Не му трябва! Вярвам в мира!!!

п.п. Доволно съм практикувал войниклък в мирно време и не трябва да поема моя път. Той е творческа натура и чакаме ... хм ... да стане баща ... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ориентирай го
кажи му да стане военен
 на 45 години пенсионер
да си еграе на война  стани легни стани легни
и да си носи по един чифт зелени чорапи всеки ден вкъщи
1500 кинта
като се събуди и 50 кинта под възглавницата

Стига - да не "му излезе късмета" и да го върнат, завит със знамето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

Не му трябва! Вярвам в мира!!!

п.п. Доволно съм практикувал войниклък в мирно време и не трябва да поема моя път. Той е творческа натура и чакаме ... хм ... да стане баща ... ;) 

кажи му  да е джендър дават двойна надница и 3000 евро да се пише белгиец има и предимство при бягство от военния конфликт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Да, прав си! Да не умира за чужда кауза. 

преди 1 минута, Banesc написа:

кажи му  да е джендър дават двойна надница и 3000 евро да се пише белгиец има и предимство при бягство от военния конфликт

Човеко ... имаме кандидат "снаха" ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз да пуша по 4 кутий цигари и кило ракия  на ден  и на мен ще ми ниска пенсията а представи си и имам жена и син  със същата разсипия 

я пробвай да живееш с 300 лева да видим дали ще ти стигат да си купиш месо или пенсионерите нямат право да ядат месо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

няма бре

е видя ли в афганистан

давай оръжието и бегай

Цитат

американците оставили в Афганистан 22 174 джипа "Хъмфи", 634 бронетранспортьора М1117, 155 превозни средства МххPro с повишена защита от мини, 169 бронирани машини М113, 42 хиляди пикапа и бронирани машини, 64 363 картечници, 8 хиляди военни камиона, 162 042 преносими устройства за нощно виждане, 358 530 щурмови пушки, 126 295 пистолета, 176 оръдия 33 хеликоптера Ми-17, 33 хеликоптера "Блакхоук", 43 хеликоптера MD530, четири военно-транспортни самолета C130, 23 самолета Embraer-314, 28 самолета Cessna 208 и 10 Cessna AS-208

току-що, ninov написа:

я пробвай да живееш с 300 лева да видим дали ще ти стигат да си купиш месо или пенсионерите нямат право да ядат месо

моля ви се господине !

милионер съм

и живея точно с 200 лв на месец

ако искате и разчет ще ви направя

ям по 300 гр месо на ден  понякога не ям

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Banesc написа:

няма бре
е видя ли в афганистан
давай оръжието и бегай

Онова - в Кербала, база „Индия“ - не беше компютърна игра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ninov написа:

300 лв и пак мятат пачки, а младите едвам свързват краищата, и се налага да теглят заеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ninov написа:

я пробвай да живееш с 300 лева

Чи Ази с толкова живея и КО?! Да ти дам ли ноу халтъ, тъ да мирясаш??? ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

300 лв и пак мятат пачки, а младите едвам свързват краищата, и се налага да теглят заеми

точно така е пенсионирети са много добре в България а се правят  че не им стигат парите а си заслужават поне по 1 камшик

и не дават на внуците си парички уж нямат а ги скътават по дюшека 

лично съм потърпевш

дядо ми взимаше 1000 лв баба ми 200 лв и харчеха каквото харчат и ги даваха 600 лв всеки месец на леля ми да си купува цигари а на мен ми даваха  10 лв  като ходя да им купувам хляб понеже са дърти и с бастуните трудно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, N1K17Y написа:

Подкрепяш деца да се ваксинират, за да получат 50лв ли ?

Така е, ей сега чух група пенсионери да готвят схема как ще откраднат вируса от лаборатория и ще го разпространяват, за да получават 50лв цял живот. 

Целта е да се ваксинират повече пенсионери, не да им вдигаме пенсиите. Ако не можеш да го схванеш, след като ти е казано директно, твой проблем.

Думата ваксина къде съм я писал, че ми в слагаш в устата? 
Говорих, че трябва да се стимулират младежите, малките деца, майките, защото оттам се очаква да идват парите в държавата. Пенсионерите са работили и нека да си гледат старините и да си получат това, което са работили. Заслужено.

Това е бъдещото на България. Младежи, децата, …

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

Чи Ази с толкова живея и КО?! Да ти дам ли ноу халтъ, тъ да мирясаш??? ...

А дай де! \Или само обещаваш???

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Това е бъдещЕто на България.

Може да е "бъдещето", ама ... не на България!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Думата ваксина къде съм я писал, че ми в слагаш в устата? 
Говорих, че трябва да се стимулират младежите, малките деца, майките, защото оттам се очаква да идват парите в държавата. Пенсионерите са работили и нека да си гледат старините и да си получат това, което са работили. Заслужено.

Това е бъдещото на България. Младежи, децата, …

Като си говориш собствени работи си го обяви отначало. Темата тръгна от това, че ще дават 50лв на пенсионери които се ваксинират. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Защо смяташ проценти?

Защото осигуровки и данъци се смятат навсякъде в проценти.   Тези с минимални доходи плащат малко. Следват минимални пенсии за тях.  Това с парични добавки по равно не е коректно и е популистки остатък от социалистическа България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, attj написа:

Защото осигуровки и данъци се смятат навсякъде в проценти.   Тези с минимални доходи плащат малко. Следват минимални пенсии за тях.  Това с парични добавки по равно не е коректно и е популистки остатък от социалистическа България.

Нищо не си разбрал!

Попитах - защо смяташ тези 50 лева - като процент от сегашната пенсия?

100% върху 148,71 лв пак е нищо! И половина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, N1K17Y написа:

Като си говориш собствени работи си го обяви отначало. Темата тръгна от това, че ще дават 50лв на пенсионери които се ваксинират. 

Не следя всички простотии на Кирчо. От Кирчо какво да очакваш. Аватарът на Прокопиев. Кръг Капитал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Не следя всички простотии на Кирчо.

То само това оставаше!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване