Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dragozow

Незаконните торенти и фрий сървърите - Jolly Roger или Дядо

Препоръчан отговор

Ами то ако събереш всичко по 4 лева , пак прави 5000 лева :) То да не е само това :)

Не разбрах как ги направи 5000 лв., ама как да е... Да си представим, че всичко е легално... Да, ама аз не мога да си представя компания, която си продава софтуера за 600-700$ и нагоре да се примири с това, легално да ползваш нейния софтуер за 2 лв. месечно... За филмите как да е... нали много се радвахте, че няма да се преследват хора, свалили 10-20 филма... Ама какво се оказа в крайна сметка?... всички сме наеб@ни по всички параграфи от всякъде... Сега законите са много по жестоки, от колкото преди 3-4 месеца.

Аз лично, когато мога, ползвам безплатни и по-добри аналози на платените програми. За жалост, някои програми просто нямат заместители. В този момент, много ме дразнят идиоти, които твърдят, че ползвайки платена програма е адекватно на това, да открадна ферарито на пича, който прави програмата. Ехо, малоумници, никак даже не е адекватно, най-малкото, защото нелегалното разпространение допринася за това, една програма да се утвърди, и да има специалисти, които да работят на нея.

Тя, цифровата тв е друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те хората са го измислили,ама ще мине доста време докато се наложи навсякъде.Тва чудо се нарича pay per view

Още повече,че до 3-4 години ще се премине на изцяло цифрова телевизия с което ще се подобри и качеството,остава само да си купите телевизор ,да е плосък,с голям екран,да имате surround система и да си купите пуканки от магазина.

Това по нищо не се различава от наемане на филм. Пак ще е когато ми го предложат, а не когато аз искам. Пак ще е каквото ми предложат, а не каквото аз искам. Пак няма да мога да му сложа пауза за да ходя до тоалетна или пък да върна сцена за детайлно разглеждане. И като краен резултат няма да го притежавам.

Аз искам да си купя, това което ми трябва, в първия момент когато има възможност, наема не е решение.

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че вместо да плащаме за интернет, на нас трябва да ни се плаща... Зомбират ни от всякъде, а интернет е просто един по-съвременен начин. Да знаете, интернет трябва да е абсолютно безплатен, поне колкото ни е безплатно радиото и телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това по нищо не се различава от наемане на филм. Пак ще е когато ми го предложат, а не когато аз искам. Пак ще е каквото ми предложат, а не каквото аз искам. Пак няма да мога да му сложа пауза за да ходя до тоалетна или пък да върна сцена за детайлно разглеждане. И като краен резултат няма да го притежавам.

Аз искам да си купя, това което ми трябва, в първия момент когато има възможност, наема не е решение.

E то винаги ще е каквото те ти предложат освен ако нямаш собствено кино студио.

А и не можеш да притежаваш нещо,което е защитено с авторски права и лицензи.Така е и при Windows.Няма как да стане.Никой не си продава идейте.Просто ги отдава под наем.

Ако все пак искаш нещо,което наситина да притежаваш ето

Elephants_Dream първия open-source филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
E то винаги ще е каквото те ти предложат освен ако нямаш собствено кино студио.

А и не можеш да притежаваш нещо,което е защитено с авторски права и лицензи.Така е и при Windows.Няма как да стане.Никой не си продава идейте.Просто ги отдава под наем.Ти искаш да направиш световна революция.

Ако все пак искаш нещо,което наситина да притежаваш ето

Elephants_Dream първия open-source филм.

Това за Windows-а е дин мит. Има закони. Всичко, което съм купил, мога да го ползвам за лични нужди и/или да отдам правата си за ползването му от друг. Това се нарича закон за защита на потребителя. Подчертавам не искам правата за разпространение, искам да го притежавам за себе си.

Есенцията е да се пуснат носителите на пазара заедно с премиерата (или поне в обозримо близко време) и ние да си избираме къде да гледаме. Въпросът е в избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това за Windows-а е дин мит. Има закони. Всичко, което съм купил, мога да го ползвам за лични нужди и/или да отдам правата си за ползването му от друг. Това се нарича закон за защита на потребителя. Подчертавам не искам правата за разпространение, искам да го притежавам за себе си.

Е хубаво моралист си евала.

Само не мога да разбера като гледаш един филм за какво ти е да го гледаш 2 и 3 път.И как ще докажеш ,че като си собственик на дадено DVD няма да тръгнеш да го разпространяваш.Сигурно си гледал филм и си видял чичковците от Холивууд кво слагат отгоре "Property of ...... federal lawyes ...FBI ".Никой няма да ти даде да притежаваш такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е хубаво моралист си евала.

Само не мога да разбера като гледаш един филм за какво ти е да го гледаш 2 и 3 път.И как ще докажеш ,че като си собственик на дадено DVD няма да тръгнеш да го разпространяваш.Сигурно си гледал филм и си видял чичковците от Холивууд кво слагат отгоре "Property of ...... federal lawyes ...FBI ".Никой няма да ти даде да притежаваш такова нещо.

Как да ти кажа? Въпрос на личен избор е. Предпочитам да гледам 10 пъти един хубав филм отколкото 20 нови боклучиви. Чичковците от Холивуд могат да си слагат всичко по носителите, но когато се стигне до съда, хората в САЩ се позовават на First-sale doctrine и печелят, освен ако не са я нарушили. А пък и сега като си купя DVD или видеокасетка от магазин никъде не попълвам декларация за неразпространение. Счита се че закона се спазва по презумпция, ако хванат някого в издънка си носи последствията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да ти кажа? Въпрос на личен избор е. Предпочитам да гледам 10 пъти един хубав филм отколкото 20 нови боклучиви. Чичковците от Холивуд могат да си слагат всичко по носителите, но когато се стигне до съда, хората в САЩ се позовават на first buyer's clause и печелят, освен ако не са я нарушили. А пък и сега като си купя DVD или видеокасетка от магазин никъде не попълвам декларация за неразпространение. Счита се че закона се спазва по презумпция, ако хванат някого в издънка си носи последствията.

Въпросът относно това,че пускат първо премиера,след година DVD носител със същият филм,след известно време се появава и по телевизията е ясен.

Това за декларацията май става така,че със самото закупуване на филма се задължаваш да не го разпространяваш в противен случай нарушаваш Федералните закони.Тука сам си отговорих на въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах всички постове и разбрах следния извод:пиратството(било то чрез торент тракери,фрий сървари или др.) не може да се спре.Влезте в някой чужд торент тракер и вижте в началната страница колко регистрирани потребители има(######,bitme.org и др.).Това е така,защото дори и чужденците теглят някой пиратски филм,игра или mp3-ка без да дават и цент.Аз лично бих си купувал ПОНЕ по 2-3 DVD-та на месец,ако имах финансовата възможност,но като нямам ще прибягвам до торент тракерите или някой фрий сървар!

Редактирано от Стоян (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прегледах всички постове и разбрах следния извод:пиратството(било то чрез торент тракери,фрий сървари или др.) не може да се спре.Влезте в някой чужд торент тракер и вижте в началната страница колко регистрирани потребители има(######,bitme.org и др.).Това е така,защото дори и чужденците теглят някой пиратски филм,игра или mp3-ка без да дават и цент.Аз лично бих си купувал ПОНЕ по 2-3 DVD-та на месец,ако имах финансовата възможност,но като нямам ще прибягвам до торент тракерите или някой фрий сървар!

Това не е така в САЩ торент системата въпреки че се познава дотатъчно добре не е толкова разпространен вариант на сваляне, Apple от къде направиха пари ам? Американеца си купува и то не заради това че е смотльо който с един торент не може да се оправи, а заради липсата на манталитета да мине тънкана, да е на далавера. Виждаме че се дърпаме за едни 4 лева, то е ясно че избора е наш, а след като от филмовата индустрия толкова години забравят че имаме PC-та и искаме да си гледаме на тях филмите - тоест не покриват търсене на пазара е ясно че някой друг ще го направи. Напълно съм съгласен с доенето по няколко пъти - една вече ясно отаряла система, не може да чакаш 6 месеца за да се докопаш до PLAY/PAUSE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това не е така в САЩ торент системата въпреки че се познава дотатъчно добре не е толкова разпространен вариант на сваляне, Apple от къде направиха пари ам? Американеца си купува и то не заради това че е смотльо който с един торент не може да се оправи, а заради липсата на манталитета да мине тънкана, да е на далавера. Виждаме че се дърпаме за едни 4 лева, то е ясно че избора е наш, а след като от филмовата индустрия толкова години забравят че имаме PC-та и искаме да си гледаме на тях филмите - тоест не покриват търсене на пазара е ясно че някой друг ще го направи. Напълно съм съгласен с доенето по няколко пъти - една вече ясно отаряла система, не може да чакаш 6 месеца за да се докопаш до PLAY/PAUSE.

Ами не си прав. В САЩ са по-разпространени други p2p системи, LimeWare, Morphius, Kazaa, Gnutella хората си ги ползват и си точат и то в не малки количества. Защо мислиш нападнаха точно тези мрежи освен за да им прилапат клиентите. Само че изпускат важния момент - хората теглят, за да се сдобият с това, което не могат да купят когато поискат, а Те предлагат само стари неща. Няма да стане - духът е пуснат от бутилката.

Феноменалните продажби на Apple се дължат, на това, че до момента нямаше друго преносимо устройство, специално предназначено за моментално задоволяване на нуждите на потребителите. Т.е. във всеки момент може да си дръпнеш песента, която слуша приятелят ти и ти да се чустваш куул до него. Иначе песните са по кинта - не е по-евино от това да си купиш диск (15 песни са 16-17 долара с данъците - колкото един албум на CD), но имаш избор какво и кога да слушаш. Това качество съчетано с добрата реклама и насочено към съответната пазарна ниша (младежта), като и пионерската позиция в това отношение успяха да напълнят джобчето на предприемачите.

Извода е, че е необходима нова схема за разпространение, в която поребителя да има думата. Докато гледат, само как да натоварят ползувателя, той ще гледа да мине по "тънката лайсна".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами не си прав. В САЩ са по-разпространени други p2p системи, LimeWare, Morphius, Kazaa, Gnutella хората си ги ползват и си точат и то в не малки количества. Защо мислиш нападнаха точно тези мрежи освен за да им прилапат клиентите. Само че изпускат важния момент - хората теглят, за да се сдобият с това, което не могат да купят когато поискат, а Те предлагат само стари неща. Няма да стане - духът е пуснат от бутилката.

Верно ги изтървах другите p2p алтернативи :clap: но колко от тези 250 млн. жители или колкото са го правят като процент? защото и 25 млн. да са процента е незначителен реално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Верно ги изтървах другите p2p алтернативи :clap: но колко от тези 250 млн. жители или колкото са го правят като процент? защото и 25 млн. да са процента е незначителен реално.

Процента го смяташ като съотношение какво към какво. Ще останеш очуден колко хора нямат интернет у дома, колко много ползват Dial-In интернет (през модем p2p си е игра на нерви), колко много са на ограничен трафик. Като вземеш и пред вид, че масовия случай е 1 PC на семейство и че семйството в САЩ е средно 4 души. Ще видиш как процента скача главоломно. А и без тези уговорки 10% си е сериозна цифра (дори и при груби инженерни сметки).

П.П. Не знам от къде я взе тази цифра 25000000 ама ми изглежда много голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и 25 млн. да са процента е незначителен реално.

това И не носи ли информацията че не го казвам че са 25 млн., и като ги кажа 25млн. включвам 4-те човека от семейството им защото едва ли са много които биха си купили 4 еднакви диска за всеки, и 10% се преживяват от 99%, нали за България си говорим и примера че и други го правят ама май не го правят в този размер, всички които не са в нет пространството не хващам защо ги изхвърляш от бройката при положение че тези хора ако искат могат да бъдат пирати но не ги (цензурирана дума) че си плащат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе каквото и да говорим все е незаконно.

А не си ли помислял, че може законите да са незаконни. Недей да се плашиш от очевидния оксиморон - често в днешни времена законите се правят не за да се защитят интересите на масите, а тези на компаниите. Нормално е при такава аномалия да има изявен протест. Не може нещо, което се прави от прилично голям процент хора да е незаконно, това означава само, че законите не са в ред и трябва да се поправят.

и 25 млн. да са процента е незначителен реално.

това И не носи ли информацията че не го казвам че са 25 млн., и като ги кажа 25млн. включвам 4-те човека от семейството им защото едва ли са много които биха си купили 4 еднакви диска за всеки, и 10% се преживяват от 99%, нали за България си говорим и примера че и други го правят ама май не го правят в този размер, всички които не са в нет пространството не хващам защо ги изхвърляш от бройката при положение че тези хора ако искат могат да бъдат пирати но не ги (цензурирана дума) че си плащат?

Вадя ги от сметката защото нямат възможноста да го правят - няма как да точиш филми без интернет.

П.П. Просто се зачудих от къде взе тази цифра. Предположение ли е или е факт? Просто любопитство нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. Просто се зачудих от къде взе тази цифра. Предположение ли е или е факт? Просто любопитство нищо повече.

Нито е предположение нито е факт/тоест нямам идея факт ли е/, а един груб максимален процент - 10%

а ето едно проучване как са стояли нещата преди една година в обмена на файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не си ли помислял, че може законите да са незаконни. Недей да се плашиш от очевидния оксиморон - често в днешни времена законите се правят не за да се защитят интересите на масите, а тези на компаниите. Нормално е при такава аномалия да има изявен протест. Не може нещо, което се прави от прилично голям процент хора да е незаконно, това означава само, че законите не са в ред и трябва да се поправят.

Точно така ;)

Пък за въпросните филми, повечето са толкова трагично омазани откъм всеки елемент, за който можете да се сетите, че големите компаниики трябва да плащат на нас, за да им гледаме глупостите :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незаконно е да имаш права върху нещото което си произвел, върху нещо в което си вложил труд и пари? ако отглеждаш картофи/дори в Самоков :)/ и дойдат една банда цигани и ти ги откраднат и кажат - ааа законите са незаконни този продава кртофите много скъпо а и вижте ни колко сме много това не ви ли говори че имаме право?

Редактирано от voxy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незаконно е да имаш права върху нещото което си произвел, върху нещо в което си вложил труд и пари? ако отглеждаш картофи/дори в Самоков :wors:/ и дойдат една банда цигани и ти ги откраднат и кажат - ааа законите са незаконни този продава кртофите много скъпо а и вижте ни колко сме много това не ви ли говори че имаме право?

Хаха, много ми хареса това за циганите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незаконно е да имаш права върху нещото което си произвел, върху нещо в което си вложил труд и пари? ако отглеждаш картофи/дори в Самоков ;)/ и дойдат една банда цигани и ти ги откраднат и кажат - ааа законите са незаконни този продава кртофите много скъпо а и вижте ни колко сме много това не ви ли говори че имаме право?

Хайде сега и аз да адаптирам примера ти към мойта теза. Опитай се да продадеш едни и същи картофи четири пъти на пазара и копувачите там ще те линчуват. Ако прочетеш горните ми постове ще забележиш, че аз искам да се продават ама при човешки условия. Беззаконното и неморалното в случая е че извиват ръцете на потребителя. Потребителя обаче, протестира против произвола, нима това е несправедливо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде сега и аз да адаптирам примера ти към мойта теза. Опитай се да продадеш едни и същи картофи четири пъти на пазара и копувачите там ще те линчуват. Ако прочетеш горните ми постове ще забележиш, че аз искам да се продават ама при човешки условия. Беззаконното и неморалното в случая е че извиват ръцете на потребителя. Потребителя обаче, протестира против произвола, нима това е несправедливо?

Че не е морално - това е ясно, тук едва ли има някой който да иска и/или да го прави. Принципно съм за абонамента който да ти дава пълните права върху байтовете, с изключение на търговските, така че не виждам смисъл да спорим за текущата ситуация след като и без това никой не е за нея, и всеки я прескача. [edit: образно казано, не е насочено към определен потребител cool.gif ] Но да си против да даваш каквито и да е пари за авторско право, също е аморално нали, реално няколко компании вече работят по подобни проекти и когато това нещо заработи и уреди абсурдната ситуация в която се намираме е тогава ще сме готови ли да плащаме, защото да не искаш да даваш 4 лева е адски странно

Редактирано от voxy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Че не е морално - това е ясно, тук едва ли има някой който да иска и/или да го прави. Принципно съм за абонамента който да ти дава пълните права върху байтовете, с изключение на търговските, така че не виждам смисъл да спорим за текущата ситуация след като и без това никой не е за нея, и всеки я прескача. Но да си против да даваш каквито и да е пари за авторско право, също е аморално нали, реално няколко компании вече работят по подобни проекти и когато това нещо заработи и уреди абсурдната ситуация в която се намираме е тогава ще сме готови ли да плащаме, защото да не искаш да даваш 4 лева е адски странно

Аз никъде не съм казал, че искам без пари. Прегледай постовете ми - аз искам да купувам, но при реалния условия за покупка. Да си купувам за мене е въпрос на принцип, в единия случай получавам силата на притежателя, в другия се крия като мишка. За пример ще дам, че нямам незаконен софтуеър на домашните си компютри. Купил съм си оските и някои други програмки, останолото е безплатен софтуеър. Схемата за разпространение която се предлага по пет кинта за месечен абонамент е супер, само с условието веднага или почти едновременно с премиерата да излизат материалите и в сферата за бърз достъп, също така да не бъде пренебрегвано разпространението на стари класики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах как ги направи 5000 лв., ама как да е...

Образно казах 5000 лева. Ето например тоя месец задълженията ми са около 570 лева! Какво означава това? Означава, че другия месец ще имам още по-големи дългове. Лесно е да се направят и 5000 лева задължения даже :P Нежъзможни работи няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...