Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Audi a3 - заслужава ли си?

Препоръчан отговор

преди 23 часа, jhoro написа:

Пичове - объркАли сте се!

Никой не говори (по принцип) - за нова кола, за кола нов внос, за конкретния модел ...

Говорим за точно тази кола, от някакъв неизвестен дилър! Харесана само на снимка.

Пп. Да беше видял и това 

Сори,пропуснал съм.Ама то като видя подобни нападки и изключвам смислените коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@jhoro@plmen88@Емил КостовБлагодаря Ви за коментарите относно техническия проблем. Инфото което дадохте ще ми бъде полезно при бъдещия ми избор на кола. Благодаря и на останалите съфорумници, които ако не полезна информация, то поне успяха да предоставят нужната доза хумор 😄 .

Ще уточня че неграмотно публикуваната обява на колата, беше постната от човек в Нови Искър, занимаващ се с авточасти (колата беше снимана на фона на бус с банер "авточасти втора ръка"). Когато звъннах по телефона се оказа, че съвсем друг човек се занимава с огледите на колата, който се намира в София. Ходих на оглед на колата с мой познат, който разбира от коли. Нито той, нито аз успяхме да вкараме на задна и пета предавка лоста няколко поредни пъти. Един път включва няма проблем, друг път - никакви шансове да включи. Колата имаше и куп други проблеми - виещ лагер, чисто нов климатик захвърлен в багажника, който не беше ремонтирам под претекст, че на никой не му се занимавало с това и продават колата директно постъпила нов внос от Швейцария...напълно автентична. Новият собственик да си я бил оправял. На пръв поглед двигателят беше ок, единият калник беше ръждясал, купето беше леко мръсно. Понамирисваше на кола, която гори масло и нещо незнайно хлопаше отзад. Чудно как хем се занимават с авточасти, хем колата се продаваше в това състояние...

Решихме да водим колата на сервиз. Поради любопитство реших да попитам във форума относно най-сериозния проблем - скоростната кутия, тъй като възнамерявах да закупя колата. Нагледах се на големи таратайки, тази поне имаше горе-голу читав двигател, и се бях навила да я купя и да инвестирам в ремонти. И се случи следното. След като направих това запитване в калдата и още няколко запитвания в други платформи, изведнъж получих коментар на мой пост, че колата вече е купена. Коментарът беше от новия собственик на аудито. Обадих се да попитам дали се продава колата, казаха ми, че не се продава вече. Обявата изчезна на мига. Проверих фб профила на новия собственик на аудито. Ами познайте с какво се занимава той...с авточасти. Очевидно обявата беше свалена от сътрудника на човека, който ми показа колата на живо. Целият този екшън се разви в рамките на една вечер и последващата сутрин. По обяд колата вече беше "продадена".

Не зная дали имам правото да твърдя, че има нещо гнило в цялата ситуация, но на мен така ми изглежда. Или колата беше супер проблемна или има нещо друго. Радвам се все пак, че не придобих колата, защото може би щеше да ми коства доста главоболия. Кой знае проблемни документи ли, технически проблеми ли, никаква идея, но нещо не беше както трябва около таз кола.

Хубав уикенд Ви желая и стойте нащрек при покупките на коли втора ръка! 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, littlesecret написа:

@jhoro@plmen88@Емил КостовБлагодаря Ви за коментарите относно техническия проблем. Инфото което дадохте ще ми бъде полезно при бъдещия ми избор на кола. Благодаря и на останалите съфорумници, които ако не полезна информация, то поне успяха да предоставят нужната доза хумор 😄 .

Ще уточня че неграмотно публикуваната обява на колата, беше постната от човек в Нови Искър, занимаващ се с авточасти (колата беше снимана на фона на бус с банер "авточасти втора ръка"). Когато звъннах по телефона се оказа, че съвсем друг човек се занимава с огледите на колата, който се намира в София. Ходих на оглед на колата с мой познат, който разбира от коли. Нито той, нито аз успяхме да вкараме на задна и пета предавка лоста няколко поредни пъти. Един път включва няма проблем, друг път - никакви шансове да включи. Колата имаше и куп други проблеми - виещ лагер, чисто нов климатик захвърлен в багажника, който не беше ремонтирам под претекст, че на никой не му се занимавало с това и продават колата директно постъпила нов внос от Швейцария...напълно автентична. Новият собственик да си я бил оправял. На пръв поглед двигателят беше ок, единият калник беше ръждясал, купето беше леко мръсно. Понамирисваше на кола, която гори масло и нещо незнайно хлопаше отзад. Чудно как хем се занимават с авточасти, хем колата се продаваше в това състояние...

Решихме да водим колата на сервиз. Поради любопитство реших да попитам във форума относно най-сериозния проблем - скоростната кутия, тъй като възнамерявах да закупя колата. Нагледах се на големи таратайки, тази поне имаше горе-голу читав двигател, и се бях навила да я купя и да инвестирам в ремонти. И се случи следното. След като направих това запитване в калдата и още няколко запитвания в други платформи, изведнъж получих коментар на мой пост, че колата вече е купена. Коментарът беше от новия собственик на аудито. Обадих се да попитам дали се продава колата, казаха ми, че не се продава вече. Обявата изчезна на мига. Проверих фб профила на новия собственик на аудито. Ами познайте с какво се занимава той...с авточасти. Очевидно обявата беше свалена от сътрудника на човека, който ми показа колата на живо. Целият този екшън се разви в рамките на една вечер и последващата сутрин. По обяд колата вече беше "продадена".

Не зная дали имам правото да твърдя, че има нещо гнило в цялата ситуация, но на мен така ми изглежда. Или колата беше супер проблемна или има нещо друго. Радвам се все пак, че не придобих колата, защото може би щеше да ми коства доста главоболия. Кой знае проблемни документи ли, технически проблеми ли, никаква идея, но нещо не беше както трябва около таз кола.

Хубав уикенд Ви желая и стойте нащрек при покупките на коли втора ръка! 😄

Е повече от гнило на това - здраве му кажи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, JKirilov написа:

Мъка, мъкааа...

Колко беше цената?

Е колко да и цената на тая гробница за части. Едно печено агне и две дамаджани влашко вино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Граф Монте Кристо написа:

Е колко да и цената на тая гробница за части. Едно печено агне и две дамаджани влашко вино.

Това се ДАВА - на купувача!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, littlesecret написа:

@JKirilov Цената офертата беше 4100 лв...

Щом няма сделка - няма цена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората как дават такива пари за 20 годишни легени, не знам..

Ти на това „такива пари” ли казваш?
Един колега си купи 4-ка, вярно малко по-нова, ама за 12К!
Аз лично - повече от 3К не бих дал. Щото - ако купувам, ще е нещо малко, 10 - 12 годишно и проверено.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Silvering В момента покрай коронакризата цените на 20-годишните коли са такива, ако не и по-високи. Коли 2000-та година се продават даже и за 5000 лв. Да бяха в добро състояние и с малко пробег евентуално си заслужава инвестицията. Но коли взети за 1000 евро да ги продават за 5000 лв...По-добре човек да отиде до Германия да си вземе кола, поне да се знае за какво си дава парите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Silvering написа:

Хората как дават такива пари за 20 годишни легени, не знам..

Ако е здрава ( макар че това зависи от доста фактори) или поне запазена и поддържана не е проблем да се дадат тези пари. Но в това състояние абсурд. Иначе има хора, които се лъжат. Грешката е, че не се консултират. Макар, че не е свързано с темата преди време една позната си взе лаптоп без да го гледа, просто защото и харесал цвета и как изглеждал. Пак добре, че не се набута много. Та така е и при колите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, littlesecret написа:
  1. Коли 2000-та година се продават даже и за 5000 лв.
  2. Да бяха в добро състояние и с малко пробег евентуално си заслужава инвестицията.
  3. Но коли взети за 1000 евро да ги продават за 5000 лв...
  4. По-добре - човек да отиде до Германия и да си вземе кола, поне да се знае за какво си дава парите...

Да беше помислил (и попитал - ако не знаеш) - преди да пишеш ...

1. Продават се, ако има кой да ги купи!
  2. С малко пробег „на запад“ са само новите и много „баровските“! А по-мощните - освен километри, имат и голямо „издухване“!
  3. Хубаво смяташ, ама ... без кръчмар!
    1000 евро там - това са 2000 лева.
    Пътя само добавя още 600 - 800 лева (гориво, паркинг, разходи за шофьора - храна, спане). Докарването на „собствен ход“ е за предпочитане пред автовоз. Така колата „си показва“ състоянието.
    Ако не е за конкретен човек (поръчана) често колата се регистрира. Това са още пари - превод и легализация на документите, екотакса, регистрация в КАТ ...
    Накрая - ако очакваш да ти я продадат, без печалба ... Но щом началнната оферта е 5К - значи може да намали с 10-15%.
  4. Да бе - то още на границата и ... „Заповядайте Вашия нов автомобил!“
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега имам 1.8т с газ внос е от Швейцария! Не е куатро ако те инетересува ми пиши.

горими 10/100 градско!! пълен сток е с катализаор! всичко е сменено като накладки масла филтри дискове ремъци ролки. Единственото нещо което е че е паднал лака но на мен не ми пречи. 

AUDI A3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ivanovr написа:

Здравей колега имам 1.8т с газ внос е от Швейцария! Не е куатро ако те инетересува ми пиши.

горими 10/100 градско!! пълен сток е с катализаор! всичко е сменено като накладки масла филтри дискове ремъци ролки. Единственото нещо което е че е паднал лака но на мен не ми пречи. 

AUDI A3.jpg

Евала много добре изглежда. Цвета е уникален. Нещо като черен металик антрацит. Къде ме върна какви спомени…..  Европата обиколих с тая кола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ivanovr написа:

гори ми 10/100 градско!! пълен сток е с катализатор! всичко е сменено като накладки масла филтри дискове ремъци ролки. Единственото нещо което е че е паднал лака но на мен не ми пречи. 

Лака ... както и да е!
Това, че си сменял - не ми харесва, поне на мен. Предпочитам да ми се каже - „Маслото е за смяна, ремъка - също, накладките са средна хубост ...“
И без друго - когато купувам - сменям всичко!

преди 5 часа, Граф Монте Кристо написа:

Евала много добре изглежда. Цвета е уникален. Нещо като черен металик антрацит. Къде ме върна какви спомени…..  Европата обиколих с тая кола.

Последната ми кола  (една от последните серии „металик“) беше тъмнозелена - на дневна светлина. При сумрак - казваха, че е синя, а на тъмното - че е черна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване