Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Биос не вижда флашката

Препоръчан отговор

преди 2 минути, цър-вул написа:

Може да направиш флашката ареждаща и с помощта на booticeWinSetupFromUSB

Ще пробвам и с нея ако с руфъс не стане нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пробвах и със руфъс като направих образа но флашката пак не се вижда в биос. Атова са снимките които dioib поиска да види

259998539_580748739677635_4327125432765048238_n.jpg

259753428_2343047855826532_807705472320638784_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Зад USB Memory Type какво има като опции?

Имаше нещо мемори 640 и на него смених но промяна нямаше. До преди малко пак си играх вадих cmos батерията и пак няма промяна направих една карта памет буутваща и нея не я вижда биос. А на лаптопа ми който е по дърт от това дъно тези проблеми ги няма вижда си и флашката и картата с памет. Също така пробвах флашката и картата с памет на братми на неговия комп и там няма проблеми виждат се в биос пробвах ги и на приятелката му на лаптопа и там ги вижда само на мойто дъно не ги вижда а другите ми флашки които не са на 3.0 а 2.0 си ги вижда без проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си един дял ок.4,5GB. Насипи си на него съдържанието на едно iso  и с помощта на Easy BCD закачи boot.wim към bcd store и забравяш за грижите с флашките.
И само си обновявашinstall.wim.
Но!!! При инсталиране форматираш (не изтриваш) САМО дяла, на който е папка Windows.
Инсталацията ти ще протича и по-бързо в сравнение с тази от флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Направи си един дял ок.4,5GB. Насипи си на него съдържанието на едно iso  и с помощта на Easy BCD закачи boot.wim към bcd store и забравяш за грижите с флашките.

Да и аз за това се замислих или ми остава като вариант да си взема един двд диск 8.5гб  и от него да преинсталирам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя биос може да не види флашка с такъв размер. Освен това вероятно я вижда като друг хард диск, а не като USB стик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Емил Костов написа:

Тоя биос може да не види флашка с такъв размер. Освен това вероятно я вижда като друг хард диск, а не като USB стик.

Емо в боот се вижда само харда и под него боот карта нещо друго няма. Но ми направи впечатление че като сложих флашката на другия ми комп LENOVO 78G пак същия боклук с двуядрен процесор и ддр2 памет там си я вижда флашката без никакви проблеми и на лаптопа ми който е по дърт от 2 та компа я вижда и няма проблем само на мойто дъно не я вижда 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Емо в боот се вижда само харда и под него боот карта нещо друго няма. Но ми направи впечатление че като сложих флашката на другия ми комп LENOVO 78G пак същия боклук с двуядрен процесор и ддр2 памет там си я вижда флашката без никакви проблеми и на лаптопа ми който е по дърт от 2 та компа я вижда и няма проблем само на мойто дъно не я вижда 

Зависи от биоса на машината, а и от самия модел на флашката. Има ли възможност да направиш друга флашка бутабъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Зависи от биоса на машината, а и от самия модел на флашката. Има ли възможност да направиш друга флашка бутабъл?

Тази флашка  е кингстон 16гб имам още една кингстон 64гб и двете ги купих миналата година на 3.0 са а другите ми флашки са малки по 4гб на 2.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, vlado1985 написа:

Тази флашка  е кингстон 16гб имам още една кингстон 64гб и двете ги купих миналата година на 3.0 са а другите ми флашки са малки по 4гб на 2.0

Пробвай дали се вижда флашка 4 Gb.Колкото до марката кингстън вече достатъчно ме разочароваха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква е целта?

Сложи диска на другия компютър инсталирай си желания W10 и после просто го върни на проблемния компютър.

Ако не купи си някоя 8GB USB 2.0 флашка и каквото сабя покаже.

Между другото ти щеше да слагаш на карта памет - тя колко е голяма и четеца ти за карти USB 2 или 3 e?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Пробвай дали се вижда флашка 4 Gb.Колкото до марката кингстън вече достатъчно ме разочароваха!

Пробвах с флашка от 4гб и си я вижда без никакви проблеми а иначе в ос тая кингстон се вижда даже качвах на нея информация трих проблем няма но само в биос не се вижда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Пробвах с флашка от 4гб и си я вижда без никакви проблеми а иначе в ос тая кингстон се вижда даже качвах на нея информация трих проблем няма но само в биос не се вижда

Ясно! Правиш bootable Flash 8 Gb ( ако имаш такава)! Тоя биос няма да види друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

И каква е целта?

Сложи диска на другия компютър инсталирай си желания W10 и после просто го върни на проблемния компютър.

Ако не купи си някоя 8GB USB 2.0 флашка и каквото сабя покаже.

Между другото ти щеше да слагаш на карта памет - тя колко е голяма и четеца ти за карти USB 2 или 3 e?

Пламен другия комп съм го оставил на страни защото и той е същото дърво като този с който съм до скоро си имах понего разправии с биоса и докато го оправих се видях в чудо а и за производителност не е нещо особено разликата е в процесора само че на тоя леновото процесора му е на 2.8 а на моя 2.2 и двата са двуядрени боклуци. Четеца е обикновен на 2.0 картата с памет е 16гб по малка нямам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш го колкото да го инсталираш. Не те карам да го ползваш дългосрочно.

В момента W10 ми е мъгла, скоро не съм го слагал, но при W7 дори можеш да не довършваш инсталацията, след първия рестарт и местиш физически диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ясно! Правиш bootable Flash 8 Gb ( ако имаш такава)! Тоя биос няма да види друго.

Мислех да му обновя биоса но се сетих че последния път когато го префлашнах нямаше кой знае какви опции повече и всичко си беше същото като в старата версия

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Слагаш го колкото да го инсталираш. Не те карам да го ползваш дългосрочно.

В момента W10 ми е мъгла, скоро не съм го слагал, но при W7 дори можеш да не довършваш инсталацията, след първия рестарт и местиш физически диска.

Да това е така но зора ще бъде докато накарам мойто дъно да захапе харда с оерационната система и да му кача драйверите щото наскоро ми се наложи на леновото да му сложа друг хард който ползвах на мойто дъно с xp и неиска да види че на диска има ос и да тръгне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Мислех да му обновя биоса но се сетих че последния път когато го префлашнах нямаше кой знае какви опции повече и всичко си беше същото като в старата версия

Понякога не е до опции, а до възможности.

Ако се сещаш - не ти се разпознава по-новия процесор > направи ъпгрейд на биос-а, не ти работи коректно паметта (работи на по-ниски честоти) > направи ъпгрейд на биос-а. CD-RW не разпознава коректно скоростите на презаписваемите дискове > > направи ъпгрейд на firmware тоест биос-а на оптиката - при тези неща ти реално нови опции за нагласяне /избиране не получаваш, но рамото устройство става по-умно (гъвкаво, коректно работещо).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Понякога не е до опции, а до възможности.

Ако се сещаш - не ти се разпознава по-новия процесор > направи ъпгрейд на биос-а, не ти работи коректно паметта (работи на по-ниски честоти) > направи ъпгрейд на биос-а. CD-RW не разпознава коректно скоростите на презаписваемите дискове > > направи ъпгрейд на firmware тоест биос-а на оптиката - при тези неща ти реално нови опции за нагласяне /избиране не получаваш, но рамото устройство става по-умно (гъвкаво, коректно работещо).

Може и като последен вариант да ъпдейтна биоса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Да това е така но зора ще бъде докато накарам мойто дъно да захапе харда с оерационната система и да му кача драйверите щото наскоро ми се наложи на леновото да му сложа друг хард който ползвах на мойто дъно с xp и неиска да види че на диска има ос и да тръгне

Не иска да види или биеше син екран 0x00...07b?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не иска да види или биеше син екран 0x00...07b?

Неискаше да го види и като излезна от биос черен екран и на никъде следтова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак W10  е много по-напред от XP.

Аз бих опитал, иначе DVD и си ти, би трябвало все още да се събира на 4,7GB диск.

А на този стар компютър защо като цяло слагаш 10 и може би на механичен диск?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Все пак W10  е много по-напред от XP.

Аз бих опитал, иначе DVD и си ти, би трябвало все още да се събира на 4,7GB диск.

А на този стар компютър защо като цяло слагаш 10 и може би на механичен диск?

Не на на двд 4.7 нестава да се запише образа и то свален от микромеките. Аз наскоро опитах запиша на такъв диск но нестана , имам 32 битова версия на 10 на друг диск 8.5гб него го взех още миналата година когато бях при бившата щото тогава ползвах един лаптопс 2гб и за 64 битова версия щеше да се озори доста. Тук в Пазарджик търсих на няколко места такива дискове по 8.5гб но нямат. 

А сега като се сетих забравих да кажа че снощи и днес следкато махнах cmos батерията пак нямаше промяна и не се виждаше флашката в биос но след няколкото рестарта които му направих 1 път я видя дадох му SAVE да запамети промените но след излизането от биос няма никой и като влезна пак в биос отново не се вижда флашката. Та много си мисля че може и нещо от самия биос да е но мисля първо да пиша на съпорта на биос стар да видя те какво ще ми кажат щото много много не ми се ще да ъпдейтвам биоса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, vlado1985 написа:

Не на на двд 4.7 нестава да се запише образа и то свален от микромеките.

Колко е голямо ISO то при теб?

Моето, което свалих сега пише 4,28GB (4 600 823 808) едно DVD трябва да събира поне 4,38 или казано поне 4 700 000 000 грубо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...