Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Висока температура на процесора?

qnkov
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 28 минути, qnkov написа:

За нормално ползване е добре, но се играе с часове на него. Трябва да се мисли решение.

Изкарай ги на терасата - лаптопа и геймъра!

Хем по-добре ще се охлажда, хем няма да играе с часове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 78
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 4 часа, Raze написа:

Да бе, сигурно не се сменя термопаста, стига писа глупости! Има достатъчно тестове на различни термопасти, където разликите могат да стигнат над 10 градуса, също и при смяна на стара термопаста с нова. Пробвал съм и лично на различни машини и при смяна има осезаемо подобрение!

Нали се сещаш колко хора четата това в момента, това че ти си сменявал паста много пъти, не означава че трябва да го препоръчаш на всички да го правят. Има си хора и сервизи за тази цел, във момента има и деца които ни четат и им е интересно, сещаш се какво ти казвам.

Има си разлика, но тя е малка 2, 3, 5 градуса, голямото велико охлаждане ще е. И за тези 5 градуса да тръгнеш да разглобяваш добре работещ лаптоп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Изкарай ги на терасата - лаптопа и геймъра!

Хем по-добре ще се охлажда, хем няма да играе с часове!

предложих му решение за игрите, но май не го интересува

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fan-off.png.c56d90e7677632ce16f80e43cc796d9a.png

Fan-on.png.369cf42af53ec483a578fa3589eed318.png

Ако сменя пастата казвате ще паднат още 10 градуса, ама аз съм го виждал и с температури под 10 градуса ... тогава просто ще е под нулата може би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако сменя пастата казвате ще паднат още 10 градуса, ама аз съм го виждал и с температури под 10 градуса ... тогава просто ще е под нулата може би.

При каква „стайна температура“ (температура на околната среда) - е показал тези 10 градуса вътре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е, че и 6 милиарда човека да кажат "Лаптопите не са за игра!" - не, не било така, имало геймАрски лаптопи...

Че му дават и да играе с часове?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

При каква „стайна температура“ (температура на околната среда) - е показал тези 10 градуса вътре?

Хладничко беше, може би около 14 градуса (не мога да съм много сигурен в измервателната техника там където беше).

Резултатите по-горе от днес са при 19 градуса (поне тека пише на термометъра на стената).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Raze написа:

Да бе, сигурно не се сменя термопаста, стига писа глупости! Има достатъчно тестове на различни термопасти, където разликите могат да стигнат над 10 градуса, също и при смяна на стара термопаста с нова. Пробвал съм и лично на различни машини и при смяна има осезаемо подобрение!

@qnkov вместо термопадове слагай термодъвка, то и на места е имало такава, като гледам снимките. Аз си взех това и върши перфектна работа: K5-Pro течен термопад в Други в гр. Стара Загора - ID28077451 — Bazar.bg

Ако не друго, си поръчах от това. Стана ми интересно. Ползваш ли го за процесори/видео карти за лаптоп или компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Хладничко беше, може би около 14 градуса (не мога да съм много сигурен в измервателната техника там където беше).

Резултатите по-горе от днес са при 19 градуса (поне тека пише на термометъра на стената).

Няма как - в стаята да е 14,  а вътре в компа - 10!
Все едно имаш охладител, а не - разсейвател на топлина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То по голямата роля за температурите играе именно радиатора . А вентилатора само върти и охладения въздух попада до процесора. А ролята на термопастата е да обира топлината и посредством радиатора да се разсейва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Сигурен ли си?

Имаш топлообмен, между „вътре“ (където се генерира топлина) и „вън“ - където е по-хладно!

Твоят вариант прилича на хладилник!

Момчета, има едни нещица - ТермодинамикаиМеханика на флуидите!

Поне вижте - за какво става дума! И пак говорете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, qnkov написа:

Ако не друго, си поръчах от това. Стана ми интересно. Ползваш ли го за процесори/видео карти за лаптоп или компютър?

Колегата RAZE много добре знае как да постави, нанесе тази паста така че да се върши работата оптимално. Но ти, след като нямаш опит, сега ще задаваш въпроси и ще се учиш, и накрая не се знае какво ще направиш. Не дай си боже да повредиш лаптопа, ти ще си виновен, затова ви го казах простичко че има сервизи и хора които знаят как да ви оправят проблемите, без да се налага след това да купувате нови лаптопи.

Да не ви напомням, препоръчах те му да купи термо лепенка, това трябваше да направи, но никой не му каза че има значение как се реже термо лепенката. Аз съм рязал много пъти и със ножица се реже, но се мачка и когато става въпрос за някоя видео карта примерно, където трябват части 3 на 3 милиметра, когато се отрежат със ножица повърхността на допир намалява до 50%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

Имаш топлообмен, между „вътре“ (където се генерира топлина) и „вън“ - където е по-хладно!

Твоят вариант прилича на хладилник!

Момчета, има едни нещица - ТермодинамикаиМеханика на флуидите!

Поне вижте - за какво става дума! И пак говорете!

Добре де а аз какво да кажа като на моя комп наскоро сложих на вграденото видео вентилаторче което да му духа. И ми свали осезаемо температурите много. дъното ми е ето това https://www.biostar.com.tw/app/ru/eol/introduction.php?S_ID=352 доста дъртичко наистина. Сложих вентилаточрче което, си беше с негов си радиатор на gigabyte. Преди него му бях поставил друго вентилаторче което само се правеше че духа ама ъъъъъ и много започна да румоли, до онзи ден със старото вентилаторче вграденото ми видео без никакъв товар си държеше 39- 40 градуса а на 100% натоварване скачаше на 45градуса и стигаше 50. Като разкарах старото вентилаторче и сложих другото, което си е на gigabyte температурите ми ги свали с цели 10 градуса и сега на 100% натоварване едвам стига 38 градуса и неще и неще да ги вдигне повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, vlado1985 написа:

Добре де а аз какво да кажа като на моя комп наскоро сложих на вграденото видео вентилаторче което да му духа. И ми свали осезаемо температурите много. дъното ми е ето това https://www.biostar.com.tw/app/ru/eol/introduction.php?S_ID=352 доста дъртичко наистина. Сложих вентилаточрче което, си беше с негов си радиатор на gigabyte. Преди него му бях поставил друго вентилаторче което само се правеше че духа ама ъъъъъ и много започна да румоли, до онзи ден със старото вентилаторче вграденото ми видео без никакъв товар си държеше 39- 40 градуса а на 100% натоварване скачаше на 45градуса и стигаше 50. Като разкарах старото вентилаторче и сложих другото, което си е на gigabyte температурите ми ги свали с цели 10 градуса и сега на 100% натоварване едвам стига 38 градуса и неще и неще да ги вдигне повече

Мисли бе пич! Първо мисли, а после говори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, qnkov написа:

Ползвах го за лаптопа там, където имаше термодъвка, понеже вече съм го отварял няколко пъти за почистване и беше станала на нищо. И аз пробвах да я заменя с термопаста - MX4, но не беше добър резултата и сложих тази термодъвка, сега е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Мисли бе пич! Първо мисли, а после говори!

https://pcguide.bg/kakvo-e-termopasta-zashto-se-izpolzva-kak-da-nanesem-pravilno/

http://www.referati.org/ohlajdane-na-cpu/39784/ref

https://bg.comprating.com/disipador-procesador

Хайде сега по прочети малко и тогава ти мисли какво пишеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vlado1985 написа:

Не ми пробутвай тези неща - ти не мислиш изобщо!

И се научи - да цитираш като хората!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Не ми пробутвай тези неща - ти не мислиш изобщо!

И се научи - да цитираш като хората!

Какво ти пробутвам ? Ако въобще знаеш за какво е радиатора и термопастата няма да ми казаваш че аз не съм мислил и ти пробутвам нещо си.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Какво ти пробутвам ? Ако въобще знаеш за какво е радиатора и термопастата няма да ми казаваш че аз не съм мислил и ти пробутвам нещо си.  

Четеш ли изобщо - какво пиша? Защо ми обясняваш основни понятия?

Как ще стане - температурата вътре, да е няколко градуса под температурата отвън?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Четеш ли изобщо - какво пиша? Защо ми обясняваш основни понятия?

Как ще стане - температурата вътре, да е няколко градуса под температурата отвън?

Аз чета внимателно и съм прочл цялата тема от самото начало. Ати въобще прочете ли темата отначало и да разбереш за какво става въпрос ? Предполагам не си а проблема е именно високите температури на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vlado1985 написа:

Аз чета внимателно и съм прочл цялата тема от самото начало. Ати въобще прочете ли темата отначало и да разбереш за какво става въпрос ? Предполагам не си а проблема е именно високите температури на процесора.

Казах ти  - не предполагай, а мисли!

Температурите са нормални - за такова ползване! Този лаптоп просто не е за игри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти  - не предполагай, а мисли!

Температурите са нормални - за такова ползване! Този лаптоп просто не е за игри!

Лаптопа наистина не е за игри и да температурите са му нормални но ако опита да намали волтажа на ядрото може и намалеят температурите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДзВяРа!

Опитният, имам 10 разглобени лаптопа и 50 компютъра досега и то за какви ли не манипулации в пъти по-сложни от термопаста. Предимно гледам от youtube и оттам съм правил неща и съм съживявал дъна, които ти ще изхвърлиш. Престани вече. Още нищо не съм изгорил за 15 години... тия сервизи? В такъв ли работиш, че само за тях говориш? Бил съм в сервизи за какво ли не, не само за компютри. Претрупана, бърза и неграмотна работа. Тук при нас при смяна на термопаста, дори не гледат температурите след това. Така ми вдигнаха с 5 градуса предишния лаптоп. Единственото предимство е, че имат всичко налично и работата им е това и единствено това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.12.2021 г. в 1:12, qnkov написа:

Пуснах всички ъпдейти на уиндолс, лаптопа си направи и автоматичен ъпдейт на биоса след рестарта от 303 на 307.

Преди да пуснеш ъпдейтите температурите как бяха. Ако от новата версия на биос е вдигнал температурите може да опиташ да качиш предишната версия. И ако на нея няма проблеми да не го обновяваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...