Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на слушалки около 250-300 лв

Препоръчан отговор

Привет на всички

Търся си слушалки предимно за гейминг и музика (като за гейминг имам предвид Escape from Tarkov )
Тук вече не знам тази цена ще е достатъчна за такава игра, тъй като гледам хора, които излъчват на живо са дали (били спонсорирани) със слушалки за по 700-1000 лв., което за повечето хора е леко нелепа сумата.
Естествено, няма да я играя цял живот играта, затова добавям и музика в тази категория, тъй като слушам предимно музика с lossless  (тоест уж добро качество музика)
Спрял съм се (препоръчаха ми) за момента на едни слушалки, като да отбележа, че не съм наясно като цяло от слушалки - Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm.
Дали са добри, по-добри за близка до тяхната цена слушалки има ли и т.н.
благодаря предварително за помощта ^^

п.п. забравих да добавя, нямам звукова карта, нямам и свободен слот (PCI-E) за такава - ако има добри USB, евентуално, но сигурно и цената отива нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал дали да са с микрофон или не, но предполагам щом трябва да са геймърски значи да имат. (Освен ако нямат отделен такъв).

Аз лично съм фен на MH 752 на CM. Доста са удобни дори след няколко часа използване. Аз лично не съм ползвал по-удобни слушалки, а съм бил с какви ли не.

https://www.pro-bg.com/product/GameHeadset/Headphones x00e5imyrski slushalki Cooler Master MH752 Virtual 71 USB_201604.html

Те са брандирани TakStar 82 Pro и вадят и добър звук за музика не само за игри.

Други на които съм фен са Kingston HyperCloud, които пък са брандирани TakStar 80 Pro и също вадят приличен звук за парите си. По турнирите (особено на CS:GO) масово са с такива (е сега сигурно са и спонсори и затова са промотирани и все пак).

https://www.pro-bg.com/product/Headphones/Headphones-Geimyrski-slushalki-HyperX-Cloud-II-Red-Mikrofon-ChernoCherveno_274965.html

Други много добри са разбира се SENNHEISER, но там и цената отива нагоре (а и сега като погледнах доста от моделите ги няма в България вече).

https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-Game-One-Black_prod_MULHSENNHEISER506080.html

Но пък ако имаш външен микрофон, за музика са доста добри и този модел също би трябвало да свърши работа:

https://www.jarcomputers.com/Sennheiser-HD-559-Black_prod_MULHSENNHEISER506828.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих пропуснал да предложа JBL

Страхотна комбинация ,може да се ползват през блутуут и с кабел

https://www.gaminggear.bg/jbl-quantum-600-black-безжични-геймърски-слушалки-с-микрофон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Daka Dakov написа:

п.п. забравих да добавя, нямам звукова карта, нямам и свободен слот (PCI-E) за такава - ако има добри USB, евентуално, но сигурно и цената отива нагоре.

А модел на дънната платка? Общо взето такава инвестиция (особено при наличие на остарял хардуер) е излишна. А това, което са ти предложили в случая е абсурдно. 

преди 11 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не си споменал дали да са с микрофон или не

Постнатите от Даката са без, така че... Адашче, относно геймърските слушалки - може и да има модели, които да са удобни, но като звук - Не

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Не бих пропуснал да предложа JBL

Да беше пропуснал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Jorge написа:

Постнатите от Даката са без, така че... Адашче, относно геймърските слушалки - може и да има модели, които да са удобни, но като звук - Не!

Ясно ми е какво е постнато, но това изключа "геймърски" тогава (освен ако няма външен микрофон), защото игрите, които е споменал са Battle Royale и там без микрофон не става. Все едно CS:GO MM без микрофон.

А в случая гарантирам, че MH 752 освен удобни вадят и приличен звук освен, че са удобни. Препоръча ми ги преди време Night_Raven, а той разбира от слушалки и дори ги колекционира. Както казах това са брандирани TaksTar Pro 82. Това са си качествени слушалки, които CoolerMaster са взели и са добавили микрофон и са ги нарекли MH 752. Ревютата са им повече от положителни.

А не видях нещо твоето предложение. Лесно се критикува от страни. Както и да е. Аз не твърдя, че тук съм в свои води. Просто съм споделил мнение за продукти на базата на лични впечатления. Аз съм си и геймър откакто се помня. Както казах, съм ползвал какви ли не - и AKG и Sony и т.н. Това си е малко субективно като цяло и трябва да се чуят на място, но не винаги е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.12.2021 г. в 21:39, Jorge написа:

А модел на дънната платка? Общо взето такава инвестиция (особено при наличие на остарял хардуер) е излишна. А това, което са ти предложили в случая е абсурдно. 

Постнатите от Даката са без, така че... Адашче, относно геймърските слушалки - може и да има модели, които да са удобни, но като звук - Не

Да беше пропуснал...

Ами..

относно компютъра, на който ги ползвам е от години и общо взето съм го сглобявал с втора ръка части (без хард дисковете и рамта) 
добавих параметрите в подписа си

Ако няма микрофон не е проблем, потрябва ли ми, ще си купя отдлено, така или иначе част от цената е завишена заради наличието на микрофон, който така или иначе меко казано не струва (в този размер на сума)
Както казах по-рано, има игри, за които ще ми трябват добри слушалки, за да чувам стъпки, от къде се стреля и т.н., както и по възможност музика, ако не - гледах преди малко ревю на Razer Nari Ultimate, които в тази насока са добри, но от към музика вече куцат леко

Всичко е до бутането на настройките от EQ и основно от звукова карта или mixer.
Но няма да съм в студио да записвам или слушам, така че няма пълно щастие за тези пари в двете посоки (игри - музика)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.12.2021 г. в 3:07, Daka Dakov написа:

Спрял съм се (препоръчаха ми) за момента на едни слушалки, като да отбележа, че не съм наясно като цяло от слушалки - Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm.

Тук са показани различни модели слушалки от тази категория, подредени по рейтинг от най-високата оценка 95-94 и надолу:

https://www.gearank.com/gear?title_op=contains&title=headphones&field_manufacturer_link_title_op=contains&field_manufacturer_link_title=&field_normal_price_value_op=<&field_normal_price_value[value]=&field_normal_price_value[min]=&field_normal_price_value[max]=&order=field_computed_gearank&sort=desc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.12.2021 г. в 23:40, B-boy/StyLe/ написа:

Лесно се критикува от страни.

Не критикувам теб, а това, което са предложили на Даката (някой му бил препоръчал). В увода...

на 21.12.2021 г. в 23:40, B-boy/StyLe/ написа:

А в случая гарантирам, че MH 752 освен удобни вадят и приличен звук освен, че са удобни.

Сори, но не можа да ме убедиш. 

преди 22 часа, Daka Dakov написа:

Ами..

относно компютъра, на който ги ползвам е от години и общо взето съм го сглобявал с втора ръка части (без хард дисковете и рамта) 
добавих параметрите в подписа си

Ако няма микрофон не е проблем, потрябва ли ми, ще си купя отдлено, така или иначе част от цената е завишена заради наличието на микрофон, който така или иначе меко казано не струва (в този размер на сума)
Както казах по-рано, има игри, за които ще ми трябват добри слушалки, за да чувам стъпки, от къде се стреля и т.н., както и по възможност музика, ако не - гледах преди малко ревю на Razer Nari Ultimate, които в тази насока са добри, но от към музика вече куцат леко

Всичко е до бутането на настройките от EQ и основно от звукова карта или mixer.
Но няма да съм в студио да записвам или слушам, така че няма пълно щастие за тези пари в двете посоки (игри - музика)

Според мен при бюджет 300 лева е по-удачно да закупиш звукова карта за 150 и слушалки за същата сума. Ще си по-доволен, отколкото слушалки за 300 в сегашната ситуация.

П.П. Весели празници на всички!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Jorge написа:

Според мен при бюджет 300 лева е по-удачно да закупиш звукова карта за 150 и слушалки за същата сума. Ще си по-доволен, отколкото слушалки за 300 в сегашната ситуация.

да, съгласен съм за звуковата карта, но както споменах по-рано 

ако си прочел все пак това което бях написал в началото, то явно имаш идеи/препоръки за добри на USB ? (с радост бих погледнал предложенията за звукова карта и слушалки  😇 )

С тази ми конфигурация - това мога  (уви)

п.п. Весели празници на всички :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За слушалки  и  стерео слушане се насочи към външен DAC (USB ) от марките Fiio, Topping, iFI (според бюджета).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.12.2021 г. в 21:08, Jorge написа:

Сори, но не можа да ме убедиш.

Аз не целя да убеждавам никого. Аз съм убедил себе си и съм доволен от избора си. Между другото 752 (за разлика от 751) си идват със своя звукова карта, която не е задължително да се използва, ако дъното вече има адекватна такава или се ползва външна като Xonar и прочие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е старо и това (ALC 660 ли беше?) драйверче е лошо.

Затова, избягвайки караниците дето пак сте заформили, да грабва едни MH 752! 200 лева си е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами, добре благодаря

Ще поразгледам още малко и след нова година ще се насоча към купуване :)

Благодаря на всички за помощта.

преди 48 минути, JKirilov написа:

Дъното е старо и това (ALC 660 ли беше?) драйверче е лошо.

за жалост - да, но докато още държи дъното, ще го мъча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом още ще мислиш, доуточни:

Само в къщи, удобно седнал ли?

Наистина ли може да е без микрофон?

On ear / Over ear?

Отворените слушалки са по-удобни и по-качествени, но ще се чува малко наоколо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 27.12.2021 г. в 19:11, JKirilov написа:

Щом още ще мислиш, доуточни:

Само в къщи, удобно седнал ли?

Наистина ли може да е без микрофон?

On ear / Over ear?

Отворените слушалки са по-удобни и по-качествени, но ще се чува малко наоколо?

само в къщи ще ги ползвам

Да, ако търся микрофон в този ценови диапазон ще съм разочарован, затова предпочитам да е без

over ear - имам On ear от huawei които идват с телефона и съм много доволен (както и от Mi True Earbuds )

Съгласен съм, затова бих искал да е с noise cancelling 

И за много години :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Daka Dakov написа:

затова бих искал да е с noise cancelling 

Не си ме разбрал - тебе ще те чуват наоколо, което примерно в офис е зле. А тази система за намаляване на околния шум влошава качеството, ако става въпрос за

предимно музика с lossless  (тоест уж добро качество музика)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами, да няма проблем да ме чуват, тъй като ще си бъдат за у дома

гледах малко над цената, която обявих в началото, sony wh-1000xm3 - не изглеждат зле, но не съм избрал напълно - твърде много слушалки

тези дни ще се отбия до някой магазин за музика/инструменти да кажат и те мнение.

ако съм пропуснал да кажа, не държа на това дали са безжични или жични

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Daka Dakov написа:

тези дни ще се отбия до някой магазин за музика/инструменти да кажат и те мнение

В никакъв случай!!!!!!!!!!

Отбий се с твоя флашка с флакове за да чуеш няколко модела!

Добрите фирми са AKG, Koss, Beyerdynamic, Sennheiser, Audio-Technica, евентуално JBL и Bose, от евтините Суперлукс!

За мнения - на женския пазар ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...