Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за магазини продаващи компютри и лаптопи?

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 часа, tonio23 написа:

От кои магазини сте доволни и от кои не? В лаптоп.бг имат почти всичко, но гледам в Гугъл имат доста негативни ревюта. Аз съм доволен от Техномаркет от големите вериги, но като гледам напоследък и те продават талаш с 4GB RAM. Техмарт нямат голям избор от лаптопи (но ако искате перални и хладилници, произведени в Европа вместо в Китай там е мястото), а Технополис ми е далече. От Жар Компютърс съм купувал резервни зарядни и съм доволен, но никога пълна конфигурация. От Плесио съм купувал кабели и чанти само и също съм доволен, но лаптопите им ми се виждат малко скъпи. Pic.bg имат добри цени и конфигурации, някакви мнения за тях? Казаха ми да избягвам Емаг, защото често дефектирала. Една позната преди време си закупи телефон от тях и беше повреден, но не й признаха гаранцията.

Според мен ако не си доволен от даден магазин излизаш и отиваш в друг. Където може да ти предложат дадената стока и да те заинтригуват, то всеки иска да печели от другия и всеки си е в правото. Но не мисля че трябва потребителя, да търси сметка на продавача за конкретната стока. Че му я дава по скъпо или не. Прост пример наскоро когато си взех SSD пуснах тук тема и  взелите учасие потребители ми дадоха доста добри предложения за SSD та. А аз преди това видях в сайта на jar едно SSD и се обадих на познат който работи в jar и ми каза лично, по телефона че точно този модел го няма при него. Като наличност и не го взимал щото много дефектира. На следващия ден отидох в друго магазинче на друг познат който ми е по близо до мен на 5 минути път. От който взех въпросното SSD което уж много бързо дефектирало разликата в цената беше само някакви си 5лв. Взех си SSD то и човека ми даде само, касова бележка без гаранция без нищо и го питам. Някаква гаранция ще ми дадеш ли. И той ми казва така аз гаранция не давам, за това което продавам. Гаранция давам само когато аз съм сглобил, дадената машина или съм поставил в нея конктретния компонент. А от жар преди няколко месеца си купих един хъб за 25лв и човека веднага без да ме пита без нищо. Вика чакай така да ти дам гаранция и когато погледнах на бележката а 2 години гаранция което ме очуди щото не си падам да гледам гаранция за това което взимам. Та SSD което купих без гаранция си бачка много добре и марката е същата като на дъното ми biostar.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 91
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 час, jhoro написа:

Напоследък сравнявам две „щайги“ от Леново.
Едната е истински IBM/Lenovo Thinkpad R60 под Линукс, другата - китайско Lenovo B590 под Windows 8.1.
Ами китайчето ... не е много по-добре, хем паметта му е двойно!

Тези celeron са много зле, особено с 2 ядра. Нормално core duo да го бие, нищо че е няколко години по-старо. С някой малко по-съвременен celeron сигурно нещата щяха да са по-добре. А и все пак, ако е под някоя по-стара/лека линукс дистрибуция, това още повече подобрява нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vlado1985 написа:

И той ми казва така аз гаранция не давам, за това което продавам. Гаранция давам само когато аз съм сглобил, дадената машина или съм поставил в нея конктретния компонент. 

Той може да не дава, но по закон е задължен. Всеки компонент от дадена машина си има гаранция към вносителя, без значение кой е сглобил компютъра. В случая най-вероятно става въпрос за това което писах няколко поста по-горе. Купува се дадена стока на склад, стои известно време и и тече гаранцията. Ако е изтекла търговеца в случая мишкува и се прави на интересен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Тези celeron са много зле

Някъде уточнен ли е процесора намиращ се в посочения лаптоп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Gaming_Solutions написа:

Той може да не дава, но по закон е задължен. Всеки компонент от дадена машина си има гаранция към вносителя, без значение кой е сглобил компютъра. В случая най-вероятно става въпрос за това което писах няколко поста по-горе. Купува се дадена стока на склад, стои известно време и и тече гаранцията. Ако е изтекла търговеца в случая мишкува и се прави на интересен. 

Този ми познат от който купих SSD и не ми даде гаранция си е такъв по начало. Макар ч той е един от най добрите в града но и не на всеки прави услуги само на познати аи аз си го знам защо така прави. Защото преди известно време имаше посещение от НСБОП И тогава го бяха набарали с доста бройки негален windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Някъде уточнен ли е процесора намиращ се в посочения лаптоп?

Прав си, следващите резултати и за двата лаптопа са с различни процесори, въпреки че повече от 2 ядра не видях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vlado1985 написа:

Този ми познат от който купих SSD и не ми даде гаранция си е такъв по начало. Макар ч той е един от най добрите в града но и не на всеки прави услуги само на познати аи аз си го знам защо така прави. Защото преди известно време имаше посещение от НСБОП И тогава го бяха набарали с доста бройки негален windows

Не разбрах каква е връзката на едното с другото... И каква услуга ти е направил? :)

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

доста бройки негален windows

Това ще е някакъв нов вид.

Чудно ми е какво става ако в сервиз занесат за хардуерен проблем система с нелегално придобит софтуер и в този момент направят проверка на сервиза ...

Как се складират нелегални OS? На дискове (CD/DVD) или ... USB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах каква е връзката на едното с другото... И каква услуга ти е направил? :)

Нямах в предвид че едното има връзка с другото. Сао исках да отбележа какъв е познатият ми а аз лично не прибягвам до услуги към него. Единнствено ходя при него ако трябва да си взема някой кабел дребни неща но за услуги ъъъъъъъ сам си се оправям:)

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това ще е някакъв нов вид.

Чудно ми е какво става ако в сервиз занесат за хардуерен проблем система с нелегално придобит софтуер и в този момент направят проверка на сервиза ...

Как се складират нелегални OS? На дискове (CD/DVD) или ... USB?

Пламен до колкото бях разбрал от познати са го били хванали с над 100 бройки DVD дискове с windows 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Нямах в предвид че едното има връзка с другото. Сао исках да отбележа какъв е познатият ми а аз лично не прибягвам до услуги към него. Единнствено ходя при него ако трябва да си взема някой кабел дребни неща но за услуги ъъъъъъъ сам си се оправям:)

Аз нищо не разбрах от поста ти. Купуваш едно и също SSD, но не от jar, защото са ти казали, че често дефектира, а от кварталния магазин, който не ти дава гаранция, но ти се надяваш да не дефектира, защото не си го купил от jar, където ти дават гаранция??? Доволен ли си или недоволен от кварталното магазинче или от jar?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Пламен до колкото бях разбрал от познати са го били хванали с над 100 бройки DVD дискове с windows 

Интересно ...

Първо защо държиш 100 броя с дискове - нямачак толкова много варианти на Windows. Също така ако това са били оригиналните image които можеш да свалиш от сайта на M$ съвсем безплатно - също няма логика ... сега дали на дисковете е имало нещо друго като някой крайник това вече е друг въпрос, или са били готово активирани (и такива има). И ако погледнем към днешна дата виждаме обявени цени - инсталация на OS в пробен период - 25 лв. инсталация на OS с ключ на потребителя ... (не помня дали имаше разлика) - и сега кое точно е и кое не е незаконното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Gaming_Solutions написа:

Аз нищо не разбрах от поста ти. Купуваш едно и също SSD, но не от jar, защото са ти казали, че често дефектира, а от кварталния магазин, който не ти дава гаранция, но ти се надяваш да не дефектира, защото не си го купил от jar, където ти дават гаранция??? Доволен ли си или недоволен от кварталното магазинче или от jar?

SSD то не го купих от jar защото го нямат като наличност в магазина им в пазарджик и не го поръчват и познатият ми който работи в jar ми каза че точно този модел бързо дефектирали и затова не го поръчвал. И аз  купих SSD от кварталното магазинче

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Интересно ...

Първо защо държиш 100 броя с дискове - нямачак толкова много варианти на Windows. Също така ако това са били оригиналните image които можеш да свалиш от сайта на M$ съвсем безплатно - също няма логика ... сега дали на дисковете е имало нещо друго като някой крайник това вече е друг въпрос, или са били готово активирани (и такива има). И ако погледнем към днешна дата виждаме обявени цени - инсталация на OS в пробен период - 25 лв. инсталация на OS с ключ на потребителя ... (не помня дали имаше разлика) - и сега кое точно е и кое не е незаконното?

Да наистина интерсно е. Но нали знаеш всеки сам си прави някакви си негови схеми а защо е държал толкова бройки аз немога да кажа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD то не го купих от jar защото го нямат като наличност в магазина им в пазарджик и не го поръчват и познатият ми който работи в jar ми каза че точно този модел бързо дефектирали и затова не го поръчвал. И аз  купих SSD от кварталното магазинче

Сентенцията:

Jar нищо не разбират от компютри (всъщност това е стара новина), гаранцията е за "женчовци".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сентенцията:

Jar нищо не разбират от компютри (всъщност това е стара новина), гаранцията е за "женчовци".

Пламен мен лично гаранцията не ме вълнува за някой евтин компонент. Колкото изкара толкова но сега има ли логика според теб в един магазин да ти дадат гаранция 2 години за някок евтин продукт. А в друг магазин да не ти дадат гаранция а само касова бележка и да ти се обясняват че неможели да дават гаранция

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може би трябваше да сменя темата, но да не я сменям - какво мислите за по-малките търговци, които нямат сайтове в Интернет?

Аз не бях склонен да им се доверя, обаче след няколко пъти закупуване на супер калпави мишки от много голяма верига с куп реклами (не, не е Технополис, друга е), а пък най-хубавата от ВЕКО Компютърс, които тогава нямаха сайт вече смятам, че няма никакво значение колко голяма или популярна е една верига. А във Веко тогава продаваше една леличка на вид като тези от гишетата в държавните учреждения, ама тя сложи младоците от уж по-елитни вериги в малкия джоб по познания. Тъй че вече не съдя по лъскавата опаковка и рекламите.

Може да ти продадат боклук в голяма верига и хубаво нещо в малко магазинче, както и обратното. Хардуер Ленд (hl-eshop.com ама вече нямат сайт) също винаги са били коректни и изрядни. Да не кажа, че често тук в София поне такива малки доставчици с по 1 магазин/офис често имат по-качествена техника от големите вериги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Пламен мен лично гаранцията не ме вълнува за някой евтин компонент. Колкото изкара толкова но сега има ли логика според теб в един магазин да ти дадат гаранция 2 години за някок евтин продукт. А в друг магазин да не ти дадат гаранция а само касова бележка и да ти се обясняват че неможели да дават гаранция

Гаранцията не е обвързана с това колко е скъп продукта. Логика няма да пазаруваш от места, където ти отказват да ти дадат гаранция, която се полага за компонента.

преди 5 минути, tonio23 написа:

Добре, може би трябваше да сменя темата, но да не я сменям - какво мислите за по-малките търговци, които нямат сайтове в Интернет?

Ние като имаме онлайн магазин, но нямаме квартално магазинче малки или големи търговци ни прави? :)

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията не е обвързана с това колко е скъп продукта. Логика няма да пазаруваш от места, където ти отказват да ти дадат гаранция, която се полага за компонента.

То това е така наистина но всеки си прави каквото иска. А сега примерно че jar са м дали някаква гаранция ами явно са я дали щото имат доста магазини в много градове и едва ли биха си позволили да имат кофти коментари в сайта си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това е така наистина но всеки си прави каквото иска. А сега примерно че jar са м дали някаква гаранция ами явно са я дали щото имат доста магазини в много градове и едва ли биха си позволили да имат кофти коментари в сайта си

Гаранциите си ги дават производителите, те си оторизират вече сервизи или логистика стоката да се върне при тях, ако се налага нещо да се прави по гаранцията. В случая търговеца няма никаква роля, още по-малко ще се притеснява от коментари в неговия сайт, които може да манипулира както си иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с гаранцията не е по желание, не знам как да ти го обясня по-ясно,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Гаранциите си ги дават производителите, те си оторизират вече сервизи или логистика стоката да се върне при тях, ако се налага нещо да се прави по гаранцията. В случая търговеца няма никаква роля, още по-малко ще се притеснява от коментари в неговия сайт, които може да манипулира както си иска.

Както казах всеки си прави каквото иска.  А потребителя никой не го кара на сила да взима дадена стока ако иска взима ако ли не не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Както казах всеки си прави каквото иска.  А потребителя никой не го кара на сила да взима дадена стока ако иска взима ако ли не не

Няма как да правят каквото си искат. Има си КЗП и там нещата не са ала-бала, дори и големите вериги си плащат глобите. Това, че ти не си знаеш и търсиш правата си е твой проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Няма как да правят каквото си искат. Има си КЗП и там нещата не са ала-бала, дори и големите вериги си плащат глобите. Това, че ти не си знаеш и търсиш правата си е твой проблем.

Той човека от НСБОП не се плаши, ти с КЗП го плашиш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Raze написа:

Прав си, следващите резултати и за двата лаптопа са с различни процесори, въпреки че повече от 2 ядра не видях.

Само за протокола ...
Да сравняваш двуядрен Celeron B830 с двуядрен Intel Core i3-3110M .... само като брой ядра?
Щото Lenovo B590 има и с двата процесора.

А този пред мен е с Celeron 1005M

:scared:

Пп. А този ThinkPad  е с Dual Core T2300 - не с Core 2 Duo T5500 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Gaming_Solutions написа:

Ние като имаме онлайн магазин, но нямаме квартално магазинче малки или големи търговци ни прави?

Еми никакви, то човек ако не може да дойде и ... (всеки сам да си го допълни).

* надявам се разбираш, че го казвам чисто от хумористична гледна точка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С I3 не видях, но и ти не си уточнил параметрите на машините.

преди 2 минути, jhoro написа:

Само за протокола ...
Да сравняваш двуядрен Celeron B830 с двуядрен Intel Core i3-3110M .... само като брой ядра?
Щото Lenovo B590 има и с двата процесора.

А този пред мен е с Celeron 1005M

:scared:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...