Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за магазини продаващи компютри и лаптопи?

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 12 часа, tonio23 написа:

Здравейте, някой има ли скорошни отзиви от Pic.bg или Веко Компютърс? Един и същ модел и конфигурация в Лаптоп Бг е по-скъп от колкото в Пик. А аз за сега мога да дам добро мнение за Хардуер Ленд, но нещо не им намирам вече сайта, както и за Техномаркет на Цариградско.

Пик са окей на скоро купих лаптоп там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 91
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 часа, цър-вул написа:

Като гледам сайтът им не е пипнат от 2012...

Артефакти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, vlado1985 написа:

И откога сайтовете станаха производители ?

Аз това питам автора на мнението. ТНеговият приятел си е купил качествена мишка, но е можело да си вземе и некачествена или да е качествена, но да не изкара 8 години, а 8 месеца, тогава какво щеше да разправя за онлайн магазина?

преди 7 часа, kopkaa написа:

Пик са окей на скоро купих лаптоп там.

Не твърдя, че не са, но какво ги прави "ОК"? Стоката е пристигнала бързо, цените са им по-ниски, гаранционното и след гаранционното им обслужване е на ниво, имат богат асортимент, персонала е любезен и тн и тн... или потребителите на форума да приемат, че даден онлайн магазин е ОК, защото специално ти си купил нещо от там?

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Gaming_Solutions написа:

ТНеговият приятел си е купил качествена мишка, но е можело да си вземе и некачествена или да е качествена, но да не изкара 8 години, а 8 месеца, тогава какво щеше да разправя за онлайн магазина?

Неговият приятел или познат може да си купи и евтина и скъпа мишка. Ако от магазина който е купил, продукта. Са му дали гаранция без значение, колко е като се развали мишката още преди да е истекала гаранцията може да направи рекламация и да му я заменят или върнат парите. И това не прави магазина производител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, vlado1985 написа:

Неговият приятел или познат може да си купи и евтина и скъпа мишка. Ако от магазина който е купил, продукта. Са му дали гаранция без значение, колко е като се развали мишката още преди да е истекала гаранцията може да направи рекламация и да му я заменят или върнат парите. И това не прави магазина производител.

Естествено, и аз това се опитвам да му обясня. В случая той е доволен от мишката или от марката (производителя на мишката), но не непременно от магазина. Наистина ли не ти стана ясно какво се опитвам да му кажа?

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Gaming_Solutions написа:

Какво твърдиш с това изречение? Този "сайт" произвежда качествени мишки?

На мен ми стана ясно просто ти така се изрази че сайта е все едно производителя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сетите, какво означава думата „сайт/site = място“ - спорът ще стане излишен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Gaming_Solutions написа:

Естествено, и аз това се опитвам да му обясня. В случая той е доволен от мишката или от марката (производителя на мишката), но не непременно от магазина. Наистина ли не ти стана ясно какво се опитвам да му кажа?

Има, има. Едни продават същата марка, но менте, други оригиналната марка. Или марката е оригинална, но има неправилен начин на съхранение - например ако техниката е съхранявана в склад с влага...всичко това зависи от продавача/неговите снабдители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, tonio23 написа:

Има, има. Едни продават същата марка, но менте, други оригиналната марка. Или марката е оригинална, но има неправилен начин на съхранение - например ако техниката е съхранявана в склад с влага...всичко това зависи от продавача/неговите снабдители.

Коя е тази съща марка, но менте? Това да не е илиенци?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, vlado1985 написа:

На мен ми стана ясно просто ти така се изрази че сайта е все едно производителя

Двата въпросителни не ги ли видя в края на двете изречения? Не се изразявам, а задавам въпрос, продиктуван от мнението на автора. Даже думата сайт е в кавички, никога не бих я използвал, когато говоря за онлайн магазин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Gaming_Solutions написа:

Аз това питам автора на мнението. ТНеговият приятел си е купил качествена мишка, но е можело да си вземе и некачествена или да е качествена, но да не изкара 8 години, а 8 месеца, тогава какво щеше да разправя за онлайн магазина?

Не твърдя, че не са, но какво ги прави "ОК"? Стоката е пристигнала бързо, цените са им по-ниски, гаранционното и след гаранционното им обслужване е на ниво, имат богат асортимент, персонала е любезен и тн и тн... или потребителите на форума да приемат, че даден онлайн магазин е ОК, защото специално ти си купил нещо от там?

ХАХАХАХАХА А на теб ли да вярвам бе приятелче с фирма на 2 дена дет по-добре ида на пазара да питам за хардуер ай възкай от тука поне съм си дал мнението че фирмата е леджит кви гаранции с твоя ,гаранционен сервиз’ ли да сравянвам. Не се занимвай с мене пиши си и тва е.

пс. Няма го Колев ,арестанта’ дет те строяваше кат в детската градина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, kopkaa написа:

ХАХАХАХАХА А на теб ли да вярвам бе приятелче с фирма на 2 дена дет по-добре ида на пазара да питам за хардуер ай възкай от тука поне съм си дал мнението че фирмата е леджит кви гаранции с твоя ,гаранционен сервиз’ ли да сравянвам. Не се занимвай с мене пиши си и тва е.

Много си тънкообиден, защо подскачаш така и ме нападаш, засегна ли се? Ти може да вярваш на когото си искаш, но смятам, че е редно в темата (която според мен би била доста полезна) хората да пишат от кого са доволни като споделят някакви доводи за това, някакъв опит. А не просто вчера си купих лаптоп от тях, значи са ок. Не говоря конкретно за теб или магазина, който си удостоил с честта да си му клиент, а по принцип. Иначе аз в темата до сега нито веднъж не съм споменал името на моя магазин и не смятам, че е редно да го правя. Ще се повторя, но един магазин се познава, не когато всичко мине по мед и масло, а когато се наложи някаква гаранционна или след гаранционна услуга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kopkaa написа:

Мислих да му напиша, че е в конфликт на интереси да коментира, но и ти добре се справи. :D

Добре като иска пълни мнения ето ги:

Веко Компютърс и Хардуер Ленд - прекрасни служители, хубава техника, бърза доставка. Пиша ги заедно защото и двата имат офис в един и същ квартал, не е ясно дали още оперират или са паднали жертва на времето от 2015-2019, когато се управляваше натиск и рекет над малкия бизнес отгоре... и много бизнеси фалираха, въпреки, че бяха следкризисни. Не мога да се оплача за нищо от тях. Толкова много научих за компютрите от тях. Там за първи път видях и тествах марката Razor, както и за първи път видях таблет.

Jar Computers на ул. Черковна - купувал съм зарядни за лаптоп и от там и от вече закрития им офис на Иван Асен 2 номер 64, който в Интернет сега го пишат, че е SERVIZ.bg. Надявам се не се бъркам за втория адрес, може винаги да си е бил Сервиз.бг, но бяха перфектни като доставка и обслужване и на двете места.

Office One Superstore - добре са... ако купуваш флумастери, мастилници за принтер или тетрадки. Всяка мишка купена от тях е била пълен боклук, който се чупи за отрицателно време. 2013 г. още продаваха мишки с топче, ама от онези отдолу, считайте!

PLESIO - отношението е so-so, зависи кой ти се падне, но всичко, които съм купил от тях работи безотказно. Не мога да си обясня как са само с 1 магазин, а Офис Уан си продават боклуците на всеки ъгъл.

Техномаркет Цариградско - прекрасно обслужване, и хората, които са на компютрите си знаят работата и препоръчват наистина добри лаптопи спрямо това, което търсиш. С бележката, че това е отзив от преди няколко години. Но дори и сега като им гледам сайта имат добър избор на техника.

Технополис Младост 4 - консултантите са лекета, които не знаят защо са там. Лошо обслужване, на моменти дори се заяждат с клиентите и много пъти съм ставал свидетел как спират хората на вратата да им четат касовите бележки и да гледат да не са задигнали някой от безценните им китайски боклуци. Иначе с малки изключения имат и добра техника, но с такова обслужване и по-неудобна за мен лично локация няма как да ги предпочета пред Техномаркет.

Метро - там има доста китайски талаш и очаквано, магазинът е за всичко, не е специализиран за компютри и телефони. Но може да се намерят и свестни лаптопи, а и да хапнеш отвън. Обслужване - рядко има служители да те упътят, но пък всичко си е надписано. Там не се ходи да се пита за конфигурации и съвети, поне аз така мисля.

Виваком Онлайн магазин - не знам те ли са се мъчили от любопитство да ми гледат телефона без да скъсат лепката дето не трябвало да приемаш телефона ако е скъсана, доставчика от Еконт е бил твърде любопитен или в самия клон на Еконт, но едва ли от друсането в буса чак толкова може да се прокъса. Но телефонът работи, затова не заведох оплакване. Все пак не е приятно да ти ровят по нещата.

Модател в подлеза на "Плиска" Виж прикачената снимка - зареждачка за телефон на няколко месеца купена от тях. Започна да зарежда много бавно още през втората седмица, а сигурно нямаше и месец като се прокъса, а много я пазим, но изгубих касовата бележка и... не ми се занимава. Преди това няколко пъти съм купувал калъфи за телефони от тях и всеки път имаха някакви грозни. Ако трябва да обобщя с една дум китайски боклуци за 2-3 лева ги продават за 20.

Да обобщя тези в зелено са такива, от които съм доволен, в черно са средна работа, като Офис Уан съква за техника, а в червените вече не бих стъпил.

20211222_131509.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, kopkaa написа:

"|Няма го Колев ,арестанта’ дет те строяваше кат в детската градина.""

Не те зная кой си , kopkaa или лопка, но никой не ти дава право да пишеш по адрес на някой си, след като той(в случая Аз) не съм вземал спор във вашите коментари. Сега ви чета темата за пръв път и се чудя на постналият я, за какво я е пуснал и за какво се е върнал в България, след като знаел какво е положението тук и го сравнява с това, там дето е бил. Но ако го питаш какво е правил там, явно няма да узнаеш . Аз тук освен Белгиеца, никого по вече нито съм строявал нито имам такава цел. Ако нещо не ти е ясно хората са ти дали уста и ръце, можеш да питаш за да ти стане ясно.

Що се отнася до  "Gaming_Solutions" - човекът се намира в графата - Много уважавани от мен потребители - потвърдено и на лично съобщение. С разни некомпетентни келеша не обичам нито да се занимавам, нито да контактувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

"|Няма го Колев ,арестанта’ дет те строяваше кат в детската градина.""

Не те зная кой си , kopkaa или лопка, но никой не ти дава право да пишеш по адрес на някой си, след като той(в случая Аз) не съм вземал спор във вашите коментари. Сега ви чета темата за пръв път и се чудя на постналият я, за какво я е пуснал и за какво се е върнал в България, след като знаел какво е положението тук и го сравнява с това, там дето е бил. Но ако го питаш какво е правил там, явно няма да узнаеш . Аз тук освен Белгиеца, никого по вече нито съм строявал нито имам такава цел. Ако нещо не ти е ясно хората са ти дали уста и ръце, можеш да питаш за да ти стане ясно.

Що се отнася до  "Gaming_Solutions" - човекът се намира в графата - Много уважавани от мен потребители - потвърдено и на лично съобщение. С разни некомпетентни келеша не обичам нито да се занимавам, нито да контактувам.

Изпий си хапчетата и се успокой никой не говори за тебе не си единствения с фамилия Колев леле мале какви филмарски истории.

А кого уважаваш ми дреме на шмайзера сещаш ли се, дан се взе за последна инстанция компютрите не са радио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kopkaa написа:

Изпий си хапчетата и се успокой никой не говори за тебе не си единствения с фамилия Колев леле мале какви филмарски истории.

А кого уважаваш ми дреме на шмайзера сещаш ли се, дан се взе за последна инстанция компютрите не са радио.

Нагъл си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...