Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зимни гуми за Opel Astra G Combi 1999г

goodly
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 часа, goodly написа:

Има ли голямо значение дали ще е 175/70 или 165/70

Аз лично си сложих точно 165/70 отпред, Мишлен Алпин за по 53 лева.

1. Ако се кара само в сняг се предпочита слагане на най-тесните гуми, които са позволени за модела.

2. Малко пада разхода.

Исках на 75 или 80, но няма внос...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 113
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 4 минути, JKirilov написа:

Ако се кара само в сняг се предпочита слагане на най-тесните гуми, които са позволени за модела.

И къде точно ще кара във сняг?

:angry:

По ски-пистите ли? То и там вече няма сняг, изкуствен може би имаш предвид. За една година, колко дни карате по сняг?

Ей къде е Германия, ходил съм до там над сто пъти, със камиона се отива за един работен ден а той с кола ще ходи! Къде ще кара по сняг? А във Германия ако обиколи гумаджиите, ще си намери за без пари гуми, че даже и за продаване може да си вземе. След като затворят вечер гумаджиите, всички стари гуми които са сменили през деня ги оставят отпред на тротоара. Някои вече се изучиха и си направиха дворчета в които ги събират, и след това ги продават на такива като нас за по 5 евро гумата. А те сменят гумите почти всяка година, кой ги е търкалял 20 000 км, кой 10 000 км, сменят ги, и са много по-хубави от китайските дето струват 300 лева и му ги предлагате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, ДзВяРа! написа:

Единият взе да

философства както винаги и да омазва поредната тема с "експертни" мнения И не приема, че може да не знае нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, JKirilov написа:

Аз лично си сложих точно 165/70 отпред, Мишлен Алпин за по 53 лева.

1. Ако се кара само в сняг се предпочита слагане на най-тесните гуми, които са позволени за модела.

2. Малко пада разхода.

Исках на 75 или 80, но няма внос...

Тоя Мишелин  за 53 лева, коя употреба бяха? Минимум десета с грайфер от 1 мм. Аве Кире, защо се харчиш излишно, ами не караш по капли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, =Alex&Vanko= написа:

Такава бракма ли караш гудлай?

Да, и тази бракма внос от италия на 23 години е и в мен е от 7г. и не нося ключове в колата и не ме е оставила никаде. 100 пъти съм я закачал от долу и продължава да ме кара. Само зареждам и обсужвам. Та тая бракма си е яка бракма която не ме вкарва в разходи и ми върши работа за дълъг път из българия. Стария немски мотор с най-малко електроника и ниска консумация на масло и гориво е не е като да е ново. Бракмата бие всичко по издръжливост а е толкова ефтина за обслужване и ремонт. С моя бюджет толкова по моя джоб. Иначе мечтая за един мечок ML но за сега това е една мечта. А и парите няма да са като на опела там ще вървят като водопад.

По темата: Май ще си взема две нови кормурани за отпред и 2 втора ръка за отзад и газ б*л съм му м**ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Христофор_първи написа:

Тоя Мишелин  за 53 лева, коя употреба бяха? Минимум десета с грайфер от 1 мм. Аве Кире, защо се харчиш излишно, ами не караш по капли?

Чисто нови ххххххх, с фактура и гаранционна карта. Но не съм ги търсил януари...

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ДзВяРа! написа:

И къде точно ще кара във сняг?   :angry:

По ски-пистите ли?

Правилно!) За цяло лято - една снежинка не съм видял!

Ела да видиш сега - какво означава „почистен път“! Снегът е просто заравнен! Едни 5-10 см си остават на земята - греблата са с гуми, да не драскат асфалта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ДзВяРа! написа:

След като затворят вечер гумаджиите, всички стари гуми които са сменили през деня ги оставят отпред на тротоара. Някои вече се изучиха и си направиха дворчета в които ги събират, и след това ги продават на такива като нас за по 5 евро гумата. А те сменят гумите почти всяка година, кой ги е търкалял 20 000 км, кой 10 000 км 

И Мерцедеси два за лев.. абе приказка:D

Направо призовавам не за емиграция, а масова евакуация към Германия:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кирилов те за теб тука метат да знаеш…..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

Правилно!) За цяло лято - една снежинка не съм видял!

Ела да видиш сега - какво означава „почистен път“! Снегът е просто заравнен! Едни 5-10 см си остават на земята - греблата са с гуми, да не драскат асфалта.

Къде да дойда за да го видя този сняг, в Габрово ли? И колко сняг има там, 7 метра сигурно.:giggle1: Имало е едно време, тогава имаше навсякъде, сега няма вече, освен ако не живееш на Шипка и всеки ден да пътуваш до Буждлуджа. Днес аз бях по тениска, температурата беше 19 градуса. Затова и попитах колко дни за цяла година ще карате по сняг, от 366 най-много 2-3 максимум 5 дни! И до Германия по международните пътища, къде ще караш по сняг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ДзВяРа! написа:

Къде да дойда за да го видя този сняг, в Габрово ли? И колко сняг има там, 7 метра сигурно.:giggle1: Имало е едно време, тогава имаше навсякъде, сега няма вече, освен ако не живееш на Шипка и всеки ден да пътуваш до Буждлуджа. Днес аз бях по тениска, температурата беше 19 градуса. Затова и попитах колко дни за цяла година ще карате по сняг, от 366 най-много 2-3 максимум 5 дни! И до Германия по международните пътища, къде ще караш по сняг?

Прохода Шипка - горе-долу се чисти, макар често да е точно на това положение - както казах!
От връх Шипка до Бузлуджа - не го пипат! Там лятото е зор да се шофира, какво остава зимата.
Но това са по-добрите места - ела да видиш „селските пътища“ или половината улици в града!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ДзВяРа! написа:

http://free-webcambg.com/Gabrovo-01-webcam-live-online-camera-mladost-tenta-kameri-na-jivo-vremeto-weather.htm

Слагай веригите да не забуксуваш по асфалта в града!  :giggle1:

Не гледай в момента - температурата е висока. Виж как се чисти

Може да бъде изображение с улица, път, сняг и дърво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Налага ми се да пътувам до Габрово, но се притеснявам да не забоксувам някъде, много сняг имало, дали ще успея да стигна до лятото? Ще пътувам със .....

f7905ac3-2218-4735-8ff8-28afd0d5a6e3-2fe

Нямам зимни вериги и затова ще рискувам със летните! :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По аутобаните може да няма сняг ама едва ли там ловят снежинките във въздуха. Както и в българия така и там все някъде ще има сняг. Пак и ще патувам за работа с колата, в германия има много повече сняг от колкото в българия. За бг си карам с летни гуми втора ръка както съм карал и чисто нови зимни на SAVA само за отпред и зима и лято с тях и след втората зима ги хвърлих понеже лятото ги изпеках. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е прав си, не ловят снежинките  във въздуха, но когато кажат по прогнозата за времето че е възможно да завали сняг тази вечер, обработват предварително пътищата със химикал.  Не веднъж съм ги виждал през сухо време да поливат пътищата! Отиди и поработи, и като се върнеш ще ни кажеш дали е като при нас, става ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бре, хора, гумите са "зимни", а не "снежни" та да ги ползвате само когато има сняг. Зимните гуми се правят от такава смес, че са с по-добри параметри от летните при ниски температури.

Независимо дали има сняг, зимната гума е в пъти по-добра от лятната през студените месеци. Да, може и да се случи по обяд да е малко по-топло, но сутрин и вечер (когато най-много се кара), ако температурата е под 5-6°C, не залагайте много на летните галоши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.01.2022 г. в 10:49, =Alex&Vanko= написа:

Такава бракма ли караш гудлай?

Чета темата и си викам, "егати кви смелчаци имало в тоя форум". Човека си търси гуми с които да отиде до Германия и да се върне, и изобщо не се замисля, дали има кола, с която да отиде. Че и да се върне! По размера на гумите се вижда, че става въпрос за Астра Ф. Тоест 25+ годишна ръжда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък чета хора, които нямат пари за нови гуми, дори и бюджетни. Автомобила си е лукс, който струва пари, като ги нямаш по-добре рейса от колко да си рискуваш живота твоя и на семейството ти, че и на други участници в движението. За мен използването на втора  употреба гуми трябва да бъдат забранени със закон и наказване със затвор, неползването на 4-ри зимни гуми в зимни условия, с конфискация на автомобила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Лудар написа:

Чета темата и си викам, "егати кви смелчаци имало в тоя форум". Човека си търси гуми с които да отиде до Германия и да се върне, и изобщо не се замисля, дали има кола, с която да отиде. Че и да се върне! По размера на гумите се вижда, че става въпрос за Астра Ф. Тоест 25+ годишна ръжда...

Не знам кво четеш ама май четеш през редове. Опел Астра Г караван 1.7 ТД 68к.с. 1999г.  и да аз нямам кола, която да я карам често по сервизи и да мятам куп пари, а вместо това докато вие сте по сервизи аз карам на всякаде. А и там отивам да работя няма да се връщам скоро или поне не смятам така.

преди 3 минути, Христофор_първи написа:

Аз пък чета хора, които нямат пари за нови гуми, дори и бюджетни. Автомобила си е лукс, който струва пари, като ги нямаш по-добре рейса от колко да си рискуваш живота твоя и на семейството ти, че и на други участници в движението. За мен използването на втора  употреба гуми трябва да бъдат забранени със закон и наказване със затвор, неползването на 4-ри зимни гуми в зимни условия, с конфискация на автомобила.

Ти пак какво разбираш от автомобили и лукс. Автомобила винаги е бил за всеки според джоба му. Какъв е смисала да имаш хубав лукзозен автомобил с нови 4 зимни гуми и да дрифтиш из улиците за да покажеш колко си напреднал и след това да се забиеш в някой и да му отнемеш живота? В шофирането без значение на какъв автомобил трябва да има мярка според возилото което управляваш. И другото което че ти или не знаеш какво е да си семеен и харчиш парите си само за колата си, а като станеш да видим дали ще можеш да купиш 4 нови зимни гуми. Или си изкарваш добри пари и не знаеш какво е немотия. Аз също и не сам аз и другите като мен които също искат всичко да им е ново и поддържано се пренуждаваме в немотията да живеем и да търсим изгодни начили без да засягаме семейния бюджет че и без това не стигат за нищо. Ако всеки преценя трезво ситуациите за шофиране и кара разумно без значение какъв автомобил и гуми имаш, няма да застрашаваме човешки живот. Ако мислиш че колата ти не е изрядна за път в тежки условия не тъгвай с нея. Ако мислиш че ти не си изряден за шофиране не се качвай в нея. Ако мислиш че не си много способен да правиш номера на пътя с други участници в движението не го прави. Ако мислиш че в тази скорост в това движение е опасно, не я повишавай. Това са много прости правила които ако ги спазваш няма да застрашаваш животи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Астра Г се препоръчват 15 цола, но да... допускат се и 14. Извинявам се- не е 25+  , 22 годишна ръжда е...  И вместо да се репчиш, пак си помисли за рейса- хем по- евтино, хем по- сигурно, а нищо чудно и доста по- бързо. В Германия градския транспорт е на ниво, та и там където ще отсядаш, пак с рейсчето ти е по- харно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвам че четеш между редовете.

на 2.01.2022 г. в 1:52, goodly написа:

Бих много искал да се кача и да отида ама няма кой да ми закара колата която ще я ползвам за личен автомобил до работното место. А нямам време да купувам от Германия кола за 200 евро за да се предвижвам с нея. За това ще патувам с моята.

Ще работя на три смени нали се сещаш за градския транспорт.. Колата е 23 годишна и е италиянка без капчица ръжда нито отдолу нито калници нито нищо, няма да се цетирам отново но и това е споменато в темата ама няма кой да чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, goodly написа:

Казвам че четеш между редовете.

Ще работя на три смени нали се сещаш за градския транспорт.. Колата е 23 годишна и е италиянка без капчица ръжда нито отдолу нито калници нито нищо, няма да се цетирам отново но и това е споменато в темата ама няма кой да чете.

Поне се движи с тоя гроб в крайна дясна лента при тировете, че по дойче аутобан летят като в междузвездни войни и, ако те нацепи някой x6 с 220, въпросната италианка ще се слее с маркировката на асфалта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...